NORDIC Telecom.cz - obecná diskuze

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 25. 9. 2017 12:29

Ono už i to uvedení v jednotkách kilo a nikoli v Mega či Giga o něčem svědčí. Nejspíš o tom že ta rychlost se moc zvedat nebude. Ale FUP si jistě nechají, když ho mají i ostatní. ;-) A jistě se velmi brzy objeví vyjádření, že jenom chrání síť pro dobro všech. :D
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod radim 27. 9. 2017 14:33

LadislavM píše:Nevíte někdo jak to bude se starýma tarifama? Mám CDMA data bez FUP, tento tarif mi zůstane i s původním paušálem 498Kč? Bude nuceně nahrazen tím novým tarifem LTE 6GB? Pochopitelně budu potřebovat jiný LTE modem, to je jasný. Jak to budou řešit s tarifem ZA NULA? Za info děkuji.


S netem nevím, ale volací tarify se ruší bez náhrady (přišlo to na mejl i poštou). To mi moc seversky solidní nepřijde. S penetrací 150 % nebo kolik to teď je se takto moc zákaznická databáze budovat nedá. Ale asi jsem jenom hloupý uživatel a nerozumím tomu. Těžko říct, proč o zakoše nestojí. Třeba je to celé jen nějaký tunel nebo pračka na prachy. Pokud by to mysleli vážně, tak by zákazníkům, co jsou u nich 10 let nebo kolik, nabídli něco zajímavého. No nic, jen další virtuál, co nabízí totéž jako 20 jiných. Škoda.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arismendo 2. 10. 2017 01:38

Tento tah k zrušení zákazníků byl nutný není třeba mít všechno ,jasně ruší se bez náhrady pevná i za Nula tarif , ruší se cdma internet ,na polo LTE přes CDMA budou jiné pokusné přístroje které si jistě mnoho zákazníků nepořídí co by s tím dělali ,že .No jsem jen hlupák co si koupil služby v roce 2008 a sedl na lep ,že budou na pořád ,jinak telefony nepošlu na recyklaci vyhodím je do popelnice ,protože mám vztek stálo to mnoho peněz nebudu ještě podporovat třídění aby si op udělal čárku .
arismendo
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 2. 10. 2017 07:14

co je platne, ze poprehazuji HW a bude LTE, kdyz ta top speed, udajne okolo 15Mbit bude stezi stacit nejlevnejsimu / nejpomalejsimu TM tarifu Net BezDratuNaDoma, ktery samozrejme take nema FUP. NDT se placa odsud tam a nic kloudne ale z toho nevymysli. Kurna jak ja jim preju, aby jim nekdo vyfouk 700Mhz frekvence pri aukci. S 3G7 co nedavno kupili jim to staci tak tak na lokalni pokryvani mest / obci, do cehoz jak vidno se zatim take NDT nehrne.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arismendo 3. 10. 2017 23:39

A to byl právě nutný krok k zamezení přebytku zákazníků zkrátka někdy méně znamená více ,proto je třeba vybudovat polo LTE a ještě tam dát mastný FUP ,to mě připomíná jednání banky která chce poplatek za balíček ve kterém je i vedení účtu zadarmo ,když konkurence má vše zadarmo bez balíčku již dávno ,celé je to hodně nedotažené a zbrklé zrušit tarify vyhnat zákazníky kterých bylo i předtím poskrovnu .
arismendo
Junior

Odeslat příspěvekod honzatrx 4. 10. 2017 09:25

Tahle šaškárna s názvem Nordic Telecom je zas jen další zoufalý pokus nějakých chytrolínů, co si buď přes to vyperou peníze nebo vydělají na bláznech, co si to pořídí, případně co to používají. Rozumně uvažující jedinec tuhle společnost a její paslužby zvesela ignoruje. Ale tak co chtít po občanech, kde stále mají úspěch různí "šmejdi", s nádobím a dekami, falešní nabízeči levných energií atd. atd. Lidská hloupost je bezbřehá a je to pořád dobrý kšeft :-P
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod anse 6. 10. 2017 18:16

Mám takový pocit, že by měli vracet pětistovku, kterou jsme u nonstopu za nula složili jako kauci. Jaksi se k tomu ale nemají, jak to tak vypadá.
anse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan.Potucek 18. 10. 2017 11:36

Ondatra2222 píše:Ono už i to uvedení v jednotkách kilo a nikoli v Mega či Giga o něčem svědčí. Nejspíš o tom že ta rychlost se moc zvedat nebude. Ale FUP si jistě nechají, když ho mají i ostatní. ;-) A jistě se velmi brzy objeví vyjádření, že jenom chrání síť pro dobro všech. :D


Dobrý den. Jde o partnerskou, nikoli naši síť. Snažili jsme se zachovat stejné ceny jako u CDMA, proto nebylo možné ještě více zvýšit rychlost připojení.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 12:45 --

radim píše:
LadislavM píše:Nevíte někdo jak to bude se starýma tarifama? Mám CDMA data bez FUP, tento tarif mi zůstane i s původním paušálem 498Kč? Bude nuceně nahrazen tím novým tarifem LTE 6GB? Pochopitelně budu potřebovat jiný LTE modem, to je jasný. Jak to budou řešit s tarifem ZA NULA? Za info děkuji.


S netem nevím, ale volací tarify se ruší bez náhrady (přišlo to na mejl i poštou). To mi moc seversky solidní nepřijde. S penetrací 150 % nebo kolik to teď je se takto moc zákaznická databáze budovat nedá. Ale asi jsem jenom hloupý uživatel a nerozumím tomu. Těžko říct, proč o zakoše nestojí. Třeba je to celé jen nějaký tunel nebo pračka na prachy. Pokud by to mysleli vážně, tak by zákazníkům, co jsou u nich 10 let nebo kolik, nabídli něco zajímavého. No nic, jen další virtuál, co nabízí totéž jako 20 jiných. Škoda.


Dobrý den, zákazníků, kteří jsou u nás dlouhou dobu si vážíme, a proto je chceme ochránit od případného výpadku, který by při stávajících problémech s dodavately klíčových komponent pro technologii CDMA byl prakticky neřešitelný. Také jim chceme zajistit co možná nejkomfortnější služby a proto je migrujeme na partnerskou síť, abychom dokázali zajistit kontinuitu služby, což nám poskytne dostatek času postavit vlastní síť, abychom mohli přestat být virtuálem. Co se týče CDMA tarifu Neomezená DATA, na partnerské síti bohužel nejsme schopni nabídnout variantu bez FUP. Přechodem na novou síť dojde k nastavení nových tarifů, tudíž Vám již tento tarif nebude nadále fungovat. Naši stávající zákazníci obdrží nový HW, ovšem nejsou na něj vázáni a mohou využít jakýkoliv HW podporující LTE. Tarif Za nula Vám již bohužel také nemůžeme v partnerských sítích nabídnout. Jako náhradu nabízíme klasické volání přes síť GSM. Zákazníkům nabídneme nejvýhodnější tarif, který máme k dispozici.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:00 --

arismendo píše:Tento tah k zrušení zákazníků byl nutný není třeba mít všechno ,jasně ruší se bez náhrady pevná i za Nula tarif , ruší se cdma internet ,na polo LTE přes CDMA budou jiné pokusné přístroje které si jistě mnoho zákazníků nepořídí co by s tím dělali ,že .No jsem jen hlupák co si koupil služby v roce 2008 a sedl na lep ,že budou na pořád ,jinak telefony nepošlu na recyklaci vyhodím je do popelnice ,protože mám vztek stálo to mnoho peněz nebudu ještě podporovat třídění aby si op udělal čárku .


Dobrý den, všem zákazníkům, kteří využívali služby v naší síti CDMA, nabízíme bezplatný přechod do partnerské sítě, zachování služeb (s výjimkou tarifu Za nula a neomezeného mobilního internetu) a poskytnutí nového hardwaru. Migrace zákazníků je nutná, bez ní nebudeme moci modernizovat síť, na které nyní běží technologie CDMA.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:00 --

arismendo píše:A to byl právě nutný krok k zamezení přebytku zákazníků zkrátka někdy méně znamená více ,proto je třeba vybudovat polo LTE a ještě tam dát mastný FUP ,to mě připomíná jednání banky která chce poplatek za balíček ve kterém je i vedení účtu zadarmo ,když konkurence má vše zadarmo bez balíčku již dávno ,celé je to hodně nedotažené a zbrklé zrušit tarify vyhnat zákazníky kterých bylo i předtím poskrovnu .


Dobrý den, migrace zákazníků je nutný krok, který nám umožní modernizovat síť, na níž nyní funguje technologie CDMA. Výrobci a dodavatelé komponent důležitých pro bezvadné fungování naší CDMA sítě ukončují její podporu a nám se stále obtížněji daří shánět náradní díly. Rozsáhlý výpadek by byl pro nás tedy prakticky neřešitelný. Novými tarify v partnerské síti se snažíme zachovat stejnou nebo podobnou cenovou hladinu jako před migrací, bohužel se nám však v partnerské síti nepodařilo zajistit neomezený FUP. Kvalitativně si ovšem zákazníci polepší.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:02 --

honzatrx píše:Tahle šaškárna s názvem Nordic Telecom je zas jen další zoufalý pokus nějakých chytrolínů, co si buď přes to vyperou peníze nebo vydělají na bláznech, co si to pořídí, případně co to používají. Rozumně uvažující jedinec tuhle společnost a její paslužby zvesela ignoruje. Ale tak co chtít po občanech, kde stále mají úspěch různí "šmejdi", s nádobím a dekami, falešní nabízeči levných energií atd. atd. Lidská hloupost je bezbřehá a je to pořád dobrý kšeft :-P


Dobrý den, možná si pletete Nordic Telecom s U:fonem, od jehož obchodních praktik jsme se opakovaně rebrandingem distancovali a odstřihli. Po vstupu skupiny Nordic Investors do Air Telecomu byl U:fon vyčleněn a zůstal původnímu majiteli Air Telecomu. S Nordic Telecomem tedy U:fon nemá již nic společného. Migrace zákazníků ze sítě CDMA do partnerské sítě je nutností, jinak bychom nemohli naši síť modernizovat. Všem zákazníkům garantujeme bezplatný převod, poskytnutí nového hardware a zachování všech služeb s výjimkou Za nula a neomezeného mobilního internetu, které na partnerské síti GSM není možné poskytovat.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:05 --

pcwifi píše:co je platne, ze poprehazuji HW a bude LTE, kdyz ta top speed, udajne okolo 15Mbit bude stezi stacit nejlevnejsimu / nejpomalejsimu TM tarifu Net BezDratuNaDoma, ktery samozrejme take nema FUP. NDT se placa odsud tam a nic kloudne ale z toho nevymysli. Kurna jak ja jim preju, aby jim nekdo vyfouk 700Mhz frekvence pri aukci. S 3G7 co nedavno kupili jim to staci tak tak na lokalni pokryvani mest / obci, do cehoz jak vidno se zatim take NDT nehrne.


Dobrý den, migrace zákazníků je nutný krok, který nám umožní modernizovat síť, na níž nyní funguje technologie CDMA. Výrobci a dodavatelé komponent důležitých pro bezvadné fungování naší CDMA sítě ukončují její podporu a nám se stále obtížněji daří shánět náradní díly. Rozsáhlý výpadek by byl pro nás tedy prakticky neřešitelný. Po spuštění LTE Vám v budoucnu budeme moci nabídnout rychlejší a kvalitnější služby. Vaše přání sice není z nejmilejších, přesto Vám děkujeme za názor. My si naopak přejeme abychom pásmo 700 MHz zvládli vydražit a v kombinaci s pásmem 3,7 GHz tak mohli zákazníkům posktynout co možná nejlepší služby.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:05 --

anse píše:Mám takový pocit, že by měli vracet pětistovku, kterou jsme u nonstopu za nula složili jako kauci. Jaksi se k tomu ale nemají, jak to tak vypadá.


Dobrý den. K tarifu "Nonstop za nula" byl hrazen jednorázový aktivační poplatek ve výši 500 Kč, nikoliv vratná kauce.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:10 --

xlendi píše:No, udělal jsem evidentně dobře, že jsem k nim v květnu nepřešel (testoval jsem rychlosti připojení přes CDMA a ta byla tragická). 6GB dat by mě skutečně už nestačilo. Některý měsíc mám problémy vyjít s deseti. Za necelé dva roky, až mi skončí smlouva s T-Mobilem, uvidíme, jaká bude cena a parametry jejich "neomezeného" LTE.


Dobrý den. Naše LTE síť v budoucnu nabídne zákazníkům rychlejší a stabilnější připojení k internetu. Budeme rádi, když naši nabídku skutečně prozkoumáte, až Vám bude končit závazek.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:11 --

Tielk píše:TAk tady maji na strankach
1024 kB/s
Max. dostupná rychlost před FUP (stahování dat / odesílání dat)
a to skoro 10Mbit je nebo ne?
Jinak si myslim ze ta fup bude jen docasne co budou v siti O2 pak se uvidi.


Dobrý den. FUP je v současnou chvíli bohužel nutný. Tato zaniklá přednost našeho produktu byla v rámci snahy zákazníkům vyjít co možná nejvíce vstříc nahrazena zvýšením reálné rychlosti připojení na 1 Mb/s.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:18 --

pcwifi píše:platnost od 2.10... jinak je to udaje proto, ze Ufon bude prepinat sit do LTE a paralelne s tim se proste CDMA provozovat neda. Po prepnuti si zrejme naverbuje lidi s pevnou linkou a netem zpet do sve jiz LTE site. Ted mi to moc smysl nedava proc by virtualoval pod O2, to bych cekal po vydrazeni 700Mhz frekvenci, coz jeste neni ani tema roku, natoz tema dne.


Dobrý den. Ano, máte pravdu, přesun zákazníků je nutný kvůli modernizaci naší vlastní sítě. Naše firma - Nordic Telecom - se snaží zákazníkům poskytnout co možná nejkomfortnější řešení během modernizace.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:18 --

Ondatra2222 píše:To si snad dělají srandu s tím LTE ne? Tak zastropují rychlost na 1Mbps a ještě dají FUP 6GB za 298Kč? :D A to nemluvím o jejich kvalitě. :mrgreen:

Rychlost beru, ovšem bez limitu objemu dat, jinak naprosto nekonkurenceschopná nabídka. Bude to vůbec funkční v mobilu nebo bude opět potřeba modem?

Touto nabídkou se dle mého zařazují jako skutečný čtvrtý operátor. Omezené služby a plaťte............no nevím, kdo si toto vezme. Snad jedině do toho mobilu, ale nemá lepší nabídku jiný operátor s 10GB za 499Kč? Myslím T-Mobile jestli se nepletu......


Dobrý den. V současnou chvíli se jedná o to nejlepší, co jsme na partnerské síti schopni nabídnout. Stále jde o nejvýhodnější mobilní internet na trhu. V případě, že by Vám nestačil datový limit, můžete si samozřejmě přikoupit další nabízené datové balíčky. Tuto službu nabízíme s HW D-Link DWR-932, nebo D-Link DWR-222 do USB.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 13:19 --

krothgu píše:Ta rychlost LTE internetu, to je opravdu žert?
https://www.nordictelecom.cz/docs/Obcho ... 0_02_W.PDF

1 Megabit za sekundu... :hm když i virtuálové jako např. Kaktus dává 20Mb/s, Bleskmobil 8Mb/s.

A pozor na výměnu telefonu k pevné lince... ten nový Maccom MM28D obsahuje FM rádio. Takže pokud ho budete mít umístěný ve firmě, tak OSA, Český rozhlas, Dilia, Intergram (na někoho jsem zapomněl?) budou mít neskutečnou radost :twisted:


Dobrý den, stále se jedná o jednu z nejvýhodnějších nabídek mobilního internet na trhu.

Váš Nordic Telecom
Jan.Potucek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan.Potucek 18. 10. 2017 13:27

Tielk píše:Ani se nam nepochlubily ze spustily to slavne LTE https://www.nordictelecom.cz/docs/Cenik ... 0_02_W.PDF¨


Dobrý den. Mýlíte se, nespustili jsme LTE, pouze převádíme zákazníky ze sítě CDMA, kterou budeme modernizovat, do partnerské sítě LTE.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 14:27 --

LadislavM píše:Nevíte někdo jak to bude se starýma tarifama? Mám CDMA data bez FUP, tento tarif mi zůstane i s původním paušálem 498Kč? Bude nuceně nahrazen tím novým tarifem LTE 6GB? Pochopitelně budu potřebovat jiný LTE modem, to je jasný. Jak to budou řešit s tarifem ZA NULA? Za info děkuji.


Dobrý den, co se týče CDMA tarifu Neomezená DATA, na partnerské síti bohužel nejsme schopni nabídnout variantu bez FUP. Přechodem na novou síť dojde k nastavení nových tarifů, tudíž Vám již tento tarif nebude nadále fungovat. Naši stávající zákazníci obdrží nový HW, ovšem nejsou na něj vázáni a mohou využít jakýkoliv HW podporující LTE. Tarif Za nula již nebude možné využívat. Jako náhradu nabízíme klasické volání přes síť GSM. Zákazníkům nabídneme nejvýhodnější tarif, který máme k dispozici.

Váš Nordic Telecom

-- 18. 10. 2017 14:28 --

krothgu píše:a zde další oficiální ceník: 1024 kb/s neboli kilobitů.
https://www.nordictelecom.cz/docs/Cenik ... 0_02_W.PDF

Platí přece oficiální ceníky. Snad se nějaký amatér jen nevyzná v jednotkách a ty ceníky v týdnu opraví, jinak je to opravdu "šnečí rychlost"


Dobrý den. Za stejnou cenu zachováváme stejnou rychlost připojení. Řada zákazníků si reálně polepší.

Váš Nordic Telecom
Jan.Potucek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 18. 10. 2017 18:33

Nordic nenabízí předplacenku na internet. Jak budete vracet zbylý kredit co máme ješte na předplaceném internetu CDMA?
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod radim 19. 10. 2017 13:24

Jan.Potucek píše:
Tielk píše:Ani se nam nepochlubily ze spustily to slavne LTE https://www.nordictelecom.cz/docs/Cenik ... 0_02_W.PDF¨


Dobrý den. Mýlíte se, nespustili jsme LTE, pouze převádíme zákazníky ze sítě CDMA, kterou budeme modernizovat, do partnerské sítě LTE.

Váš Nordic Telecom


Počkat, tak to jsem asi nějak špatně pochopil. Myslel jsem, že CDMA se komplet ruší. Když ji tedy jen modernizujete, proč končíte veškeré staré tarify? To přece se modernizací sítě nemá nic společného. Kdybyste radši šli s pravdou ven. Líbí se mi to čím dál míň.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 19. 10. 2017 13:53

Asi to napsal blbě, jestli nemyslel, že to předělají na LTE, uvidíme, co odpoví.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TrustNo1 19. 10. 2017 14:50

Napsal bych to asi takhle:

- chystají se zmodernizovat svoji síť na frekvenci 430-450 MHz
- nová síť poběží na technologii LTE ve zmíněném pásmu
- aby toto mohli udělat, musí kompletně odpojit stávající CDMA síť
- CDMA stejně již nemá kvůli zastaralosti podporu ze strany výrobců síťových komponentů i HW
- dočasně se domluvili se síťovým operátorem O2 na migraci stávajících zákazníků CDMA sítě (za nových podmínek) pod GSM a LTE síť O2, aby jim zajistili kontinuitu poskytovaných služeb
- v příštím roce dokončí modernizaci sítě a spustí vlastní LTE síť v pásmu 430-450 MHz
- bude představena nová nabídka služeb a terminálů na vlastní síti
- síť zůstane nadále atypická a nepřístupná pro běžné smartphony - např. Samsung či iPhone
- můžou se dohodnout (např. opět s O2) na vzájemném sdílení sítí, čímž by získali přístupy k LTE v pásmech 800 MHz, 1.800 MHz, 2.100 MHz či 2.600 MHz a problém atypické sítě by pominul.

Asi tak tedy. :-)
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod Jan.Potucek 27. 10. 2017 23:19

LadislavM píše:Nordic nenabízí předplacenku na internet. Jak budete vracet zbylý kredit co máme ješte na předplaceném internetu CDMA?


Dobrý den, v případě, že do konce provozu služby nestačíte vyčerpat svůj předplacený kredit, obraťte se prosím pomocí e-mailu info@nordictelecom.cz na naše oddělení Péče o zákazníky. Zároveň nám prosím pro tento účel zašlete telefonní číslo dobíjené služby, čtyřmístné číselné heslo pro dobíjení, které zároveň slouží jako heslo pro ověření majitele, a číslo Vašeho účtu. Váš Nordic Telecom

-- 28. 10. 2017 00:20 --

radim píše:
Jan.Potucek píše:
Tielk píše:Ani se nam nepochlubily ze spustily to slavne LTE https://www.nordictelecom.cz/docs/Cenik ... 0_02_W.PDF¨


Dobrý den. Mýlíte se, nespustili jsme LTE, pouze převádíme zákazníky ze sítě CDMA, kterou budeme modernizovat, do partnerské sítě LTE.

Váš Nordic Telecom


Počkat, tak to jsem asi nějak špatně pochopil. Myslel jsem, že CDMA se komplet ruší. Když ji tedy jen modernizujete, proč končíte veškeré staré tarify? To přece se modernizací sítě nemá nic společného. Kdybyste radši šli s pravdou ven. Líbí se mi to čím dál míň.


Dobrý den, aby bylo možné celou síť přepnout z technologie CDMA na technologii LTE, je nutné upravit všechny BTS. Proto musíme migrovat zákazníky do partnerské sítě. Váš Nordic Telecom

-- 28. 10. 2017 00:20 --

TrustNo1 píše:Napsal bych to asi takhle:

- chystají se zmodernizovat svoji síť na frekvenci 430-450 MHz
- nová síť poběží na technologii LTE ve zmíněném pásmu
- aby toto mohli udělat, musí kompletně odpojit stávající CDMA síť
- CDMA stejně již nemá kvůli zastaralosti podporu ze strany výrobců síťových komponentů i HW
- dočasně se domluvili se síťovým operátorem O2 na migraci stávajících zákazníků CDMA sítě (za nových podmínek) pod GSM a LTE síť O2, aby jim zajistili kontinuitu poskytovaných služeb
- v příštím roce dokončí modernizaci sítě a spustí vlastní LTE síť v pásmu 430-450 MHz
- bude představena nová nabídka služeb a terminálů na vlastní síti
- síť zůstane nadále atypická a nepřístupná pro běžné smartphony - např. Samsung či iPhone
- můžou se dohodnout (např. opět s O2) na vzájemném sdílení sítí, čímž by získali přístupy k LTE v pásmech 800 MHz, 1.800 MHz, 2.100 MHz či 2.600 MHz a problém atypické sítě by pominul.

Asi tak tedy. :-)


Dobrý den, síť CDMA budeme modernizovat a upgradovat na LTE. Proto je nutné zákazníky převést do partnerské sítě. Váš Nordic Telecom

-- 28. 10. 2017 00:22 --

TrustNo1 píše:Napsal bych to asi takhle:

- chystají se zmodernizovat svoji síť na frekvenci 430-450 MHz
- nová síť poběží na technologii LTE ve zmíněném pásmu
- aby toto mohli udělat, musí kompletně odpojit stávající CDMA síť
- CDMA stejně již nemá kvůli zastaralosti podporu ze strany výrobců síťových komponentů i HW
- dočasně se domluvili se síťovým operátorem O2 na migraci stávajících zákazníků CDMA sítě (za nových podmínek) pod GSM a LTE síť O2, aby jim zajistili kontinuitu poskytovaných služeb
- v příštím roce dokončí modernizaci sítě a spustí vlastní LTE síť v pásmu 430-450 MHz
- bude představena nová nabídka služeb a terminálů na vlastní síti
- síť zůstane nadále atypická a nepřístupná pro běžné smartphony - např. Samsung či iPhone
- můžou se dohodnout (např. opět s O2) na vzájemném sdílení sítí, čímž by získali přístupy k LTE v pásmech 800 MHz, 1.800 MHz, 2.100 MHz či 2.600 MHz a problém atypické sítě by pominul.

Asi tak tedy. :-)


Dobrý den, velmi dobře řečeno. Váš Nordic Telecom
Jan.Potucek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 28. 10. 2017 08:41

Dobrý den, partnerská síť neumožňuje neomezený mobilní net bez FUP. Až budete mít hotovou vlastní síť LTE, zařadíte do nabídky také mobilní net bez FUP??? Pokud ano, bude cena do 500Kč/měsíc vč. DPH bez úvazku?
LadislavM
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků