Daňový doklad za dobíjení kreditu - nyní nedostanete

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stani 15. 8. 2017 09:38

Nově prodávající nevydává daňový doklad ke kuponům na hovorné.
Datum zdanitelného plnění nastane až při zahájení čerpání služby. Asi někdo nakupoval kupony ve velkém a uplatńoval DPH. Tak to Babiš zatrhl novelou od července.


Nově na stvrzence z trafiky stojí: TOTO POTVRZENÍ O DOBITÍ KREDITU NENÍ DAŇOVÝ DOKLAD.
Takže jsem se informoval přímo na infolince u operátora, je to opravdu tak. Člověk si nyní musí doklad vytisknout z internetové samoobsluhy. Ale pozor: daňový doklad bude vystaven, až se z té konkrétní dobité částky začne čerpat.

Máte-li např. ve firmě telefony, kde hovory v drtivé většině jen přijímáte a voláte z nich minimálně, ale dobíjet kredit musíte pravidelně, tudíž např. za roky vám tam narostl pěkný kredit, nemáte šanci se k nově vystavovaným daňovým dokladům dostat - neb nejprve se musí vyčerpat ten starý, aby se mohl začít čerpat tento nový - a z něho mohl být vystaven daňový doklad...

>:-(
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 15. 8. 2017 11:28

Tak v tomto případě za to ani moc nemůže Babiš. Změna platí již od dubna 2017. Může za to implementace směrnice EU o DPH a netýká se to jen kreditu u předplacených služeb mobilních operátorů, ale jakékoliv předplacené služby - dárkové vouchery, předplatné TV on demand služeb, atd. Mně zasílají vždy potvrzení, že bylo vyčerpáno tolik a tolik kreditu s již odvedeným DPH (původního starého) a až jej vyčerpám, tak budou zasílat potvrzení o novém kreditu.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod stani 15. 8. 2017 11:58

Právě jsem se dozvěděl, že ale zákon vstoupil v účinnost až k 1/7. nestihli to uvést do praxe
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 15. 8. 2017 14:12

Tak to je možné, že lokální zákon pokulhává, ale EU směrnice platí již od 4/2017 a je nadřazená.
TrustNo1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků