Proč má Eurotel předražený mezinárodní hovory ?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cate Archer 30. 5. 2005 09:23

Dívala jsem se dnes do ceníku telekomunikačních operátorů Tele2, ČTc, České Radiokomunikace, Oskara, Eurotel a byla jsem znechucena tarify Eurotelu.
Například obyčejný minutový hovor do USA s Eurotelem stojí neuvěřitelných 59,- Kč, pomocí Netcallu o něco levnější. Ale když budu do USA volat přes tele2, tak mi to výjde na cca 4,- Kč/min nebo pomocí službu Bluetone voice na 2,60 Kč/min. S oskarem je to cca 10,- Kč/min.

Proč proboha Eurotel konečně nezlevní 10 let staré mezinárodní hovory ? Vždyť je to ostuda !!!!!!
My name is Archer, Cate Archer. My codname is FOXHUNT. I am secret agent of UNITY. My favourite friends are Bruno Lawrie, Magnus Armstrong, doctor Schenker an the others.
I was born in Scotland.
Cate Archer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d_Hemon 30. 5. 2005 09:29

Pomocí netcallu je to opravdu o něco levnější - 9,40/min. ale jinak máš pravdu, standardní ceny jsou hodně vysoko..
d_Hemon
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 30. 5. 2005 09:32

Protože je to ErrorTel... Ale myslim, ze kdyz se vola pres netcall, tak to stoji neco kolem desetikouruny. Kdysi jsem dostal GOucko, tak jsem ho takhle provolal.

BTW: Neni nejsnazsi volat pres Skype za 0,60Kc/min?
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 5. 2005 09:50

2Cate Archer: Pokud jste si dokázala zjistit cenu hovorů u různých společností, proč jste si nedokázala zjistit cenu volání do USA přes NetCall 55 u Eurotelu? Že by se vám cena 9.40Kč/min už nehodila do "krámu" ? Už by to asi nevypadalo tak strašně jako 59Kč co?
Pevní operátoři mají mnohem nižší sazby za volání to je fakt, ale spousta lidí u pevný nesedí celej den, pak si za mobilitu musí připlatit. Uvidíme co s cenama udělá Vodafone, resp. už udělal a jak se to promítne u nás v ČR.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 30. 5. 2005 10:07

Myslím si, že je to jen další z podvůdků Eurotelu na zákazníky. Spousta lidí neví, že je nějaký netcall... Anebo potřebuje volat hned a nezná přesně předvolbu pro netcall... Možností je spousta, kdy lidé skutečně zaplatí těch šest pětek za minutu. Proč by se nemohla platit netcallová cena rovnou?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 5. 2005 10:31

2radim: Ale vždyť to je proboha chyba lidí, že si neprostudují ceník. Je to asi národní sport nic nečíst a pak se jen divit jak je to strašný.
To je asi jako kdybych se já divil, proč mám tak drahý mezinárodní volání u Dohody s Oskarem a proč ho "socka" s Odepiš má 3x levnější. No já se nedivím, protože sem si ceny za roaming a mezinárodní volání zjistil před pořízením. Pokud potřebuju volat do/ze zahraničí tak to řeším Oskartou.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 30. 5. 2005 10:38

Jistě že je to chyba těch lidí, že platí víc. Za hloupost/lenost/neschopnost se vždycky platí, to je jasné, to vůbec nezpochybňuji. Ale Eurotel na to spoléhá a těží z toho a nepřijde mi to zrovna košer. Přestože málokterá firma je čistá jak andílek, přijde mi, že takových ojebávek má Eurotel nejvíce (vánočních 10 SMS na půl roku atd.).
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 5. 2005 11:17

dejvidek píše:2Cate Archer: Pokud jste si dokázala zjistit cenu hovorů u různých společností, proč jste si nedokázala zjistit cenu volání do USA přes NetCall 55 u Eurotelu? Že by se vám cena 9.40Kč/min už nehodila do "krámu" ? Už by to asi nevypadalo tak strašně jako 59Kč co? n/quote]

Ona je tu jeste jedna drobnost. A to prichozi hovory v zahranici. Tam platite jako za volani z CR do daneho statu. Ovsem netcall se na to pouzit neda a je nutno pocitat s tou vysokou cenou. Pak je zajimave kdyz napr. za prichozi hovor na Oskar v Turecku zaplatite 10 Kc ale na ET taktez v Turecku 100 Kc. To uz je rozdil rekl bych ne prave zanedbatelny.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrazikCZ 18. 6. 2005 21:47

radim píše:Jistě že je to chyba těch lidí, že platí víc. Za hloupost/lenost/neschopnost se vždycky platí, to je jasné, to vůbec nezpochybňuji. Ale Eurotel na to spoléhá a těží z toho a nepřijde mi to zrovna košer. Přestože málokterá firma je čistá jak andílek, přijde mi, že takových ojebávek má Eurotel nejvíce (vánočních 10 SMS na půl roku atd.).n/quote]


Teda klobouk dolů. Takhle zmáknutou strategii eurotelu nemá snad ani náš marketing. Vždy se rád dovím co jsme jak mysleli, proč co jsme udělali. Jen tak dál :eh
... toto je můj osobní názor!
Pomozme týraným, zneužívaným, handicapovaným, opuštěným a ohroženým dětem částkou 27,- odesláním dárcovské SMS "DMS NASEDITE" na číslo "87777" !!!
MrazikCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků