Blokování IMEI ve všech českých sítích - spuštěno!

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Palomaja 2. 10. 2007 09:55

Stiahnite si do mobilu java aplikáciu mGuard: http://www.dexmobile.com
Keď vloži niekto cudziu SIM kartu,tak mGuard odošle jeho tel.čislo+IME načislo ktoré si v danej aplikácii nastavite.
Palomaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wesloo 2. 10. 2007 13:17

goob píše:Hlavně bych postavil mimo zákon to, že člověku někdo v neautorizovaném servisu IMEI za poplatek změní :-( /quote]


Ale ono to JE mimo zákon. Je to porušení předpisů autorského práva a může být podle nich i postihováno (ano, firmware je také autorským dílem). Kromě toho v případě dostatečného stupně společenské nebezpečnosti (což by podle mě bylo třeba právě tehdy, když by to nějaký obchodník začal nabízet jako regulérní službu za poplatek) takové jednání může být i trestným činem podle p. 152 trestního zákona (TČ porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi).

Mimochodem podle tohohle paragrafu je stíhanej i ten mediálně známej nešťastník co v kině v Č.Budějovicích natočil Simpsnovi a pak je dal na net. V základní sazbě je za to až dva roky vězení, pokud tím získá např. prospěch značnýho rozsahu (více než půl milionu), tak si může jít sednout až na šest let.
wesloo
Junior

Odeslat příspěvekod ARS 2. 10. 2007 13:39

goob píše:ARS: Ještě je v oběhu hodně telefonů, které jsou staršího data.h/quote]


Ani na tych nie je zmena IMEI jednoducha, takze ak by to aj niekto bol ochotny urobit, bolo by to drahe a pre zlodeja nerentabilne.
Priklad Nokia 6230, pre zmenu IMEI je treba menit obvod, ktory stoji cca 200-300 sk, ale je prilepeny, takze sa to moze skoncit aj znicenim telefonu. Za vymenu tohto obvodu by som uctoval aspon 1000 sk. Myslis, ze sa to zlodejovi oplati?
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 2. 10. 2007 15:00

Tak to jdu prověřit, synovi právě šlohli ve škole ze šatny W800i. :twisted: . Napíšu jak to funguje v praxi! Jedu to nahlásit na PČR a jsem zvědav, jak si naše udatná policie poradí. :lol: . Snad se jim podaří ve spolupráci s operátory mobil zabloknout. Vidím to nadějně. :hm
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 2. 10. 2007 15:11

přítelkyně nedávno našla mobil,je možný že ho zablokujou,když ten člověk třeba pude na policajty a řekne že mu ho ukradli?
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 10. 2007 16:27

pritelkyne by ho mela vratit :lol:
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anger.I 2. 10. 2007 18:04

Ten registr blokovaných telefonů by měl být k dispozici i na wapu.
Ne vždy mám po ruce internet.
Anger.I
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike-biker 2. 10. 2007 19:07

Na policii vše sepsali, o této novince nevědí, tak jsem jim poradil jak mají postupovat. Spis se zašle na speciální oddělení a tam vydají příkaz ke blokaci operátorovi. Stačí občanka a krabice, nebo záručák s IMEI. T-Mobile mi zítra zdarma vymění SIMku za novou s púvodním kreditem, i když je to TWIST. :) . Takže zloděj nakonec snad bude mít kulový a já alespoň číslo a kredit. Budu dále referovat, jak to probíhá.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Szapet 2. 10. 2007 19:25

Asi není nutné telefon blokovat hned - možná by ho policie ve spolupráci s operátory měla zkusit najít ne ? Lepší by snad bylo mít zpět i mobil ... A když ho zablokují - už ho nenajdou ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 2. 10. 2007 19:47

Policie by ho našla jedině v případě, že by zloděj přišel do služebny a vypadl mu tam s kapsy spolu s kilovým sáčkem heroinu. :lol: . A to by je ještě musel naštvat. Neblbni, ten nikdo hledat nebude! Větší šance je, pokud zloděje napráší někdo ze spolužáků. :twisted:
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palomaja 2. 10. 2007 20:05

Súhlas s Szapet,keď zablokuju mobil tak si prišiel o pár tisíc.
Na Slovensku môjmu známemu našli policajti pomocou operátora
mobil.Pomocou mGuard by si aj ty vedel tel.číslo toho kto má tvoj
mobil (mám naištalovanu túto app,ale som ju ešte nevyskúšal)
Palomaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike-biker 2. 10. 2007 21:12

Problém je ten, že tam mGuard nebyl instalovaný. Ale nevím proč blokací bych přišel o prachy. Kdyby ho náhodou našli, tak se zase odblokuje, ne? :lol: . V každém případě si ten ču... - ošklivý člověk může mobil strčit víte kam.... a o to mi jde! :tleskani
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 2. 10. 2007 21:36

Imei jde změnit jen u starých šrotů do 1000,-U nových je to složité a už se to nevyplatí. Na druho stranu, pokud bude tel. blokován, zůstane na součástky nebo půjde k bratrům bártrem a už se s ním majitel nikdy neshledá.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Szapet 3. 10. 2007 12:16

Mike-biker : tys jsi to tady moc nečetl viď ? Pokud s tím telefonem bude telefonovat někdo kdo má paušál, je velká pravděpodobnost, že ho dost brzo najdou a vrátí !!! Koukni ještě třeba na diskusi pod článkem ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 3. 10. 2007 16:31

Mike-biker číst umí a četl diskuzi pod článkem. Ale ty jsi asi moc nečetl jak já píšu o lokalizaci telefonu PČR. Ty máš dost naivní představy, zřejmě z detektivek, že policie bude telefon hledat pomocí lokalizace? To by muselo jít o sakra vážnou trestnou činnost, aby k tomu dali svolení. :mrgreen: Nehledě na to, že ho ukradl nespíše některý žák školy a pokud není totální debil, bude ho chtít prodat. Ale dostane kulový, protože je už v databázi. :lol: . Jinak SIMku mám už novou se stejným číslem a kreditem.
Nejdůležitější je to oznámit policii, aby mohli tel. bloknout. Když to budou dělat důsledně všichni, krádeží výrazně ubyde. :tleskani :tleskani
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků