Vodafone Smart Ultra 7 - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blam 27. 7. 2016 20:59

Zdravim,

Tak pisu par prvotnich poznatku.

Telefon me mile prekvapil. Na velikost po 5" je si potreba zvyknout. Mam velke ruce a uz peti palec je pro me dost. Kazdopadne jsem velmi spkojen. Nainstalovano cca 40 aplikaci test v antutu je kolem 46 is viz screen. Co se rychlosti tyka oproti prime 6 urcite lepsi a rychlejsi. U noveho androidu Marsh.... je pomerne dost vylepseni a uzivani je prijemne. Telefon se pri prvotnim nastavovanim a instalovanim zahrival a sekal. Kazdopadne po nainstalovani a nastaveni je vse v poradku.

Za me to byl dibry vyber. Pokud bude takto slapat i dal bude to fajn. Prime 6 fungoval taky solidne cca po roce pouzivani porad stejne. Verim, ze u ultra 7 to bude podobne.

Dalsi veci zatim nemuzu hodnotit. Pripadne se ptejte. Za 4000 Kc pro me velmi prijemnej telefon.

Jeste doplnim stredove tlacitko po celodennim pouzivanim prestalo svitit jako v recenzi od pana Kuzela. Nevim jak ho znovu aktivovat. Podsvit je zapnuty.

Ta recenze z detekomanie mi prijde pofiderni. Telefon urcite takto tragicky neni. Kazdopadne az cas ukaze jak na tom bude.
Přílohy
Screenshot_20160727-214912.png
blam
Junior

Odeslat příspěvekod blam 3. 8. 2016 08:01

Tak par prvnich poznatku. Baterie vydrzi v pohode denni zaprah. Pri stridmejsim pouzivani vydrzi i den a pul. Vse funguje stale jak ma. Pri nabijeni se pri 97% zhasne not. dioda. U Primu zhasla az pri 100%. Zaoblene sklicko je pusobive a libive. Fotky pro me plne dostacujici. Telfon je porad stejne svizny. Pri nabijeni se lehce zahriva. Za me stale idealni volba.
blam
Junior

Odeslat příspěvekod Daff.cz 3. 8. 2016 08:50

A co displej? Jak je na tom? Není příliš tmavý? Jaký je maximální jas? Jak je to s čitelností venku na slunci?
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod blam 3. 8. 2016 10:14

Mam nastaveny automaticky jas a regulace funguje v pohode. Kdyz ho vypnu a nastavim na max tak citelnost pro me dostatecna. Lesky display trosku hazi prasatka, ale pro me je zahnute sklicko fakt prdacky. Vypada to velmi dobre a krasne se ovlada.
blam
Junior

Odeslat příspěvekod PetrCi 7. 8. 2016 19:15

zdravím, mám galaxy s4 ... jsem s ním spokojený z pohledu výkonu, displeje..., ale začíná zlobit a nový nekoupím... tak jsem se koukal právě na ultra 7 ..., jsem u VDF, takze bych ho ocenil na volte, vowifi a lte frekvence..., ale z recenze se mi nezdá chybějící gyroskop a taky si nejsem jistý, jestli by fungovala aplikace na klubové karty (používám aktuálně beep'n'go, ale i kdyby sla portmonka by nevadilo, hlavne abych nemusel tahat plno karet po kapsách...) ale mám obavy, když to není amoled, jestli to půjde. Případně gyroskop by se dal nějak sw odblokovat, nebo nějaký vyšší model od vdf smart ho má?

nebo jeste jinak, jestli byste mi doporučili za cenu zhruba do 5, max 6 tis, nejakeho rozumneho nastupce s4, kde pujde používat uložené klubové karty, bude to mít všechny běžné senzory jako i gyroskop a aspon HD ready, max fullHD? :) děkuji moc za případné odpovědi
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 8. 2016 04:00

co maji veci ala portmonka spolecnyho s amoledem ? :-) jdou uplne vsude, nepamatuji mobil a to za posl. 3 roky ogs, ips, ltps, amoled, kde by to neslo, logicky..gyroskop najdes v popisu, tak si vyfiltruj par favoritu s nim a pak se zeptej majitelu na zkusenosti..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff.cz 8. 8. 2016 04:31

Gyroskop by tento telefon měl mít nebo aspoň alcatel pop 4s ze kterýho tento telefon vychází ho ma v popisu...
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod PetrCi 10. 8. 2016 17:44

S oledem to, že na HTC které mělo LCD nějaký super LCD či co... Tak to nefungovalo... A s amoled ano... Tak jsem mel za to ze to je tím, že u amoled displeje černé pixely vůbec nesvítí tak to čtečky mají možnost rozeznat... Takže to funguje i na tomto telefonu, ano? A gyroskop to nemá podle recenze... Ten blok informací je mi staršímu modelu, psal jsem jim i ze tam mají chybná data a dali mi odpověď že to systém neumí pobrat
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blam 19. 8. 2016 17:47

Podsvit mechanickeho tlacitka funguje jen kdyz doba podsvitu tlacitek nastaveno na 5sec. Jinak nesviti. Snad to aktualizaci vylepsi.
blam
Junior

Odeslat příspěvekod PetrCi 19. 8. 2016 18:11

A mě už odpovídat majitelé nemusí teda
.. Koupil jsem si iPhone se... Nejlepší telefon asi jaký je na trhu. Je výkonný a akorát Velký :) a levný :)
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 8. 2016 02:44

Recenze Vodafone Smart Ultra7
https://www.svetandroida.cz/vodafone-smart-ultra-7-recenze-201608
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renca106 5. 9. 2016 09:36

Zdravím,

vlastním tento telefon necelý týden a mám jednu otázku. Video... Mám někde něco špatně nastavené, nebo je telefon schopen nahrávat video pouze na výšku? Protože když jsem nahrála video na šířku, mám jej pak v PC přehrávači otočené.

Děkuji za odpověď.
renca106
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 9. 2016 06:40

Recenze Vodafone Smart Ultra7
http://smartmania.cz/recenze-vodafone-smart-ultra-7-android/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 11. 9. 2016 07:34

renca106 píše:Zdravím,

vlastním tento telefon necelý týden a mám jednu otázku. Video... Mám někde něco špatně nastavené, nebo je telefon schopen nahrávat video pouze na výšku? Protože když jsem nahrála video na šířku, mám jej pak v PC přehrávači otočené.

Děkuji za odpověď.


Zkusit jiný přehrávač na PC, jestli taky vykazuje stejné chování.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Josef II 24. 9. 2016 08:37

Tlf mám asi dva měsíce od vodafone za cca 2k a musím říct, že je plnohodnotnou náhradou za dosluhující s4. Výkon je dostačující, i když třeba permanentní záběr na paměť je poměrně veliká. Zpravidla zůstává volných kolem půl giga, zbytek je v používání. To mě docela zarazilo, u s4 to bylo obráceně. Ale problémy to nevykazuje. Telefon pracuje svižně, aplikace se nesekají, hry nehraju, takže tady nemůžu posloužit. Antutu ukázalo celkem ucházejících 44800, ale ukázalo taky nedostatek právě zmíněných pamětí, kde naskočilo nějakých 4550, což je bída i na dvě giga. CPU v pohodě, tam to ukázalonecelých 16000, což je solidní číslo na low-end tlf. Trošku problematickej je foťák. Fotky nejsou nic moc, jen s použitím HDR jsou celkem ucházející. Na běžný amatérský focení to ale stačí. Vnitřní foťák taky ujde, skype přenáší video solidně. Nejvíc mě zklamala nemožnost přesunu na sd kartu. Pro většinu uživatelů (obzvlášť hráčů), bude 16 GB určitě málo. Šestka android to řeší výběrem místa k instalaci přímo v nastavení. Naformátuje kartičku a instaluje na ni. Jenže...!!! - pak nastane "menší" problém, telefon prostě nenaběhne. Tedy alespoň u mě. Musel jsem vyndat kartu, telefon naběhl. Jak říkám, možná to dělá jenom mně, třeba mám instalovanej nějakej prográmek, kterej prostě vadí, nevím. Prostě musel jsem to zase otočit a tlf se zase rozfrčel. Možná novej apgrejd, firmware... uvidím. Telefon podporuje všechna LTE, což u low-endů taky nebejvá tak běžný.
Jinak telefon pohodovej, jen opakuju, jde o low-end, srovnávat ho se špičkama by bylo nesmyslný, ale svoji práci si odmaká.
Josef II
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků