Předplacené karty: platnost kreditu a SIM

Diskuze o operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mates III 24. 5. 2007 13:53

Chci se zeptat,jaká je platnost SIM karty.Předem se omlouvám,ale nenašel jsem aktuální téma...
Vím,že dříve byla platnost SIM karty 18 měsíců,jak je tomu dnes?
Díky
Obrázek

Přehled platnosti kreditu a SIM karty u předplacenek

Ještě připomínáme tyto diskuze:
:arrow: Platnost kreditu starých Go tarifů
:arrow: Twist - platnost kreditu a SIM
:arrow: Nejlevnější nová SIM
mates III
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 24. 5. 2007 14:12

Obrázek Platnost O2 karty (v ceníku základních a volitelných služeb (O2 Go))
:idea: platnost nových předplacených karet je 14 měsíců od posledního dobití, ale platnost kreditu je podle výše dobití
:arrow: do 99 Kč na 45 dní (to znamená nové promo simkarty, s počátečním kreditem 10, 50 atd)
:arrow: 100 - 499 Kč na 6 měsíců
:arrow: 500 Kč a více na 12 měsíců
:idea: u starých GO tarifů (Quatro, Fun...) stačí dobít částku 200 Kč a dojde k nastavení platnosti na nových 12 měsíců *od 11.5.09 platí také podmínky jako u nových tarifů

Při vypršení platnosti kreditu běží stále platnost karty do jejího vypršení, poté se karta deaktivuje, pokud vyprší kredit, ještě platná karta se reaktivuje novým dobitím, stejně tak se reaktivuje propadlý kredit.

Obrázek Platnost Twist karty
:idea: platnost simkarty i kreditu vždy 12 měsíců od dobití minimální částkou 200Kč (a taktéž u úplně nových sim)
:arrow: poté se služby zablokují a 30 dní je možnost nově dobít a sim reaktivovat
:arrow: po této lhůtě dochází k úplnému zrušení simkarty

Obrázek Platnost Vodafone karty
:idea: platnost simkarty je vždy 13 měsíců
:arrow: při jakékoli výši dobití je platnost kreditu 10 měsíců.
:arrow: pokud dobijete kredit po jeho vypršení, kdy je simkarta ještě platná, vypršelý kredit se vám obnoví
Naposledy upravil Snekac dne 2. 5. 2009 18:52, celkově upraveno 6
Důvod: Aktualizace - Vodafone
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan Y. 24. 5. 2007 15:54

Dívám se, že Vodafone na odkazovaných stránkách konečně odstranil tu "férovou" hlášku, že je jediný operátor v ČR, který vrací propadnutý kredit zpět a nahradil ji novou. Ještě tak měsíc zpátky tam byla ta nepravdivá informace.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 26. 7. 2007 15:10

snowboarder: No já ale na tom odkaze čtu: Platnost předplacené karty je 18 měsíců od posledního dobití při minimálně 1 odchozím volání každé 3 měsíce.
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod radim 26. 7. 2007 15:40

Staré informace, neplatné minimálně pro nové tarify. U těch starých si nejsem jistý, jestli to zkrátili u všech simek z 18 na 12 měsíců. 1 placený hovor za 3 měsíce už není vyžadován, podmínkou k tomu, aby karta nebyla deaktivována, je jen to dobití jednou za rok.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 9. 6. 2008 11:23

Vodafone dnes změnil podmínky pro platnost kreditu pro obě předplacené služby (aktualizováno v přehledu)
Obrázek

Zvýšená platnost kreditu se projeví až po dalším dobití (po 9. červnu).
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 6. 2008 13:23

Tak nevím mě se na internetových stránkách Vodafonu teď zas ukazuje toto.
Obrázek
http://www.vodafone.cz/consumer/tariff/ ... /index.htm
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Snekac 9. 6. 2008 15:56

Ano, to ještě není aktualizované. V ceníku mají také chybu, ale skutečně platí ode dneška delší lhůta.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuku 15. 6. 2008 21:14

U stare predplacenky od O2 musim dobit minimalne kolik aby se platnost prodlouzila o ten rok?
Favorit 136L -> 626 GE 2.0
Fabia 1.4 MPI
No jo, vono dopředu se to jezdí, ale zacouvat, to už holt chce fištróna.
Naftak je jako prase. Chrochta a ***** !! ;)
kuku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speedy 15. 6. 2008 21:47

Stačí 200Kč
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuku 17. 6. 2008 10:35

speedy: diky
Favorit 136L -> 626 GE 2.0
Fabia 1.4 MPI
No jo, vono dopředu se to jezdí, ale zacouvat, to už holt chce fištróna.
Naftak je jako prase. Chrochta a ***** !! ;)
kuku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 23. 6. 2008 22:53

Netušíte někdo, jak zjistit dobu platnosti u předplacených karet O2?

U T-mobile je to na mobilu v menu T-mobile -> Muj T-mobile -> Muj tarif nebo na Internetu v Můj T-mobile -> Vyúčtování a platby -> Kredit.

U O2 jsem na webu nic podobného "Můj T-mobile" nenašel, a v menu telefonu taky nic nevidím. V hlasové samoobsluze taky nic. Výši kreditu zjistím, ale dobu platnosti ne.
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 24. 6. 2008 07:00

U nových karet po zadání kódu na zjištění kreditu, u starých leda přes operátora.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr_S 24. 6. 2008 07:21

Ano, zrovna jsem tam volal, mám ještě originální tarif, takže to přes kód nejde a potvrdili mi, že to jde jedině přes operátora.

Ovšem dozvěděl jsem se, že při nabití se neprodlužuje platnost karty o 12 měsíců, jak je uvedeno výše, ale že platnost je 12 měsíců od posledního dobití.

///Snekac: Mimochodem to je krásná věta :mrgreen: Úžasný výrok :lol:
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 24. 6. 2008 08:08

snowboarder píše: :idea: u starých GO tarifů (Quatro, Fun...) stačí dobít částku 200 Kč a dojde k prodloužení platnosti kreditu o 12 měsíců

Ehm...
Co se týče platnosti karty, buď si jistý, že po 12 měsících se nedeaktivuje, máš poté ještě lhůtu na obnovení. Navíc často nabízí i motivační bonusy.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snowboarder 24. 6. 2008 10:04

Petr S: jak řekl Snekac, to není "platnost karty", ale "platnost kreditu". Ten poté expiruje a poté je další čas (většinou měsíc, u starých tarifů by to mělo být 6 měsíců), který je určen na obnovu karty. V tomto období při dobití dojde k "restartu karty" a nové platnosti kreditu. Snad už je to jasnější? 8-)

Mimochodem, za tu větu na předchozí stránce musíš dostat ocenění, to je bez debat :mrgreen: Zamotal jsi nám hlavu pořádně :D
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Michal P 24. 6. 2008 10:26

Petr_S píše:Ovšem dozvěděl jsem se, že při nabití se neprodlužuje platnost karty o 12 měsíců, jak je uvedeno výše, ale že platnost je 12 měsíců od posledního dobití.

Logiku to má, někdo by si mohl myslet že dobitím se mu ke stávající době platnosti přičte dalších 12 měsíců.

//Snekac: No to by mě nenapadlo, že by to snad někdo mohl pochopit takto :eh Tak já to tam polopaticky doplním
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .neo 26. 6. 2008 11:39

Ahoj, mám na svojí staré kartě tarif O2 Quatro, který má nehorázně vysoké ceny, tak by mě zajímalo, když ho změním na nový O2 Fajn, jestli se mi taky nezmění platnost kreditu podle dobití za 100-499,- (6 měsíců) a nad 500,- (1 rok) a nebo zůstane 13 měsíců při jakémkoli dobití, jak to mám teď.
.neo

Odeslat příspěvekod radim 26. 6. 2008 12:08

Řekl bych, že se to řídí fyzickou simkou, ne softwarově nastavenou tarifikací. Mám staré karty s fajny, kde mám platnost rok, na nových už jenom půl roku. Ale neber to na 100 %, spíš to ověř na *88-2-6.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 26. 6. 2008 17:30

Platnost kreditu se řídí zvoleným tarifem, takže se opravdu zkrátí při změně na jakýkoliv aktuální tarif O2.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod .neo 26. 6. 2008 17:42

A jak to bude s tím kreditem co mám teď ? Když mám 400,- a platnost je ještě 9 měsíců, tak se zkrátí na 6 měsícu ? Díky
.neo

Odeslat příspěvekod snowboarder 26. 6. 2008 18:16

Platnost kreditu se řídí tarifem, který byl aktivní ve chvíli dobití simkarty.

pokud přejdeš ze starého na nový tarif, zůstane nastavena stará doba dobití až do dalšího dobití. Pokud bys ale dobil tak, že by dobití neprodloužilo platnost kreditu (např. 200 je jen na půl roku), zůstává stará platnost kreditu a prodlouží se až s dobitím, které platnost kreditu skutečně prodlouží.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lovo 8. 7. 2008 11:52

T-Mobile taky nekrade kredit, mají to všichni tři stejně. :-)
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 7. 2008 12:00

no T-M ani nemůže "krást" kredit, protože kredit platí vždycky celou dobu platnosti simkarty :)
taky to má nejjednodušší, platí kredit rok při 200 a hotovo, proto mám na twistech "schovaná" 3 čísla :)
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 7. 2008 12:08

takze kdyz mi platnost kreditu (-12kč) na jedne 02 karte vyprsi 27.7. mam pak jeste cas na dobiti predpokladam, stejne tak cislo bude aktivni 8-)
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 7. 2008 15:28

nebuď línej a mrkni se dopředu, pokud ti vyprší 27.7., tak nemůžeme říct, co se stane, protože nevíme, jestli ti vyprší po půl roce, nebo po roce a nevíme u jakého operátora, pokud třeba po půl roce, simka se zbaví kreditu a měla by se bloknout, pokud po roce, totéž, všeobecně platí, že máš na záchranu simkarty do třináctého měsíce od dobití čas
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 7. 2008 16:35

dobrej nápad :) kredit sestimesicni, na "zachranu" casu dost 8-)
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lovo 8. 7. 2008 23:06

Napíšu to tedy podrobněji: Po roce od dobití Twistu 'propadne' zbylý kredit. Je to více méně (rozdíl jen v čase) stejné jako u zbylých dvou operátorů. A stejně tak se i 'propadlý' kredit 'vrátí' při dalším nabití karty během třináctého měsíce. Nahoře není nic o 'navrácení' 'propadlého' kreditu u T-Mobilu, proto jsem napsal, že ani T-Mobile kredit nekrade.
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2009 18:41

Pokud u O2 neprovedete 3 mesice hovor, tak se karta deaktivuje, u ostatnich operatoru nevim.
Teda alespon to mi dneska tvrdili v prodejne o2.
Naposledy upravil evlo dne 27. 1. 2009 18:46, celkově upraveno 1
KDM :D
evlo
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 1. 2009 18:43

Tak už to nefunguje. To byla stará podmínka u starých tarifů.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2009 18:52

Jeste by me zajimalo upozornovani u ruznych operatoru na propadly kredit, nerad bych aby mi treba u alarmu najednou nefungovalo gsm kvuli blbe simce a na moji normalne pouzivanou me vubec neprisla zprava!
evlo
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 1. 2009 18:56

no, všichni se obhajují tím, že informují smskou, což do zařízení jako je alarm je o ničem, informace na jiné číslo, nebo mail, neexistuje :-/
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2009 19:09

Takze zbyva uz jedine to odepis :)
evlo
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 12. 4. 2009 08:40

Chtěl bych se zeptat nevíte jak dlouho platí sim karta od 02 která ještě nebyla vybalená z krabičky?
Naposledy upravil vaclavbarak dne 12. 4. 2009 09:47, celkově upraveno 1
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 4. 2009 09:15

Tam by to mělo být neomezené do prvního aktivace (bezplatný hovor/sms, placený hovor/sms, dobití kreditu...). Poté se nastavuje platnost.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zdenik.zdenik 13. 4. 2009 10:02

Neomezená platnost není.. Jelikož jsem nedávno vytáhnul karty z jedné vánoční akce Eurotelu, kdy dávali 100% k prvnímu dobití a nově rozbalená karta hlásila "chyba registrace" ale zase druhá karta z té samé edice se normálně zaregistrovala...
zdenik.zdenik
Junior

Odeslat příspěvekod radim 14. 4. 2009 08:51

snowboarder píše:no, všichni se obhajují tím, že informují smskou, což do zařízení jako je alarm je o ničem, informace na jiné číslo, nebo mail, neexistuje :-/

Záleží na alarmu, z našeho jablotronu lze volat i psát i přijímat hovory a SMS, je to v podstatě normální telefon, v případě narušení, vypnutí proudu atd. automaticky posílá SMS.
Pokud jde o tu platnost, nezbývá než si to napsat nebo dát do mobilu upozornění typu „25. 4. 2009 končí simka v alarmu“.

snowboarder píše:Tam by to mělo být neomezené do prvního aktivace (bezplatný hovor/sms, placený hovor/sms, dobití kreditu...). Poté se nastavuje platnost.

Jak píše zdenik.zdenik, kartu je nutné aktivovat do určitého data, aby jim lidi neblokovali čísla zbytečně. Neomezené to určitě není.
Naposledy upravil snowboarder dne 14. 4. 2009 09:07, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
radim
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 14. 4. 2009 09:09

Tak samozřejmě, tady spíš šlo o úvahu, protože datum nikde veřejně limitováno není (T-Mobile ho píše přímo v podmínkách, že je nutné kartu aktivovat do několika měsíců - jestli si dobře pamatuju 12). Proto jsem psal "mělo by", protože v podmínkách to nikde neuvádí. Fakt je věc jiná.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sonix 14. 4. 2009 10:22

Před měsícem jsem rozbalil a aktivoval dvě simkarty O2 staré víc než rok a půl a normálně fungují (byli to první simkarty, co byly nabízeny zdarma přes web bez kreditu a bez bonusu). Sice jsem myslel, že je nikdy nepoužiji, když jsem si pak objednal zdarma simkarty O2 se 100% bonusem, ale budou dobré na internet v mobilu na 3 měsíce zdarma. :tleskani
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 2. 5. 2009 18:50

Pozor, O2 znevýhodňuje podmínky, vizte zde
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod here 7. 8. 2009 22:46

Prosím o radu. Povedlo se mi asi před měsícem, že se mi Vodafon karta zrušila. Nestihl jsem kartu dobít ve lhůtě 10+3 měsíce. Telefon byl dost často vypnut, takže mi nepřišla žádná SMS o konci platnosti. Myslíte, že mám ještě nějakou šanci, tento osud Vodafon karty zvrátit. Dle smluvních podminek asi ne, ale dost mi natom čísle záleží. Prosím o pomoc.
here
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 8. 2009 22:53

Pokud na to číslo zavoláte, ozve se "Volané číslo je mimo provoz" nebo "Je nám líto, ale volané číslo neexistuje"?
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod here 7. 8. 2009 22:57

Ozve se volané číslo neexistuje :-(
here
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 8. 2009 22:57

Aha, tak to je celkem nulová šance. Jak dlouho je to číslo zrušené? Kolik dní?
Ze zkušenosti u paušálu vím, že dokáží reaktivovat zrušené číslo, pokud je to v rámci několika dní a ještě nebylo číslo posláno do recyklace.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod here 7. 8. 2009 23:02

Tak to nevím přesně. V červnu mi na něj ještě někdo volal. Takže asi max měsíc je to zrušeno.
here
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 8. 2009 23:04

To už je bez šance. Zkuste tam zavolat, pokud máte heslo a všechno, ještě se na to můžou mrknout a zkusit to pořešit, ale moc tomu šance nedávám. Každopádně líná huba=holé neštěstí, takže tam určitě i tak zavolejte a zkuste s nimi o tom promluvit.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod here 7. 8. 2009 23:08

To jsem zkoušel. Bylo mi řečeno, ža mám smůlu. Problém je ten, že se to třeba zrovna té slečně nechtělo řešit, tak mi rovnou řekla že to nejde.
here
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 8. 2009 23:10

To ne, určitě je jen v jejich zájmu mít co nejvíce aktivních zákazníků a kdyby to šlo, budou jen rádi. U předplacenky to jde asi okamžitě k recyklaci. Jedině počkat tak 5 měsíců (když už jeden utekl) a pak si to číslo vzít v rámci výběru čísla zdarma. Jinou možnost už nevidím :(
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod here 7. 8. 2009 23:14

Já tam ještě zkusím zavolat a jinak mám smůlu. Škoda, karta byla Sim Plus a číslo bylo zlaté.
here
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 8. 2009 23:16

simplus dávají již automaticky na všechny karty.. jen čísla škoda
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 11. 8. 2009 19:00

Mám SIMku O2, naposled dobito 200 Kč 25.10.2008. Od té doby se při zadání *104*# správně zobrazovalo sdělení "Platnost kreditu vyprší 25.04.2009". SIM jsem téměř nepoužíval, někdy v tom dubnu jsem se s kreditem dostal na 1.50 Kč. Od té doby čas od času jen tak zkusmo vložím SIM do mobilu, jestli mi tam třeba nepřistála nějaká bonusová nabídka (i když vím, že to obvykle O2 nabízí až před koncem platnosti SIM, tedy v mém případě někdy v říjnu-listopadu 2009, a i když je mi jasné, že mi případná motivační SMS může uniknout, pokud nebudu SIM kontrolovat aspoň každé 3 dny).

Včera jsem opět takto zkusmo vložil SIM do mobilu, a hle - "Platnost kreditu vyprší 27.07.2010". Kredit je stále 1.50 Kč, takže mi ho nikdo (třeba omylem) nedobil. Je to nějaká akce O2, jak si uměle navýšit počet aktivních SIM? Nebo mi někdo přece jen omylem dobil, vyreklamoval to, ale platnost SIM už zůstala posunutá? Nebo to může souviset s chaosem při přechodu O2 na nový systém? No, moc mě to nepotěšilo, na bonusovou nabídku si asi budu muset na další rok nechat zajít chuť (předpokládám, že když se prodloužila platnost kreditu, prodloužila se i platnost SIM, ačkoliv u O2 člověk nikdy neví ...).

A co, když si teď dobiju 200 Kč? Uplatní se pravidlo, které funguje za standardních okolností, že novým dobitím se stávající platnost kreditu nemůže zkrátit (platí vždy nejvzdálenější datum), nebo se v tomto případě na 6 měsíců zkrátí? No, chápu, že mi na to tady asi nikdo nemůže odpovědět, jsou to jen takové řečnické otazky. Asi by to měla umět zodpovědět infolinka, ačkoliv ...
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 11. 8. 2009 20:11

Asi těžko to bude akce O2, aby si navýšilo počet aktivních sim, protože O2 jako jediný operátor v Česku počítá do počtu aktivních simkaret POUZE předplacenky, které generují placený provoz v posledních 3 měsících. Pokud jste tedy neuskutečnil v posledních 3 měsících nic takového, nemusíte se bát, že budete O2 generovat 1 dušičku navíc. Narozdíl od konkurentů, kteří počítají simkarty použité i třeba před rokem.

Ale abych se pokusil odpovědět na dotazy:
s přechodem na nový systém to nemá nic společného, předplacené karty nikam nepřecházely, zůstaly v systému původním, změnou systému jsou dotčené jen paušály,

pokud je to 27.7., tak někdo koncem července mohl jak říkáš dobít tvé číslo a vyreklamovat to, protože jinak se mi to nezdá. Navíc by to muselo být nad 500, aby se kredit prodloužil o rok. Je možné, že se to změnilo těmi přepočty, kdy se měnilo nastavení platnosti starých tarifů, tak se to nějak mohlo svézt.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 12. 8. 2009 13:58

Asi bych zkusil zjistit jestli je na te O2 predplacence stale puvodni tarif. Na blogu MM byl clanek, ze dochazi k nevyzadanym prevodum na nove bez vedomi zakazniku. S tim se take mohla zmenit platnost.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Petr T. 12. 8. 2009 17:50

Hmm, zkusím, ale je mi to celkem fuk, já tu SIM používám jen na POKEC NA JEDNO a na posílání SMS z SMSenderu.

EDIT: záhada vyřešena, b) je správně. Tj. někdo mi omylem dobil kredit a vyreklamoval to. Operátorka si dokonce vzpomněla, že to shodou okolností byla právě ona, kdo to řešil s nějakou starší paní, která si popletla číslo.
Na mé postesknutí, že si tedy na případný motivační bonus budu muset asi počkat do příštího roku, se jen vesele zachichtala.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod Voborka 30. 9. 2010 09:18

Ahoj, včera mi na O2 kartu přišla sms s tímto zněním: "Platnost Vasi SIM karty vyprsela a bylo omezeno vyuzivani sluzeb. Platnost opet prodlouzite dobitim Vaseho kreditu."
Zajímalo by mne tedy, kolik mám ještě času na dobití té karty než ji O2 zruší.
Díky za informace.
Voborka
Junior

Odeslat příspěvekod radim 30. 9. 2010 09:50

13 měsíců od posledního dobití, pokud si to nepamatuješ, zavolej na *88, tam ti to řeknou.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Well-being 30. 9. 2010 10:00

Tak je to oficiálně. Mám však vyzkoušeno, že O2 si dává načas a čeká, aby o zákazníka nepřišla ...
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior

Odeslat příspěvekod radim 30. 9. 2010 10:14

Jasně, no záleží, kolik tam má člověk kreditu a jak mu záleží na tom, aby o číslo a kredit nepřišel. Taky jsem už dobíjel hafo po termínu a šlo to. Jednou ale už to bylo vypnuté a šlo to aktivovat jen dobitím číslem z dobíjecího kuponu přes živého operátora, tj. za poplatek tuším 15 nebo 30 Kč.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Voborka 30. 9. 2010 10:21

radim píše:Jednou ale už to bylo vypnuté a šlo to aktivovat jen dobitím číslem z dobíjecího kuponu přes živého operátora, tj. za poplatek tuším 15 nebo 30 Kč.

Co myslíš tím že to bylo vypnuté? Myslíš tím to, že se už karta nepřihlásila do sítě a nedalo se na ní dovolat?
Voborka
Junior

Odeslat příspěvekod Petr T. 30. 9. 2010 18:32

Pokud se pamatuju, tak před pár měsíci mi opravdu přesně 13 měsíců od posledního dobití přestala SIM fungovat, tedy tak, jak píšeš: nepřihlásila se do sítě a nešlo se na ni tudíž ani dovolat.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod tech778 15. 10. 2010 17:59

Nevíte jak dobít goučko 100 Kč, aby se prodloužila platnost o 6 měsíců? Přes Sazku de dobít od 200 Kč, potřeboval bych míň.
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 15. 10. 2010 21:47

Minimální částka pro dobití je u všech operátorů 200 Kč.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tech778 16. 10. 2010 08:06

Proč tedy uvádí platnost při dobití 100-499 6 měsíců, když lze dobít nejméně 200 Kč? Sou to šmejdi, minimální náklady na goučko teda vychází na 400 Kč ročně. Kde sou ty časy, kdy byla platnost kreditu celých 18 měsíců :-\
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 16. 10. 2010 19:40

tech778:
Těch 100 Kč bude jen tisková chyba.
200 Kč jde nejméně u všech OP.
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 10. 2010 19:44

200 a hotovo. 100 nebylo nikdy.To by se různým babičkám hodilo. 100 na rok. o<:)
Naposledy upravil Petr1968 dne 16. 10. 2010 19:46, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 10. 2010 19:46

Tak existují nějaké speciální možnosti dobití i nižší částkou, třeba jako výhry v spotřebitelských soutěžích mimořádných nabídek operátora apod. proto uvádějí těch 100kč.

Třeba T-mobile měl nedávno možnost dobití 100kč za vysloužilý telefon
http://t-press.cz/tiskove_zpravy/2010/1104/
Samsung Galaxy Note II.
Dacia Logan social edition.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 10. 2010 19:47

No dobře,ale prodlouží platnost kreditu???

-- 16. 10. 2010 20:48 --

Zavedl bych neomezenou platnost kreditu :mrgreen: Navrhnu komisi EU :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 10. 2010 10:28

Diskuze o tom proč používat předplacenku a nepřejít na paušál oddělena sem.
Samsung Galaxy Note II.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 7. 4. 2011 20:16

Zdravím. Před 2 týdny mi na O2 kartě (tarif NA!PIŠTE) vypršela platnost kreditu (6-měsíční). Došlo upozornění, že dojde k omezení placených služeb. Týden ještě vše fungovalo, pak došla SMS, že "... bylo omezeno využívání služeb". Měl jsem tam aktivní POKEC NA JEDNO a i potom se automaticky strhnul kredit na další týden. Řekl jsem si tedy, že omezeno asi není totéž co zrušeno, a že asi POKEC NA JEDNO bude fungovat dál. Nefunguje. Tak jsem zavolal na operátora, že mi to nepřijde fér - strhnout si kredit za službu, kterou nelze vyžívat. Dostalo se mi vysvětlení, že si to musím hlídat, a když si kredit zase dobiju, tak POKEC fungovat bude. Přesto mi to nepřijde fér ...

Ale proč to píšu sem: operátor mě při té příležitosti upozornil, že pokud si nedobiju kredit během dalších 2 měsíců, bude číslo zrušeno. Oponoval jsem, že mám čas ještě přes půl roku, protože platnost SIM je 13 měsíců od posledního dobití. Trval na svém, uprostřed věty se pak hovor kdovíproč přerušil. Zavolal jsem ještě jednou a jiný operátor mi opět tvrdil, že 2 měsíce po vypršení kreditu se SIM zruší, a že to tak je už někdy od roku 2006. Když jsem se s ním přel, že ještě před pár měsící byla určitě platnost SIM 13 měsíců od posledního dobití, a že to tedy může jedině být nějaká "novinka", tak chvíli hledal, odkdy to platí, nic nenašel, a tvrdil, že si vůbec nepamatuje na to, že by to někdy bylo nějak jinak.

Snekači, prosím Tě, Ty to budeš určitě vědět - jsou to bláboly nebo se na platnosti O2 SIM opravdu něco změnilo?
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 4. 2011 20:39

Jsme tu o tom se šnekem laborovali. Fakt je, že oni sami na http://www.o2.cz/osobni/casto-kladene-o ... 5-x18.html uvádí, "Jakou platnost má SIM karta?Sbalit

Platnost nabité SIM karty je maximálně 1 rok, v závislosti na dobité částce. Je tedy potřeba vždy aspoň jednou za rok dobít 500 Kč nebo jednou za půl roku 200 Kč, abyste mohli využívat služby." což nevylučuje ani jednu možnost. I když "jednou za půl roku 200" by mohlo podpořit jejich teorii. Praxe je pak další otázkou. U O2 by se člověk nedivil, kdyby to změnili v tichosti. Mate mě ale to, že komunikují to, že "to tak bylo vždy"
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 7. 4. 2011 20:56

Jednoduše operátor na lince lhal. Ke zkracování platnosti karty a expirace kreditu u O2 docházelo postupně. Poslední změna byla od 11.5.2009 s platností pro všechny karty (i ty úplně nejstarší)

Platnost karty 12 měsíců od posledního dobití

Platnost kreditu podle výše dobití
0-99Kč 45dnů
100-499Kč 6 měsíců
500 a více 12 měsíců
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 4. 2011 21:03

Tak by to tak opravdu mělo zůstat. Záhadou zůstává ta smska :-)

(jojo, přes rok jsem byl pryč ;) )

Obrázek
Přílohy
platnostO2kreditu.PNG
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 7. 4. 2011 21:18

No počkej, v SMSce problém nebyl, ta jen upozorňovala na vypršení platnosti kreditu (a s tím související omezení služeb), to bylo OK. Problém byl jen v tom, co mi tvrdili na infolince.

speedy: No já právě taky žiju v tom, že to stále platí takto (s tím, že těch 12 měsíců je ve skutečnosti 12+1, protože 1 měsíc byl ještě "na záchranu" - v praxi vyzkoušeno někdy cca před rokem).
Ale ti hoši na infolince si stáli na svém (tedy pokud to nebyl 2x tentýž člověk - hlas mi připadal podobný, jméno jsem si nepamatoval, volal jsem v rozmezí asi 20 minut, ale tvrdil mi při tom druhém hovoru, že se mnou chvíli předtím určitě nemluvil).
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod pc-mravenec 7. 4. 2011 21:26

No já bych to ignoroval co kecal nějakej puberťák na infolajně ,kolikrát je s podivem co z nich vypadne například mě tvrdil jednou ,že musím provolat 200 než půjdu nabíjet ,že jinak o zůstatek přijdu ,tak jsem mu řekl ,že je to dobře aspoň bude mít na výplatu ,ale to jsou perličky nikdo z nich nic neví nebo vědět nechce nebo uměle genurují zisk nepravdivou informací a nikdo si s tím hlavu neláme.
pc-mravenec
Junior

Odeslat příspěvekod Petr T. 7. 4. 2011 21:34

Ale tak já to samozřejmě vždy beru s rezervou, ale tady mě zmátlo, že mi 2x (pokud to tedy, jak už jsem psal, nebyl stejný člověk) tvrdili naprosto totéž, to se právě hned tak nevidí (neslyší). :mrgreen:
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 4. 2011 21:40

vzhledem k tomu, že na O2 lince je tak 1 kvalifikovaný člověk z 30 (a to ještě mám optimistickou náladu), tak bych to nedramatizoval :))
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cigisek 12. 7. 2011 14:20

Mam dotaz - uz se na nej nekdo ve vlakne ptal, ale nedostal relevantni odpoved..

Za jak dlouho deaktivuji nevyloupnutou SIM u O2??

Pred rokem (prelom srpen / zari 2010) jsem koupil od O2 USB modem s O2 kartou (tyden + mesic internetu zdarma). O2 kartu jsem jeste nevyloupnul. Pokud zkusim cislo prozvonit, tak mi pise, ze ucastnik je docasne nedostupny, takze predpokladam, ze SIM je jeste funkcni, ale dokdy?! :shock:
cigisek
Junior

Odeslat příspěvekod speedy 12. 7. 2011 14:29

Logika mi říká, že neomezeně dlouho. Pokud je SIM nevylouplá a nebyla nikdy v mobilu/modemu. Operátor přece přiveze např. do Tesca 100SIM a dokud se mu SIM nepřihlásí v sítí, tak operátor neví, jestli byla prodána nebo ne. A tak je nemůže vyškrtnout, když neví jestli se už prodala nebo ne.
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 7. 2011 15:18

U T-Mobile twist karet z eshopu je uvedená nutnost aktivace do 15 měsíců od data které je na papíru se sim.
Samsung Galaxy Note II.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 7. 2011 21:21

TM to opravdu začal omezovat, nicméně v zachování rázu získaných oveček nová simkarta po aktivaci platí rovnou 3 roky. A to se vyplatí.
Jinak u O2 to bude asi jeden z důvodů - ten prodej přes různé distribuční kanály, například to Tesco. Každopádně nedávno jsem vytáhl zabalenou O2 kartu po 2 letech a nebyl problém.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kr65 23. 7. 2011 06:25

Zdravím, potřeboval bych poradit. Jsem zákazníkem u Vodafone s paušálem Naplno 50 (300,-Kč vč. DPH - 50volných minut...). Jenže já provolám měsíčně asi 20 minut a odešlu cca 5 SMS. Z toho důvodu chci zrušit číslo. Už jsem zakoupil O2 předplacenou kartu "FELICIA".
Myslel jsem, že mohu dobít jakkoli malou částkou, jen když nenechám SIMku "vyžíznit" 12 měsíců bez kreditu. Ovšem ve všeob. podm. přiložených ke kartě jsem četl něco v tom smyslu, že pokud po měcíci nevyčerpám kredit, tak mi propadne a budu muset dobít znovu. Já doufám, že jsem to špatně pochopil. Pro mě by bylo ideální dobít tak za 100-150,-Kč (a to si nejsem jist, že to vůbec provolám). Jaká je minimální částka dobití, také nevím. Můžete mi, prosím, pomoct? Díky
kr65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 23. 7. 2011 07:20

Minimálně dobít 200 koun u O2 a platnost kreditu je půl roku od dobití.
Pokud chceš něco levného, tak Vodafone teď má čd akci Nabito 119 za 30 korun měsíćně a Nabito 350 za 88 korun měsíčně.
Diktátore lžiZemáku, padej z hradu pryč ! :D
Jak se liší okupace Sudet jedním rošťákem od okupace Krymu jiným ?
Smyslem okupace Krymu rusama je jen a pouze jeho strategický vojenský význam. Ostatní je jen lež pro oblbnutí.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 08:54

kr65: těch 45 dní platnosti platí pouze pro úvodní kredit, brání se tak simkám které někdo použije na jedno použití. Kredit se poté smaže, ale simkarta je v platnosti dál, ovšem už jen na příchozí hovory. Konkrétně u O2 je minimální dobití, jak řekl Reku, částkou 200 Kč, kredit platí půl roku, simkarta rok. Možností je dobít 500 a simka i kredit platí rok. S 20 minutami hovorného a 5 sms ti to vyjde v klidu.

"Nejvýhodnější" je v tomto TM, po aktivaci platí simkarta 3 roky (proč má asi nejvíce zákazníků) a poté se uplatňuje formulka 1 dobití = 1 rok platnosti kreditu i sim.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 15:06

Snowboarder : "Nejvýhodnější" je v tomto TM, po aktivaci platí simkarta 3 roky (proč má asi nejvíce zákazníků) a poté se uplatňuje formulka 1 dobití = 1 rok platnosti kreditu i sim.
Co myslíš přesně tou formulací „po aktivaci“? Protože já chápu slovem aktivace provedení prvního hovoru, tak že od té doby můžu Sim kartu využívat na odchozí i příchozí hovory. A jestli tím myslíš to samé, tak tady šíříš nepravdy. Kupoval jsem neteří mobil, který vycházel nejlevněji ve Twist sadě. Proto se mi pár měsíců válela v šuplíku SIM karta. Bohužel jsem nikde nenašel datum výroby a ani datum, do kdy musím tuto kartu „aktivovat prvním voláním“, aby ji T-mobile nezrušil. Proto jsem to teď vyzkoušel v naději, že máš pravdu a že bude teď platná 3 roky. Bohužel touto „aktivaci“ naskočila klasická 12 měsíční lhůta platností. Jen doplním, že je to ta nová SIM s tarifem Povídám/Posílám, žádna stará vykopávka. A pro doplnění, právě na těch starých SIM T-mobile (tarif Přátele a Mých pět) uvádí datum výroby karet a také, že karty se musí „aktivovat“ do 3 let od data výroby.
Když čtu tu tvojí poznámku, že proto má T-mobile nejvíce zákazníků, tak tou „aktivaci“ určitě nemůžeš myslet pouhé zakoupení SIM, protože zakoupení ještě neznamená, že operátor začne toto číslo považovat za aktivní … tak mě napadá, jestli nejsi nějaký agent T-mobilu, který se snaží nepravdou (nebo nesprávnou interpretaci) právě navýšit ty počty zákazníků :-D
P.S. ví tady popravdě někdo, jak dlouho mi může ležet v šuplíku právě ta nová a neaktivovaná (jen zakoupená) Twist SIM s tarifem Povídám/posílám? (u tarifu přátele je napsána platnost max. 3 roky od data výroby, jak jsem psal výše, ale u těchto už nic takového nepíšou) a taký jak je to se SIM zakoupenými u O2 v internetové sadě? Loni v srpnu jsem si koupil 2 sady a využil jen jednu a zatím druhou nepotřebuju, ale také tam nic o datumech nepíšou.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 23. 7. 2011 16:24

T-mobile - na dopise se SIM je datum "výroby" - od tohoto data tři roky, pokud vím. A ty sim zdarma patnáct měsíců. Alespoň to u nich furt píší.
Je ale zajímavé, že u těch z eshopu gratis je teď na zadní straně napsaná expirace - datum o tři roky vyšší,než datum výroby a zároveň v zadu na obálce napsáno patnáct měsíců - tak si vyber. Jinak aktivní kredit je ten rok. Ale jak dlouho je karta pak ještě aktivní pro příjem hovorů a připravena pro dobití, to nevím..
Smyslem okupace Krymu rusama je jen a pouze jeho strategický vojenský význam. Ostatní je jen lež pro oblbnutí.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 16:54

y750rr: slušnej román, a přitom stačilo říct, že ti prostě chutná :)

mluvím o úplně nových, jak píše ostatně hned po tobě i Reku. Mají i omezenou dobu aktivace od výroby a po tu dobu mají i platnost. Já třeba teď zakoupil Twist kartu s datem výroby 8.1.2011, aktivoval jsem ji a má platnost do 6.1.2014. A ani jsem jí nedobíjel. Takže tak. Další dotaz?

Reku: u těch bych pravděpodobně tušil kombinace obojího, aktivace do 15 měsíců, platnost 3r. Ale tak víme, že je to T-Mobile a od toho nevíš, co čekat. Nikdy.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 16:58

Reku : neměl jsem na mysli žádné zdarma, ale „normální placené“ s kreditem 10,- Kč. Jen mě zajímalo, kde Snowboarder přišel na tu blbost s 3 roky po aktivaci. Asi si plete aktivaci s dobou, do kdy je nutné tyto SIM aktivovat, aby nepropadly. Tam je totiž u těch s tarifem Přátele napsáno 3 roky od data výrovy. Jinak jsem si pozdě všimnul, ale to datum výroby je i na těch s tarifem Začínám. Je to na razítku z opačné strany, než jsou napsané PINy a PUKy. Ale pročítal jsem celou tu brožůrku a o těch 3 rokách, jak to píšou u Twist tarifu Přátele, se už nikde nepíše a když jsem se na to ptal v jedné T-mobile prodejně, tak mi taky nebyli schopni odpovědět. Ten rok po každém dobití je mi taky jasný a potom ještě měsíc na případnou reaktivaci taky, jen mě matou ty jeho 3 roky, to je to hlavní, co mě zajímalo a proč jsem na to reagoval.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 17:00

y750rr: Opakuji, že to není blbost (přestaňte prosím obviňovat někoho z nepravdy). Můj T-Mobile mi přímo u kreditu píše: Platnost do 6.1.2014.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 17:05

Snowboarder : sorry, že jsem se pána nějak dotknul … Já jen že jsem si teď aktivoval novou Twistku a má platnost jen na rok a ne na tři. A je přitom nová, žádna stará vykopávka, je s tím nejnovějším tarifem Povídám/Posílám. Ale když jsi tak dobře informovaný a všechno víš, tak bys nám běžným smrtelníkům aspoň mohl říct, jak v prodejně poznám, jestli jejích zaplombované SIMky budou platit rok a nebo tři? Pochybuju, že mi ji tam dobrovolně rozbalí a ukážou datum výroby.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 17:07

y750rr: to opravdu neporadím, jsem bohužel běžný smrtelník, na 99% smrtelnější než vy a opravdu nevím, jaké jsou interní praktiky T-Mobile, proto vám v tomto neporadím. Popravdě mě to ani moc nezajímá :) T-Mobile je pro mne nejhorší operátor v této zemi :)
A informovaný opravdu nejsem - mluvím ze své vlastní zkušenosti. Aktivoval jsem Twist kartu, platí mi do 6.1.2014, proto jsem řekl, že zjevně mají Twistky platnost 3 roky. Pokud jste ji aktivoval vy a má platnost rok, je mi to líto, ale nic s tím neudělám.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 17:08

Snowboarder : a ještě jednou sorry, když jsem před chvíli reagoval, tak tam tvůj příspěvek ještě nebyl.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 17:11

OK, beru na vědomí. Je to přesně o tom, že od T-Mobile člověk neví, co čekat. Maximálně kudlu do zad, když bude chtít třeba z rodinných důvodů vypovědět smlouvu dřív, nebo tak :)

Každopádně jsem rád za info, že to není u všech Twistek stejné. By mě zajímalo to kritérium :)
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 17:16

Snowboarder : právě jsem se dneska divil, že mi to na relativně nové Twistce zakoupené přes t-mobile web v jejích eShopu s Nokii jako Twist sada ukázalo jen rok. Čekal jsem totiž, že to teda budou ty 3 roky jak píšeš. Tak doufám, že se ještě někdo ozve, až bude aktivovat nějaké nejnovější SIMky.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod legomaniak 23. 7. 2011 20:41

muzu potvrdit mam taky twist kartu ani jednou sem nenabijel a platnost je 3 roky. Tak se nedivim ze maj nejvic zakazniku kdys tu simku zahodim bude porad este 3 roky platit!
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod Reku 23. 7. 2011 20:48

legomaniak - máš ji koupenou nebo ji máš grátis ?
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr T. 23. 7. 2011 21:34

snowboarder: tak mě napadlo: Ty máš teď platnost kreditu do r. 2014. Pokud by sis teď ale dobil, platnost se dozajista zkrátí na 12 měsíců. Nemůže se taky prvním použitím přednabitého kreditu zkrátit platnost ze 3 let na 12 měsíců?

Tj. pokud někdo kartu aktivuje prvním odchozím hovorem na bezplatné číslo (např. infolinku), což by k aktivaci mělo stačit, tak kredit ještě nepoužije a bude mít platnost 3 roky, pokud ji aktivoval placeným hovorem nebo už kredit nějak použil, tak se platnost zkrátí na 12 měsíců?

Opakuju, že je to jen spekulace, nemám to ani odzkoušeno, ani nikde vyčteno.

y750rr: Tys ten kredit už nějak čerpal, resp. aktivoval SIMku placeným hovorem?
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 21:48

Ne, Petře. Doba se nezkrátí. Měla-li by být doma platnosti kreditu dobitím zkrácena, nedojde ke změně. To je jako bys u O2 dobil 500, prodloužila se ti platnost na rok a poté jsi druhý den dobil 200, zůstane ti ta platnost z dobití za 500.
Každopádně to můžu i tak vyvrátit, protože zhruba 2 měsíce po aktivaci, kdy mi to napsalo, že mám simkartu platnou do 6.1.2014, jsem dobíjel a platnost se nepohnula.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 23. 7. 2011 22:09

No u toho O2 vím, že to tak je, mají to tak poměrně jasně popsáno někde v podmínkách, ale tam jde o prodlužování (nezkracování) platnosti kreditu, o kterou jsem se jaksi sám "zasloužil" tím, že jsem si sám dobil, tam by to zkrácení bylo dost nefér.

Ale u té 3-leté platnosti počátečního kreditu mě to tedy dost šokuje. To se může spoustě lidí, kteří mají mobil jen pro příjem hovorů, a na volání jen pro zcela mimořádné situace, docela hodit - koupí SIM, nabije 200, a 3 roky se nemusí o nic starat.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 22:16

Nemusí nabít vůbec, že jo. Výhodou to tedy může být do alarmů a podobných zařízení.
Nicméně na druhou stranu smutnější příběh je to počítání zákazníků. Jen aktivací karty už dáš T-Mobilu zákazníka na 3 roky. A neuděláš s tím nic.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 23. 7. 2011 22:31

No jasně, že nemusí dobít vůbec. Ale pokud chce někdo mít ten mobil v pohotovosti pro nějakou krizovku, tak ty 200 se můžou hodit. A v tom alarmu taky. Dovedu si samozřejmě představit alarm, který jen prozvoní a tudíž kredit nespotřebuje, ale taky jsme ve firmě kdysi prodávali alarmy s telefonním hlásičem, který po vytočení nastaveného čísla přehrál namluvený text, že byl narušen objekt apod., a tam by to bez kreditu nešlo.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod legomaniak 24. 7. 2011 10:27

mam ji gratis do t-mobilu bych nevrazil ani korunu. Tak kdo chce nouzovej telefon staci aktivovat o2 zero ;-)
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod y750rr 24. 7. 2011 11:40

Petr T. : Já jsem tu SIM aktivoval jen hovorem na infolinku (4603) a tudíž tam je pořad 10,- Kč. Jsem právě chtěl zjistit, jak je to s tou platnosti na 3 roky, protože jsem u ni nikde nenašel dobu, do kdy se musí aktivovat. . Ale asi to platí až od určitého data výroby SIMky. Jsem zjistil,že ta moje je vyrobena v prosinci 2010 i když mi byla dodána až tento rok. Takže pokud někdo máte zájem mít kartu aktivní na 3 roky, tak si dejte pozor, kde tu SIM koupíte a jak je stará (myslím nakup na inzeráty, aukro atd.). Protože si myslím, že třeba neaktivované SIM s tarifem Přátele se už asi nevyrábí a že když si koupíte takovou, tak bude po aktivaci platná jen rok.Ale je to jen můj názor, protože zatím nemám zkušenosti s tou platnosti na 3 roky.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 24. 7. 2011 12:20

y750rr: Tak to bude souhlasit, zřejmě to dělali od nového roku. Ta moje byla samozřejmě vyrobena 6.1.2011 > proto 6.1.2014. A to jsem ji kupoval u dealera.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod legomaniak 24. 7. 2011 13:10

Ja už sem jednou měl taky bezplatnou simku od T-mobilu to je už je asi 4 roky a byla taky aktivny 3 roky! Tym mě dost vytači potoře si pak všichni mysli že maj nejvic zakazniku! Ale neni to tak! Kdybi o2 nechalo aktivny simky 3 roky tak ma nad 6-6,5 millionu zakazniku.
;-)
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 7. 2011 23:48

ty predplacenky t mobilu zdarma z eshopu maj teda zivotnost 6 mesicu jestli jsem dobre cetl ? nehodlam je nabijet, mam je tak akorat na ty jejich kouzelny uterky do kina a podobne.
to uz jsem dokonce prestal pouzivat o2 extra kde to kino vyjde na 2*89 178 kc, oproti 149 kc pro dva u tm.
akorat chodim na cesky filmy, zahranicni produkci nepodporuju.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 26. 7. 2011 06:26

Mají životnost minimálně 15 měsíců - ověřil jsem v praxi aktivaci cca po roce u jednoho kusu gratis z eshopu.

-- 26. 7. 2011 07:38 --

Teda aktivovat se musí minimálně do patnácti měsíců. Kredit na aktivované kartě a aktivovaná sim je plně živá rok.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod legomaniak 26. 7. 2011 08:34

Moje je živa i klidne s propadlim kteditem 3 roky ! :D
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod Petr T. 26. 7. 2011 12:46

No snowboarder píše, že má 3 roky platný i ten kredit, což fakt čumím.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 26. 7. 2011 18:09

Předpokládám, že platnost toho kreditu bude z toho důvodu, že nikdy v emisích nemuseli rozlišovat platnost kreditu a platnost simky. Rovnalo se to 12 měsíců a hotovo. Tím zřejmě dochází i k tomu, že vyrobí simku s platností 3 roky a tímpádem je na tom stejně i ten kredit.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 26. 7. 2011 21:20

No, možná jim to dojde a oddělí to od sebe. Třeba už na tom makaj ... zrovna v tuto chvíli nejde ani Můj T-Mobile (prý přetíženo) ani ovládání služeb přes hlasový automat (údržba systémů). Zrovna, když jsem je chtěl pošťouchnout, aby už konečně i v hlasovém automatu změnili ceny Twist roamingu na platné od 1.7.2011 :mrgreen:
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 27. 7. 2011 21:38

legomaniak píše:Ja už sem jednou měl taky bezplatnou simku od T-mobilu to je už je asi 4 roky a byla taky aktivny 3 roky! Tym mě dost vytači potoře si pak všichni mysli že maj nejvic zakazniku! Ale neni to tak! Kdybi o2 nechalo aktivny simky 3 roky tak ma nad 6-6,5 millionu zakazniku.
;-)

Pozor, že je SIM "aktivní" neznamená, že je počítaná do statistik aktivních čísel.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 1. 8. 2011 08:47

To snowboarder a legomaniak : nechápu, jak se Vám dvěma povedlo sehnat Twist SIM karty s platnosti na 3 roky. Nedalo mi to, pořídil jsem si úplně novou Twist kartu (tarif Začínám, klasická,placená za 99,- Kč, ne ta zdarma z netu) a tím myslím nově vyrobenou … . Je na ni expirační doba do 3.6.2014 (datum výroby 2011-žádná loňská jak jsem měl minule, ale skutečně nově vyrobená). Toto datum znamená, že do tohoto data se musí SIM aktivovat. Teď jsem provedl aktivaci voláním zdarma na infolinku, zkontroloval jsem datum platnosti kreditu, a je do 1.8.2012, tedy klasický 1 rok.Nechci tím říct, že některý z Vás nemluvil pravdu, ale myslím si, že se jednalo u Vás o nějakou chybu systému nebo něco, a že normální stav u Twist je pořád platnost SIM (+kreditu) po aktivaci 1 rok. Nechci se tady dohadovat, nejsem žádny expert na mobilní operátory, jen mi za poslední rok a půl prošlo pod rukou asi 600 nově aktivovaných Twist SIM karet a nikde jsem se nesetkal s těmi 3 roky. Jestli se někomu dalšímu povede mít aktivní Twist na 3 roky (tím myslím vyloupnutou, v mobilu, tak že se dá z ní i na ni volat), tak dejte vědět. Osobně bych potřeboval několik takových SIM …
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Zdibrid 15. 1. 2012 19:17

Máte někdo vyzkoušené co přesně se stane s Twist SIM po uplynutí té 12M lhůty pro dobití. Na stránkách TM se píše, že zablokují všechny služby a ještě měsíc půjde karta dobít.
Dají se s kartou v tomto období aspoň přijímat hovory a SMS?
Zdibrid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 1. 2012 23:29

Ano, platnost kreditu je 12 měs. Po této době dojde k zablokování odchozích služeb (sms, volání, včetně prozvonění), ale přijímání hovorů i sms je stále aktivní. Za další měsíc číslo zcela zruší (odpojí ze sítě), tudíž nefunguje ani přijímání hovorů a ani t-zones.
milanBrno
Junior

Odeslat příspěvekod y750rr 16. 1. 2012 07:47

ještě bych doplnil, že po těch 12 měsících můžete ten 13.měsíc využívat třeba Internet v mobilu, nebo alespoň ty týdenní balíčky po 39,- Kč za týden, určitě fungují.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Kvetak 16. 1. 2012 18:19

No já mám třeba O2 kartu s platností kreditu k 21.11.2011 a pořád funguje. Je to divný,ale je to tak... Všechny vždy po 13 měsících "umřely" a tahle ne ne... Je to ještě ta modrá GO karta,tak jestli je to tím nevím... Záporným kredit to asi nebude ( -1.85 Kč )...
N 5110=N 3310=Al 501=N 3510i=Al 735=SE K700i=SE W800i=SE J220i=Moto F3=Si A50=N 1600=Si AX75=N N73=N 2600c=Vf 533=LG KC550=LG KM900=N C3-00=HTC WS=SGS3
Kvetak
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 16. 1. 2012 18:34

A co kdyz jo? Cekaji az dobijes, dluzniku! :-)
ze.us
Junior

Odeslat příspěvekod Kvetak 16. 1. 2012 18:48

:-) To si nemyslím. Některý byli víc v mínusu a "umřely"...
N 5110=N 3310=Al 501=N 3510i=Al 735=SE K700i=SE W800i=SE J220i=Moto F3=Si A50=N 1600=Si AX75=N N73=N 2600c=Vf 533=LG KC550=LG KM900=N C3-00=HTC WS=SGS3
Kvetak
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 16. 1. 2012 23:27

POZOR - Nezaměnovat platnost kreditu a platnost simkarty.
U O2 je platnost kreditu jen 6 měsíců (pouze pokud dobiješ kredit nad 500kč, tak je jeho platnost 12měs.). A tyka se to vsech karet i tech starych.
Platnost karty zůstává stejná a to 12měs. + 1 měs. (jako u T-mobilu).
milanBrno
Junior

Odeslat příspěvekod ngrcat 15. 3. 2012 18:01

Zdravím,
nevím jestli tohle správné místo,ale nechtělo se mi zakládat nový topic. Mám tu Vodafone předplacenou kartu, která se hlásí jako neaktivní SIM, dovolat se na ni nejde. Nevím kdy se na ní naposledy dobijel kredit, ale ještě tak 3 týdny zpátky prý fungovala. Zkoušel jsem na ni dobit kredit kuponem, co mám doma, přes jejich web stránky, ale hlásí, že to nejde. Nevíte jestli se dá ještě zachránit nebo už je ztracená?
ngrcat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fíla 15. 3. 2012 18:03

ngrcat: Zavolej na operátora, který platnost SIM karty prověří.
Fíla
Moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 15. 6. 2012 21:10

Mam tu tri nerozbalene O2 internet karty a je na nich jen jedno datum, vzadu je "SAP kod xxxx, verze 07/2011". Do kdy je tedy musim aktivovat?
Samsung Ativ S, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 8GB RAM, 80GB mSata SSD)
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 15. 6. 2012 22:42

Pravděpodobně by to mělo být do 7/2013.
Alespoň tak to uvádí jako nejvhodnější nejdelší dobu pro aktivaci při popisech na aukro.cz u tohoto data.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 16. 6. 2012 07:43

Tak jsem testnul i O2 linku a podle nich je platnsot neomezena a kdyby to nahodou po x letech neslo aktivovat, tak si ji pry mohu na prodejne zdarma vymenit :)
Samsung Ativ S, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 8GB RAM, 80GB mSata SSD)
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 16. 6. 2012 10:53

To datum je datum vyroby simkarty a platnost je neomezena. Na aukru pisi nesmysly (vychazi z domenek atp.)
U roku 2010 neni FUP limit (sam vyuzivam).
milanBrno
Junior

Odeslat příspěvekod OtGo 28. 12. 2012 18:59

Ahoj,

potřeboval bych prosím poradit. Potřebuji SIM kartu, z které budu de facto pouze přijímat hovory, volat naprosto minimálně (kredit postačí 20,- Kč). Takže zadání celkem jasné - co nejdelší platnost kreditu při co nejnižší částce nabití. Jde mi i o počáteční náklady (nejlépe SIM zdarma + platba za dobití).

Mám doma O2 SIM z internetu (http://www.simzdarma.cz), ale jestli jsem to dobře pochopil, musel bych nabít za 500,- Kč, abych měl platnost 12 měsíců.

A poslední dotaz - pokud by nejlépe vyšel Vodafone - jak je na tom s pokrytím i v hustých lesích? Už se zlepšíl?

Díky a hezký Nový rok!
OtGo
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 28. 12. 2012 19:22

Neomezená platnost SIM karty u O2? Předvčírem jsem vyhazoval dvě, které se ani nepřihlásily do sítě. Další mám v peněžence. To k té neomezenosti... (Aktivovány byly v průběhu let 2009 - 2010 - 2011).

Nejlevnější řešení na příjem hovorů je paušální tarif O2 zero (náklady jsou pouze na aktivaci tarifu), příp. Vodafone tarif na míru, bez jakýchkoli balíčků - oba vyjdou na 0 Kč měsíčně, jediná podmínka je alespoň jednou za rok provést nějakou placenou akci (odchozí SMS, odchozí hovor, ...).
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 28. 12. 2012 19:34

Zdarma jsou na t-mobile.cz simky s kreditem 10 korun a platností rok.....
Ta O2 simkarta s 500 kč kreditem jde bez dobití používat přes rok, ale jen pro příchozí hovory a sms....

-- 28. 12. 2012 19:36 --

Jinak z té Tmobile sim můžeš neomezeně volat přes backcall, například voocall.cz nebo klikniavolej.cz.
Z kreditu Tmobile se ti nic nestrhne a hovory stojí cca 2 koruny za minutu přes backcall .....

-- 28. 12. 2012 19:37 --

Když ale chceš dobíjet sim, tak proč chceš co nejmenší počáteční kredit? To nedává logiku....
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honzik85 28. 12. 2012 20:14

ngrcat: U VF je platnost kreditu 10 měsíců po posledním dobití kreditu, platnost SIM 13 měsíců po posledním dobití kreditu. Takže by to pro Tebe bylo ideál, pokud nechceš dávat nacionále kvůli nulovému tarifu u TO2/VF ;-)
Honzik85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OtGo 28. 12. 2012 22:42

Tak všem moc děkuji za rady, objednám tu SIMku od T-Mobilu.

Reku: Chci jí udržovat při životě a přeci jen občas asi bude nutnost z ní i zavolat (počítám tak max. 2x do měsíce). A počáteční kredit mi je celkem ukradenej, mě spíš šlo o to, jak dlouho ten kredit bude platit, aby nepropadl.
OtGo
Junior

Odeslat příspěvekod jeany81 15. 1. 2013 17:58

Dobrý den, omlouvám se, pokud tady podobný dotaz je. Koupila jsem před vánocemi tablet Samsung Galaxy a jako bonus jsem dostala O2 Mobilní internet kartu s internetem zdarma na 3 měsíce. Potřebuji zjistit, jak dlouho platí SIM karta když není aktivovaná. Ptala jsem se na O2, kde mi odpověděli, že pokud není karta aktivovaná platí standardně 12 měsíců od zakoupení či získání. Ale jak se dá zjistit, že jsem ji koupila třeba 15. prosince?
Děkuji za odpověď
jeany81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 15. 1. 2013 19:24

Tak teoreticky platí dlouho. Ze zadu na obalu je nápis verze a u toho nějaké datum. Tak od toho tak ty dva tři roky .... Vyzkoušeny mám cca dva roky.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2013 10:53

Možná se už to tu někdy v minulosti řešilo, ale ono se to občas mění a tak nyní to může být i trochu jinak.
Dnes 16.1.2013 mi po půl roce končí platnost kreditu na kartě od O2 a zajímá mne do kdy nejpozději si ten kredit musím dobit, tak aby mi nebyla zablokována SIM karta nebo zrušené tel. číslo. Jde mi o to, že mobil využívám hlavně pro příjem hovorů a jen velmi málo na odchozí hovory. Když potřebují vyjímečně někam telefonovat a jsem v dosahu WiFi internetu tak telefonují přes VoIP což je o hodně levnější. Pokud kredit dobiju co nejpozději tak mi od dobití (200 Kč) bude platit déle (další půl roku). Telefonoval jsem dnes na informace O2 a tam mi paní tvrdila, že pokud kredit nedobiju hned tak mi tel. číslo bude fungovat ještě půl roku s tím, že já nebudu moct nikam telefonovat, ale ke mne se půjde dovolat bez problémů a až pak po tom půl roku pokud kredit do této doby nedobiju se zablokuje číslo úplně. Před blokací čísla by mi pak ještě měli zaslat informační varovnou SMS.
Zajímalo by mne zda je to skutečně tak a zda máte s tím někdo nějaké konkrétní zkušenosti.
Ono je to dost blbé když pouze za udržování tel. čísla aby se lidí mohli ke mne dovolat musím minimálně 2x ročně dobíjet kredit minimálně částkou 200 Kč což ani celé nepřetelefonují. Takto je provoz toho tel. čísla dost drahý, ale asi nic se s tím nedá dělat. Jiný tarif u O2 kde by mi kredit platil neomezeně dlouho nebo alespoň déle než těch půl roku asi neexistuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Well-being 16. 1. 2013 11:37

Informace podané paní z info O2 platí. Doporučuji přejít s číslem na tarif Zero s nulovým poplatkem.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2013 14:19

Nevím to určitě, ale pokud se nepletu tak tarif Zero od O2 byl asi už zrušený.
Ono je to vše dělané aby z lidi vytáhli co nejvíce peněz a ty kteří málo telefonují nebo mají mobil hlavně na to aby se k ním mohli dovolat jiní chtějí různými ne příliš solidními způsoby donutit aby protelefonovali co nejvíce a to i když příliš telefonovat nepotřebují.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 16. 1. 2013 14:24

Tak T-mobile má platnost kreditu 12 měsíců.
Stačí nabít 1x ročně.
Kredit je možné místo operátorovi věnovat na 6xDMS po 30 korunách.
Takže 1x za rok dáš 200 korun a z toho můžeš dát až 180 korun na charitu....
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2013 14:48

Reku:
K T-Mobile přecházet nechci. Rád bych zůstal u O2.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 16. 1. 2013 15:29

Zero stále platí, lze si jej objednat na stránkách O2 http://www.o2.cz/osobni/mobilni-tarify/ ... _zero.html
paty07
Junior

Odeslat příspěvekod glock69 16. 1. 2013 15:54

O2 ZERO.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2013 21:25

Tak ten tarif O2 ZERO nevypadá špatně. Trochu, ale ne až tolik abych o tom nebyl ochoten uvažovat mi u toho vadí, že to není jako předplacený tarif ale paušální tarif (s nulovým paušálem), je třeba na to podepsat smlouvu a kdybych si to někdy v budoucnu rozmyslel tak se z paušálu už nejde vrátit (přejít) zpět na předplacený tarif. Také se mi příliš nelíbí to, že
Pokud bude mít účastník po dobu 12-ti po sobě jdoucích měsíců na SIM kartě s tarifem O2 ZERO nulovou útratu, je O2 oprávněna poskytování O2 Mobilní hlasové služby ukončit.
U toho tarifu O2 ZERO také píšou něco o nějakých volných minutách, ale nikde jsem nenašel nic ohledně toho kolik těch volných minut poskytují nebo za jakých podmínek.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 1. 2013 22:18

vlazy, můžeš mně vysvětlit, proč do všeho kecáš, i když tomu rozumíš jak porodní bába turbíně? Nejsi bývalý uliční důvěrník KSČ, tím by se to vysvětlovalo?

Jak jsi přišel na takovou krávovinu, že u ZERO jsou nějaké volné minuty, když i průměrně inteligentní cvičené opici musí být podle názvu jasné, vo co go?

Co se ti nelíbí na tom, že když u ZERO neutratíš za rok ani kačku, O2 ti tu SIMku zruší? To sis myslel, že to číslo budeš mít od O2 nadosmrti, aniž bys utratil jediný haléř? Neslíbil ti to vedoucí tajemník OV KSČ?
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 16. 1. 2013 22:46

Stačí se podívat na odkaz - viz výše. Je tam uváděno ze strany O2 tato zavádějící informace o volných minutách.

O2 ZERO
Tarif bez měsíčního paušálu a závazků

naplatíte žádný měsíční paušál
bez závazku
útrata pod kontrolou
jedna sazba - kdykoli, do všech sítí

Výhody tarifu O2 ZERO
Výhoda v síti O2 (i na všechny pevné linky v ČR)

SMS do sítě O2 2,00 Kč
Cena volání (po vyčerpání volných minut) 6,50 Kč/min
Cena SMS do ostatních sítí 2,00 Kč
Cena MMS 5,90 Kč
Měsíční paušál

0 Kč měsíčně

http://www.o2.cz/osobni/mobilni-tarify/ ... _zero.html
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2013 22:59

Tomáš Marný:
A ty můžeš vysvětlit proč kecáš o něčem co jsi nečetl a nevíš co je o tom na stránkách O2 napsané? Tak jak píše a uvádí pedro-81cz je tam uvedené něco o volných minutách.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 17. 1. 2013 07:52

vlazy:
TO MÁŠ MARNÝ mu cokoli říkat ;-)
Je lepší se ptát a dělat chyby, než tady machrovat....

Tomáš Marný - ty soudruhy si nech pro sebe a své lidi. Mohl jsi to napsat slušněji.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2013 09:54

Ano je to opravdu MARNÝ psát zde něco někomu kdo má v hlavě hlavně trollování místo toho aby slušně poradil.
Od toho zde tato diskuze je aby se lidí ptali na to co je zajímá, ale někteří to nedokážou pochopit.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod radim 17. 1. 2013 10:58

pedro-81cz píše:Stačí se podívat na odkaz - viz výše. Je tam uváděno ze strany O2 tato zavádějící informace o volných minutách.

Cena volání (po vyčerpání volných minut) 6,50 Kč/min

Podle mě je to tam proto, že při retenci ti můžou dát nějaké volné minuty. Znám takový případ, známý má na Zeru 100 volných minut za 0 Kč. Nebo si můžeš koupit nějaký balíček minut, jak o tom teď byl nedávno článek na Mobilmanii (ale nevím, jestli to jde koupit k Zeru, v článku to není).
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 1. 2013 11:24

To vlazy: Jenže ty se ptáš na věci, který jsou jasný i pětiletému dítěti bez ptaní (viz finexpert).
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2013 11:37

Tak před chvíli jsem telefonoval ohledně toho tarifu O2 ZERO na informace O2 a mám dojem, že paní která se mnou mluvila se v tom sama asi příliš nevyzná. Tvrdila mi, že se to dá změnit pouze na pobočce O2, ale když jsem ji řekl, že v internetu na stránkách O2 vidím nějakou možnost přechodu a aktivace služby tak mi až pak potvrdila, že se to dá provést i přes internet. Ptal jsem se ji také zda je k tomu třeba podepsat nějakou smlouvu a tvrdila mi, že u O2 ZERO se žádná smlouva nepodepisuje, ale asi budu muset podepsát nějaký papír kde bude potvrzené, že tento tarif mám zřízený. Na https://www.o2shop.cz/mobilni-tarify/zakaznik-tarif/T_20157?customerType=NoFixMig ale vidím jako jeden ze způsobu aktivace služby možnost "Chci přejít se svým současným číslem nebo prodloužit smlouvu" kde se o smlouvě píše nebo na http://www.o2.cz/osobni/casto-kladene-otazky/276814-x3.html je uvedené, že "Tarifním zákazníkem se stáváte podpisem Smlouvy o poskytování telekomunikačních služeb.". Já prozatím s O2 žádnou smlouvu sepsanou nemám a tak usuzuji, že při přechodu z předplaceného tarifu na O2 ZERO by asi po mne nějakou smlouvu podepsat chtěli a pak by bylo otázkou co všechno by v té smlouvě bylo uvedené a k čemu bych se asi musel zavázat. Ta paní mi také tvrdila, že jedinou podmínkou je nějaká útrata za půl roku a divila se když jsem ji tvrdil, že na stránkách O2 je uvedená ta útrata za 12 měsíců. Také mi tvrdila, že bez problémů můžu kdykoliv přejít zpátky na předplacený tarif nebo jakýkoliv jiný, ale na stránkách O2 čtu, že O2 ZERO je možné kdykoli zdarma zrušit nebo vyměnit za některý z tarifů O2 NEON což jsou tarify paušální.

Jsem z toho všeho kdy na stránkách O2 je uvedené něco jiného než co tvrdí na jejích informačním tel. čísle velmi zklamaný a zmatený.

Tomáš Marný:
Tak ty asi budeš tím pětiletým dítětem. Usuzuji tak podle toho jak se zde vyjadřuješ.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod glock69 17. 1. 2013 12:42

Při přechodu z go karty na zero přes net ti kurýr přiveze smlouvu a bude chtit kopii dvou dokladu (nebo jen občanky, teď si nevzpomenu) a 200 Kč. Na prodejně jim stačí občanku jen ukázat, udělají si opis, když nebudeš souhlasit s kopií. 200 Kč zálohy platíš taky.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2013 20:04

glock69 píše:zálohy platíš taky.
Tak to je pro mne novinka. Prozatím podle toho co jsem ohledně toho O2 ZERO zjistil tak by se u toho žádné zálohy neměly platit. Každý měsíc by měli zasílat nějaké vyúčtování kde by měly být zaúčtované peníze pouze za protelefonované hovory nebo vyčerpané jiné služby.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 1. 2013 20:42

Ajajaj, zas mne podvedli... V lednu 2011 jsem zaplatil firmě O2 2 kila zálohy na Zero, ovšem náš geroj vlazy teď zjistil, že se nic platit nemá... Neměl bych to hnát až do Štrásbúrgu?
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 17. 1. 2013 20:46

Flam ti jde dobře. Na to jsi machr nad machry.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2013 21:00

Tomáš Marný:
Hnej si to kde chceš. Hlavně ty by jsi už konečně měl hnát s tím záměrným trollováním někam jinam.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 18. 1. 2013 17:19

Nevšímejte si ho, třeba jednoho dne dospěje a možná i ukončí základní vzdělání 9. třídou. Každý byl malým dítětem a vyrostl z toho, jenom někomu to trvá trochu déle. :)
paty07
Junior

Odeslat příspěvekod audiobullys 29. 1. 2013 02:01

ja mam na uctu zero od unora 2010 jak ukazuje samoska, sim karta je nekde hluboko v sufliku, nebylo z ni volano ani poslano za tu dobu vubec nic.
zalohu jsem neplatil, dostal jsem zero zdarma pri ruseni cisla asi po 2 mesicich tarifu Neon na zkousku . a vod ty doby mam cislo stale fcni na fakture. nikdo mi ho nezrusil a taky asi O2 nema duvod si rusit tydle nulovy cisla, kdy to jsou jen hausnumera ve statistikach pro akcionare. dokonce i simku zdarma me nabizeli k zaslani kdyz jsem se tenkrat zminil ze cislo chci zrusit ze nemam stejne sim.

jeste dodam ohledne zivotnosti predplacenek. karty jsem kupoval nak v lete 2010 a v prosinci 2012 jsem jeste jednu bez problemu zprovoznil i puvodni kredit 50 Kč tam furt byl.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 1. 2013 11:46

audiobullys:
Bylo by ale zajímavé zda by ta tvoje SIM karta byla funkční i v případě, že by jsi ji z toho šuflíku vytáhnul, dal do mobilu a chtěl někde telefonovat. Tím samozřejmě netvrdím, že by funkční určitě nebyla.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod ostrava2014 21. 11. 2013 21:26

Jelikož nepoužívám T-Mobile Twist a mám možnost si zakoupit Twist SIM s kreditem 200,-Kč za 120,-Kč, tak se chci zeptat na platnost bonusového kreditu.

V ceníku Twist je toto:Při poskytnutí počátečního kreditu ve výši 200 Kč k zakoupené TWIST kartě platí, že kredit ve výši 100 Kč z celkově poskytnutého kreditu je kreditem bonusovým. Bonusový kredit se čerpá jako první.

Abych za měsíc o těch 100,-Kč nepřišel.

Dík.
ostrava2014

Odeslat příspěvekod paty07 21. 11. 2013 22:07

Snad to ještě někdo potvrdí, ale ten bonusový je tam proto, aby se použil na služby TM. Tj. nejlze ho uplatnit na DMS, premium SMS. Podle mě má stejnou platnost jako normální.
paty07
Junior

Odeslat příspěvekod ostrava2014 21. 11. 2013 22:39

Tak to by mě nevadilo, chci jej používat na SMS, volání a příjem hovorů. Číslo budu používat jako "náhradní".
ostrava2014

Odeslat příspěvekod Reku 21. 11. 2013 23:16

Ano. Je to tak. Mají 100 korun normální kredit a 100 bonusový. Nikde se to nepozná .... A bonusový platí stejně, jako normální. Jen si tím zařídili, aby jsi alespoň 100 korun musel dát jen jim... Pak ještě existuje za určitých podmínek, že za první dobití dostaneš 200 korun bonus. Ten je také jen na služby Tmobile a platí 3 měsíce. A podobné bonusy s X% k dobité částce platí jen ty 3 měsíce.
Vše mám ověřeno jen metodou pokus omyl.
Reku
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ostrava2014 21. 11. 2013 23:21

Díky hoši. Karty už neměli, počkám na Oskartu. A navíc ušetřím díky levnějším sazbám.
ostrava2014