OnePlus 5 / 5T – obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod robbert 9. 9. 2017 09:51

CharisMatic píše:Do nové nabíječky jsem vrazil původní USB-A kabel a starý mobil se nabíjí..pak jsem zjistil, že mobil nejde připojit k noťasu tímto kabelem- noťas ho vůbec nevidí..... takže to vidím na vadný kabel.. ale je to divné.. je to funglovka.. takže jsem docela skeptik.. zkusím koupit nový kabel.. jen nevím, zda v tom není nějakej zádrhel...

K notasu se original kabelem nepripojis. Je určen jen k nabíjení nikoli přenosu dat.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CharisMatic 9. 9. 2017 10:35

Tak jsem koupil nový kabel..takže nabíjím.. nicméně ke kompu se stejně nedostanu...tak jak píšeš.. nicméně co s tím.. je ještě jinej vyloženě datovej USB-C kabel.. to by bylo trochu na hlavu..?
CharisMatic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 9. 9. 2017 11:09

Aby ses připojil k počítači musíš po připojení změnit ještě nastavení v telefonu. Defaultně je telefon nastaven jen na nabíjění, musíš ho přepnout na datové sdílení.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 9. 2017 11:41

Doma snad nepotrebuješ kabel..Lan sit,samba.Spravce souboru es file,xplorer,total commander a kopiruješ tam i zpet vzduchem.Na prenos souboru jsem nepouzil kabel kdyz jsem doma odhadem tak tri roky..Popravde řečeno - nepotřebuješ ho ani když doma nejsi ale nejdřiv zaklady.
Předpokladam že doma maš router a pokud vim tak one plus wifi nevykuchali :-' ,Notas ma wifi celkem jistě.Až se to naučiš tak kabl budeš použivat k jedine věci - nabijení.K internetu pochopitelně připojenej byt nemusiš při přenosu vzduchem.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 9. 9. 2017 12:02

Wifi je rychlejší než kabel?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 9. 2017 12:18

robbert píše:K notasu se original kabelem nepripojis. Je určen jen k nabíjení nikoli přenosu dat.

To je zvláštní, mě to funguje. Aktuálně to mám ověřeno na originálním placatém kabelu, nikoliv na kulatém, který je součástí balení. S OP5 jsem totiž koupil rovnou druhou nabíječku a 100 cm kabel (dash charge bundle) a přišel mi placatý kabel, který se lépe skládá a má menší tendence se zamotat.

Až budu mít k dispozici kulatý, zkusím datový přenos na něm.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 9. 2017 12:28

Takze asi takto - precti si kolik mas prenosovou rychlost na lance - co tvuj router dava.potom kolik dava mobil a potom se mrkni kolik je maximalni zapis co zvlada karta s 10 class. Až toto budeš mit nastudovany,můžem klidně pokračovat..Jenom na okraj,muj router,je fakt že je špičkovej,zadnej tplink za 600 korun,zvlada větši přisun než je schopny zapisovat i napřiklad ssd disk.Většinou jsi na tom hůř ale rozhodně ne o tolik abys jakm ku.da furt doma někde hledal kabel,lozil k notasu a kabel zapojoval..
U souborů do nakejch 100 mega tam neni vubec o čem se bavit at maš router libovolnej :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CharisMatic 10. 9. 2017 09:01

:-) .. vzhledem k tomu, že jsem si do noťasu zazálohoval celou 32 GB SD kartu, tak mi příjde lepší to vzít kabelem.. ještě se podívám na nějaké ovladače pro W10 a USB-C.. jinak nevím...ani ťuk.. vůbec ten mobil nedetekuje...
CharisMatic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2017 09:49

Jak rikam,32 giga doma,kabel vs lan,rozdil nula.Pochopitelne predpoklad je umet aspon minimum,tzn. nastavit sambu nebo wifudirect a nemit komponenty typu router a sitova karta v notasu typu odpad..
Doma mam raspberry,tv s wifi,router,nas,notas,pc, ostatni cleny domacnosti nepocitam,vse bezdratove prenosy mezi nimi souborů..Kabel by byl napad z roku raz dva kdybych to tak resil.Tak nebo tak ti doporucuji nastudovat wifidirect,ten vyuzije kazdej kdo prenasi data mezi dvema zarizenimi co umi wifi.
NA OVLADACE se nedivej :-) ale stahni adb miniinstaler nebo cely sdk.Pak vlez v pc do powershellu zadej prikaz adb devices,v mobilu musi byt povoleny adb ladeni,odklikni autorizaci.Musi to probehnout jak ma a adb devices odpovedet ze vidi one. Ne? Kabel na prd,zvladne pouze nabijet.Uz jsem zazil.
Pokud bys mel doma wifi zarizeni s ac tak bezne umi 17,9 MB/s..pozor na pismenka a rozdil cteni,zapis.No a pak staci vzit lepsi sd a zmerit kolik umi v realu na prumernym usb radici pres kabl.Neni nic zvlastniho ze nedosahne na vyse zminovanou rychlost.S komponentama ktery pouzivaj stary wifi standarty narust rychlosti je o dost mensi,pichopitelne.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CharisMatic 10. 9. 2017 13:23

Tak jsem nakonec rezignoval na kabel..a dal jsem na radu zkusit to přes wifinu... stáhnul jsem apku "wifi ftp server" spustil ho na mobilu a přes totalcommandera jsem se na něj připojil.. asi to bude trochu zdlouhavější, ale už kopíruju...
S tím kabelem mě to nicméně docela drtí... ;-)
CharisMatic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2017 13:37

Wifidirect ti nabidne vyssi prenosovou rychlost ale delej jak myslis..
U ONEPLUS mimochodem bez vlezeni do dev mode a povolenyho debugingu ses mohl na kabl jenom koukat u spousty verzi firmware..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 10. 2017 01:03

OnePlus 5 prý už nesbírá data uživatelů
https://svetandroida.cz/oneplus-ustupuj ... 6791273708
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavol52 19. 11. 2017 20:41

Ahoj, mám dotaz, má OnePlus5 (5T) funkciu zrkadlenie?
pavol52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 25. 11. 2017 15:52

Zdravím.
Tak co máte už někdo 5T? Uvažuju pro o koupi. Ještě mě napadá starší ale furt super G6 a S8.
Jde mi hlavně o to, aby telefon fungoval a vydržel po dlouhou dobu tak 2-3 let. Starší čip u G6 mi tak moc nevadí, nehodlám na tom hrát hry. To hlavní proč si 5T nejsem jist je velikost, jenže reálně sem ho ještě neviděl. Výhoda G6 a S8 v IP68 je taky fajn, i když sem se na S7edge naučil, že to tahat do vody nemám.
Dost by mě zajímala odolnost skla u všech. G6 má jen Gorilla glass3, u S8 prý praskají rohy víc než u S7 edge, a proto 5T s gorilla glass 5 mi taky přída tak zajímavá.
Co myslíte ? Nějáká rada pro nerozhodnutého člověka?
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod cendoslav2 25. 11. 2017 18:34

Mám objednáno. Dám vědět jak přijde. ;-)
cendoslav2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků