BlackBerry Classic - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 11. 2016 07:21

Ahoj,

jako vánoční dárek budu pravděpodobně kupovat BlackBerry Classic coby náhradu za prastaré tlačítkové véčko od NOKIA.

Před koupí si ještě potřebuji vyjasnit 3 věci.

1) Uživatelka má hlavní požadavek na to, aby na telefonu bylo možno nainstalovat a spustit Viber a WhatsApp, pokud v telefonu (již) nejsou jako nativní aplikace.
Pokud jsou to porty z Androidu, fungují na Classic bez problémů (rychlost, "sekání", ...)?

2) Má BlackBerry evropskou záruku podobně jako ji měla/má NOKIA/Microsoft u Lumií? Lze tedy kdekoliv v EU zakoupený přístroj v případě potřeby dát na záruční opravu do tuzemského autorizovaného servisu?

3) Lze v nastavení v zahraničí (EU) koupeného telefonu vybrat češtinu ze seznamu jazyků, jako tomu je např. u Lumií? Nebo bude takový telefon defaultně bez češtiny?

Kdysi jsem měl jako pracovní telefon nějaký Bold, ale v porovnání s NOKIA E52 mě tehdy vůbec nezaujal, takže jsem se o tuto značku dále podrobně nezajímal.
Předem díky za pomoc hlavně těm, kteří s Blackberry (ideálně přímo modelem Classic) mají osobní zkušenost.
Naposledy upravil Nick Cave dne 26. 12. 2016 05:41, celkově upraveno 1
Důvod: doplňen název
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2016 00:18

Podpora WhatsApp pro OS BB10 prodloužena do 6/2017
http://m.cnews.cz/whatsapp-zmenilo-plan ... rodlouzena
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 7. 12. 2016 00:31

No to asi obdarovana moc neocení....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Twofinger 7. 12. 2016 06:37

ad1) zatim ano, ale asi ne na dlouho...
ad2) ne
ad3) ano
Twofinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 25. 12. 2016 23:29

Ahoj,

díky všem za odpověď.

Tak Classic je doma a začíná dolaďování telefonu. Aktuálně řeším tyto 2 věci:

1) převod dat z NOKIA C5-00 (OS Symbian) na Classic. Ideálně nejen kontakty, ale i SMS zprávy. Byl jste někdo ve stejné/podobné situaci? Máte s tím osobní zkušenost?
Na Internetu jsem našel tento program, který by to měl umět (http://www.phone-transfer.com)? Použil ho někdo z vás?

2) chci koupit nějaké Bluetooth hands-free, které by umělo připojit 2 zařízení současně. Nyní Classic a C5-00, do budoucna Classic a nějaký jiný telefon.
V předběžném výběru mne nejvíce zaujala Plantronics Voyager Legend.
Uvažoval jsem také obecně o nějakém typu od Jabra, ale ani na jejich vlastní webové stránce jsem nenašel žádný srovnávač výrobků.
Máte někdo zkušenost s Voyager Legend?
Pokud ne, jaké jiné další Bluetooth hands-free byste mi případně doporučili.

Předem díky za radu/tipy.
jiri.filip
Junior