Vodafone mení k 11.06. môj tarif a ja s tým nezmôžem nič

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blast3r 9. 6. 2017 01:30

Mám tarif o Vodafonu Mobilní připojení 4 GB, ktorý som používal aj ako hlasový tarif.

Od 11.06. Vodafone ruší roaming pre tento tarif - aj všetky roamingové balíčky
http://mobil.idnes.cz/vodafone-datova-sim-vypnuty-roaming-dvi-/mobilni-operatori.aspx?c=A170509_123038_mobilni-operatori_LHR

Je to pre mňa nepredstavitelná vec, nakoľko chodím do zahraničia pravidelne a využívam tam data bežne.

Ako som sa dozvedel dnes na infolinke, tak mám čas do 11.06. možnosť odstúpiť od zmluvy buď náštevou pobočky alebo osobne.

Problém je, že posledný mesiac som v USA a logicky to nestíham.

TLDR: človek si ide na mesiac do zahraničia, Vodafone mi úplne zmení tarif a jeho fungovanie, a ja s tým nemôžem nič robiť

Zaujímavé, že tarif sa dá zrušiť aj cez internet, ale majú tam nezmyselnú podmienku, že to musí byť max 6 mesiacov pred koncom zmluvy. Volal som na infolinku, či nemôžu urobiť výnimku, a nie.

Som z toho zúfalý, na koho sa môžem obrátiť s týmto?

Je to vôbec normálne? Môže si niekto beztrestne len tak zmeniť jednostranne zmluvu?
To ako mi zajtra pre zmenu napíše ČEZ, že mi zvyšuje sazbu na 100 CZK/ kWh na najbližšie dva roky a keďže sa nemám ako ozvať aktuálne tak budem musieť byť najbližie dva roky doma po tme, lebo sa nedoplatím za elektriku?
blast3r
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 6. 2017 05:21

Obrať se na ČTÚ,neumožňují ti výpověď smlouvy při podstatné změně podmínek,což je v zákoně,o tom,že to nemůže být ze zahraničí tam nic není.Ještě by měla být možnost udělat to písemně,rozhodující by mělo být datum odeslání,ale to nevím určitě.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlovarak 9. 6. 2017 06:58

Včera jsem podával výpověď na pobočce na druhou datovku. Jen jsme uvedl důvod ukončení do poznámky. Neověřují kdo ji přinesl, jen jsme si nechal potvrdit kopii převzetí a papa. Pokud máš někoho důvěryhodného v republice tak vyplň formulář a on ať to odnese. Pak budou max. volat proč končíš. Jinak na tom samém tarifu co máš ty my rooming aktivovali jen abych stáhnul výpověď. Tak hlavně rychle, čas máš už jen do neděle.
karlovarak
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 9. 6. 2017 08:07

Já datovku se stejným tarifem vypověděl telefonicky. Zkus to ještě jednou. Nevím, jak z USA, ale z Německa mi fungovala i volba *77
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 6. 2017 08:32

Tohle je drahá varianta, ale možná by šlo zavolat z jiného čísla levněji a uvést při hovoru svoje číslo a některé pozice z hesla.
Následující je z www.vodafone.cz - kontakty:
Ze zahraničí:
Volejte na +420 776 977 100 .
Cena je vám účtována jako odchozí hovor do ČR dle vašeho roamingového tarifu.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TrustNo1 9. 6. 2017 09:13

blast3r:

Mohu doporučit zaslání dopisu s vlastnoručním podpisem na centrálu: Vodafone Czech Republic a.s., náměstí Junkových 2808/2, Stodůlky, 155 00 Praha 5. Měli by se následně sami ozvat telefonicky a měli byste si potvrdit ukončení smlouvy.

Myslím si, že by neměl být problém s dopisem zaslaným z USA, jen je potřeba počítat s delší dobou doručení. Určitě bych tam napsal skutečnost, jsi dlouhodobě v zahraničí a nesouhlasíš s novými podmínkami tarifu.

Trochu hloupé je, že by se to mělo stihnou doručit do 11.6., tak buď je požádat o výjimku a pozdější ukončení nebo to zkusit jim to doručit ještě předtím elektronicky (T-Mobile to např. akceptuje e-mailem), aby to bylo do termínu a pak odeslat dopis.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 9. 6. 2017 23:46

blast3r: Dobrý den, o změně podmínek souvisejících s roamingem jsme všechny naše zákazníky informovali s nejméně měsíčním předstihem (začali jsme informovat už od poloviny dubna). Pokud u nás máte pouze datovou SIM kartu (bez volných minut nebo SMS), tak jsme vám do Vyúčtování na první stranu napsali mimo jiné informaci o tom, že máte právo smlouvu bez sankce vypovědět, kdyby vám nové podmínky nevyhovovaly, a to do data změny. Týká se to hlavně situace, kdy u nás máte smlouvu na dobu určitou (závazek), protože číslo bez závazku můžete bez sankce vypovědět kdykoliv. Tuto výpověď je možné podat pouze písemně, a to poštou na adresu našeho sídla nebo ji můžete odevzdat v prodejně Vodafonu. Určitě tedy nemusíte chodit přímo do prodejny. Bohužel v tuto chvíli už je na poslání pozdě, nicméně nevím, jaký typ smlouvy u nás máte, a který postup by se na vás tedy vztahoval. Když nám napíšete přes http://tam.je/forum, budeme to moct ověřit přímo na vašem čísle. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blast3r 10. 6. 2017 03:47

standavfr:
Na ČTU by som sa obracal ako na poslednú možnosť, radšej by som to "normálne" vyriešil...

karlovarak:
Bohužiaľ to som dnes skúsil a neprešlo. Chceli preukaz totožnosti / splnomocnenie...

xlendi, Reku, TrustNo1:
Telefonicky som tam volal hneď ako som sa to dozvedel. Odpoved znela v zmysle: ne, ne, nedá sa ne. Teda buď osobná nasteva, alebo mam smolu - dopis uz nestíham.

Tiskové oddělení Vod:
Jedná sa samozrejme o zmluvu na dobu určitú - so záväzkom, inak by ma to moc netrápilo. V poriadku, som zvedavý na riešenie môjho problému.

Číslo dotazu: #170610-068267
blast3r
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 10. 6. 2017 05:43

vsak nejde o nejake statisice, v nouzi soucet pausalu do konce sml. deleno 1/5 a to bude pripadna pokuta. Kamos mel od VDF tarfi ten socko za 10kc, nakupilo se mu tam par mesicu a VDF poslal slozenku. Nezaplatil to v terminu, protoze shodou okolnosti byl na 8 tydnu taky v améru a tak šupky dupky do Solusu na 2 roky, to nasere kdyz si pak chces vzit pujcku. A slo o blbych 5 stovek + - A tak hlavne ze ma VDF nejlepsi sit v CR ze 8-D :D
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ti2sto 10. 6. 2017 06:28

Jinak tohle je zcela absurdní situace, protože výpověď se zasílá vždy poštou spolu s vlastnoručním podpisem. Na pobočce výpověď podat můžeš, ale oni to stejně zašlou na sídlo společnosti, tzn. pokud podáš výpověď na pobočce, ještě smlouva není ukončena.
A teď bych nerad někoho mystifikoval, ale mám za to, že není důležité kdy výpověď dorazí na sídlo, ale směrodatné je datum, kdy psaní převzala Pošta.
Já vloni posílal výpověď na VF taky na poslední chvíli a proběhlo to bez problémů. Za to má VF mé uznání.
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snowjack 10. 6. 2017 11:12

Ponaučení pro příště? Založit si Datovou schránku! Nebo dát to podepsat kámošovi v ČR, který by to zaslal za tebe. Nikdo podpis zkoumat nebude a vždycky to jde přikrýt tvrzením, že jsise prostě po tahu podepsal trochu jinak.

Jinak poslal bych odstoupení od smlouvy i tak, jelikož se podle mě jedná o distanční uzavření smlouvy (byť je to jen změna této smlouvy), takže odstoupit jde do 14 dnů od jejího uzavření. A k uzavření smlouvy došlo de facto fikcí, že jsi se úspěšně "nebránil" podáním výpovědí do 11.6. A pokud by neuznali odstoupení od smlouvy, tak pak teprve ČTÚ. Odstoupení od smlouvy teda podle mého názoru můžeš doručit do sídla společnosti do 26.6. Když nebudeš SIM využívat, tak ti budou moct naúčtovat jen poměrnou část období, než jim došlo ono odstoupení.

Ti2sto:
Mystifikace, takto to funguje jen u procesních lhůt správního nebo soudního řízení. Tohle je ale hmotněprávní úkon. Tady musí být prokazatelně doručeno do konkrétního data. Mimo to ale platí fikce doručení pro poštu zaslanou v rámci ČR jako doručenou 3. pracovní den po odeslání (a mezistátní 15. pracovních den po odeslání), pokud si necháš od oficiálního poskytovatele poštovních služeb (ČP) stvrdit podání (podací lístek) a máš to jak následně prokázat.
Honor 8 32GB & ROM B394
Snowjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod newpaudio 11. 6. 2017 07:00

Smlouvu uzavrou klidne telefonicky, vypoved pouze postou. Ja bych to snad i pochopil pokud bych jsi vypoved podaval z vlastni iniciativy bezezmen podminek. Takhle moc nechapu proc se chovaj jak z--di hned 2x. Podaval jsem vypoved u stejneho tarifu. Je to od operatora trosku ojeb. Napr. Pokud je ta caska bezna tak vyuctovani nectu a rovnou platim. Kdyby chteli aby si to zakaznici precetli poslali by zdarma extra email s predmetem "zmena podminek" nebo sms.
newpaudio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 11. 6. 2017 08:30

Mám od nich 4+1GB za 260,- a ještě rok smlouvu. Jestli mám dnes, poslední den podat výpověď, dá se sehnat něco lepšího?
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blast3r 14. 6. 2017 16:34

Ďakujem šéfredaktorovi Filipovi Kůželovi za zverejňenie môjho problému na titulnej stránke mobilmánie.

Vodafone sa nakoniec ozval telefonicky a dohodli sme sa na zrušení tarifu aj cez telefón.

Ešte raz díky.
blast3r
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků