Kodak Ektra - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 10. 2017 11:39

Ahoj,
máte někdo tento telefon? V době uvedení na něj byly recenze nic moc, ale to bylo v rámci cenové kategorie kolem 15000kč pochopitelné. Nicméně teď se dá na Alze objednat za 3500kč, v Německu pak dokonce snad i za 99€, tak by mě zajímalo, jestli s ním někdo má zkušenost. Protože za tuto cenu jsem ochotný udělat docela dost kompromisů.
Naposledy upravil opasino dne 30. 10. 2017 20:08, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu.
AndrewJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 30. 10. 2017 15:57

Ahoj,
kamarád mi tu akci taky přeposílal s tím, že hledá nějaký fotomobil pro jeho přítelkyni.
Osobně jsem ho od toho odradil. Pro holku je to dle mého moc retro. Šílená kvádrová konstrukce a v ní zapuštěný displej. Čočka fotoaparátu jako z tržnice.

Zkoukl jsem videorecenze a celkově na mne ten telefon působí až moc čínsky, což taky je.

Na druhou stranu za 3000Kč, by se to dalo testnout a případně to do 30 dní vrátit :)

Dle mého neznalého názoru bude kvalita odpovídat ceně.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 30. 10. 2017 17:05

Po přečtení tohoto tvého odkazu jsem taky pročítal recenze a uvažoval o něm, za ty peníze to podle mě jde. Ale je to nejspíš obyčejná čína s názvem Kodak.... ?!?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 30. 10. 2017 19:33

Za 3500kc se to hodi pořídit. Aj kdybych to mel potom hodit do šuplíku. Je to spis takova rarita pro sběratele...
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 30. 10. 2017 19:56

Jejda, toto vlákno jsem ale neměl vidět. Když jsem někdy začátkem roku četl recenze na tento mobil, tak jsem byl asi jeden z mála, komu se vzhled tohoto telefonu docela líbil, ale za tu tehdejší cenu bych o něm asi ani nikdy neuvažoval. Navíc jsem měl teprve krátkou dobu L950XL, kterou bych ostatně za zaváděcí cenu taky nikdy nekoupil :-D. Tu fotografickou koženku nevidíte všude a ještě v té kožené brašničce vypadá fakt hezky, ale kdo ví jak vypadá naživo. Ten mega objektiv je pravděpodobně jen na okrasu a díky jeho velikosti bude asi permanentně plný otisků prstů, ale za tři a půl tisíce to stojí za zvážení :-D. Teď mi tento mobil nasadil brouka do hlavy, ale podle recenzí asi nefotí lépe než má současná L950XL, takže bych s tím asi moc nefotil, ale nějaký levný android budeme domů kupovat, tak proč ne tento, ale co se líbí mně se nemusí jiným doma :-D.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 10. 2017 20:06

Alza za 3,5k a Datart za něj chce 14,5tis. ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 10. 2017 08:10

Tak Čína to je určitě. Kodak je dnes už jen přeprodávaný brand. Ale i čína s původní cenou 500USD může být zajímavá. Pro Hi-End to asi nebylo konkurence schopné nikdy, foťák je velký zbytečně. Ale pořád, desetijádro (i když Helio X20 není zrovna nejlepší procesor) a 3GB RAM za 3500kč.
Asi do něj půjdu. Pořád jej můžu vrátit, kdyby to náhodou byl větší průšvih, než se zdá.
AndrewJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 2. 11. 2017 16:26

To já bych přihodil 2000Kč a šel do LG FLEX 2 :D Ale to už je teměř 2x tolik peněz.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 2. 11. 2017 16:32

Jestli ho někdo pořídíte, napište sem zkušenosti a dojmy ze zařízení jako celku. Celkem by mě zajímala použitelnost, na to, za jakou cenu se nabízel.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 11. 2017 16:49

strny88 píše:To já bych přihodil 2000Kč a šel do LG FLEX 2 :D Ale to už je teměř 2x tolik peněz.

Flex 2 má potíže s displejem a snad i s bootloopem, co jsem tak četl, proto cena spadla z 20tis na 6tis ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 11. 2017 09:35

Tak jsem ho nakonec koupil. První dojem je, že je opravdu rychlý, ve srovnání s telefony, které jsem používal doteď (Vodafone Smart Ultra 6)
AndrewJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 15. 11. 2017 10:18

No a nějaký obsáhlejší hodnocení? ;-)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 11. 2017 10:50

To asi až po pár dnech. Případně klidně napište sem, jestli vás zajímá něco konkrétnějšího
AndrewJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 15. 11. 2017 16:44

Hlavně jak fotí a jestli má informační diodu a čitelnost displeje na sluníčku a výdrž baterie a .... Úplně všechno. :D
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 16. 11. 2017 08:31

K porovnání kvality fotek jsem se zatím nedostal, ale fotku ve formátu DNG, kterou jsem včera pořídil jsem nahrál na ulož.to, má 43MB!!! https://uloz.to/!M79UIiH7BS8q/img-20171 ... 49-raw-dng

Informační diodu má taky.

Mám pocit, že má nějaký problém s bluetooth, alemožná je to mýmy sluchátky. Pokud mám telefon v kapse u kalhot, tak mi sluchátka (Alzátka) nehrají.
AndrewJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků