OnePlus 5 / 5T – obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 6. 2017 08:29

OnePlus 5 / 5 Pro

Oficiální web [EN]: https://www.oneplus.com/cz/5

Obrázek

OnePlus 5 představen
https://www.mobilmania.cz/oneplus-5-je- ... iredir=off

https://mobilenet.cz/clanky/oneplus-5-oficialne-zabijak-vlajkovych-lodi-opet-utoci-33100

Test odolnosti OnePlus 5
https://smartmania.cz/oneplus-5-testu-odolnosti-ohne-se-zlomi-se-muceni-bez-problemu-ustoji/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 6. 2017 09:57

Za mne celkem slaby, poohlednu se jinde. Bohuzel letosni nabidka "vlajkovych" lodi je obecne hodne slaba, takze neni moc z ceho vybirat. :-/
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada1973 26. 6. 2017 07:15

Na tenhle telefon jsem čekal už někdy od konce minulého roku. A můžu říct, že mě vůbec nezklamal.

Po představení jsem byl trochu zklamán z trochu konzervativního designu, ale když už jsem ho držel v ruce, tak mé mírné zklamání vystřídalo nadšení. Je fakt skvělý, perfektně se drží v ruce. Jinak ostatní parametry a vlastnosti nebudu ani zmiňovat, jsou prostě best.

Se Samsungem jsem to nesrovnával, protože jsem ho ještě neměl v ruce, ale zhruba od GS6 už nenažraného Samsunga nechci.
lada1973
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lokomot1 26. 6. 2017 08:44

To já zase Oneplus sledoval vždy jen po očku, ale tenhle kousek asi koupím.


Jsem už znechucený z těch drahých vlakových lodí s minimem inovace. To je pořád jen menší a menší nevyměnitelná baterie na úkor poblbaného designu, 2K, 4K displeje které normální člověk fakt nepotřebuje, aneb často jsou spíš na škodu. Infraport nikde(xiaomi za 3 pro dceru ho má, vtipné). Mám rád na telefonu dobré repro, to si můžu taky nechat zdát, nejlepší reprák byl v note2(mimo htc7 atd) a to je prosím pěkně starý křáp. Jeden jako druhý jede ty skleněné omatlávací placky(případně hliník) To aspoň nekdo nemůže udělat něco zajímavějšího, např. Něco s titanovým/ocelovým rámem jako V10, a ktomu nějaké jiné záda, třeba silikonové(v10), nebo nylon(jako Lenovo x force), nebo třeba nějaký karbon, premiově upravený "plast"(obrovský potenciál), atd? To by bylo asi moc odolné a praktické...A že by se třeba mohla dát případně vyměnit baterie? Jistě, každý to asi neocení, ale někdo se najde...Všichni výrobci ale prostě jednou to samé.
No a po tom výlevu, co jsem tady předvedl, bych se vrátil k tématu:-)


Oneplus 5 mě docela nadchl. Není rozhodně dokonalý, ale stojí 13 tisíc,a tak je to prostě tolerovatelné. Co nabídnou víc jiné lodě? Skoro nic. Takže počkám až odejde mé G4(jakože to nebude trvat moc dlouho, podle toho jak už vypadá) a jdu do toho...
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 26. 6. 2017 09:41

Kdybych si před týdnem nekoupil Asus Zenfone 3 Zoom, tak už mám objednáno One+ 5. Dát za mobil více, než 12 000 už je u mne sice za hranou, ale očekávám, že ten stroj bude velmi dobrý (všude jsem jen četl výtky k použitému displeji). Jsem zvědav na recenze :-)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod notdot 26. 6. 2017 12:21

Mám ještě OnePlus One a to byla pecka, slouží doteď skvěle. OP5 je ale zklamání. Fotky nemastné, neslané a to na kameře postavili marketing. Displej ten samý jako u 3T, certifikace na vodědolnost by telefonu slušela, cena opět vylétla a pro Evropu fest. "Flagship killer" už raději z marketingu vypustili úplně. Jestli mi OP1 nevyhoří, počkám si na jiný tydlifon.
notdot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 26. 6. 2017 12:44

rozlišení, ne voděodolný, rozporuplné zahraniční reakce na foťák a stabilizaci, zvýšení ceny - čekal jsem něco lepšího, jdu do lg g6
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 6. 2017 18:10

Přemýšlím proč je ohledně oneplus 5 takové nadšení? Cena mi přijde podobná třeba jako u výprodejového Galaxy S7. Sice má starší chipset (ale nijak omezující), menší paměť (byť rozšiřitelnou), ale na oplátku nabízí voděodolnost, bezdrátové nabíjení, o něco lepší displej (myslím celkově, každopádně podle mě vyšší rozlišení pouze přidaná hodnota, nikoli naopak) a teoreticky fotoaparát.
Tak jako tak jsem zvědavý na další recenze a hlavně zkušenosti místních.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod destr 26. 6. 2017 19:05

Mám doma verzi 128 GB, 8 GB RAM. Prodal jsem svůj iPhone 7+, porovnání:
rychlost - lepší OnePlus5
výdrž baterie - stejná
foťák - rozlišení je lepší na O+5, kvalita je srovnatelná
hmotnost - O+5 je lehčí, lépe se drží
displej - iP7+ je lepší
Když srovnám Android na Samsungu, tak O+5 je uplně někde jinde, nelaguje, nepadá, naprostá plynulost v náročných hrách.
Změnu jsem udělal pro srovnání obou platforem a nechtěl jsem Samsung
destr
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 6. 2017 05:29

re: pan Kája
TO pochopis az jednou jedinkrat budes provozova JAKYKOLIV android zalozeny na AOSP, je to totez jako kdyz postavis dva bezce na start behu na 400 metru, pricemz ten lepsi pobezi s olovenou dvacetikilovou vestou na zadech.Ma celkem smulu, musi byt dvakrat vykonejsi,fakt stat za to ve vybaveni aby dokazal drzet krok s papirove slabsim souperem a porazit ho, nebo aby si clovek rekl ze treba vodeodolnost je killer future tak zavazi na zadech je nepodstatny.Obrovsky plytvani, zdrojmi a vykonem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 27. 6. 2017 07:06

roman II píše:rozlišení, ne voděodolný, rozporuplné zahraniční reakce na foťák a stabilizaci, zvýšení ceny - čekal jsem něco lepšího, jdu do lg g6


LG G6 ma asi nejlepsi konstrukci a design ze vsech letos vydanych telefonu, ale co naplat kdyz jsou tam ta obstarozni streva. Kdyby LG G6 melo vnitrnosti jako Galaxy S8 tak bych nevahal ani minutu, ale takhle je to o nicem. To muzu rovnou za par kacek koupit Galaxy S7.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 27. 6. 2017 09:19

"kdyz jsou tam ta obstarozni streva". Rozhodně bych si pořídil LG G6 než GS7 nebo OP5. Výkonově jsou LG a Samsung tak nastejno, ale hlavně úchop telefonu ze stolu je pro mě osobně něco hrozného u SG7. I vzhledem se mi z těchto tří líbí nejvíce LG G6. ;-) I přes ty střeva. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kony123 27. 6. 2017 09:42

Můžu se zeptat jak se k němu ti co ho už mají dostali? To už Oneplus něco rozesílal?
Respektive - mohl se běžný čech k tomu telefonu dostat před dneškem normálně přes poštu?
Kony123
Junior

Odeslat příspěvekod zd.len 27. 6. 2017 11:35

Taky jej již mám, 128 GB verzi. Ihned po představení bylo telefon možné zakoupit přes jejich tzv. "Early Drop", do kterého se šlo dostat po zadání kódu "clearer photos". Objednáno 20.6. asi v 19:00, DHL doručrno 23.6. v 17:00. Normální prodeje startují myslím dnes.

Jinak za mě zatím maximální spokojenost, všechno šlape, neseká se, výdrž mě přijde dost dobrá. Přecházím z LG G3 (QHD IPS displej) a 1+5 je pro mě jasný vítěz, někteří na něj nadávají, ale amoled je amoled...
Naposledy upravil Reku dne 27. 6. 2017 12:05, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
zd.len
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada1973 27. 6. 2017 14:28

Kony123 píše:Můžu se zeptat jak se k němu ti co ho už mají dostali? To už Oneplus něco rozesílal?
Respektive - mohl se běžný čech k tomu telefonu dostat před dneškem normálně přes poštu?


Dobrý den Kony,
Někdy během keynote (představení telefonu) se na webu telefon objevil a OP představil i něco jako brzké vypuštění při příležitosti představení (early drop). Mělo to tu výhodu, že premium doprava byla zdarma (doručili mi to až domu DHL kurýrem - sice až v pátek, ale i tak to je výborné vzhledem k počtu objednávek). Navíc bylo i zlevněné vybrané příslušenství. A jelikož se považuji za běžného čecha, tak ano, šlo to objednat i do čech.

Jinak jak už jsem psal, telefon je fakt super. A to, že si mnozí stěžují na displej, tak tomu nerozumím. Mě přijde displej úžasný. Je tedy fakt, že na přímém sluníčku to není nic moc, ale ještě jsem neviděl displej, který by byl i na sluníčku jako papír (aby nevznikl žádný flamewar, vím, že jsou e-ink displeje, ale ty jsou moc pomalé)
lada1973
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků