Konec Vodafone Park ke dni 30.4. 2017 - náhrada?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 1. 4. 2017 14:41

stu.cz píše:TO dj.kure - Na tohle nikomu žádný MacBooček s jablíčkem nepomůže. Upřímě, iOS je velmi dobrý a produkty Aple také. Jen mě strašně dráždí namachrované keci jejich uživatelů.


Co prosím? Ale jistě že pomůže. SMSky / MMSky / Volání můžu provádět ze svého MacBooku / iPadu / ... / kdekoliv na světě, kde je konektivita ... i kdybych měl telefon na druhé straně zeměkoule. To je výhoda ekosystému Apple. Takže o nějakých namachrovaných kecech nemůže být řeč. Jsou to holá fakta.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 1. 4. 2017 14:49

Ano, klasicke smsky za nekolik korun az desitek korun, ale sms z webu zadarmo, nebo za 1,50 ne.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod sonix 3. 4. 2017 07:13

Reku píše:A který z našich 3 velkých držitelů stejně vysokých cen si váží zákazníků?

Je to paradox, ale jde o operátora, který již v minulosti webovou SMS bránu jako jediný zrušil, ovšem na nátlak ji asi po roce znova obnovil. Jedná se tedy o operátora T-mobile, ovšem maskovaného za KAKTUS - ten má docela rozumné ceny a hlavně dává aspoň 2x měsíčně 100% bonus za dobití. :tleskani
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 3. 4. 2017 22:18

sonix: Zajímalo by mne... uživatelé Kaktusu mohou využívat plnohodnotnou (t-zones) verzi SMS brány od TM? A přijímat SMS z této brány na své číslo?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 3. 4. 2017 22:53

Mirek.P píše:Ano, klasicke smsky za nekolik korun az desitek korun, ale sms z webu zadarmo, nebo za 1,50 ne.

Jestli to byla reakce na můj post, tak ne. Je to úplně totožné jako bych to prováděl přímo z mobilu fyzicky. Takže podle mého tarifu.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 3. 4. 2017 23:51

Tys to nepochopil, kdyz budes na druhe strane zemekoule a posles SMS pres Vodafone Park a pres telefon, tak te to bude stat...?
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stu.cz 4. 4. 2017 09:32

dj.kure píše:
Mirek.P píše:Ano, klasicke smsky za nekolik korun az desitek korun, ale sms z webu zadarmo, nebo za 1,50 ne.

Jestli to byla reakce na můj post, tak ne. Je to úplně totožné jako bych to prováděl přímo z mobilu fyzicky. Takže podle mého tarifu.


Ano, přesně jak říkáš, pošleš SMS kdekoli na světě, pomocí MacBooku či Iphonu, za cenu tvého tarifu - a tím pádem tě bude stát jedna sms něco kolem 15ti korun. Ale hlavně že jsi jí napsal v PC, to je důležité :-)
Vodafone park ti ji umožnil poslat kdekoli na světě pomocí PC, MacBooku, Mobilního telefonu s jakýmkoli operačním systémem a to za cenu ZDARMA do vodafone sítě a za 1.50kč do ostatních sítí - ještě něco na tom nechápeš? K tomu ti žádný Apple nepomůže. Nebo máš snad nějaký Apple tarif co posílá SMS všude na světě zdarma???? Pokud ano tak gratuluji. Až jednou dospěješ a bude z tebe dj kohout, tak ti dojde, že lidé nesedí doma v ČR u MacBooku ale že také cestují 8-)

amper2 píše:Vodafone Wifi volani uz je dostupne i pro OneNet zakazniky. Osobne odzkouseno, plne funkcni.
Nicmene na SMS to neni ... :-/

amper.


Díky, nevěděl jsem, že to už jde. Nedávno to ještě nešlo.
Propo SMS a MMS jdou přes WiFi volání odesílat jen pokud máte koupený telefon od Vodafone s naroubovanou aplikací přímo od nich. Nicméně telefony které Vodafone nabízí mě absolutně neoslovují.
stu.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sonix 4. 4. 2017 11:47

5uch píše:sonix: Zajímalo by mne... uživatelé Kaktusu mohou využívat plnohodnotnou (t-zones) verzi SMS brány od TM? A přijímat SMS z této brány na své číslo?

Nic takového T-mobile nedovoluje. Bohužel nelze ani odesílat SMS zdarma do Kaktusu z veřejné brány TM. :pozor
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 4. 4. 2017 14:25

sonix: díky za info.
Pro úplnost: VF park na Oskartu posílá také jen placené SMS (zákazníci VF). Volání se sice bere jako do vlastní sítě (malé + pro Vodafone), ale SMS z Parku ne.
Neregistrovaní a "nezákazníci" Vodafonu z bezplatné SMS brány SMS na Oskartu nepošlou.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fraktik 6. 4. 2017 02:03

Oskarta je nějaká nová od Vodafonu či se jedná ještě o ty původní (mám někde tu SIMku, co byla 10,-/měsíc a hodinová volání za cenu prvních 5-ti minut, myslím)?

Jinak také je to pro mne pobídnutí podívat se jinde (často využívám brány - do všech sítí - koruna či dvě mne zas až tak nevytrhne, vztekání se nad virtuální klávesnicí (či připojování klasické přes OTG kabel) už ano)!

Vyhlašuji tedy výběrové řízení na má 2 (za příznivých podmínek až 6) používaná čísla:
- možnost zasílat (a přijímat) SMS z netu (či aplikací)
- nízký (či nulový) zákl. tarif
- možnost dokoupit (či vypnout) datový tarif
- možnost dokoupit volání zdarma (či velký balíček hovorů)


Víte někdo o něčem, prosím?
fraktik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patapuf007 6. 4. 2017 06:12

[quote="patapuf007"]Oznámení z Vodafone parku:
Vodafone park bude ke 30.4.2017 ukončen. Nezapomeňte si zálohovat veškeré kontakty a schránky.

Vznáším dotaz na tiskového mluvčího Vodafonu: nebyla by schůdnější cesta provozovat Park např. dalšího půlroku za měsíční poplatek, dejmetomu, 50 Kč? Takhle by se po půl roce vyselektovalo, jestli je tolik lidí ochotno si za další fungování Parku připlatit. Já bych si třeba těch padesát kaček zaplatil. Pokud tolik lidí ochotno si připlatit nebude, a Vodafonu ekonomika spojená s jeho činností "nevychází" :-D :-D :-D , tak potom zrušit.
patapuf007
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek.P 6. 4. 2017 06:40

Ja bych navrhoval zakomponovat odesilani sms v siti zdarma do aplikace Muj Vodafone. Takhle by Vodafone jeste vice zatraktivnil tuto aplikaci a vice lidi by si ji urcite nainstalovalo. Tim by Vodafone jeste vice snizil naklady na zive operatory.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 6. 4. 2017 07:17

patapuf007: Dobré ráno,
tiskový mluvčí sice nejsem, ale odpovím :)
Schůdnější by to bohužel nebylo. I kdyby si úplně každý současný uživatel Parku chtěl jeho používání platit (a to by nebylo reálné), náklady na jeho provoz a další rozvoj by to zdaleka nepokrylo. Zvažovali jsme všechny možnosti, dlouho jsme definitivní konec odkládali, ale teď už to bylo opravdu nevyhnutelné. Naprosto chápu, že se nám ozvou především ti, kterých se zrušení týká, a od nich za to pochvalu nedostaneme. To jsme ani nečekali. Ale i když vám to tak nemusí přijít, počet uživatelů Parku byl opravdu minimální s ohledem na to, kolik máme zákazníků (používalo ho méně jak 0,5 % našich zákazníků). Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 6. 4. 2017 10:43

stu.cz píše:
dj.kure píše:
Mirek.P píše:Ano, klasicke smsky za nekolik korun az desitek korun, ale sms z webu zadarmo, nebo za 1,50 ne.

Jestli to byla reakce na můj post, tak ne. Je to úplně totožné jako bych to prováděl přímo z mobilu fyzicky. Takže podle mého tarifu.


Ano, přesně jak říkáš, pošleš SMS kdekoli na světě, pomocí MacBooku či Iphonu, za cenu tvého tarifu - a tím pádem tě bude stát jedna sms něco kolem 15ti korun. Ale hlavně že jsi jí napsal v PC, to je důležité :-)
Vodafone park ti ji umožnil poslat kdekoli na světě pomocí PC, MacBooku, Mobilního telefonu s jakýmkoli operačním systémem a to za cenu ZDARMA do vodafone sítě a za 1.50kč do ostatních sítí - ještě něco na tom nechápeš? K tomu ti žádný Apple nepomůže. Nebo máš snad nějaký Apple tarif co posílá SMS všude na světě zdarma???? Pokud ano tak gratuluji. Až jednou dospěješ a bude z tebe dj kohout, tak ti dojde, že lidé nesedí doma v ČR u MacBooku ale že také cestují 8-)

amper2 píše:Vodafone Wifi volani uz je dostupne i pro OneNet zakazniky. Osobne odzkouseno, plne funkcni.
Nicmene na SMS to neni ... :-/

amper.


Díky, nevěděl jsem, že to už jde. Nedávno to ještě nešlo.
Propo SMS a MMS jdou přes WiFi volání odesílat jen pokud máte koupený telefon od Vodafone s naroubovanou aplikací přímo od nich. Nicméně telefony které Vodafone nabízí mě absolutně neoslovují.


Tady se ale ztratila ta myšlenka SMS z internetu / z počítače. Tu pošlu z MacBooku kdekoliv na světě díky iMessages. A když budu mít telefon v ČR, tak samozřejmě zadarmo/v rámci tarifu. A jelikož mám v rámci tarifu zdarma i SMS po celé EU1, tak se ten okruh ještě značně zvětšuje :-)

Jinak VoWifi/VoLTE v rámci OneNetu funguje už minimálně od listopadu 2016, v té době jsem to aktivoval sobě i kolegyním ;-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 6. 4. 2017 11:05

Jenže všichni nemáme neomezené volání a SMS v tarifu.
Mirek.P
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků