O2 VoLTE na tel. Nubia N2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Machi007 8. 8. 2018 06:43

Dobrý den,
má někdo z vás Nubii N2 a zkoušeli jste zapnout v nastavení VoLTE? U Vodafonu to funguje ihned bez dalšího nastavování, ikonka VoLTE se pak objeví ve stavové liště a u hovorů je pak napsáno HD. Dlouho jsem se snažil přijít na to, proč mi totéž nefunguje u O2, až po dlouhém googlování a testování jsem nakonec VoLTE u sim karty O2 zprovoznil, i přesto že Nubia není v jejich seznamu podporovaných telefonů. Pokud by byl zájem, můžu sem napsat návod, jak na to. Není to zase tak složité, ale musí se nastavit několik voleb v MTK Engineering Menu. Podařilo se někomu z vás rozchodit VoLTE u O2 i na dalších oficiálně nepodporovaných telefonech? :-)
Machi007
Junior

Odeslat příspěvekod tsoumi 8. 8. 2018 09:18

Dobrý den, docela by me zajimalo na cem je povolení Volte zavisle.Muzete zverejnit /pripadne poslat návod jak jste postupoval?
tsoumi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 8. 2018 12:04

VoLTE o O2 jsem zatím neměl možnost otestovat, protože hovory v jejich síti jsem vždy považoval za kvalitou nejhorší (i díky absenci HD Voice ve 2/3G). Aktuálně mám informací, že VoLTE od O2 není úplně ideálně odladěno (viz. vlákno Emtéčka, kde zatím není fce z tohoto důvodu povolena).

Docela bych ocenil, kdyby konečně operátoři povolili VoLTE mezi sítěmi.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 8. 8. 2018 13:22

Ja kdyz volam z T-M do VDF, ukazuje mi to HD Voice - tak uz mozna nejake propojeni je.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 8. 2018 13:29

Taky už jsem si u některých hovorů všiml neobvyklé kvality. Ale operátor mi to zatím nepotvrdil.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi007 8. 8. 2018 17:15

Tak jsem sepsal podrobný návod, jak na to, můžete se podívat zde:
https://drive.google.com/open?id=1vS7gx ... JNnNu4ReDf

Je možné, že podobným postupem půjde zprovoznit VoLTE u O2 i na některých ostatních telefonech, které VoLTE podporují, ale nejsou v seznamu oficiálně podporovaných u operátora.

Jinak kdyby někdo věděl, jak zprovoznit WiFi volání u Vodafonu, tak mi prosím dejte vědět. Nemyslím teď přes tu jejich aplikaci (ta mi stejně nefunguje), ale přímo aktivováním položky wifi volání v telefonu. Asi je k tomu taky potřeba nějaké spešl nastavení... :?: :idea:
Machi007
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 8. 2018 19:38

Mám dobrou zprávu ohledně sdílení HD Voice mezi sítěmi :-)
Přílohy
350C6EEE-5341-42DD-9FDD-212274AE832F.png
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků