BlackBerry Priv - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod michal Žilka 3. 1. 2016 09:58

rozměry a hmotnost: 147 × 77 × 9,4 mm, 192 g
displej: 5,4'', kapacitní AMOLED, 1 440 × 2 560, 544 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|5,76 Mb/s), LTE (450|50 Mb/s)
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, NFC
paměť: 32 GB, microSDHC, RAM: 3 072 MB, baterie: 3 410 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 808 (6× Cortex-A57 + A53, 1 800 MHz, 20nm)
operační systém: Google Android 5.1 (Lollipop)
fotoaparát: 18MPx (4 896 × 3 672), video (3 840 × 2 160), blesk

-- 3. 1. 2016 09:59 --

takže, jak se Vám zatím líbí? Že cena je masakr je jasné, ale ona půjde dolu...
Přílohy
blackberry-priv-3.jpg
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2016 10:21

Recenze BlackBerry Priv
http://smartmania.cz/clanky/blackberry-priv-prvni-dojmy-test-android-12486
http://m.mobilenet.cz/clanky/recenze-pr ... uzin-28907
http://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-priv-by-blackberry-krizenec-s-rodokmenem/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 3. 1. 2016 11:50

Jediný mnou myslitelný Android telefon...starej dosluhuje, ale až do teď jsem netušil jakou náhradu.
Kdy myslíte, že by mohl zlevnit???
22k ? To je dražší než docela dobrej notebook, ze kterýho tohle píšu :D
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod michal Žilka 3. 1. 2016 11:54

Taky se mi líbí, ale potřeboval bych na to sponzora... :D jak znám BlackBerry, do půl roku je za patnáct, za rok za deset. Jestli teda tou dobou ještě tato firma bude zit...
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2016 11:56

Tento rok určitě půjde s cenou níže.. ale pomaleji, jak je u BB smartphonu zvykem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 3. 1. 2016 11:58

Proč myslíš že pomalejc?
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2016 12:00

Podívej se třeba na Passport nebo Classic, jak se cena pořád drží.. Takový sešup ceny, jak píšeš u Privu neočekávám, ale byl by zajímavý :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 3. 1. 2016 12:23

Pass taky začínal na dvaceti, klasik nějak sedmnáct, teď jsou za 11 a malej za osm. Ale nepamatuju si jak dlouho už jsou na trhu, až tak to nesleduju. I tak je to na mě moc.

Každopádně, za nedlouho mám narozeniny, tak když by jste mi někdo chtěl udělat radost, kamaradi... :D :D :D
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2016 12:34

Passport začínal před rokem nějak na 17-18tis. Classic v té době na 12tis. Podívej se na ceny z oficiální distribuce dnes, samozřejmě EU distribuce je o poznání levnější.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 3. 1. 2016 12:37

Aha, to jsem myslel že byli výrazně drazsi...
michal Žilka
Junior


Odeslat příspěvekod Ti2sto 20. 1. 2016 21:28

Zrovna PRIV mi do oka vůbec nepadl. Pokud má budoucnost BB záviset na androidu, tak jen doufám, že udělají i nějaké zařízení rozumnějších rozměrů - např náhradu za Classic.
Androidu moc neholduju, takže svůj Classic si ponechám hoooodně dlouho :)
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D2MAC 3. 2. 2016 19:18

Tak pár drobných postřehů ode mě.
Mám jedničkovou US verzi takže včetně bezdrátu. Záda se taky trochu prohýbají, nevím jestli více nebo méně jelikož jsem jinou verzi v ruce neměl. Ale není to nějak dramatické.
Telefon vypadá že se konečně usadil. Po vytáhnutí z nabíječky ve 13:00, teď ve 23:30 na 88% baterie (stále zapnutá wifi takže synchro emailu, nic jsem dnes nedělal).
Nevím jak bude chytat LTE, čekám na odblok kód, je pro ATT takže si hraju na americké kartě. WiFi je rozhodně lepší než na Passportu, chytá i vzdálenější vysílače a oproti PP má tak o 30% citlivější anténu.
Záseky v systému žádné nejsou. Všechno se mi samozřejmě aktualizovalo a jede bez problémů. Hned jsem si nainstaloval Sygic (mám licenci) a rychlost a přesnost GPS je naprosto v pohodě,
Zvuk z repro není tak hutný a hlasitý jako na Passportu ale je to telefon takže neřeěím.
AMOLED display je nádherný a má krásný obraz i když na celistvých barvách zřetelný dithering. Ale je to telefon takže opět, tohle já neřeším, zatím jsem to viděl na každém OLED displayi že jednolité plochy jsou jakoby jemně "zašuměné". Každopádně IPS displaye se můžou jít zazdít.
Kvalita konstrukce celkově je OK, mohlo by to být za těch 22500 ještě o fous lepší ale netrápí mě to jelikož jsem za něj zaplatil cenu na které by se tady všichni shodli že je odpovídající. Vysunutý display drží perfektně a bez vůle. Zavřený display má malou vůli na levé straně od poloviny nahoru. Stačí na něj více zatlačit.
Nezahřívá se nijak dramaticky, spíše jen při instalaci či aktualizaci a není to nějak nepříjemné.
Zajímalo by mě zdali ten karbon vzadu je imitace nebo pravý. Mění se odrazy dle úhlu dopadu světla. Mám tady i jednu true carbon věc takže je dle čeho porovnávat.
Klávesnice je opravdu titěrná i na mé malé prsty nezvyklá. Ale první dojmy píše se dobře a bude snad ještě lépe. Jen často tečkuju tak mě nasírá nutnost mačkat alt kvůli tečce. Recenzenci píšící o tom jak jim vadí spodní hrana displaye a brada při psaní nejspiš byli americké vepřoidní prasata o váze 150+Kg s prsty hrubými jak rohlíky jinak si opravdu nedokážu představit situaci kdy to někomu dře o okraj.
Co do velikosti, je to placka, velká ale ne zas tak moc abych se cejtil divně. S vysunutou klávesnicí už vtipně velká. Ale odmění se komfortem při čtení a prohlížení jelikož display je díky rozměrům přehledný. Menší ale ani větší telefon bych nechtěl.

Co se týče aplikací tak nic nepovím ani nepomůžu. Jsem hračička, telefon se mi prostě líbí, má klávesnici, je zkrátka jiný. Nejsem businessman takže neřeším spojení kalendáře s poznámkovým blokem, zabezpečené kdeco a nonstop data. Nicméně HUB je z BB 10 super věc a samozřejmě se k němu chci dohrabat ale ještě počkám na další updaty. Když to tak čtu není to nejspíš ono.


Tak update, dnes dorazil unlock code takze hurá T-Mobile do founu. A výsledek. Všechno v pohodě i signál na GSM plný, 3G v polovině tak jak tady je obvyklé i na mém thinkpadu s modemem ale LTE se chytá více. Na Passportu tady nebylo žádné. Priv je schopnej ho vymačkat až na poloviční signál. Takže problémy občas viditelné v recenzích (nemá to signál resp velmi slabý) se nekonají. Ba nakopak překonává Passport.

Co se týče funkčnosti LTE u nejlepší US verze, tak všechno funguje mimo spodního pásma Vodafonu LTE. To jediné zkrátka telefon nemá ale taky vodafon jediný LTE 900 používá. T-M je 100% a O2 dle parametrů bude taky.
D2MAC
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 3. 2. 2016 22:26

Díky za užitečné postřehy lepší než z kdejaké recenze.
Pár dotazů...kde jsi US verzi sehnal? Protože za takové peníze bezdrátové nabíjení prostě chci! :)
Kolik stál ten simlock code? Protože zadarmo to AT&T určitě nedělá ;)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod D2MAC 3. 2. 2016 22:50

samozřejmě že v US, je to se vším všudy i o něco levnější. nový neotevřený kus samozřejmě. jen ta záruka potom, posílat to do US. Tady to určo neopraví zadarmo. :)
Unlock $35 a pokud nahraješ video odblokace tak ti 15 vrátěj (je to externí firma a funguje jen to trvá 3-4 pracovní dny)
A nový poznatek, po delší procházce venku můžu říct že reálná maximální výdrž kdy jas displeje je na 3/5, stále zapnutá data a necelé dvě hodiny nonstop vejrání do displaye na internet dělá úbytek něco přes 20%. Takže odhaduju že maximum je 8 hodin nepřetržitého netování s displayem a daty.
D2MAC
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků