internetové volání - české číslo v zahraničí

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SonicxSonicx 25. 12. 2016 22:54

Dobrý den,

omlouvám se za nevýstižný nadpis tématu, ale lepší jsem nevymyslel. Prosím o radu, zda je níže popsaný problém řešitelný bez enormních technických problémů a za nějaké rozumné peníze (tj. bez velkých nákladů).

Tj. dá se toto řešit například IP telefonováním?

1) potřebuji zřídit české telefonní číslo  - zda to bude číslo pevné linky nebo mobilní není důležité. Jedná se o číslo pro zákazníky malého eshopu

2) vzhledem k dlouhodobému plánovanému pobytu v zahraničí chci telefonáty zákazníky, kteří budou na toto číslo volat, vyřizovat ze zahraničí. Klasické přesměrování na mobil není možné, jelikož by s tímto souviseli obrovské náklady na roaming

3) má představa je, že by se zřídila některá ze služeb IP telefonování (pokud toto funguje, jak se domnívám) a tedy zákazník by volal na české číslo za normální cenu, dle jeho tarifu a já bych mohl tyto hovory vyřizovat přes volání přes internet ze zahraničí za podstatně nižší ceny

Dále se dotazuji, zda k provozování volání přes Vaše služby je potřeba telefonáty vyřizovat přes počítač nebo je na toto aplikace pro mobilní telefon?

Je možno toto vyřešit a hradit pouze paušál? Tj. aby nebyla tarifikována každá minuta hovoru?
SonicxSonicx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 25. 12. 2016 23:38

Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 25. 12. 2016 23:44

Ahoj,

uveřejni zdejší svůj příspěvek i na fóru virtuálního operátora Odorik (www.odorik.cz).

Jsem jejich zákazníkem už pár let a i když to, co konkrétně poptáváš, nepoužívám, ve fóru se o podobných tématech občas píše.

Umožňují nastavení hodně věcí přes webové rozhraní. Jsou docela flexibilní a ochotní řešit i nestandardní věci.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 25. 12. 2016 23:47

Vodafone WiFi volani.

amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod SonicxSonicx 26. 12. 2016 01:03

Máte zkušenosti, co je z toho lepší? Vodafone WIFI volání? Tmobile wifi volání? odorik?

Četl jsem, že například v Asii (o tu se mi jedná) je slyšitelné zpoždění hlasu.
SonicxSonicx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepan_22 27. 12. 2016 10:13

T-Mobile ma zahraničí blokováne. Zpoždění je nejspíš způsobené místní konektivitou, kolik máš ping na CZ NIC? Mimochodem, experiment lepší teorie, si nech poslat kartu, kup nějaký kredit u Odorika a uvidíš.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2016 13:03

Pokud chces kvalitu hovoru je krajne vhodne mit g729 codec nahozenej, je licencovanej, takze placenej.pouzivam na iptelefonii nikoliv odorika ale jinyho poskytovatele voocall kvuli tomu ze moje gsm cislo mam zadarmo, nikoliv za priplatek, to mi u odorika vadilo, ucet tam porad mam.Takze nic neresim, at mi vola kdokoliv odkudkoliv.Vidi moje puvodni gsm cislo pokud volam ja a pokud vola mne taky netusi ze jsme na iptelefonii
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 28. 12. 2016 22:10

U Vodafone wifi volani je ale potreba udrzovat SIMku v provozu a odhadoval bych, ze v pripade problemu to pro Vodafone nebude priorita k oprave.

Oficialne myslim nesmis ceske pevne cislo provozovat mimo CR, na to jsou cisla zacinajici 910. U nich je zas problem, ze dost lidi vidi cislo zacinajici 9 a cekaji 100Kc/minutu.
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido 7. 1. 2017 13:13

Jakýkoliv VoIP operátor.
Zřídíš si normální geografické číslo (pevná linka) a nomadické (předvolba 910).
Geografické číslo natvrdo přesměruješ na nomadické (v rámci jednoho operátora je to zdarma) a můžeš legálně přijímat hovory na českém čísle v zahraničí.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 1. 2017 15:09

voocalk,nic nezrizujes ,jenom nastavis v app.jo nebude pevne,ale rekl bych ze treba puvodni eurotel cislo z roku 1996 je celkem duveryhodne :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 1. 2017 15:40

Ale on chce, aby mu na to cislo zakaznici volali a on neplatil udrzovaci pausal ani poplatky za prichozi hovory v roamingu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido 8. 1. 2017 12:36

Udržovací poplatek bývá od 1 do 20 Kč za číslo. Při dobré volbě operátora zaplatí za 2 čísla 2 Kč měsíčně. To mi nepřijde nijak moc na to, že ho to bude živit.
Při vložení kreditu 200 Kč mu to vydrží na 100 měsíců což je cca 8.5 roku (pokud teda nic neprovolá). Kredit nepropadá takže se fakt dalších 8 let nemusí o nic starat.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 9. 1. 2017 08:17

To plati pro VOIP cislo, ja se bavim o mobilnim.

Jestli to dobre chapu, tak oooooooooo radi, at si zridi VOIP linku a u ni nastavi CLIP mobilniho cisla. Pokud to mobilni cislo ale da zakaznikum (viz "eurotel cislo z roku 1996 je celkem duveryhodne"), tak se mu na tu VOIP linku nedovolaji, ne? Budou mu volat na mobilni SIM a bud bude zvedat mobil, platit roamingove poplatky a jeste udrzovat tu mobilni SIM nebo nastavi presmerovani na pevnou a bude platit presmerovani a udrzovat SIM.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 1. 2017 08:48

Prijimat hovory lze pres voip o jakym roamingu je rec ? V nastaveni csip date dostupnost na.. No a vzhledem k tomu ze pro celou evropskou unii jde mit cca 3 giga dat za nakych 12 ero nemyslim si ze bude COKOLIV platit.Dostupnost na wifi,dostupnost na datech.Stara sim s puvodnim cislem,nova pouze pro data.Dualsim..Tot vse.Vse orobiha pres voip,volajici vidi ovsem gsm cislo,at uz mu volam ja nebo on mne.
A o jakym pausalu je rec uz nechapu vubec :-) Bud mam cislo co proste pouzivam a zaroven voocall KTEREJ NABIJU,nebo nemam nic a musim si neco poridit.Pausal je volba,nikoliv povinost.Udrzovani voocalu mne stoji cca 10 korun mesicne,pro koho jsou to penize at se radej o tom ze chce delat obchod nebavi :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonix 9. 1. 2017 09:27

A já už vůbec nechápu, jak se někdo může dovolat na VOIP linku, když vytočí mobilní číslo. To jako lze převést mobilní číslo k VOIP operátorovi?
sonix
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků