Oukitel K10000

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod crashpc 24. 8. 2016 17:13

Dnes mi dorazil tento klouzek k již koupenému Allview Energy P8 a THL5000.

Je to opravdu šílený stroj. Mám z toho nepopsatelné pocity, a to v dobrém i ve zlém. Je to badass stroj. Pádlo, a ještě cihla. :-)
Když jsem ho zasunul teď do nabíječky, tak v Temelíně pro mě nahazujou čtvrtý reaktor, to je jasné...

Co se práce týká, prostředí je taktak plynulé, akceptovatelné. Mírně opožděné reakce, takže na první zkoušení jsem měl dost překlepů a návratů na plochu i když jsem nechtěl. Po trošce cviku jsem si zvykl. Ona je někdy půlvteřina děsně dlouhá doba. Ono se to nezdá...

Fotoaparát -jak aplikace tak HW - je takový opravdu velice průměrný. Tady už se seká obraz i při běžné práci. Ten stroj na to prostě nemá. Allview je v tomhle mnohem lepší.

Displej tak normální. Proti AMOLED v Allview se zdá být vyšislý, hlavně při prohlížení systému a "syntetické" grafiky. Na webu a na fotky už to není tak strašné, ale to pozadí při přímém porovnání, to je nebe a dudy.
Alespoň má tento displej víc světelného výkonu. Rozhodně allview přesvítí na plné čáře.

No, abych pravdu řekl, je z toho cítit, že hardwarově je to low-end. Opravdový low-end. Ještě bych se rád zdržel dalších komentářů, právě tam valím Marshmallow a doufám, že se stroj trošku polepší, jinak je možné, že i přes akceptaci váhy a neodbytným nutkáním vlastnictví telefonu s nepřekonatelnou výdrží, má našlápnuto jít z domu. Byla by to fakt škoda.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 17:32

Tenhle Oukitel má zajímavej design :-) nezapomeň po aktualizaci udělat hard reset
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 24. 8. 2016 17:48

Marshmallow nainstalován. Trošku se to zlepšilo. Pořád mi to na Allview nějak nestačí. Také jsem zpozoroval, mírně slabší zvuk.
// jdu udělat factory reset...
// Factory reset hotov. Zlepšení nastalo, ale pořád ne dostatečné. Nejsem s tím dost spokojený. Nechám tomu ještě den na rozmyšlenou...
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 20:57

Škoda, že jej možná vrátíš dřív, než otestuješ nadstandardní výdrž baterie..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JudgeDeath 25. 8. 2016 08:06

Nevím jakej vykon jsi čekal od 4x1GHz.Pri tak slabym procesoru tomu ty 2GB RAM moc nepomáhají.U toho telefonu jde spíš o výdrž baterie.
Sony Ericsson T68i->Siemens M65->Nokia 6600->Nokia N73->Nokia N97mini->Sony Ericsson Xperia Pro->Landvo L900->Lenovo K3 note->LeEco Le 2->LeEco Le Max 2(4/32)->LeEco Le Max 2(6/128)->Xiaomi Mi Mix 2s(6/128 black)
JudgeDeath
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 8. 2016 09:15

ten procesor bohate staci abys prostredim lital bez jakychkoliv zaskubu.co ale nestaci a dle toho ze nekdy nereaguje je absolutne suntovskej a vadnej panel.Je to proste zmetek osazenej panelem kterej je nakej total odpad..neboli to co stoji nakej peniz - to sehnali za nula, nula, malo.Frkli tam mega baterii - sazim se ze bez rozumne vystupni kontroly a s nejlevnejsi kontr. a vyst. elektronikou, takze po roce zdechne, zabalili do pseudodoor a prodavaji.
Ten panel jde otestovat..Ctyrjadro mtk s giga ram, bezproblemu aby litalo jak z praku .V engmode si muzes otestovat ze panel je sunt - system v engmode nebezi, takze nehraje roli softchyba.Vsad se ze odezva a vysledny cisla budou uplne na piiiip v engmode.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 26. 8. 2016 19:01

JudgeDeath: Nečekal jsem nic. Prostě jsem to zkusil. Intel s jednojádrem by byl silnější, takže nějaká ta očekávání od čtyřjádra na plynulost chodu běžných aplikací tam byla. Přirozeně.

Panel mi nevadí. Je horší, ale je to mínus, který bych byl schopen překousnout. Vadí mi plynulost UI, horší fotoaparát - jak hardwarově tak softwarově, a překvapivě i dost malý akustický výkon. Allview je někde úplně jinde.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 8. 2016 22:02

Fotak trosku ale ne razantne pomuze open camera, ui pomuze kombinace -vykreslovani 0, vynutit gpu pro 2d, nova s nastavenim rychlost a persistent.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 27. 8. 2016 07:27

Jen upřesnění, v Temelíně jsou jen 2 reaktory, těžko tedy nastartují čtvrtý:-)
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 28. 8. 2016 10:50

Zkoušel jsem i open camera, a pořád mi to nestačí. Myslím, že ani tam nešel nastavit čas expozice. Osekávat systém od základu taky vesměs odmítám. V browseru to stejně asi nepomůže. GPU pro 2d asi jo, ale kolik šťávy si to veme...

Terminator3: jo, ten třetí už běží pro jiného majitele K10000, jen o tom nevíš... :-)
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 8. 2016 12:39

Doufam ze ti nevadi ze mnou zminene volby nejsou osekavani ale prepinace v systemu skryte :-) Milovnici kolotocu tem se budou libit ovsem v default tak jak jsou :-) ,jsou totiz na tri veci k h.vnu, k nicemu a k zpomaleni. Ctvrta volba je vlastne k tomu abys mel pekny animace , na co se koukat kdyz se nudis. Starat se o to kolik bere zapnuta volba u telefonu s obri baterii je super - ja si kupoval telefon s 5000 baterii prave proto aby mi to bylo sumafuk, popravde zadnej extrarazantni rozdil, nicmene je to i vec co za gpu tam clovek ma. Ted to mam vyple, jiny stroj, cisty android, neni duvod nic resit. Novu komentovat nebudu, ztrata casu, neexistuje lepsi launcher. Fotak nejlepsi je fv5 camera ale neni zadarmo a umi VSE co je dulezity pokud fotis ,co chces ty, proste chces li mit vysledek v ramci moznosti pod kontrolou, neni zadarmo..Trialka ma volby nefunkcni..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 29. 8. 2016 19:57

oooo:
Dobrá, "naštval jsi mě", jdu to ještě jednou zkusit. A pak rootnout, a přetaktovat, ne? :-D

Víš, ono je něco víc na tom, nechtít jen obyčejné základní věci. Je to stejné jak s jídlem. Jistě bychom mohli jíst syrovou zeleninu, ovoce, a maso. Ale mi ne. Mi musíme vařit špagety, přismahlé krevety a šneky, a tak dále. Je naprosto normální chtít věci hezké, a grafikou...

Že to máš s baterkou tak si umím představit, no mám to jinak, proto nejsem tolik spokojený. Ta daň za kapacitu je velká, a je potřeba, aby byla adekvátní. Ne aby to ještě fungovalo méně.

Co se fv5 týká, mám tu appku již dlouho, a zaplacenou. No, na to co umí Allview se to ani trochu nechytá, a nastavovat čas expozice v potřebném rozsahu to také neumí. Když už, tak sníží rozlišení na FullHD jako kdyby to vzalo jeden snímek z videa. No na kvalitě je to sakra poznat.

//nepomohlo. Stále se trochu škube oproti Allview + již popsané neduhy zůstávají (slabší audio, slabší fotoaparát).
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 8. 2016 20:18

co to meles, to jsou volby skryty v menu pro vyvojare, sou schovany pred blaznama co pozapinaj vse a pak koukaj co jim lita pres display, to je totiz to vic a nikoliv min. rooot netreba, taktovat taky ne. Miluju chytraky co placaj a nevi o cem, je to totiz jedina zachrana u veci typu huawei nebo samsung - nekonecne stiznosti na napriklad zabudovanej taskmanager zijici svym zivotem, dalsi volba ho tam totiz řeší, mimo milionu dalsich veci co jde aktivovat..
btw sem si jist ze do zakladu mas oproti mne bliz o x svetelnych let takzes mne celkem rozesmal, plyst si vypnuti zcela zbytecne volby s orezanim systemu..
Asi takto z krumplu pochopitelne softem hvezdu neudelas, muj nazor na ten telefon jsem myslim rekl hned na zacatku. To ze neco ma vliv na ui, neznamena ze krumpl pojede jak z praku.
btw expozice se nastavuje v S rezimu, nikoliv P,rucni, dlouha a nikoliv ty volby co vidis ale nasledne rucne zadas vteriny. Je fakt ze tezko rict jak se to chova na tvem mobilu, ja tam mam sonaka fotocip, zadnej problem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 30. 8. 2016 17:48

A já zas miluju chudáky, co nechápou žert, a uráží lidi, o kterejch nemaj ani ánunk, stejně jako o jejich vědomostech. Prostě ses totálně netrefil, a ještě jsi se vybarvil v tom nejlepším světle.

Hejblátka v develop menu jsem pohejbal podle Tvého původního popisu, zkusil jsem i další, u kterých vypadalo, že to něco oseká, nebo naopak vynutí GPU k práci, a výsledek se nezměnil dostatečně. Ani po restartu telefonu. Taktování by tomu asi vzhledem k tak nízké frekvenci pomohlo, ale nejdu do toho, kvůli více neduhům naráz.

Zkoušel jsem u fv-5/open camera všechny metody včetně ručního zadávání času, a dopadlo to stejně jako při použití táhel nebo "dlouhé expozice". Vylezl z toho dvoumegapixelový *****, dokud jsem nezkrátil dobu expozice pod snad 1/2s nebo kratší.
PS: Mám FX zrcadlovku a manuální skla, měl jsem i nějaké Canony. Opravdu vím, jak se ovládá fototechnika....

Prostě bahno. Navíc odezva taky pomalejší. Ono není sranda ty dlouhé expozice udržet, a když ťuknu na displej, a fotka se udělá až za vteřinu, tak to máznu mnohem častěji a víc, než když to fotí hned.

Nepůjde to, ne a ne a ne... Na nenáročné použití si to umím představit, ale ty doby sebeomezování jsou dávno pryč...
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 8. 2016 18:16

Asi si tak trochu nerozumime.. Danej telefon je ultrasunt a to jiz komponentama. Existuje par voleb ktere patri k zcela zasadnim pokud se nekomu zda ze gui reaguje ponekud mdle. Presneji, nektere z nich neuskodi mit zaple okamzite, lhostejno jestli telefon stoji 30 dolaru, nebo 1000 dolaru. Volby nemaji nic co spolecnyho s osekanim systemu - kdyby sis tedy odpustil blbou poznamku, odpustil bych si ti napsat ze mluvis a nevis o cem.
Jestli ale ocekavals ze dodrbany telefon ktery zrejme skladali stylem co za odpad u linky zbyl spravi zazracne sw zasah tak nikoliv, obzvlaste pokud to soudruzi z ciny vylepsili dalsimi zasahy v configu.
Nicmene jako prvni se meni tyto volby, launcher a necha se zaply persistent, to je proste nutnost. Dokud cpali do telefonu cistej android a nepousteli se do vetsich akci - ala zabudovavani aplikaci s priznakem sys do rom, zmeny v configu, tak se ty ultralevny stroje jeste softwarove daly. Ctyrjadro a dve giga ram lita jak zpraku ale za predpokladu - AOSP, normalni pameti, normalni panel.
Taktovani nepomuze a ukazu ti proc.. O tom to vubec neni, poslu screen na cem 75 procent casu, pokud nepoustim neco kde musi dolovat vykon, jede telefon :-)
Obrázek
A to jede milion veci na pozadi momentalne, procak se flaka, flaka a flaka. O procaku to uz daaaaavno neni pokud v gui nemas bleskovy reakce.
Pokud das interactive ondemands, guvernors, standart volba, 50 procent casu ti telefon bezi klidne na jedno , dve jadra, hooodne nizky frekvenci, o hodne nizsi nez vidis na screenu a nema ABSOLUTNE problem s plynulosti. Az pustim hru, narocny graficky veci, narocny vypocetni veci, potom teprv nakopne ostatni jadra na vyssi frekvenci. Pro bezny cinosti je jeho vypocetni vykon brutalne predimenzovanej. Ani u tvyho ctyrjadra neni problem vypocetni vykon. Ze v recenzich nechapou ze pomaly reakce nikdy nemaji jako duvod uz nakej rok kolik bodu dela procak v blbuntu testu je duvod proc si hodne lidi mysli ze je to tim ze maji procak co da 30000 a ne 130000.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků