OnePlus 5 (5T) - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Coobs39 24. 12. 2017 14:13

Oneplus je super do chvíle, než se s ním něco stane. Po cca 3 měsících mi přestala fungovat GPS. Po asi 14 dnech diskuzí, kdy mě jejich customer care donutil poslat neuvěřitelný penzum dokladů o tom, že je s telefonem opravdu něco špatně (logy, screenshoty, popis kde se to děje, jak často, atd...), konečně uznali, že asi opravdu někde problém je. Btw hloupě jsem zmínil, že mám doma i starej OPX a ten funguje skvěle. Okamžitě přišel požadavek na video, které srovnává gps výkon obou telefonů. To už jsem samozřejmě odmítl.
Poslal jsem tedy mobil do Arvata (servisní partner) dle instrukcí OP. Tam zjistili, že je vadná základní deska. Vzhledem k faktu, že to bylo v 6 měsících od koupě, a jednalo se o zásadní problém, žádal jsem výměnu telefonu za nový. Na to mi v OP řekli, že se sice odvolávám na EU legislativu, ale že oni mají svá vlastní pravidla. Mobil nechali opravit a poslali mi jej zpět. K mému překvapení však problém ani opravou nevyřešili, je to stále stejné a telefon je z hlediska GPS absolutně nepoužitelný.
Inu a teď se už 14 dnů dohaduju s OP, které po mě opět a znova žádá hromadu logů, i když jsem hned po zjištění, že oprava problém nevyřešila, sám poslal jednoznačné a průkazné evidence až nad hlavu. Prostě se se mnou nebaví, na moje otázky proč nerespektují EU právo odpovídají tím, že si mám počkat na Oreo update, že ten to možná vyřeší. Jsem z nich fakt hotovej.
OP5 je fajn telefon, ale nečekejte, že když přijde problém, bude společnost respektovat Vaše spotřebitelská práva. Nebude, protože ač na stránkách explicitně tvrdí, že respektuje EU spotřebitelské zákony, nedělá to ani náhodou. Já už od nich nikdy nekoupím, i kdyby to byl nejlepší mobil na světě za nejnižší cenu.

-- 24. 12. 2017 14:19 --

Btw mně se povedlo z nich dostat doklad s identifikací prodejce, DPH ani náhodou...
Prodejcem je: DA SHENG INTERNATIONAL TRADE CO., LIMITED
6/F MAY MAY BUILDING, 683-685 NATHAN ROAD, MONGKOK, HONG KONG
Tel. 00852-25237012 Fax. 00852-28681419

A opravdu nečekejte, že se k Vám bude chovat jako EU obchodník.
Coobs39
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 12. 2017 17:22

OnePlus 5 dostává aktualizaci na Android Oreo

https://dotekomanie.cz/2017/12/oneplus-dostava-aktualizaci-android-oreo/

OnePlus 5 dostává Android 8.0 Oreo. Brzy se dočká i odemykání obličejem ↓↓↓

https://smartmania.cz/oneplus-5-dostava-android-8-0-oreo-brzy-se-docka-i-odemykani-oblicejem/
Naposledy upravil zumzumzum dne 26. 12. 2017 10:58, celkově upraveno 1
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Coobs39 25. 12. 2017 18:53

Ahoj,
moc díky za zprávu. Ono už ve své podstatě nejde tolik o to, zda a kdy se problém vyřeší. Jde o to, jak se OnePlus chová k zákazníkům, jak ignoruje jejich práva a obecně procesuje oprávněné reklamace.
V mém případě zkrátka firma dělá, co se jí zlíbí, a já vzhledem k tomu, že to jsou Čínani, nemůžu absolutně nic. Můžu prosit, vztekat se,...jen se mi vysmějou. Vím, že stížností na neuznané reklamace je plný internet a je mi jasné, že valná část z nich budou reklamace, které nejsou ze strany spotřebitele oprávněné. V mém případě OnePlus uznalo, že telefon byl vadný, jen s tím zkrátka nic nehodlá dělat. Lhůty, nelhůty, spokojenost zákazníka, všechno šumák. Pokud máte někdo tip, na jakou autoritu bych se mohl obrátit se žádostí o pomoc, budu velmi vděčen. Zkoušel jsem už ESC, ale ti mi řekli, že s Číňanem mi bohužel nepomohou.
OP5 je za ty peníze fajn volba. Ale opravdu jen do chvíle, než se něco s prominutím podělá (a že to u mobilů není úplně řídký jev). Já jsem se spálil neskutečně. A to jsem byl opravdu jejich fanda, mám od nich OPX, těšil se na OP5 launch a prostě je dost sledoval. Tahle zkušenost mě totálně vyléčila z velké technologické lásky. Jak jsem si přečetl na jednom zahraničním fóru - if you buy device for 500, don't expect care for 1000. A to absolutně podepisuju. Přeju všem ostatním, kdo od nich koupili, aby měli kliku, a s OnePlus nic řešit nemuseli.
Coobs39
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 25. 12. 2017 20:29

No já si 1+5T koupil na základě dobrých zkušeností kamaráda. Ten bohužel musel reklamovat, ale po vygenerování RMA si telefon vyzvednul kurýr a opravený dovezl zpátky. Celý proces netrval ani týden :-).

A i na základě mnoha dobrých ohlasů při reklamacích jsem volil 1+.

p.s. také měl problém s GPS u 1+5
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod Coobs39 26. 12. 2017 01:23

Hmm, co jsem prolezl zahraniční fóra, moc dobrého jsem o OP z hlediska péče nepřečetl. Ale chápu, že jsou vždy víc slyšet ti nespokojení. Každopádně držím pěsti, ať 5T funguje bez potíží. Já jsem z OP vyléčenej. Už bych nikdy nekoupil od obchodníka, u kterýho nemám záruku toho, že na něj mají páku EU spotřebitelské autority. Při nákupu přes oneplus.net tahle garance zkrátka chybí, ač OP na svým webu tvrdí, jak moc jsou "EU compliant".
Coobs39
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2018 11:11

Aktualizace OnePlus 5 na Oreo zastavena
https://svetandroida.cz/android-oreo-ak ... em-201801/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 1. 2018 17:40

OnePlus 5 je opět bez Orea. Výrobce aktualizaci kvůli chybě stáhnul

https://smartmania.cz/oneplus-5-opet-bez-orea-vyrobce-aktualizaci-kvuli-chybe-stahnul/
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 4. 1. 2018 21:41

Dáváš neaktuální informaci. Opravená verze OOS 5.0.1 se dá již stáhnout, i když asi ne OTA.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2018 11:33

OnePlus 5T v limitované edici Sandstone
https://svetandroida.cz/oneplus-5t-sand ... ze-201801/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 1. 2018 11:24

Android Oreo se po odstranění chyb vrací na OnePlus 5T

https://mobilizujeme.cz/clanky/android-oreo-se-po-odstraneni-chyb-vraci-na-oneplus-5t
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod maciak01 8. 1. 2018 21:56

Prave som dostal aktualizaciu OTA na Oneplus5, nainstalovane a testujem co pojde a co nie :-)
maciak01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 1. 2018 11:40

zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 1. 2018 11:17

OnePlus a problém s platebními kartami
https://svetandroida.cz/oneplus-platebn ... em-201801/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 1. 2018 06:51

Sdílíš tu neověřenou bulvární informaci. Není jisté, že únik je ze strany OnePlus. Stejný problém eviduje hromada dalších lidí, kteří ani neví, že nějaký OnePlus existuje.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 1. 2018 17:45

Nick Cave
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka