Internet pro babičku

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tramin 15. 2. 2018 14:03

Zdravím a prosím o pomoc s následujícím.
Stěhujeme babičku do nového bydlení(Ivančice ul.Na úvoze)a přesto,že poskytovatel internetu Selfnet(sama má od nich na současném bydlišti kab.TV+internet) tvrdil,že není problém na místě udělat int.zásuvku,pravda to není.
Babička je na internetu tak trochu "závislá",protože je v kontaktu na Skype se spoustou kamarádek a známých po celé republice.
Protože v celém objektu nemá nikdo pevné připojení k internetu,zbývá asi jediná věc,a to nějaký ten internet na doma.Já o tom vůbec nic nevím,protože mám doma UPC.Takže jsem se o to ani v minulosti nezajímal.
Potřeboval bych poradit kterého operátora vybrat(podle map by tam měl být dobrý signál 4G od všech).
Kritéria jsou hlavně nízká celková cena za dodání a potom za měsíční paušál.Babičce stačí rychlost 20/1 a případně i FUP do 15-20 by nevadil.
Díky moc,případné další dotazy odpovím.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 15. 2. 2018 15:26

Zdravím, co zkusit VDSL? Např. adresa Na úvoze 1393/20, 664 91 Ivančice, umožňuje VDSL 20/2 Mbit. viz http://zrychlujemecesko.cz/

Např. T-Mobile má pevný internet S za cenu 399 Kč i bez úvazku (uvedeno v ceníku), je potřeba k tomu koupit VDSL modem, trn je za plnou cenu, v případě úvazku by byl za zvýhodněnou cenu, případně se dá koupit jinde - např. Alza.cz.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 15. 2. 2018 16:16

Předpokládám,že je nutná funkční přípojka na pevnou linku(musím zjistit).Který modem doporučuješ?Asi u nich bude nějaká souvislost s poskytovatelem internetu(firmware).Dík.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 15. 2. 2018 17:27

A treba Na úvoze 26 je až 250Mb/s. Takže bych nejprve ověřil, co je tam opravdu možné dostat a až když by nebyla možnost po drátu, tak bych řešil LTE připojení.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 15. 2. 2018 18:16

Na úvoze 5.Každopádně by jí ta 20 stačila...
Ten jejich modem bude asi taky stačit ten levnější,ne?Kromě ceny a rychlosti wifi jsem žádný rozdíl nezjistil.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 8. 4. 2018 14:05

a proč nejít do LTE rovnou?
vormen
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků