Nesmyslné poplatky u T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kajicek94 21. 4. 2019 14:45

Dobrý den,
mám datový tarif u T-Mobile a jsem řidič kamionu (26 dní v zahraničí [Francie, Španělsko, Německo,...] a 4 doma). Nějakou dobu mi operátor účtuje poplatek za "nadměrné využívání roaming" a v podmínkách, které se přesně jmenují "Obchodní podmínky EU roaming" jsem ve článku 13 nalezl něco ve smyslu, že tento poplatek účtují kvůli "ochraně proti zneužívání či nezvyklému využívání těchto služeb"... moc to nechápu - to, že makám v zahraničí, kvůli tomu abych jim ty faktury platil, tak mi ještě naúčtují pokutu? Chápu, že v podmínkách mají "to a to", ale je to dle mého názoru nemorální, ovšem pochopím, když se mnou nebudete souhlasit.
Setkali jste se s tím? Řešili jste to? Mám podat reklamaci? Jak to dopadlo?
Děkuji, kajicek94
kajicek94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 21. 4. 2019 16:48

Operátor má bohužel na "Politiku přiměřeného využívání" právo, otázka je spíš, kolik platíš a kolik bys platil u jiného OP
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 21. 4. 2019 17:14

Pokud jsi často v zahraničí tak si pořiď zahraniční sim. Rakouského nebo polského operátora. Ideálně předplacenku aby operátor tohle nemohl účtovat.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 21. 4. 2019 17:16

Otázka zní spíše, za co platí navíc? Každý operátor má dané kolik dat je pro domácí využití a kolik je za normální cenu v zahraničí. Ostatní data jsou zpoplatněné dle směrnice EU, takže žádný operátor nemůže nic navíc účtovat. Nejlepší je na zahraničí vodafone, jde si koupit balík dat do zahraničí a nic víc se neplatí.

-- 21. 4. 2019 17:19 --

petyo píše:Pokud jsi často v zahraničí tak si pořiď zahraniční sim. Rakouského nebo polského operátora. Ideálně předplacenku aby operátor tohle nemohl účtovat.


A když jede přes 5 států, tak kolik si musí koupit předplacenek? :hm
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod kajicek94 21. 4. 2019 19:45

Operátor mi celkem od 27. 11. 2018 naúčtoval 644,55 bez DPH (více, než jsem předpokládal). Něco bylo za příchozí hovory, něco za odchozí SMS, něco za data... výše v příspěvku jsem psal sice jenom o problému s datovou SIM, ovšem měl jsem u nich i číslo s paušálem, potom jsem přestoupil k Vodafone a teď právě u TMB ruším tu datovou SIM. Podávám reklamaci na poslední dvě vyúčtování a stížnost na jejich "praktiky", zda je to platné. Nebo máte jiný nápad? Jinak to je na datovce tarif Mobilní internet 1,5 GB (v ČR).
Děkuji za odpověď, kajicek94
kajicek94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 22. 4. 2019 11:17

petyo píše:Pokud jsi často v zahraničí tak si pořiď zahraniční sim. Rakouského nebo polského operátora. Ideálně předplacenku aby operátor tohle nemohl účtovat.

A když jede přes 5 států, tak kolik si musí koupit předplacenek? :hm


Jenom jednu. Polskou nebo rakouskou.

-- 22. 4. 2019 11:19 --

kajicek94 píše:Operátor mi celkem od 27. 11. 2018 naúčtoval 644,55 bez DPH (více, než jsem předpokládal). Něco bylo za příchozí hovory, něco za odchozí SMS, něco za data... výše v příspěvku jsem psal sice jenom o problému s datovou SIM, ovšem měl jsem u nich i číslo s paušálem, potom jsem přestoupil k Vodafone a teď právě u TMB ruším tu datovou SIM. Podávám reklamaci na poslední dvě vyúčtování a stížnost na jejich "praktiky", zda je to platné. Nebo máte jiný nápad? Jinak to je na datovce tarif Mobilní internet 1,5 GB (v ČR).
Děkuji za odpověď, kajicek94



Právo na to asi mají, protože to budou mít v obchodních podmínkách a bude to i odpovídat směrnici EU.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 22. 4. 2019 11:36

Jezdit s datovou kartou 1,5 GB do zahraničí? Navíc, když jezdíš často? Red+ 5GB můžeš celé využít v EU, ještě ušetříš. Všechny data lze použít v EU a navíc máš 2GB v aplikaci VF.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod kajicek94 22. 4. 2019 14:51

V zahraničí net využívám minimálně, opravdu těch 1,5 GB stačí. Cenu jsem do nynějška moc neřešil, resp. mi bylo nezávislým známým sděleno, že tento objem v mé lokalitě, kde bydlím vychází poměrem cena/výkon nejlépe.
Co říkáte na "Red Naplno 20 GB" do zahraničí? Co se týče těch poplatků/pokut a třeba i ceny/výkonu? Na lince Vodafone byl operátor překvapen pokutou od TMB a tvrdil, že u nich nic takového není.
kajicek94
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků