Blokace ukradeného telefonu pro volání v ČR

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod goob 20. 4. 2007 10:49

Dnes ráno se stala nemilá událost rodičům slečny mého bratra, který dnes u nich spal na baráčku v Komořanech v Praze. Ráno se totiž probudili a zjistili, že je v noci někdo "navštívil" a vykradl. Kriminálka tam již hbitě pracuje, odebírá vzorky na analýzu DNA a já doufám, že toho ***** (nezlobte se, ale nemohu použít jiný výraz) brzy chytí.

Mj. jim ukradli i telefony, které měli rodiče v obýváku. Její otec měl Vodafone a ten už zablokovali. Chtělo by to ale zablokovat telefon pro nemožnost použití volání v mobilních sítích ČR. Volal jsem do Vodafonu a ptal se, jakým způsobem telefony zablokovat. Bylo mi řečeno, že prý se všichni operátoři shodli, ale čeká se prý na vyjádření Policie ČR. Je to skutečně tak nebo vařil operátor z čisté vody?

:arrow: Jak to vypadá v praxi: http://mobilovinky.blog.mobilmania.cz/2 ... i-telefon/
Naposledy upravil Snekac dne 7. 3. 2010 10:05, celkově upraveno 1
Důvod: Doplněn odkaz
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 20. 4. 2007 10:52

Ano, operátoři budou blokovat telefony společně s Policií ČR. Zatím je blokuje pouze O2 pro použití ve své síti.

http://mobil.idnes.cz/operatori-budou-s-policii-blokovat-ukradene-mobily-fxu-/mob_operatori.asp?c=A070129_134905_mob_operatori_hro


Abych se vyjádřil, podle mně tomu typovi je to už jedno, ten už je střelil někde za třetinu ceny :-/

mimochodem: to se jim stalo asi něco co nám, spali jsme v prvním patře a přízemí se během noci vyčistilo. týden před vánoci :-/ usekat ruce :-/
Naposledy upravil snowboarder dne 20. 4. 2007 10:56, celkově upraveno 1
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod esquire 20. 4. 2007 10:56

goob: Pokud si dobře pamatuji, tak společná databáze všech operátorů pro blokování mobilů, aby se s nimi nedalo volat v ČR, bude od července. Zatím blokuje telefony pro použití ve své síti jen O2.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 20. 4. 2007 11:02

O O2 to vím, ten to dělá již dlouho. Šlo mi o to, že kdyby se telefony zablokovaly hned, měl by problém s tím, aby je udal. Předpokládám, že si každý ověří, zda telefon funguje nebo ne. Když nebude fungovat ani v jedné síti, těžko to od něj někdo koupí. A v bazarech si pak budou více hlídat, co kupují. Asi by mne naštvalo, kdybych od někoho koupil telefon a když bych ho chtěl prodat dál, tak by už nešel..

snowboarder: To mne fakt mrzí, že se to stalo i vám. Jsem vždy říčný z toho, když takové věci slyším. Každému takovému člověku bych bez milosti usekl obě ruce!
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne_ 12. 7. 2007 04:24

Stačí, když zloděj nechá u toho odcizeného telefonu změnit IMEI a nemůže ho nikdo zablokovat. Operátoři můžou telefonní přístroj blokovat jen podle IMEI.
Pink Panther, alias šéfinspektor Jacques Clouseau je o5_z5 a s ním přichází i ZÁKON.
osobne_
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havros 12. 7. 2007 09:24

Změnu IMEI ti jentak někde neprovedou (pokud nemáš známosti), u novějších telefonů se ti to doma nepovede, takže .... :)
| iPhone 12 Pro Max |
---
havros
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lovo 12. 7. 2007 10:37

Jo, to je vážně skvělý nápad. Usekneme někomu ruce, a pak se o něj budem do smrti starat. Takže místo toho, abychom oželeli pár stovek za elektronický šrot, vyhodíme pár miliónů oknem. Zamyslete se, chlapci, nad svými slovy, byť pronesenými v afektu.
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod goob 12. 7. 2007 12:03

Lovo: Proč obě? Stačí jedna, ne? Nebo useknout prst, to také stačí.. Víš, jde o to, že pak by možná lidé přestali krást. To je stejný jak s bodovým systémem. Je málo policie a sankce nejsou nejspíš tak vysoké, aby se jich lidi báli a tak prasí dál.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 12. 7. 2007 21:03

U novějších telefonů se změna imei nevyplatí.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simonides 14. 7. 2007 19:09

Pro tyto případy máme v domě instalovaný alarm s nastavenými zónami. Takže když jdeme spát do patra, zapneme hlídání celého přízemí. A to buď jen magnety na oknech nebo i hlídání prostoru. Samozřejmě, je dobré mít i předokenní rolety :tleskani . Víc se asi udělat nedá. Potom snad už jen hladového pitbulla a kobru. :D
simonides
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laco9717 22. 9. 2010 11:10

Zdravím zůčastněné,
a mám tento dotaz. Synovi se povedlo ztratit mobil Samsung S5230. Na něm měl nastavené, že pokud se vloží jiná SIM-ka, pošle na můj mobil SMS-ku zobrazující dané číslo a IMEI mobilu. Taky se tak stalo, asi 2-3 dni chodili SMS-ky, potom přestali. Přes Policii ČR jsme dali mobil dle IMEI zablokovat. Týden byl klid, byl jsem v domnění, že fakt je mobil zablokovaný. A ejhle, po týdnu opět začali chodit SMS-ky ! Myslím si, že nálezcovi došla baterie a do týdne si obstaral nabíječku. Vlítl jsem na Polici ČR, že jestli skutečně zablokovali mobil. Oni tvrdili, že ano (viděl jsem obrazovku PC s danou aplikací, kde bylo napsáno, stav - zablokován). Pravdu řečeno, moc jim nevěřím, ale...může být problém i jinde
Má někdo nějaké zkušenosti s podobným případem ?
Děkuji za každou nápomoc
laco9717
Naposledy upravil Snekac dne 22. 9. 2010 19:15, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno
laco9717
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welby 22. 9. 2010 11:45

Řekl bych, že policie nemůže zablokovat žádný telefon. Policie může jen požádat/přikázat operátorům, aby telefon podle IMEI blokovali. Takže policie klidně může mít zapsáno, že ho zablokovali (podali žádost operátorovi), ale to jestli je skutečně zablokovaný záleží už na samotných operátorech...

EDIT: více informací najdete přímo zde: http://www.policie.cz/clanek/databaze-o ... ii-cr.aspx
Takže pokud jste na policii nahlásil, že ho syn ztratil, tak by policie neměla vůbec takový mobil blokovat.
Naposledy upravil welby dne 22. 9. 2010 11:50, celkově upraveno 2
welby
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 22. 9. 2010 11:46

A jsou ty nova cisla ceska? Telefon by mel byt blokovany jen v CR, v zahranici pujde bez problemu pouzivat. Netusim, jak to bude s roamingem.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zekon 22. 9. 2010 13:04

Se podívej zde: http://aplikace.policie.cz/patrani-mobily/ jestli je telefon již zablokován. Tedy pokud to není to samé což asi bude...
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krevety 22. 9. 2010 13:45

No a co kdyby tak policie skrze operátora identifikovala toho kdo ten telefon právě používá ? To se u nás policie na více nezmůže ?
Samsung NP730U
Xperia Z1 Compact
Krevety
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků