tarif O2 Machine - použití karty na volání

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 2. 2018 01:49

Reklamoval jsem u O2 účtovaná data na faktuře k tarifu Machine. Reklamaci mi zamitli, i když se domnívám, že byla oprávněná.
Ale zároveň, abych si moc nevyskakoval, mi nezapomněli napsat, že když využívám tarif Machine v telefonu k volání ( což používám), že mne upozorňují, že prý porušuji jejich všeobecné podmínky, protože ten tarif je určen k jinému účelu.

Myslíte, že mi můžou opravdu něco udělat, uložit nějakou sankci nebo jenom tak trochu straší? Kyslík je taková firma, aby se člověk pred nimi měl na pozoru.
Já vím i podle výpisu v Moje O2, že oni jsou schopni identifikovat přístroj, kterým se připojuju.
Nemám teda nastudováno, jak to přesně mají uvedeno v obch. podmínkách, ale přijde mi, že pokud k tomu tarifu nabizeji i hlasovou službu ( tedy možnost z něj volat), tak že to asi nebude takový prohřešek, když z něj skutečně budu volat.
Pokud se jim to nelíbí a tvrdí, že volání z teto karty je v rozporu s jejich podmínkami, tak ať to volání neumožňují. V ten okamžik odcházím pryč. Pravá ruka neví, co dělá levá.
Každopádně na ten jejich předražený Basic přecházet nehodlám.

Kartu pouzívám hlavně na příchozí hovory ( odchozí mají předraženou minutovou sazbu) a přešel jsem na ten tarif, když nehorázně zdrazili do té doby nejlevnější tarif Basic (který neobsahuje žádné volné minuty) na cca 50 Kč. Tehdy se stal jejich nejlevnějším tarifem bez volných minut právě Machine, třebaže je prezentován hlavně jako do M2M zařízení. Myslím, že takto ten tarif jako levnější náhradu Basicu hlavně na občasné hovory a příjem používá spousta dalších lidí, myslím že se to tenkrát zde na fóru i rozebiralo, ale asi málokdo z nich reklamuje faktury :-) To jsem si dovolil hodně.

Má někdo nějakou obdobnou zkušenost, nebo už dokonce někoho popotahovali za údajné "nesprávné" používaní tarifu?
Persbrandt
Junior



Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 7. 2. 2018 12:07

Měl jsem x let tarif ZERO, tj. bez paušálu, ale i bez volných minut a sms. Když ho rušili, převedli mě na machine. Telefon s tímhle tarifem mám jako hotline už taky pár let a nikdy nikdo neprudil. Zatímco v poslední době jsem bral 25 čísel s machine a dával je do gsm alarmů, tak ty bublifukové nejdřív hlasový hovory taky nechtěli povolit. Pak už jo, ale kroutili se jak hadi. A ačkoli data žádný nepoužívám, tak si naúčtovali docela pálku... Prostě si machine překládají jako machinace...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 2. 2018 18:10

Ladislavm: jo, vím o nulovem tarifu od Čezu (taky běží pod kyslíkem), ale na ten bych si asi nemohl nechat přeposílat vybrané maily, že ne? Např. bankovní notifikace, abych nemusel bance zbytečně platit za smsky..., ale i jiné maily.
Jinými slovy, nenabízejí mobilní email

Kosťa: Jo taky jsem samozřejmě původně měl dlouho Zero, to jsem už trochu pozapomněl, tak jsem to nezmínil. Kdyby zůstal normálně Zero, tak se teď nemuselo šaškovat.
Nicméně mají bordel v Moje O2, prostě nesmyslně věci a když jsem to zmínil v rámci reklamace, tak bylo vidět, že je jim to ukradnutý. Ale pohrozit nezapomněli...
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 2. 2018 18:18

Nenabízejí. Ale můžeš si pořídit nulový tarif od Vodafonu. Ten stále existuje (i když ne nikde viditelně). A tam samozřejmě SMS E-Mail je a zdarma.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 2. 2018 18:26

Přesně. Ten nulový tarif od Vodafonu mne taky v koutku duše napadl.
Prostě mobilní mail asi nenabízí žádný virtuál, že jo?
O signál operátora mi nejde, tak když mne hodně naštvou, tak ten VF to jistí. Velká škoda, že mobilní mail nenabízí třeba emtéčko.
Ten VF, nechtěl by ale jako od nového zákazníka nějakou jistinu, i když později vratnou?
To jsem zatím nikdy neplatil.

No vlastně mám ještě takový minidůvod nebo možná dva, proč bych raději zůstal ještě nějakou chvíli u toho O2 než šel jinam ( nejde o signál ani že bych měl rád bublinky), i když by nad tím asi někdo mávnul rukou nebo to považoval trochu za malichernost...
Trochu to souvisí s tím, že si neplatím žádný pravidelný datový balíček...

-- 7. 2. 2018 19:08 --

dj.kure píše:Nenabízejí. Ale můžeš si pořídit nulový tarif od Vodafonu. Ten stále existuje (i když ne nikde viditelně). A tam samozřejmě SMS E-Mail je a zdarma.


A to teda osobně víš, že ČEZ mobil nenabízí mobilní mail, jo?
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 2. 2018 17:36

Tak to zatím podle nulových ohlasů zde vypadá, že asi dosud nikoho nepopotahovali za to, že využíval k volání tarif Machine, ze kterého přitom volat lze. Nebo přece?
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 2. 2018 18:49

Ano, vím, že to ČEZ nenabízí. Mám ho jako třetí SIM.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků