Přenositelnost mobilních čísel [faq+diskuze]

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vpe 1. 5. 2017 21:41

Drive byl mezni cas pro zadani v procesovacim systemu 16 nebo 17 hodin pracovniho dne, jak je to nyni nevim ani jak se to sro, ktere portacni databazi provozuje, jmenuje.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obyvatel 1. 5. 2017 21:58

Reku píše:Většinou trvá převod v takovém případě (stejná síť)
Díky. Tady nejde jen o to, že je to (technicky) stejná síť. Obě služby obchodně provozuje stejný subjekt, T-Mobile Czech Republic a.s. Nejedná se tedy o jiného virtuálního operátora v síti T-Mobile, ale o dvě různé služby, které T-Mobile přímo sám provozuje. Proto mi není jasné co na tom trvá 4 dny, když je to jen převod v rámci stejné firmy.
Naposledy upravil Obyvatel dne 1. 5. 2017 22:01, celkově upraveno 2
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod anonyni 1. 5. 2017 21:59

Na 4603 si necháte vygenerovat ČVOP, já jsem takto převáděl před cca měsícem Twist na aktivní Kaktus.
Doba převodu byly 4 pracovní dny. Držel jsem se návodu dle webu Kaktus.
Jak si převedu své stávající číslo na již aktivovanou SIM kartu?

Stačí si říct u stávajícího operátora o ČVOP a na http://www.mujkaktus.cz kliknout na PŘENÉST ČÍSLO. Po vyplnění čísla SIMky začne přenos.Ve chvíli, kdy přenos čísla na SIM kartu Kaktus začne, původní telefonní číslo SIM karty Kaktus se nenávratně přepíše na telefonní číslo, které chceš přenést.Po zadání přenosu bude trvat 4 pracovní dny, než k přenosu dojde. V noci před přenosem smažeme ze simky Kaktusí číslo a přeneseme na ni to, které chceš přenášet. Při převodu čísla na aktivní SIM už není třeba se znovu registrovat ;)


Jinak mě se bude zanedlouho týkat rovněž převod a to z O2 karty na Twist kartu. Před pár lety měl T-Mobile speciální kartu na přenosy za cca 300Kč, jak se to řeší nyní? Mám nějakou Twist kartu z webu zdarma k dizpozici, funguje to jako u virtuálů, je možný převod na stávající SIM?
anonyni

Odeslat příspěvekod Reku 1. 5. 2017 22:17

Ještě cca před dvěma měsíci to šlo přenést na ty Twist karty zdarma s 10 Kč bonusovým kreditem. I na aktivovanou, i na neaktivovanou. Tak pokud to nezměnili, jde to pořád.
Stačí zavolat na 4603 a spojit se s operátorem.

Jinak jak vidím, je lépe počítat vždy s termínem až 4 dny, i kdyby to mohly být jen 2.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fibonacci2 14. 6. 2017 14:50

Zdravim,

chtěl bych si nechat přenést číslo z předplacenky O2 k T-Mobilu, protože mě zaujal jejich tarif https://www.t-mobile.cz/microsites/gorillaz/index.html 10GB, 100 min, 100 sms za 499,-

Zajímalo by mě, co musím pro přenos čísla udělat. Četl jsem, že je potřeba zavolat na O2, dát výpověď a nechat si vygenerovat ČVOP číslo a to pak dát novému operátorovi. Vygenerování ČVOPu prý stojí 5 haléřů, ale co se stane se zbytkem peněz na mé předplacence? Existuje způsob jak je vybrat?
fibonacci2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 14. 6. 2017 15:13

Vygenerovani CVOP je zdarma, zbyly kredit u O2 vybrat nelze - bud ho promrhas nebo ho schramstne O2.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladisl 14. 6. 2017 15:32

Kousek níž na foru řeší někdo stejný problém, jen odchází od T-Mobilu, tak by ses tam mohl mrknout, jak lze využít kredit. Taky musíš posoudit, jak rychle a kolik potřebuješ utratit.
ladisl
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 15. 6. 2017 19:04

Jsem se dneska díval na nový ceník T-mobilu a všiml jsem si položky 300 korunového poplatku za přenos telefonního čísla na Twist. Respektive nutnost zakoupení kreditu ve výši 300 korun. To tam bylo vždycky? Pak by to na ty 10 korunové SIM karty už převádět nešlo.
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 6. 2017 19:48

Můžeš zkopírovat přesnou citaci? Nechce se mi to hledat.
Cca 3 roky zpět a dřív se museli kupovat speciální simky s kreditem 300 korun, a na ně se číslo přenášelo.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Letadlo 15. 6. 2017 21:12

Reku: Je to v aktuálním ceníku na https://www.t-mobile.cz/downloadcenter/download/7473601d-465e-4ea9-b28d-a2fc3b36ce0a$Cenik_sluzeb_T-Mobile-II.pdf na 38 stránce, konkrétně se tam píše:
* Zákazník obdrží současně kredit 300 Kč.
Podrobné informace o podmínkách a postupu při přenesení čísla pod značku T-Mobile či k jinému mobilnímu operátorovi
můžete najít na http://www.t-mobile.cz nebo na čísle Zákaznického centra T-Mobile.
V případě výpovědi smlouvy T-Mobile z důvodu přenesení čísla k jinému operátorovi je tato výpověď účinná k okamžiku
přenesení čísla bez ohledu na výpovědní lhůty stanovené čl. 2.6.2. Všeobecných podmínek společnosti T-Mobile.
Poznámka k Twist tarifům: Při žádosti o proplacení nevyčerpaného kreditu bude zákazníkovi strhnut poplatek ve výši 118,98
Kč (vč. DPH).
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 6. 2017 22:05

Je to zvláštní, časem budu muset zkusit. Nebo může zkusit někdo jiný. Například na Oskarta s 10Kč kreditem, která je zdarma, vygenerovat ČVOP a zkusit přenést na Twist kartu s kreditem 10Kč, která je taky zdarma.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 15. 6. 2017 22:07

To tam bylo vždycky, ofic to nikde neuvádí. Ve ST jsem zadával přenos z Twist (zdarma s kreditem 10Kč) do Kaktusu a zítra bude číslo u Kaktusu. V 5/17 jsem přenášel z O2 karty na Twist. Přenos proběhl OK, na radu operátorky jsem SIM neaktivoval, nadiktoval číslo SIM a po realizaci přenosu jsem SIM aktivoval a bylo to tam. ;-)
Naposledy upravil anonyni dne 15. 6. 2017 22:14, celkově upraveno 4
anonyni

Odeslat příspěvekod Reku 15. 6. 2017 22:08

Jenže tady je myšleno "k T-mobile" a ne od....

Jinak na www.t-mobile.cz/twist :
Mohu si do T-Mobile přenést i číslo na dobíjecí (předplacené) kartě?

Ano, samozřejmě. Stačí k tomu jen pár kroků.

Pořiďte si novou Twist kartu (TIP! Třeba hned teď si objednejteOchutnávkou SIM kartu zdarma).Obraťte se na původního operátora a podejte výpověď. Obdržíte Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele (ČVOP), které platí 60 dní.Kontaktujte nás na 800 73 73 73 nebo se zastavte v některé z našich prodejen. Společně domluvíme konkrétní termín přenesení.V den přenesení vyměňte SIM kartu v telefonu a aktivujte ji prvním hovorem.

A navíc za přenesení čísla do T-Mobile neúčtujeme žádný poplatek.

Pomohla vám tato odpověď?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michalpuk 3. 7. 2017 22:57

Mám takovy hloupy dotaz, chtel jsem prejit k o2 family, ale v prubehu casu, kdy cekam na cvop od puvodniho operatora se naskytla lepsi nabidka.
Je mozne v tomto stavu jeste zadost zrusit nebo uz jsem se upsal? Diky
michalpuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod abctrutnov 3. 7. 2017 23:27

lze přenášet číslo i opakovaně? Tedy od druhého operátora k dalšímu (3) operátorovi?

zkoušel jsem přenos od nového operátora k dalšímu a píše to:
Na tomto čísle již došlo k úspěšnému přenosu čísla, další přenos čísla není možný.

nebo existuje nějaký časový limit po kterém lze od nového operátora odejít k dalšímu?
Nebo je obecně možné přenést číslo jen jednou a již nikdy více?
abctrutnov
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků