Signál Vodafone v Brně

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martin_brno 13. 2. 2017 11:21

Zdravím, tak se musím podělit o svoji zkušenost se signálem Vodafone. Jsem jejich čerství zákazník od listopadu loňského roku. Přešel jsem k Vodafone pouze z důvodu výborné firemní nabídky (flat + 3GB za 300,-). Ale mé pocity jsou smíšené. V místě mého bydliště a to bydlím v Brně je špatný signál. Potvrdila to i mapka pokrytí. Při dotaz, jestli dojde ke zlepšení, mi bylo odpovězeno, že šance na lepší pokrytí je téměř 0. A to se nebavím o tom, že jestli se posunu cca. 100m od domu, signál se o 1000% zlepší. Máte někdo podobný problém?
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 2. 2017 11:27

Úplně běžná záležitost od dob Oskara.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 13. 2. 2017 11:48

Ulice?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_brno 13. 2. 2017 11:57

Moravská (na PC v mapě ta levá část)
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 2. 2017 11:57

Já sem měl s VF to samé, doma tak jedna čárka venku celkem dobrý signál hned jak nás pokryl jiný operátor (T-Mobile) jsem přešel celkově má ten druhý operátor ve srovnání lepší pokrytí signálem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_brno 13. 2. 2017 12:14

Po zkušenostech tu má nejlepší signál T-mobile. 02 (původně firemní operátor) taky nic moc, ale nebylo to tak zle, jako Vodafone. Kdyby se aspoň s T-mobile dalo nějak domluvit.
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 13. 2. 2017 13:51

Dobré odpoledne, Martine,
pokud už jsme možnosti posílení zjišťovali, já pro vás jinou zprávu mít bohužel nebudu. Ale ještě je jedna možnost, a to je Wi-Fi volání. Jestli máte doma Wi-Fi (nejlépe přes pevné připojení) a vhodný telefon pro tuto službu, můžete volat díky tomu. Podrobnosti najdete na https://www.vodafone.cz/wifivolani/. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 13. 2. 2017 14:51

Když jsem chodívala ke kosmetičce nad Zelňák, tak venku na ulici v poho, uvnitř v baráku 0%.
Naposledy upravil Nick Cave dne 13. 2. 2017 15:13, celkově upraveno 1
Důvod: dupl.
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 13. 2. 2017 16:28

martin_brno: Tak podle mapy to už chápu, bohužel je ta lokalita méně obydlená a na samém okraji Brna, takže signál nemá Vodafone moc motivaci pokrývat. S tím Wi-Fi voláním bych souhlasil, pokud ovšem nemáš OneNet, pak smůla :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 13. 2. 2017 19:18

Já mám tedy zkušenost opačnou, na Králově Poli je signál super i v budovách.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_brno 13. 2. 2017 20:39

Tiskové oddělení Vod: tato možnost mě také napadla, ale... používám tel. Iphone 6s, který tuto možnost u Vás nenabízí. Navíc kupován u jiného operátora.

melipa: viz. reakce víše a jak poukazuješ, je využíván One net, takže nic.
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 2. 2017 20:47

2melipa: už to není pravda, Volání přes Wi-Fi v síti OneNet mám aktivní minilmálně měsíc :-) takže i to už funguje.

Zde screen z administrace OneNetu:
https://cl.ly/3Q2u0P061H3X

-- 13. 2. 2017 20:58 --

2martin_brno: Vodafone OneNet není překážka, VoLTE i VoWiFi tam normálně funguje. Stačí zaktivovat v samoobsluze. Podpora iPhone je otázka času a nemusí být kupován u operátora (týká se všech zařízení od Apple).

Já ovšem čekat už nechtěl, takže jsem přešel k T-Mobile a mám funkční vše. VoLTE i VoWiFi.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_brno 13. 2. 2017 21:41

dj.kure: díky za info. Kouknu na to..

melipa: ještě mě napadla jedna reakce. Nejvíc mě štve, že mě nenapadlo se na tu mapu podívat dřív. Bral jsem recenze známých, kteří s Vodafonem a jeho pokrytím v Brně nemají žádný problém. Při pohledu na mapu, mě zaráží, že signál pokrývá více pole v okolí než obydlenou část. Vlastně se signál, pokud se pohnu směrem ven z města zlepší cca. po 30m (východním směrem) od domu. Za domem (na jih) jak jsem psal zhruba po 50m. :hm
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 14. 2. 2017 00:21

dj.kure: tak to je super, díky za tip :) Zrovna dnes jsem to resil a je pravda, ze jsem to nezkousel, jen se dival do store a tam bylo klasicky napsano, ze to pod OneNet nefrci, ale vyzkousim to.

martin_brno: Dívám se na tu mapu a pokrytí LTE je tam dobré, s jakým telefonem to zkoušíš? 3G je potom už problém, jak říkáš, ale jestli je to opravdu jen o 3G vs. 4G, tak bych to řešil změnou telefonu :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 14. 2. 2017 01:41

Mapy stojí za prd, podle mapy mám mít doma od Vodafone plné indoor pokrytí 4G, realitou je max dvě čárky signálu v patře a pouze na jižní straně domu, na sever a přízemí jen E.
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků