Navýšení paušálu

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TichyA 26. 4. 2017 15:42

Dobrý den, dnes mi vodafone zničeho nic zvýšil měsíční sazbu a poslal mi zprávu. Rád bych poprosil někoho znalého práva či zákonu o elektrických komunikacích, zda je možná taková úprava smlouvy, protože tohle se mi nezdá úplně košér. Navíc napsali že mám k tomuto datu možnost smlouvu ukončit, ale nenapsali k jakému datu.

Jejich zpráva:

Nové znění podmínek

Vážený zákazníku,
snažili jsme se cenu Vašeho tarifu co nejdéle držet na dosavadní úrovni. Abychom však mohli naše služby i nadále poskytovat v požadované kvalitě, od následujícího zúčtovacího období jsme nuceni ji upravit na 347 Kč vč. DPH měsíčně. I tak Váš tarif zůstane stále výhodnější než naše standardní nabídka. Pokud byste se změnou nesouhlasil, dle § 63 odst. 6 zákona o elektronických komunikacích máte právo k tomuto datu smlouvu s námi bez sankce ukončit. Věříme však, že budete s našimi službami i nadále spokojeni.
Pokud máte na svém čísle nastavený FlexiStrop nebo Volací jistinu tak nízko, že bychom vás na nový tarif nemohli převést, navýšíme vám hodnotu těchto služeb tak, abyste se novým tarifem do limitu pohodlně vešli.
Váš Vodafone
TichyA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snoop69 26. 4. 2017 16:50

Předpokládám, že to bude od nového účtovacího období. Podívej se do samoobsluhy.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TichyA 26. 4. 2017 17:11

Platí to už pro zúčtovací období 25.4-25.5. Takže podle mě nesplnili ani samotné znění paragrafu 63 odst. 6 na který se odkazují. "Podnikatel je povinen nejméně 1 měsíc před nabytím účinnosti změny smlouvy uveřejnit informaci o této změně..."
Tohle jednání se mi prostě nelíbí, že si jen tak zvýší měsíční sazbu.
TichyA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 4. 2017 18:21

a seš si jistej že to nesplnili? projed si vyučtování tam obcas nekde si tyhle zmeny uvadi samozrejme tak aby to nebylo moc okatě vidět
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod k4R3l 26. 4. 2017 20:52

Mně to psali víc jak měsíc dopředu v app Můj Vodafone, akorát se nechlubili, že můžu smlouvu ukončit...
k4R3l
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků