Asus Zenfone Max /Plus/Pro (M1) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod omezenec 19. 12. 2018 09:17

Nazdar odborníci, takový dotaz. Je možno využít druhou SIM jako utajenou? Něco jako mělo Xiaomi, že to bylo úplně oddělené a jenom po přihlášení se do této SIM nakouklo. Já teda měl Xiaomi, ale nikdy jsem to nepoužil. Takže možná jenom kecám. Třeba když na ni přijde SMS. Jestli to bude vidět, ale hlavně aby to nebylo slyšet. Jenom jestli to někdo využíváte jako dual-SIM..jak se telefon chová. Jestli na druhé SIM ztlumím zvuk zpráv a třeba zvonění. Pokud jste mně nepochopili..o nic nejde. Jinak s founem spokojenost..vyměnil jsem ho za zánovní Iphone SE. Pěkné svátky všem :-D
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 24. 12. 2018 16:29

Zdravím, měl bych dvě otázky na majitele. Dostal se ke mě zenfone pro (ZB602KL) z CZC (předpokládám normální distribuce). Balení neporušené, přesto mě zarazily dvě věci - chybělo vypichovátko pro šuplík se SIM (což mi nakonec udělalo dost vrásek na čele, neb moje archivní nokiácké bylo příliš krátké) a defaultně tam byl Launcher<3 (což mi u ofiko Asus romky přijde zvláštní). Máte stejné zkušenosti? Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 24. 12. 2018 19:26

Vypichovátko na SIM tam je v tom tvrdém papíru zapíchnuté a Launcher tam mám stejný...nepřijde mi to zvláštní :)
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 3. 1. 2019 10:20

Dotaz k Asusu Zenfone Max Pro ZB602KL - když nemám vloženou druhou SIM, je v liště info že není vložená a nebo je to schované (když jí nemám/ nepoužívám) tak o tom snad vím a nepotřebuji to mít v liště :D U Lenova mě to štve, u toho staršího Lenova dokonce info o nevložené SIM ani nejde schovat z notifikací.
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2019 12:13

Schovaná, když je venku
anonymni

Odeslat příspěvekod Levisek 15. 1. 2019 10:31

Telefon vůbec není špatný, ale mám pár otázek:
1) funguje VoLTE v síti Vodafone?
2) máte někdo Garmin hodinky a povedlo se vám vyřešit problém, kdy se tel nechce znova připojit k hodinkám po ztrátě spojení?
3) pokud jsem na mobilu a hraje Spotify přes BT, tak hudba vynechává,když tel nechám zamčený ležet, tak dobrý. Edit: nedělá to jen u hudby, ale i při hovoru přes BT, prostě náhodně zvuk vynechá. Snad je to jen SW chyba a bude opraveno.
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daja33 20. 1. 2019 19:18

Zdravím,tak jsem se stal taky majitelem Asus Zenfone Max Pro M1 (zb602kl).Mám dotaz jak jste na tom z bezpečnostníma záplatama?Mám květen 2018.A novější se mi neukazuje ke stažení.A pokud máte novější kde může být problém?Dík za odpověd.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod omezenec 20. 1. 2019 19:52

Po poslední aktualizaci Garminu je to u mých zařízení trochu problém. Mám Win10, Ipad i Android. Minulý týden jsem musel stáhnout do notebooku program od Garminu a propojit ho s Win(ne Connect). Dneska jsem u androidu musel opět hodinky(vivoactive HR) spárovat s telefonem. Jakoby si to propojení nepamatovali. Uvidím až budu propojovat Connect s androidem příští týden.

-- 20. 1. 2019 19:57 --

Já mám zabezpečení 1. listopadu 2018. Nevím co proto udělat, on si foun řekl sám o instalaci aktualizace.
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 21. 1. 2019 05:27

Mám taky listopad 2018. Telefon mám týden a už jsem měl 2 aktualizace.

Jinak já mám fenixy, párování si pamatuje, ale prostě nenaváže spojení. Musím zařízení spárovat znova a pak to funguje, než odejdu dál od telefonu.

Další chybu jsem objevil. Kontakty se mi zdvojí i ztroji klidně. Když přidám Skype např nebo Duo účet. Tak se to neseskupi pod jednou jméno ale každé zvlášť..
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daja33 22. 1. 2019 03:03

Tak mi to nedalo a šel jsem přímo na stránky Asus.Je tam jednoduchý návod jak instalovat nejnovější aktualizaci firmware.Stačilo stáhnout do počítacě aktualizační balíček o velikosti cca 1,5 GB a zkopírovat ho do telefonu.Podle návodu jsem jen v telefonu potvrdil aktualizaci a už to jelo.Za mě palec nahoru pro Asus.Naposledy jsem takhle aktualizoval přes počítač ještě Sony Ericsson Xperia mini v roce 2012.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod cannon522 23. 1. 2019 09:15

dostane tento mobil od asusu android 9.děkuji
Naposledy upravil opasino dne 23. 1. 2019 14:20, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeno do příslušného téma.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2019 16:08

Ještě se neví, ale já myslím že ano
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omezenec 23. 1. 2019 16:20

daja33 píše:Tak mi to nedalo a šel jsem přímo na stránky Asus.Je tam jednoduchý návod jak instalovat nejnovější aktualizaci firmware.Stačilo stáhnout do počítacě aktualizační balíček o velikosti cca 1,5 GB a zkopírovat ho do telefonu.Podle návodu jsem jen v telefonu potvrdil aktualizaci a už to jelo.Za mě palec nahoru pro Asus.Naposledy jsem takhle aktualizoval přes počítač ještě Sony Ericsson Xperia mini v roce 2012.

No já jsem nechal v telefonu zkontrolovat aktualizace a byla k dispozici ta samá verze jako na stránkách Asusu, ale o velikosti 416 MB. Právě stahuji a instaluji.

-- 23. 1. 2019 16:23 --

cannon522 píše:dostane tento mobil od asusu android 9.děkuji

Někde jsem četl, že tento typ ji má potvrzenou. Dostal ji zatím jenom nějakej herní...ale nechce se mi to hledat
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 23. 1. 2019 16:24

V únoru by měla být verze 9. A prý je přislíben i android Q.

A dnes mi vyskočila taky ta aktualizace 412 MB. Mimo jiné by měla opravovat problémy s Garmin výrobky.
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omezenec 23. 1. 2019 16:36

Chtěl bych varovat, otevíral jsem otiskem a PIN-em. Těsně po aktualizaci přestal reagovat display a nemůžu odemknout přes PIN telefon. Zatím nevím co s tím...
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků