Redmi 2 nefunguje budík

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Asanoth 15. 12. 2016 10:39

Ahoj
mám pár týdnů Redmi 2 16GB a už dvakrát se mi stalo, že se nepustil budík. Večer telefon vypínám.
Mohl by mi prosím někdo poradit, co s tím? Zaspávání do práce není nic moc :(
Díky!
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 12. 2016 12:55

Defaultne je budik vyjmuty z cinosti ***** typu cistic.. :-) Pokud mas budik stazeny,over si ze je vyjmuty stejne jako systemovy.Pokud ti to dela systemovy je mozny ze v tom brajglu kterymu se rika mui neco hapruje.Budik je obycejna uloha - task.Cistej android na systemovy tasky NICIM nesaha,tudiz se nemuzou zrusit.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 15. 12. 2016 13:42

Opravdu myslíš že úlohy běží, když je telefon vypnutý? To asi ne, že?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Asanoth 15. 12. 2016 22:48

oooooooo: Vyjmul jsem Hodiny z optimalizace baterie. Snad to zabere.
roy: Nevím, jestli ten dotaz byl na mě a nechápu příliš jeho smysl. Problém není v tom, že je telefon vypnutý, protože v 90-95% případů i tak zazvoní.
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 15. 12. 2016 23:12

To byla reakce na oooooooo, to co ti poradil platí pro zaply telefon, pokud je vyply žádné tasky nejedou a samozřejmě nejedou ani cleanery. On čte rychle a občas nedočítá, tudíž odpovídal na jinou situaci.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 12. 2016 05:01

Je skoda ze nevis co je task alw vyjadřuješ se o tom..Koliks jich napsal??Hodne pišeš ale neviš o čem..Tak ja ti dam přiklad tasku.Při vypnuti telefonu zruš všechny předdefinovane ulohy - i ty ktere maji přiznak on boot.Namatkou BUDÍK,EXPERTE...NO A POTOM PŘI ON BOOT TI BUDÍK NEZAZVONÍ PROTOŽE UKLIDOVA ČETA PŘI VYPNUTÍ TASK ON BOOT SESTŘELILA.
Zkus si tasker,potom budeš mit aspon poněti o uloze on boot.To znamena - uloha při najeti po vypnuti telefonu.Nebo napřiklad nastavení ktery ma každy MTK - zvonit při vypnutem.Vypnout v 22.00 - zvonit v 06.00 - ano je to task ktery jde taky zrušit i když telefon nenajel ještě.Sestřeli ti ho totiž již při vypinani čistič kterej ma nastaveno clear all a nekouka na ulohy s flagem nizkourovnovym,jadro.JE UPLNĚ JEDNO JESTLI ULOHA JE PŘI VYPNUTEM ZVON,NEBO BOOTNI A ZVON.Je kilnuta při vypinaní telefonu.
Ukazka zabudovany task zapni automaticky telefon v 7.00..Ano i toto muze ***** zrusit.Pri vypinani prepne z 1 na aktivni na nula neaktivni.Cely problem se deje pri vypinani,behu,takze treba 6 hodin pred samotnou udalosti,nikoliv pri samotne akci,telefon se nezapne.Obdoba - budik pri prepinaci zvon pri vypnutem nezazvoni.Staci si nastavit budik v 18.00 na 20.00,zvon pri vypnutem.Spustit logcat,zaznam all,musi byt ale rootlej foun.Vypnout foun a po zapnuti prohlidnout logcat,pochopite jak to funguje.
Obrázek
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 16. 12. 2016 07:27

No to si to vylepšil, doporučuji ti znovu si přečíst původní příspěvek a reakci tazatele hoooodně pooooooomalu a zamyslet se nad ním, třeba ti to docvakne..
PS redmi 2 jede na snapu.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 12. 2016 08:28

zamysli se ty.nezvoni mu budik.Obcas.Budiky existuji dva typy.Jeden - klasika,nastavim budik,vecer du spat,telefon zvoni v urcenou dobu.Typ druhy,nastavim budik,firmware ma funkci budit pri vypnutem telefonu,vypnu telefon.Budik rano zvoni.Znas treti variantu ? Pouc mne...
Obe varianty jsou ulohy,takzvane tasky.Jakykoliv task ti muze nabourat vec ktera saha na to co nema.Budiky jsou v default vylouceny z toho aby na ne neco sahala dokud sam explicitne nedas,zrusit.Bohuzel spousta softu si navysuje opravneni sahat na co nema.Plus soft. chyby u nadstaveb ktery maji zabudovany veci s nejvyssimi opravnenimi uplne zbytecne.Bohuzel v tom jak toto funguje ses uplne mimo a nemas o tom ani paru.Vis jak treba je reseno budit pri vypnutem u spousty firmware ? Napovim..Cisylka jsou od 1 do 5,jedno z nich znamena total collapse of cpu,plus vazes na to jedno cisylko dalsi task.
I kdyz..I pro lidi vlastnici PC 10 let je z 99 procent magie ze uplne vypnu,nikoliv jenu spim pc a nastavim ze se samo vzbudi v cas co urcim.T akze to ze nechapou jak funguje android nic prekvapivyho.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Mangalica 16. 12. 2016 11:03

Asanoth píše:oooooooo: Vyjmul jsem Hodiny z optimalizace baterie. Snad to zabere.
roy: Nevím, jestli ten dotaz byl na mě a nechápu příliš jeho smysl. Problém není v tom, že je telefon vypnutý, protože v 90-95% případů i tak zazvoní.


To jako vážně chceš, aby tě budil vypnutej telefon??? :shock:
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod Asanoth 16. 12. 2016 12:26

No dobrá, to je fajn teorie, ale co s tím mám dělat?
Dnes pro změnu zřejmě budík zazvonil tak o 20 minut později(vyvozuji z toho, kolik mi běžně trvá ráno příprava a když jsem chtěl vyjít, bylo najednou o 20-25 minut později, než je zvykem).
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 16. 12. 2016 13:06

Zkus telefon hodit do letadla co to udělá. Na baterce by se to podepsat nemělo.
To mangalica: a co je na tom divného? Kdyby měl něco s MTK tak to bude bez problémů.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 12. 2016 13:14

re : magnalica
koliks mel telefonu s touto funkci ve firmware ? ja jenom cca deset a mohl bych ti popsat jak to funguje.Jenze pokud nekdo nema dost sebereflexe aby poznal ze vysvetluji vec na levlu ktery pro jeho znalosti je neco jako carodejnictvi,tak to je o jako hazeni perel vis komu :-)
ze radej nemlcis..
re :Asanoth
zjistit proc jde jedinym zpusobem,nastavit si budik pri vyplem telefonu,pustit log se zaznamem do souboru,ten musi bezet prvni.vypnout telefon.
pochopitelne rozmezi si pro ten ucel nastavis kratky :-)
vlyzt do logu po startu a zkusit najit jestli neco neprovedlo uklid systemovych prostredku a ULOH pri vypnuti,pred vypnutim
to zpozdeni predikuje vetsi prusvih nez nespusteni,mimochodem.
mimo rady co ti dal roy,jde to resit i planovanym vypnutim a zapnutim,zkusit co se bude dít.planovane zapnuti 6.00,buxik 6.05..Priklad.
i kdyz...mne za noc ubyde 1 az dve procenta baterie a neresim lautr nic,zadny tanecky.proc ho vypinas ?
Uplne opomijim reseni ktery mam treba ja.Rekneme ze tento tyden spim od cca 23.00 do 06.00.V ty dobe vsechny zvuky off,vibrace off,bluetooth off,s wifi se nenamaham zere nula nula nic,bluetooth kvuli naramku vypinam,vyjimka - dve cisla se mi muzou dovolat a vyrusit zvonenim.Letadlo je zbytecna vec na androidovi pokud nejsi v letadle,a ndroid ma hned nekolik lepsich reseni.
Pokud ti za noc ubyva baterka pokud mobil nevypnes mel bys prioritne resit proc ti nefunguje DEEP SLEEP,reseni bych mel ale fanousci mui by to brali mozna osobne :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mangalica 16. 12. 2016 16:12

No nevím, redmi 2 mám a vypnutej nebudí (má sd)...
Mangalica
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků