NORDIC Telecom.cz - obecná diskuze

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mrwolf 21. 9. 2018 13:03

Ma nekdo info na jaka je momentalne dostupnost 5G? Nechce se mi vyplnovat ten jejich formular ze se ozvou
Mrwolf
Junior

Odeslat příspěvekod radim 21. 9. 2018 16:19

Čtyři stovky za 40 Mb/s je prostě hodně, no. A čtyři stovky za 20 Mb/s už je úplný úlet. Ale pár lidí to zcela jistě osloví, pokud má někdo nějakých 6 Mb/s za pětistovku od O2, tak po tom sáhne všema deseti, to je jasné. Otázka je dostupnost - aby to mohli nabídnout právě těmto lidem, kteří jsou rukojmí O2 a nemají kam odejít za lepším. Čili nabízet to primárně tam, kde je jenom O2, tam je šance na úspěch veliká. Ve městech, kde je více poskytovatelů, to šanci na úspěch moc nemá.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 9. 2018 17:54

Tak je jasné, že je to určeno pro menší města a vesnice, chalupy, a také jako konkurence pro pevný internet vzduchem nabízený velkou trojkou..
Ale myslím, že za nějaký čas neomezená data dorovnájí..
anonymni

Odeslat příspěvekod Andrew_007 21. 9. 2018 18:31

radim píše:Čtyři stovky za 40 Mb/s je prostě hodně, no.


Já Vám nevím, ale když se podívám na konkurenci, tak za 400Kč mohu mít maximálně 20Mbps (xDSL/fixní LTE/WiFi). Je sice fajn, že u Vás na sídlišti v rámci komunitního připojení typu WhateverFree.Net máte Gbps optiku až za dveře za 200Kč, ale tuhle možnost na rozdíl od xDLS/LTE nemá většina.

Takže já Nordicu držím palce. Hlavně aby to nedopadlo jako O2 Air Fix, kde po zkušební době byly ve špičce z 20Mbps najednou 2Mpbs.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 21. 9. 2018 22:19

Mám obyčejný kabel od UPC, teď jsem pustil test a naměřil mi 50/3 Mb/s, ping 11 ms, za nějakých 330 Kč. O2 nám nabízí 8 Mb/s za pětikilo, tak to si můžou strčit. O2 je hrůza, na chatě nám to odmítli vůbec pustit, tak tam máme místní Wi-Fi nebo jak se to řekne, prostě bezdrát. Z toho usuzuju, že cílovka pro Nordic jsou zakoši O2. Jo, já jim taky držím palce, ale prostě nejsem cílovka. :-)) Jestli budou mít pokrytí, tak bych je klidně vyzkoušel na té chatě, uvidíme příští rok.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 9. 2018 13:10

radim píše:...lidem, kteří jsou rukojmí O2 a nemají kam odejít za lepším...

Co tím myslíš rukojmí O2? To, že má někdo kabel od CETINu, ještě neznamená, že musí mít internet od O2.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 25. 9. 2018 14:13

No myslím tím lidi, kteří mají internet jen od 02 a jiné pevné připojení k nim nevede.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 9. 2018 14:39

To je pouze neznalost lidí - jak píšu výše, pokud tam jsou jen kabely CETINu (dcera od O2), tak to neznamená, že zároveň musím mít internet od O2. Já mám na vesnici taky kabely jen od CETINu, ale poskytovatele 365internet (levnější než O2 a hlavně bez závazku).
Asi budu muset začít bojovat proti mýtu "nemáme jinou možnost než O2, protože tam nic jiného nevede" :-)) Slýchám to pořád a je to hrozná škoda.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 9. 2018 15:06

https://www.cnews.cz/vdsl-zrychluje-o2-20-50-100-mbps

Tak u mne prý taky, místo 20 - 50 a sousedovi z 6 na 20

Já to neověřím, ještě rok pojedu na LTE, leda že by chtěli snížit vytížení BTS a vyměnili to za modem do sítě, to mi zas bude harpovat s 02 TV, kterou mám ve zdi. To je čurbes.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 10. 2018 09:42

Nordic Telecom startuje: domácí LTE bez limitu vyjde na čtyři stovky

https://www.mobilmania.cz/clanky/nordic ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 1. 10. 2018 09:50

Nemám rád ty praktiky, že název služby neodpovídá technologii (jejich 5G internet není 5G, dřív to dělalo O2 i T-M), ale jinak Nordicu fandím :tleskani
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 1. 10. 2018 13:22

Má už někdo reálnou zkušenost jaký je ping?
roy1
Pokročilý


Odeslat příspěvekod sirThommas 11. 10. 2018 06:31

Poptával jsem toto připojení u nás a nešlo to. a bych ho bral všemi deseti. Online hry nehraju takže vyšší ping mi úplně nevadí. A jsem v zajetí 20Mbps O2 VDSL a našeho skvělého WIFI providera.. 25/17Mbps... (večer i 2/17Mbps...)
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod polda 11. 10. 2018 10:16

To O2 mas aktualizovaný? Minuly měsíc šel celoplošně na spousta místech nahoru, vcetne mne z 20 na 50.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků