Tarif na přesměrování

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdenek321 19. 3. 2018 14:07

Zdravím a prosím o pomoc s výběrem tarifu.
Hledám co nejlevnější trarif (asi by šla i předplacenka) jehož jedinným účelem bude udržení tel čísla a přesměrování hovorů na číslo jiné. Přesměrovaných hovorů nebude úplně moc, ti, co mi volávají častěji, mají moje nové číslo a tak potřebuju přesměrovat jen takové ty ne úplně časté hovory od lidí/služeb kterým jsem nové čílso zapomněl poslat.

Předem díky za rady
Zdenek321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 19. 3. 2018 14:37

Kaktus - staci dobijet 50Kc/rok, pri presmerovani budes platit 2,5Kc/min.
Emtecko - tarif 3,63Kc/mesic, pri presmerovani 1,82Kc/min, netusim, jestli je tam hrozba zruseni cisla pri nepouzivani
Vodafone - Nulovy tarif na miru, pri presmerovani 6,55Kc/minutu, po 13 mesicich bez odchoziho hovoru nebo SMS ti cislo zrusi
CEZ - tarif za 0Kc/mesic, pri presmerovani 2,20Kc/min, po 6 mesicich bez odchoziho hovoru nebo SMS cislo zrusi

Edit:
Aha, ze vitualove nepodporuji presmerovani me nenapadlo :(
Naposledy upravil zivan dne 19. 3. 2018 17:12, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 3. 2018 14:45

Kaktus přesměrování hovorů nepodporuje, ani předplacenky T-Mobile a O2.
U Vodafone vím, že fungovalo i na předplacenkách, teď to odzkoušet nemohu, nemám žádnou sim Vodafone s kreditem.

Své staré číslo mám u Kaktusu a řeším to občasným zapnutím této sim a posbírání SMS o zmeškaných hovorech.
Je pravda, že na tomto čísle mě sháněl někdo jen asi 2x ročně.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zdenek321 19. 3. 2018 14:53

To je právě ono, virtuální operátoři se na přesměrování moc netváří. U Kaktusu ani TescoMobile mi nefungovalo.

Ale mrknu na ten nulový tarif od Vofafonu, díky
Zdenek321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 19. 3. 2018 15:13

Co se týče předplacenek, tak jen u Vodafonu (a snad i u virtuálů pod nim) lze přesměrovat hovor i jinam než do hlasové schránky.
T-Mobile a O2 umožňuje přesměrování hovorů na jiné číslo pouze u paušálů a předpokládám, stejné to bude i u virtuálů pod nimi.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 3. 2018 15:18

Přesměrování fungovalo ještě u Mobil.cz co si pamatuji, když jsem ho používal.

EDIT: Našel jsem toto: http://www.mobil.cz/podpora-kredit.aspx#telefony
Kód: Vybrat vše
Nabízíte službu přesměrování hovorů?

Přesměrování hovorů můžete nastavit v menu svého telefonu nebo pomocí kódů uvedených níže, které do telefonu zadáte a odešlete jako hovor. Hovory nelze přesměrovat na zahraniční čísla nebo na čísla se zvláštní tarifikací. Přesměrované hovory jsou zpoplatněny stejnou cenou jako volání na dané číslo podle našeho ceníku zde.
Přesměrování hovorů za určité podmínky
Přesměrovat při nedostupnosti    **62*číslo-kam*11#
– zrušit přesměrování    ##62#
Přesměrovat při neodpovězení    **61*číslo-kam*11**prodleva#
– zrušit přesměrování    ##61#    
Přesměrovat při obsazené lince    **67*číslo-kam*11#    
– zrušit přesměrování    ##67#    
Zrušit všechna přesměrování    ##002#    
Nepodmíněné přesměrování hovorů
Přesměrovat všechny hovory    *21**číslo-kam#    
– zrušit přesměrování    ##21#    
– zjistit aktuální nastavení    *#21#
Naposledy upravil myšpulín dne 19. 3. 2018 15:28, celkově upraveno 1
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod imaster 19. 3. 2018 15:26

Jak už psal někdo přede mnou, MT čko, paušál 3,63 měsíčně a minuta 1,82. Klidně si na něj zaparkuj číslo, jedno tak mám abych o něj nepřišel.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenek321 19. 3. 2018 15:47

A podporuje MTcko přesměrování? Nikde jsem to u nich na webu nenašel.
Zdenek321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zantovsky 19. 3. 2018 16:26

Tip: zapněte si hlasovou schránku a namluvte zprávu, jaké máte nové číslo. Tak nejlépe přimějete volající, aby si ho uložili a neplýtvali vaše peníze za přesměrování. ;-)
zantovsky
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 19. 3. 2018 17:15

Zdenek321 píše:A podporuje MTcko přesměrování? Nikde jsem to u nich na webu nenašel.

Projel jsem si komplet ceník a VOP a vyloženě se tam o přesměrování vůbec nepíše. Ani že ano, ani že ne.

-- 19. 3. 2018 17:16 --

Zavolal bych na infolinku, ale už je zavřeno.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 20. 3. 2018 06:23

Nerozumím tomu, proč přesměrování nepodporují. Však jde o peníze za hovor, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 20. 3. 2018 07:16

Presmerovani hovoru v GSM siti podporuji vsichni operatori. Pokud to neumi nastavit telefon, tak to jde nastavit pres kody site.
https://m.mobilmania.cz/polopate-jak-spravne-pouzivat-presmerovani-hovoru/a-1108807
Lodgy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 20. 3. 2018 09:19

Přesměrování v GSM síti sice podporují všichni operátoři, nicméně pro předplacené karty to umožňuje pouze Vodafone. U předplacenek T-Mobile a O2 máte prostě smůlu a ani GSM kódy nepomůžou. Důvody proč tomu tak je nevím, možná je tomu tak proto, že paušál toho musel umět víc než předplacenka.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenek321 4. 4. 2018 11:26

Všem díky za rady, nakonec to vyřešil mobil.cz, všechno funguje, jak má.
Zdenek321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 2. 9. 2018 17:14

Chtel sem si nedavno presmerovat VDF cislo s nulovym tarifem a telefon hlasi chyba site nebo sim ?! Telefony sem zkousel jiny + uz i nova SIMka...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků