Vodafone tarif Odepiš

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mirek.P 30. 3. 2017 12:12

Kombinace "Nulovy pausal + Odorik". Tohle tema bude asi brzy pro nas co mame tarif Odepis aktualni. Kdyz vidim jak Vodafone radi, jak rusi starsi tarify a Vodafone park. Je to dle meho nazoru pouze otazka casu.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 30. 3. 2017 13:32

Mirek P:

Tak nějak se na to psychicky připravuji. >:-(
Otázka je, co zruší dřív - zda Odepiš, nebo Nulový tarif "na míru". Pak u mne bude následovat odchod na nějakou předplacenku s daty účtovanými podle objemu (nebo rozumnými malými balíčky) - možná Kaktus, možná Mobil.cz, možná Odorik.

Sorry za odběhnutí od tématu.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 30. 3. 2017 19:37

Podle mě jsme od tématu neodběhli ;-).
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 30. 3. 2017 19:46

Já také myslím, že ne ;-) . Osobně stále také držím dvě SIM s nulovým paušálem po mém převedení z Odepiš. Jedno v současné době používá dcera, minimální útrata a nemusím myslet na dobíjení a bát se, že nebude moci zavolat kvůli vyčerpanému kreditu. Tak uvidíme, kdy budou mít "potřebu" s tím něco udělat. Mě to tak zatím vyhovuje.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mirek.P 18. 7. 2019 18:04

Tak nám Vodafone opět znevýhodnil tarif Odepiš. Od 26. srpna začne účtovat po první minutě po minutách - tzn 60+60. Do nynějška to bylo 60+1. Toto znevýhodnění se týká i nulového tarifu.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 7. 2019 21:29

Tak ono z nulového tarifu se dalo volat jedině v ohrožení života i s účtováním 60+1, takže žádná změna.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 18. 7. 2019 21:40

Bohužel, nulový tarif i Odepiš, už jsou dávno za zenitem. Jednu SIM nuláku ještě držím, ale jen kvůli číslu.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 7. 2019 23:15

No... zrovna na tarifu Odepiš lidé tu změnu asi moc řešit nebudou (já tedy ne). 400 min (i když reálně nově o cca 10 - 20% méně) za 49 Kč je pořád dobré. Navíc ty volné minuty málokdy provolám... vycvičen původními 40 minutami se vejdu obvykle do 120 - 200 minut.

Řešit to má cenu jen pokud
1) jde o princip - zhoršili jste mi podmínky, je to sviňárna (jo, je) -> demonstrativně odcházím
2) jde o tarif, kde je volných minut relativně málo a/nebo jsou draze zaplacené
3) má člověk většinu odchozích volání velmi krátkých

A stejně pořád čekám, kdy si nějaký managor všimne těch pár lidí s Odepišem a Nulovým tarifem... a rozhodne se je zrušit jako nevýnosné.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 19. 7. 2019 07:29

Odepiš má 400 minut a stojí pade? Od kdy? To mi nějak uniklo.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 7. 2019 07:42

Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 19. 7. 2019 07:43

Tuším, že někdy od 2014. S tím, že od 2010 nebo 2012 už nešel aktivovat.

Update: koukám, že mne někdo předběhl.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 19. 7. 2019 08:09

5uch - Ano je pravda ze u tarifu Odepiš, jde především o princip. I tak se jedna o výhodný tarif pro volání v rámci sítě a snad tu vydrží ještě nejaky ten čas. Ten kdo získal nulový tarif v rámci retence nebo na nej přecházel v r. 2014 z tarifu Odepiš mohl získat minutovou sazbu namísto těch 6kc nějaké 3kc.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 19. 7. 2019 11:59

Trochu manipulativni, jako že Sputniku. 400 minut ano, ale jen do vlastní sítě, mimo síť 12 Kč za minutu a to se fakt vyplatí.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirek.P 19. 7. 2019 12:11

Mimo síť používám voip přes odorika. 59 hal/minuta, účtování 1+1s a clir se dá nastavit na mobilní číslo. Tzn ze dotyčnému se zobrazí číslo jako bych volal normálně ze sim karty.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 19. 7. 2019 12:43

roy1 píše:Trochu manipulativni, jako že Sputniku. 400 minut ano, ale jen do vlastní sítě, mimo síť 12 Kč za minutu a to se fakt vyplatí.


S tím Sputnikem mne urážíte, jestli je to na mne.
Samozřejmě je pravda, že Odepiš má volání do jiných sítí za 12 Kč, takže se s ním jinam než do vlastní sítě prakticky volat nedá. Ale beru to jako dostatečně známou vlastnost, která se za víc než patnáct let nezměnila, a že tenhle kontext zde v diskusi všichni znají.

Já jen říkal, že aktualizovaný Odepiš pro mne (a snad i ostatní normálně telefonující lidi) znamená prakticky neomezené volání do vlastní sítě.
Na volání jinam používám taky Odorika, jako Mirek P.

Už to tu myslím padlo - Odepiš na volání ve skupině mezi rodinou, přáteli, v "rodinné" firmě... a na vše ostatní Odorik ("pevná linka" přes internet, VoIP klient v mobilu, v nejhorším případě zpětné volání..., vše případně s identifikací - CLIPem - mobilní linky)... je dobrá volba.

Na Odoriku roční útrata kolem 300 Kč, na mobilu za mobilní služby měsíčně lehce přes 60 Kč (kromě volných minut ještě nejaká ta SMS...) měsíčně dohromady (příchozí i odchozí hovory) okolo 4 hodin na mobilu a 6 na pevné.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků