Roaming v zóně 2 - Srbsko, Makedonie

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 30. 5. 2018 08:51

V létě se chystám do Řecka autem a cestou tam i zpět budu projíždět Srbsko a Makedonii, tedy zónu 2 dle roamingových ceníků našich operátorů. Protože plánuji i návštěvu místních památek, tak zde v těchto zemích strávím odhadem asi 4 dny.
Hodilo by se mi tedy mít tam odhadem 100-200MB dat alespoň (navigace včetně dat o dopravě, zjistování informací o památkách atd.

U našich operátorů mi asi nejlépe vychází O2 s tarifem Svět 150MB za 599Kč a nebo Vodafone, který má 7,7Kč za 1MB a pokud to ještě platí, tak některá z předplacenek by měla mít 30% bonus za dobití a to by pak vycházelo na zhruba 5,4Kč za MB.

Napadá Vás nějaké lepší řešení u našich operátorů? Místní SIM se mi na tak krátkou dobu zase nevyplatí.
Vyorana_ondatra
Junior

Odeslat příspěvekod k4R3l 1. 6. 2018 22:02

Řekl bych, že se místní SIM i na tak krátkou dobu vyplatí... Já byl shodou okolností v Srbsku na jaře a místní SIM jsem pořídil - předplacenka od Telenoru, kterou jsem používal čistě na data. 10 GB tam vychází v přepočtu na nějakých 210-220 Kč, 500 MB na nějakých 21-22 Kč... Teď si nevybavím kolik mě stála samotná SIM, ale myslím nějakých 60 Kč.

-- 1. 6. 2018 23:17 --

Tak jsem ještě koukal na jejich stránky a za SIM se platí 300 těch jejich dinárů (cca 66 Kč) a při pořízení SIM mají akci 10 GB na 7 dní zdarma (nutno aktivovat v aplikaci)... To je ovšem Srbsko, s Makedonií jsem neměl tu čest.
k4R3l
Junior

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 10. 6. 2018 11:40

Díky, tu srbskou SIM jsem už taky našel. Hlavně to vypadá, že jde koupit i v trafice a na benzinkach a není to taková anabaze jako v Itálii, kde jsem si před EU rroamingem musel generovat i nějaké daňové číslo. Makedonie už takový problém není, tam to bude spíš jednodenní průjezd.
Vyorana_ondatra
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků