Xiaomi Mi A1 - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod freekarol 4. 5. 2018 01:09

Mám tyhle dva problémy:

1.Nemůžu se připojit na 4G, T-Mobile mi pořád hlásí 3G. Přes WiFi je to jasné, ale zapnul jsem na chvíli data(T-Mobile mi dočasně zapnul nějaký balíček na jeden den) a přesto jsem se nedokázal připojit k 4G. Tak jsem data zase vypnul.

Obrázek

2.Nastavení SIM a mobilní sítě, mám anglicky.

Obrázek

Obrázek
freekarol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 4. 5. 2018 01:22

A máš sim podporující lte? Pokud ano, je aktivované lte u opa?
S angličtinou se budeš asi muset smířit.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 4. 5. 2018 01:30

Angličtina mě naštěstí netrápí. Je možné, že po nějaké aktualizaci, to opraví. Už jsem nakonec o tom informoval Xiaomi.

SIM je nová, protože stará nebyla Nano a v T-Mobilu se rozhodli, že mi jí rovnou vymění. Když jsem poslal sms na 4603 s textem LTE, tak mi přišlo tohle:

"Dobry den, mame pro Vas dobre zpravy. Se svou SIM kartou muzete prohanet superrychle pripojeni na LTE siti! Dalsi informace najdete na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Tak at to fici! Vas T-Mobile"

Musí být mobilní data dlouhodoběji připojená, aby se mobil k 4G připojilo? Jinak už nevím, proč to nejde. Na FB mi dokonce někdo z T-Mobilu psal, že mobil nedporuje LTE 800 MHz, jen 2100, jenže tahle frekvence má také u mě dobré pokrytí a stejně mi to 4G nejde. Že by vadný mobil?
freekarol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 5. 2018 01:40

4G se připojí i bez dat

Půjčit si sim, která někomu funguje na LTE nebo tuto sim vložit do jiného telefonu.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 4. 5. 2018 13:01

Tak jsem dostal odpověď přímo od T-Mobilu:

"Dobrý den,

v systému vidím, že máte aktivní balíček internetu na den. Ten bohužel neumožní připojení k LTE. Je nutné mít aktivovaný minimálně balíček internetu na týden."
freekarol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin-P 21. 5. 2018 08:54

Zdravím potýkám se docela se záhadou při přehrávání MP3 .

Přišel jsem na v souvislosti se software Podcast Addict https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bambuna.podcastaddict&hl=cs Dlouhé záznamy prostě se přes 59minut nepřehrají. V lepším případě skočí na začátek, v horším se to kousne.

Říkal jsem si, že to je tím přehrávačem tak jsem ty MP3 zkusil přehrát pomocí základního Google Music, ale.... ....ono se to kouše taky. MP3 jsou z různých zdrojů .

Setkal se někdo s podobným chováním telefonu vůbec? Případné typy jak ten bug eliminovat?
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 6. 2018 12:11

Xiaomi Mi A1 dostal aktualizaci Android 8.1 Oreo

https://www.mojandroid.sk/xiaomi-mi-a1- ... e-post-row
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2018 19:22

Xiaomi Mi A1 vs. Xiaomi Mi A2 vs. Xiaomi Mi A2 Lite, porovnání

https://www.mojandroid.sk/xiaomi-mi-a2- ... e-post-row
Nick Cave
VIP uživatel