Neomezené SMS -kde?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mates118 8. 12. 2016 18:37

Ahoj,nevíte jestli vodafone ještě nabízí neomezené SMS u předplacené karty,Tuším ,že to bylo za nějakých 500kč/měsíčně.Nechci paušál.Nebo jestli je nějaká alternativa u virtuálních operáturů,kde je možnost neomezených sms.díky ;-)
mates118
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zagy 8. 12. 2016 19:06

Předpladenka od O2 za 20,- Kč denně
zagy
Junior

Odeslat příspěvekod mates118 10. 12. 2016 12:08

a to se dá někde koupit?dříve to poskytoval vodafone za 500kč měsíčně jste měli neomezene sms do všech sítí ,ale to již je nyní zrušené.není nějaká alternativa?
mates118
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 12. 2016 12:14

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 10. 12. 2016 16:04

Tescomobile za 120 korun týdně neomezené smsky a volání do všech sítí.
PředplaDENka O2 má neomezené volání za 20 korun, když chce i smsky, tak za 25 korun denně
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LadislavM 10. 12. 2016 19:39

ČEZ má neomezené sms v síti Čez za 0Kč.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod mates118 11. 12. 2016 19:15

tak jsem zkusil tu předpladenku a po 400sms mě to zablokovali.... :shock:
mates118
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 11. 12. 2016 19:33

Zablokovali?? A nevyčerpal jsi kredit? Asi ty smsky byly zpoplatněné. Obvykle platí, že smsky jsou zdarma jen ve vlastní síti.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod riki 11. 12. 2016 20:32

Jak může vyčerpat kredit,když mu ho strhnou a potom to má vše neomezené??Obvyklé to tedy není,že jen do vlastní sítě,protože tady to vychází na 750,- měsíčně vše neomezeně...někde bude chyba,volal bych operátora...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 11. 12. 2016 20:43

Vodafone nabízí neomezené sms do všech sítí za 500Kč, ale obvykle dává bez úvazku na dva roky slevu 50%. Takže za 250Kč neomezené sms do všude. Přidáš další 250 Kč a při smlouvání dají k tomu i neomezené volání do všude + data 1,5GB
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 12. 2016 20:47

To vypadá na zneužívání služby; 400 SMS za 3 dny a pak blokace.
Tazatel by mohl vysvětlit, k čemu ty neomezené SMS potřebuje..
anonymni

Odeslat příspěvekod mates118 11. 12. 2016 21:23

normálka ,jsem odeslal přání obchodním partnerum ,možná to vyhodnotil nějaký robot jako spam když je to 400x sms se stejným textem.Jinak volat je možné ale sms nejdou.Možná je jen nastavený denní limit 400sms.a po pulnoci to zase pujde...
mates118
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 12. 12. 2016 00:45

celkem zajímavy text...

Doporučuji si pořídit několik simkaret, které mají balíček neomezených SMS. Vyjde to tak nejlevněji. Neomezeně v reklamštině neznamená neomezeně ve skutečnosti, proto doporučuji těch simkaret několik a zátěž rozdělit. Nerozdělujte zátěž náhodně ale tak, že každá simkarta by prostě obsluhovala jisté zákazníky nebo předčíslí.
Důležité je, aby na stejné číslo posílali pokud možno vždy přes stejnou simkartu. Je to tak lepší jak pro zákazníka samotného, tak pro statistickou analýzu mobilního operátora, kterou dělá, aby se rozhodl, jestli simkartu zablokovat, a jakou si vymyslí záminku.

Na jednu "neomezenou" SIM nedoporučuji více jak 5000 SMS, hranice, kdy je pravděpodobné, že se něco stane, je cca 10 000 SMS/sim. Např. O2 to může začít účtovat (má to ale v podmínkách, tedy chová se nejférověji), ostatní SIM mohou zablokovat a hrát si na mrtvého brouka.
Záminkou je vágní formulace, že není dovoleno automatizované hromadné odesílání. To ale nejsou schopni/ochotni přesně definovat.
Nebo též bývá záminka v tom, že Vás falešně nařknou ze spamování.

Ve skutečnosti jim ale vadí množství odeslaných SMS z jedné simkarty za dané období a důvody zablokování jsou jen výmysly. Je dobré si nastudovat popisky malými písmenky a ptát se předem, zda-li je dané použití dovoleno, a kde je přesně hranice. Na to operátoři nechtějí odpovídat, ale preventivně bych si takovou korespondenci schoval, kdyby později vyrukovali s nějakou pokutou.

SMS lze odesílat pomocí USB klacíků za pár stovek přímo z počítače.
Pomocí USB hubu můžete připojit klacíků, kolik chcete. Můžete dokonce zpracovávat i případné odpovědi.

Jiná možnost je si na to pořídit levné android telefony a nahrát do nich aplikaci na SMS. SMS pak zadávat přes API pomocí WIFI spojení.

Jiná možnost je odesílat přes API např. odorik.cz , tam se ale nelze dostat na žádnou opravdu zajímavou cenu. Problematické je také zpracovávání odpovědí a fakt, že za případné odpovědi zaplatí pomatený zákazník zvýšenou sazbu jako za sms na pevnou. API je dobré mít nachystané jako záložní řešení.
Pokud se někde na zajímavou cenu za doručování SMS přes API dostanete, pravděpodobně je to nespolehlivé přes bílé koně a sim s neomezenými balíčky SMS. Takto se to ale přeprodávat nesmí.

Hodně dlouho to používala např. FIO banka, nyní ale SMS s potvrzovacím kódem přijdou také z nesmyslného krátkého čísla shortcode. FIO ale mohla dostat podstatně lepší cenu, než na jakou dosáhneme my nebo vy.

Tedy je to Kocourkov.

A SMS odeslané přes zahraniční služby mohou zahazovat - není to spolehlivé a také je to poměrně drahé.

Pokud máte s neomezenými SMS i neomezené volání můžete si přesměrovat příchozí hovory na nějaké číslo, kde to bude opravdu někdo zdvihat - a to třeba i pevné VoIP číslo. Pomatený zákazník, který volá zpět se tak dovolá.
mates118
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 12. 2016 11:05

Zajímavé. Čistě teoreticky, jsou ty neomezené SMSky u O2 omezeny denním limitem, tedy cca 333 denně, nebo až na základě úhrnu za měsíc? Jsem u O2, takže tu jejich vágní formulaci v OP znám. Nechme stranou, že na limit se dostane málokdo. I mně operátor na chatu potvrdil, že pokud jsem službu nezneužil, nebudou se mi ani nad limit účtovat žádné poplatky. Háček je v tom, že já sám musím prokázat, že jsem službu nezneužil, tedy že není SIM umístěna v SMS bráně, že automaticky negeneruji hovory atd. Poslání přání na velký počet čísel není podle mě zneužití služby. Spíš mám pocit, že O2 automaticky považuje za zneužití překročení 10 tisíc jednotek, ledaže uspokojivě prokážete opak. Ale co se tím konkrétně rozumí, těžko soudit. Z mého pohledu i kdybyste poslal nárazově za den tisíc textovek, operátorům to může být fuk, pokud další dny uberete a v celkovém měsíčním úhrnu nepřekročíte 10 tisíc jednotek. Spíš by mi působilo podezřele 333 SMS každý den v měsíci. Má někdo zkušenost? Dotkl se někdo limitů? To, co tazatel udělal za den, já dělám tak za měsíc.

Vodafone limit neuvádí a T-Mobile ho zrušil, když se ukázalo, že ke zneužití služby nedochází. Možná by se nám mohl do diskuze vyjádřit někdo z O2, zda o zrušení limitů neuvažují taky, případně jak mám prokázat, že službu nezneužívám, jen si hodně píšu s děvčaty :D Vsadil bych si, že limitu dosáhne jen promile zákazníků, takže není důvod ten limit držet.

Nicméně pokud to tazatel používá pro firemní účely, možná nabízí O2 nějaké jiné, firemní tarify, které jsou skutečně neomezené a kde je operátorovi naprosto jedno kde, kam, co a v jakém množství posíláte. Je ale dost pravděpodobné, že budou za jiné peníze než ty pro běžné zákazníky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates118 12. 12. 2016 11:28

no čekal jsem ,že dneska to bude fungovat ,ale pořád to nejde.Asi tam ani nemá cenu volat na podporu.je pravda že v SMS byli uvedeny webove stranky ,tak je to brane jako rozesilani spamu.je nějaká jiná alternativa?jak levně rozeslat 8000sms měsíčně aniž bych musel byt nekde u operatora registrovany?Třeba u vodafonu máte za 890kč také neomezené sms na měsíc za kredit,ale nechce se me to dobíjet aby mě to zase za chvíli zablokovali....
Naposledy upravil mates118 dne 12. 12. 2016 11:54, celkově upraveno 1
mates118
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků