Blokování IMEI ve všech českých sítích - spuštěno!

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 08:51

Mike-biker píše:Změnit IMEI jde, ale není to tak jednoduché. Spousta lidí tvrdí, jak je to snadné, ale když jim řeknete ať vám to zařídí, tak jim sklapne. Stejně jako fotbal umí hrát spousta fanoušků líp než repre. Ale jen hubou. :lol:g/quote]

:lol: :lol: :lol:
Jeden můj kolega vždycky říká:
On každý vykládá, jak by to dělal... kdyby to uměl. :D
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 09:02

p@p@ t. píše:Taky jsem měl původně radost z té zprávy, ale po přečtení tohoto vlákna se vracím ke svému realistickému optimismu ui](čti pesimismu))/i].

Rozdíl mezi optimistou a pesimistou je v tom, že optimista považuje půlku flašky rumu za poloplnou, kdežto pesimista za poloprázdnou. :-)
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod p@p@ t. 4. 10. 2007 09:11

Sorry za OT, ale já si jenom pesimismus pojmenoval tak, aby mi neříkali, že jsem věčný pesimista :mrgreen:
p@p@ t.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 4. 10. 2007 10:57

Důležitý je, aby se ty kradený mobily blokovaly. Chce to čas, ale když jsou všichni lhostejní - a to se netýká jen krádeží mobilů, tak to tu takhle vypadá. Potom si holt nic jiného nezasloužíme. Kvůli zlodějům, nepoctivým dročkářům atd. atd. jsme cizinci do jisté míry právem považování za pakáž a Balkán. :hm
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 4. 10. 2007 11:55

[quote="Kubííík"o[quote="Já Osobně"t...jestli je někdo používá, tak je koupil bez dokladů a krabice, a bude se pěkně divit, du][b]až mu do ucha řeknou ať tu čórku odnese na policiil/b][/u] :lol:[/quote]
Tak kdyby to mělo fungovat takhle doslovně, tak by to byla děsná "hlína". :-D :-D :-DD/quote] Tak, zrovna přesně tohle se mu do ucha při pokusu o navázání hovoru pustí :mrgreen:
nquote="Policie ČR";U zablokovaného mobilního telefonu se ozve upozornění přibližně následujícího znění: "oi]Upozornění operátora. Tento telefonní přístroj je Policií České republiky evidován v seznamu odcizených mobilních telefonů a jeho použití je ve všech sítích blokováno. Pro bližší informace se můžete obrátit na kterýkoliv policejní útvart/i]".[/quote] :twisted:

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ARS 4. 10. 2007 13:08

Kubííík"o[quote="Mike-biker píše:[b]Nejdůležitější je to oznámit policiio/b], aby mohli tel. bloknout. Když to budou dělat důsledně všichni, krádeží výrazně ubyde. :tleskani :tleskanis/quote]
Nebo možná paradoxně přibude - viz http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana ... rumo/quote]


To co pisu o zmene IMEI v tejto diskusii je viac nez scestne, zda sa, ze ich informacie o ochrane IMEI su tak 2 roky stare...
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 13:14

V jakém smyslu zcestné?
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod ARS 4. 10. 2007 13:54

Este som nevidel niekoho, aby zmenil IMEI na novych nokiach BB5. To akosi nejde. Zmenit na DCT4 sa sice da, ale s ohladom na naklady sa to zlodejovy nevyplati.
OTP chipy /teda one time programing, programovatelne raz/ sa pouzivaju uz davno, rovnako ako lepenie obvodov lepidlom.
A menit celu dosku v telefone? To kde vzali, to sa neda len tak kupit ako rozky v potravinach... A cena takej dosky tiez nie je mala a este treba vediet ju spojazdnit, co tiey nie je jednoduche.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 4. 10. 2007 19:26

Jen pro info: Můžete si prověřit, zda nepoužíváte odcizený mobil :http://www.mvcr.cz/mobily/

Synův byl odcizen 2.10. okolo 13 hod, v 16 hod. nahlášeno na PČR a 4.10. v 1:00 ještě není v evidenci!
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 10. 2007 20:46

Dneska jsem se o zcizenych mobilech bavil s policistou. Aby vubec mohl zacit neco delat ohledne ztraceneho cisla, potrebuje souhlas od statniho zastupce, kterej pri dobre vuli dostane za 3 tydny ... co potom uz asi muze udelat...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Szapet 4. 10. 2007 20:48

Mike-biker : Úřednický šiml má kulhavé nohy !!! :oboze
Naposledy upravil Szapet dne 4. 10. 2007 21:12, celkově upraveno 1
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Szapet 4. 10. 2007 20:52

wit.cz : taky se nebavíme o číslech, ale o mobilech - SIMku bloknou ihned po nahlášení operátorovi majitelem na infolinku ... a pokud máš protokol od policie vydají zdarma novou SIM s původním číslem a pokud je to předplacenka i s kreditem, který byl na kartě v době nahlášení ... Tady se bavíme o blokování a hledání TELEFONŮ ...
Mimochodem ještě mně napadla jedna alternativa, jak na nový telefon ... pokud vám ten telefon třeba vezmou na ulici pod pohrůžkou násilí apod. je to kvalifikováno né jako krádež ale jako loupež a pokud jste pojištěni zaplatí vám škodu pojišťovna ... Né tak u prosté krádeže ... A případ si pak může policie klidně odložit ... Je to tak ? Takže u sepisování protokolu : dloubnul mně něčím do žeber a povídal mi : "naval tašku nebo dostaneš na budku ... "
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod AgentSvr 4. 10. 2007 21:38

Szapet: Nepříjde ti křivá výpověď jako pěkná sviňárna a nespravedlnost vůči ostatním? Něco si naznačil v tvé poslední větě...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubííík 5. 10. 2007 00:15

To jako máš na mysli nespravedlnost vůči zlodějům?
Njn, on i ten největší křivák má svá lidská práva a zasluhuje férové jednání, že? :hm
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Lovo 5. 10. 2007 01:02

Nespravedlnost vůči pojišťovně. Pojišťovací podvod.
Lovo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků