Konec Vodafone Park ke dni 30.4. 2017 - náhrada?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mirek.P 28. 3. 2017 08:27

Jako kompenzaci byste tedy mohli vsem zakaznikum Vodafone (tudiz u vsech tarifu) zlevnit na nulu SMS v ramci site. Nastvanych zakazniku by bylo podstatne mene. Nebo alespon zakaznikum, kteri meji aktivovany jakykoli datovy tarif.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 28. 3. 2017 09:22

Ondra Vodafone - vždyť náklady na již dávno hotový Vodafone park se musí blížit nule. Tak nechápu, proč jste ho "museli" zrušit. Podle mě je spíš pravda, že ho Vodafone z nějakého důvodu "chtěl" zrušit. Ale je to jen má domněnka, důkazy nemám.... a nepoužívám ho.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 28. 3. 2017 11:06

To, že je Park "hotový", neznamená, že jeho údržba a provoz nic nestojí. A když vidíme, že zájem výrazně a trvale klesá a podíváme se na to i z finančního hlediska (to je právě ten provoz), jinak to dopadnout nemohlo. To rozhodnutí jsme několikrát oddalovali... Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonix 28. 3. 2017 11:18

Půjde přes webovou bránu nějak odesílat SMS do sítě Vodafone zdarma???
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 3. 2017 13:01

sonix: nebude žádná webová brána pro SMS do VF. Na bezplatné (i placené) SMS do VF zapomeňte!

zdroj: facebook VF


Reku píše:Ondra Vodafone - vždyť náklady na již dávno hotový Vodafone park se musí blížit nule.


Je to jednoznačně obchodní rozhodnutí.
Náklady na VF park nějaké byly - nákup a provoz serveru, úložné místo pro archiv všech SMS zákazníků, co tuto službu měli v Parku aktivovanou, občas náklady na mzdu někoho, kdo se o server staral, náklady na údržbu rozhraní souvisejících systémů (zajištění vyúčtování placených SMS do jiných sítí a MMS, "rozcestník" pro strojové odeslání SMS do jiných sítí, zjišťování sítě příjemce SMS...). I tak bych neviděl tyto náklady jako kritické.

Co je podstatné, že se změnil marketingový význam služby. Dříve sloužila ke zvýšení (placeného) provozu SMS. Domnívám se, že SMS přes webovou bránu byla často iniciátorem a vedla polovinu konverzace, kdežto druhá polovina byla placená. Zkrátka - někdo se neomezoval a přes VF bránu psal často SMSky někomu, kdo mu za peníze odpovídal.

Dnes (kdy spousta lidí má SMS v tarifu "zdarma") nastává často situace, že odpověď z mobilu na SMS z webu nepřináší žádný další zisk. Další věc je, že v době různých messengerů (jedoucích přes data) a i flat tarifů na hovory význam SMS upadá, zkanibalizovaly je jiné služby. Takže je skutečně možné, že traffic ve VF parku je 80x nižší, než byl dřív. Ale částečně tomu napomohl i samotný VF. Kdy naposled udělal nějakou promo akci, aby lidé o VF parku vůbec věděli? A kdy se přestěhoval odkaz na "Odeslat SMS zdarma" z hlavičky webové stránky do patičky? Kolik lidí dnes o existenci webové brány VF prostě jen neví?

Mimochodem - on i ten název služby jako "Vodafone Park" je úsměvný.
Kdo by si na první dobrou pod tímhle názvem představil webovou bránu na odesílání a správu SMS z PC a správu adresáře? :oops: Já tedy ne. Spíš bych čekal nějaké pěkně upravené místo před firemním sídlem. ;-)

P.S. Vybavuji si, že VF měl dříve s Parkem ambiciózní plány, kdy měl být něčím mnohem víc - aplikačním portálem, sociální sítí, skladištěm fotek atd... jenže pak přišly "chytré" mobily se systémem, který tohle už tak nějak řešil sám.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 28. 3. 2017 14:26

Usmevne je ze je stale pod pridomkem "beta". :-)))
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 29. 3. 2017 13:22

Teď pohled na zrušení VF parku z jiného úhlu pohledu.

Legislativa umožňuje zákazníkům operátorů odstoupit BEZ SANKCE i od smlouvy na dobu určitou, pokud operátor před jejím ukončením změní podmínky nasmlouvaných služeb v neprospěch zákazníka.

Jednoznačně za tuto situaci lze považovat v současné době probíhající "nucené migrace" zákazníků se zvýhodněnými tarify na vyšší tarif.

Zajímal by mne názor Vodafonu + názor nějakého právníka, zda také zrušení Vodafone parku lze chápat jako znevýhodnění zákazníka (zákazník přichází o službu, zvyšují se mu náklady na komunikaci) a tudíž i důvod k ukončení smlouvy bez sankce?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 29. 3. 2017 14:27

Dobré odpoledne,
Vodafone park není součástí účastnické smlouvy, proto nevzniká možnost rušit smlouvu na dobu určitou bez sankce. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milpta 29. 3. 2017 14:48

Mirek P. : už to není Oskar, a SMS do vlastní sítě zdarma i u nižších tarifů? To naše "Opice" snad ani neumí, vždyť v Čechách je specifický trh a zákazníci si toto určitě nepřejí.
milpta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stu.cz 29. 3. 2017 16:07

Upřímně krása Vodafone Parku byla pro mě v tom, že jsem mohl posílat SMS kdekoli ve světě. A jelikož mám neomezený počet SMS tak i zadarmo všem operátorům. Bohužel tento neomezený počet SMS je pouze v ČR. Takže nyní budu platit ze států 10korun/SMS -
Kdyby alespoň fungovalo Vodafone WiFi volání které by mě nechalo volat kdekoli ve světě přes internet. Ale to pro OneNet zákazníky není k dispozici. Ještě že máme Viber Out.
TO dj.kure - Na tohle nikomu žádný MacBooček s jablíčkem nepomůže. Upřímě, iOS je velmi dobrý a produkty Aple také. Jen mě strašně dráždí namachrované keci jejich uživatelů.
stu.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amper2 29. 3. 2017 16:18

Vodafone Wifi volani uz je dostupne i pro OneNet zakazniky. Osobne odzkouseno, plne funkcni.
Nicmene na SMS to neni ... :-/

amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 29. 3. 2017 23:36

stu.cz píše:Upřímně krása Vodafone Parku byla pro mě v tom, že jsem mohl posílat SMS kdekoli ve světě. A jelikož mám neomezený počet SMS tak i zadarmo všem operátorům.


Nevím, jestli to citované tvrzení chápu správně... ale pokud vím, odeslání SMS do ČR sítí mimo VF se ze služby Vodafone Park stálo vždy 1.51 Kč - bez ohledu na to, jaký má uživatel služby tarif na SMS z telefonu.

Samozřejmě - je tu ta výhoda, že ceny platí bez ohledu na to, zda uživatel užívá VF Park v ČR nebo zahraničí. Takže nemusí platit "přátelských" 10 Kč za SMS odesílanou třeba z USA nebo 14,50 Kč ze zemí Jižní Ameriky, Ruska, Afriky a a části Asie.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaNov 30. 3. 2017 20:47

Tiskové oddělení Vod píše:
LaNov píše:Mně osobně štve, že napíší "Kvůli klesajícímu zájmu". Přitom je to obráceně: portál je dost využívaný, utíkají jim tržby z SMSek, tak to potřebují krouhnout ...

Dobré ráno,
napsali jsme to, protože jde o pravdivý důvod. I když jsme se snažili provoz Parku pro jeho věrné uživatele zachovat co nejdéle, dál už to bohužel možné nebylo. Jen od roku 2013, kdy začali všichni operátoři nabízet neomezené tarify, klesla návštěvnost Vodafone parku 80x. A to opravdu není málo. Ondra

Ono je to trochu jinak: Vodafone udělal špatné rozhodnutí, když si myslel, že se bude brána používat pro posílání placených SMS do jiných sítí a kvůli tomu udělal velkou investici a humbuk s "Parkem" - k tomu se zřejmě skutečně nevyužívá, takže nevydělává podle představ. A kvůli tomu se teď vylije vanička ("Park") i dítětem ("sympatická možnost posílat SMS v rámci vlastní sítě, což operátora "nic nestojí").
sonix píše:Půjde přes webovou bránu nějak odesílat SMS do sítě Vodafone zdarma???

No to právě nepůjde a to mě štve. Padá tím jedna s posledních výhod Vodafone proti virtuálním operátorům.
LaNov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sonix 1. 4. 2017 09:17

To se nedá nic dělat, když Vodafone nemá náhradu pro SMS zdarma. Nebudu si ale kvůli tomu kupovat předražený tarif s neomeznými SMS. Je na čase přejít k operátorovi, který si váží svých zákazníků.
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 1. 4. 2017 11:09

A který z našich 3 velkých držitelů stejně vysokých cen si váží zákazníků?
Reku
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků