myPhone NEXT

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Beavers 29. 7. 2014 19:41

Protože mě zaujaly komentáře uživatele oooooooooo, napsal jsem mu PM a několik jsme si jich vyměnili.
Dovysvětlil mi problematiku GPS u MTK a příčiny nesprávného zaměřování u některých telefonů stejné značky, kdy někomu to nejde a jinému ano. Dozvěděl jsem se také to, proč např. některé aplikace udávají špatné hodnoty, zatímco jiné je určí správně, a že za to nemůže aplikace, ale čínské normy a pravidla, které jsou v telefonech "zapomenuty" a s nimi jsou distribuovány např. do Evropy, kde používáme metrický systém. Nebudu se zde o tom rozepisovat, uvádím to jen jako informaci, která by mohla napomoci zbořit všude papouškované mýty o tom, že MTK jsou špatné čipy.

Doporučil mi provést tento test:
Vypnout data a wifi a zapnout GPS, restartovat telefon, po naběhnutí spustit GPS Test a sledovat, jak dlouho bude trvat fixace satelitů.
Pokud je to přes minutu - GPS modul není nic moc, pokud jde o citlivost.
Čas přes dvě minuty - GPS modul je mizerný.
Čas přes tři minuty - buď je mizerný nebo je špatný gps.conf.
Čas pět minut a víc - špatný gps.conf a pravděpodobně přitomný i gps.dat.

Můj test dopadl takto:

Do 5 vteřin tam bylo: In View 15, In Use 5, Accuracy 3 m.
Po restartu další stejný pokus, stejné hodnoty, Accuracy 4 m.
Screenshot_2014-07-27-19-32-19.png

Screenshot_2014-07-27-19-35-09.png
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 7. 2014 19:59

leed píše:Jak poznám, jestli tam mám ten soubor gps.dat? Telefon mi ukazuje, že složka data je prázdná. Přes konzoli uvidím víc? Smazat ho musím každopádně přes konzoli jestli tam je?

Jsem ochotnej celkem poradit,byl jsemochoten lidem i poslat napřiklad soubory ktere k pokročilejši praci a konfigurovani potřebují a posla celkem podrobny navody ale nejsem ochoten vysvětlovat prazaklady - prostě na to nemam čas navic je jasný že ten kdo je nepochopi navod nema šanci relizovat.Můžu tě ujisti že pokud maš adresař data prazdný kontaktuj šefy google -budou nadšení..Tvůj system programoval genius protože bez toho co je v adresaři ti telefon nefunguje :-D Položky wifi,sensors,systemkeys,dalvik,dhcp,bluetooth atd atd jsou myslim vševypovidající
Zobrazovani je skryto pokud zobrazovani nepovoluje tvoje nastaveni - neboli připojit pro čtení,editace není možna pokud neni nastaveno - zobrazit pro čtení a zapis.Ochrana proti lidem kteři maji ve zvyku mazat soubory ktere se jim nelibí už samotnym nazvem aniž by tušili co vlastně mažou. :D
Absolutni prazaklad pokud se chceš dostat do skrytych nastavení,ma ještě dsalši level ale ten neníi třeba zminovat.
Kód: Vybrat vše
proč např. některé aplikace udávají špatné hodnoty, zatímco jiné je určí správně, a že za to nemůže aplikace, ale čínské normy a pravidla, které jsou v telefonech "zapomenuty" a s nimi jsou distribuovány např. do Evropy, kde používáme metrický systém

Lehce bych korigoval,dosšlo ke smichani dvou věci - znamej problem v jedne verzi androida běžiciho na MTK kdy při přesně určenych podminkach aplikace počita v uzlech,vystup da v m/sec ale už zapomene uzly přepočitat aby seděly na m/sec ale prostě vezme jednotku jako jednotku, tudiž km jedna jednotka uzel ,jedna jednotka km, 20 uzlů je pro ni 20 km po zmatenym vystupu,vynechal se jeden krok,protože nastroj za to zodpovědnej to neudělal ..Problem se zašityma činskma nastavenima ktery nejsou vidět na prvni pohled a zatvrzele odmitaji pustit do hry spravny hodnoty je problem další.
Potom už je to jenom otazka ROM jakou mate nebo spravne editace spravnych věcí.čim dal tim vyrobců s jejich expanzí do Evropy protože problemu si byli vědomi v ROM tyto věci už nemají,pokud tam jsou musí pryč..
Zapomněl jsem ještě jednu věc dodat - považoval jsem to v kontextu za samozřejmý že si toho každej všimne.
Pokud potřebujete mit zaply - mistní služby - povoleny a zaškrtnutý umistněni a hledání google,použivate udělatka od google lokalizační a mate už udělany voliče profilu,zkontrolujte si občas jestli neni po použití těchto služeb přepsana adresa - supl.nokia.com a přehozenej profil
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spaidy96 30. 7. 2014 09:55

Tento návod funguje do první restartu,pak je vše nutné udělat znova.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 30. 7. 2014 10:05

Zkusil jsem test GPS test a fiksace do 5 vteřin, ale přesnost není na milimetry, ale 3 až 10 metrů.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 7. 2014 11:29

Milý Spaidy :-D kdybys četl a chapaplas co jsem psal v celem vlakně věděl bys že toto neni navod na definitivní gps fixaci pokuds neuděl dalši asi tři kroky - toto je navod podle nějž pouze zjistim některe věci a můžu si zajistit bleskofix pokud s nim mam pernamentni problem alespon do restartu - osobně restartuji jednou za uhersky rok takže lide co maji telefony v normalnim stavu a zaroven s toimto problem maji nouzove řešení...
Definitivní vyžaduje root+adb,nebo root+třeba es f,připadnej del danyho souboru,ujasnit si co s google location službou,gordona,supl.nokia.com + idealaně změna permisssions pro gps.conf,to jsem schvalně nepsal - pokročilej to tím vyšperkuje sam a napadne ho to a necha si permisssions periodicky měnit z write a read,jenom když jednou za čas tam bude potřebovat zapisovat jedna aplikace - no a automatizuje si to pomoci nějakeho udělatka,tím je vymalováno definitivně a nemusi se starat vubec o nic a navěky věkův.Zbytek stači když se dostane aspon k zasahu do systemovyho adresaře - už se tu našel člověk kterej tvrdil že tam nic nemá - asi super edition od Larryho.
Takže pochybuji že maš profil GORDON natvrdo a spravně nastaven gps.conf,silně pochybuji že sis prohledl danej adresař a o čem pochybuji už uplně silně pocghybuji že ses zabezpečil proti přepisování profilu - jo spravně,pokud ne tak to funguje do dalšiho restartu.
Milý ladislave M - pozdravuje tě americka armáda ktera technologii vyvinula - schopnost gps zaměřovat na milimetry neni možna už z principu jaksi.A mimo jine pro ůčely jine než v US vojenskych satelitech ma v sobě autok.rvitko,plus jde defakto zbytek světa vypnout a častečně oslepit,jeden z důvodů proč některe staty makaly na svym řešení.
Jinak existuje jeden zakladní precedens po němž ma člověk po spoustě problemů v IT - bud musí začit přemýšlet co děla blbě on,nebo může taky věřit že něco nefunguje.
B je jista cessta k hlaškám s kterými se střetavam u zakazníků - ono se to ,mně to najednou,samo se to,ten system se sam zhroutil 8-D
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 30. 7. 2014 13:01

Protože mne má ooooooo rád a ví že nic nevím, tak si dovolím jeho obsáhlý příspěvek korigovat. To autok.. vitko bylo 1. května 2000 vypnuto a chyba tak klesla za 45 metrů na první desítku metrů. Jasně, že nemůžeme vědět všichni vše, že? Oooooo si to dostuduje a Ladislav M to vezme na vědomí.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Spaidy96 30. 7. 2014 15:20

udělal jsem přesně toto: smaž soubor gps.dat pokud ho tam maš - pokud tam je
jsou veškere ty zoufale navody s gps test atd k ničemu -
fungují jen do prvni restartu.
cesta je /data/misc/gps.dat
potom si změn NTP server - nejlepši je použit gordon -
google ti napobvi,nejlepši je použit app TOP NTP kde si
nastaviš varianty obě! přesně dle navodu nemusiš že
dávat europe a česka republika ,drž se
navodu.Restart!
potom vlez do mobileuncle tools bude je součast rom
nebo stahni,vlez do engineer mode a položky MTK !najdi
location based service měj už předtim zaplou gps,přesto
budeš mit položku gps tam jako off..zapni - on,bud někde
venku a mrkni na položku view.
Až se objevi sataky ve view a proběhne fix vrat se z
view do gps,položka ref. position - klik - apply last
location.
Položka epo - neni nutná - použivaš agps,naopak je
vhodne zakazat. epo disable.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 7. 2014 16:27

Chybi ti tam vytvořeni profilů a profil nokia.com,chybi ti tam zkontrolovaní jestli ti neběži lokalizační sračky google service,protože pokud ano - logicky ti profil přehazují.Pokud ti ho přehodí pošlou uplně mimo hru gordona,nebo v gordonovi ten spodní profil posunou nahoru....
Apply last - je předevšim pro kontrolu a hlavně se musi udělat ve spravnem kroku - třikra tkontrola jestli to nedělaš v kroku kdy ti tam sedí nuly...
Pokud použivaš lokalizačni služby ktere do toho šahají - zabezpečit conf vůči přepsání,já nemusím protože misto pipovin ktere si žijí vlastním životem to co jde edituji ručně v textaku,defakto postup mam sepsanej čistě i na textovej editor i ale je mně jasný že s tim by se nepopasoval nikdo kdo je zvyklej na každej prd použivat aplikaci.Postup je milionprocentně spolehlivej na mobilech kde se to dotyčnej nesnažil už předtim řešit dalšima padesati způsobama - tam už může byt trošku problem,protože ti třeba některou položku, dejme tomu profil přepisuje udělatko ktery ma nastavený permissions - on boot a po on boot - akce.No potom logicky ti žadna uprava nezůstane jako trvalý stav...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spaidy96 30. 7. 2014 16:54

ten profil Nokia.com jsem taky udělal.Přepíše se jen při restartu.Jestli se přepíše i Gordon netusim.A co mám udělat aby to tam zůstalo taky nevím.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 31. 7. 2014 19:56

Ještě se vrátím ke Sports Trackeru. Dnes jsem jej vyzkoušel při odpolední procházce a kromě toho, že mě občas protáhnul křoviskama, tak hlavně ukázal nesmysly v rychlosti a naměřené vzdálenosti. Pak jsem nainstaloval Runtastic a prošel trasu znovu. Tam to bylo s těmi křovisky podobné, ale rychlost a vzdálenost byly změřeny přesně. Navíc se mi Runtastic zamlouvá víc než Sports Tracker.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 31. 7. 2014 20:09

Beaversi, závidím ti tvůj čas na blbiny. Taky bych potřeboval tolik volna co máš ty.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 31. 7. 2014 20:18

no a co ti brání si ten čas udělat? si snáď otrok nečeho lebo nekoho? zcela normální, nepostižený člověk si čas na koníčka přip cokoli inšího udělá, esli si jeden z tych co furt majů fón u ucha či dělajů 25 hodin denně tož to ťa chápu , ale udelaj si čas aspoň na sex, dobře ti radím LadislaveM, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 31. 7. 2014 20:20

OT: LadislavM: No, moc volna tedy nemám. Až budeš v důchodu, tak to poznáš sám. :D
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 31. 7. 2014 20:27

Na důchodový věk si ještě hodně dlouho počkám. A lezení po křoviskách musím nechat na víkend :-)
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 31. 7. 2014 20:37

Ale já taky nelez křovinama, to jen GPS tam asi něco čmuchala. Já šel po cestě. :lol:
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků