Přetížená síť - projevy

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MobiLLion 20. 8. 2015 11:53

Ahojte,

zajímaly by mě vaše zkušenosti s tím, jak se projevuje přetížená síť mobilního operátora na místech s dočasně větším výskytem lidí (např. hudební festivaly, sportovní akce atd.).

Nedávno jsem jednu takovou akci navštívil, jednalo se o vesnici s několika stovkami stálých obyvatel (Bouzov), kde je standardní provoz minimální. V době konání hudebního festivalu jsem se setkal s přetíženou sítí, na čemž by nebylo nic zvláštního, trochu mě ale překvapilo to, že signál úplně vypadával (hláška "žádný signál"). Do teď jsem žil v tom, že přetížení sítě se projevuje tím, že signál je dostupný, ale nelze využívat služby.

Jaké jsou vaše zkušenosti?
MobiLLion
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 21. 8. 2015 12:11

Signál jako takový se opravdu nevypne, ale telefon může usoudit, že ho síť neslyší (protože mu neodpoví, ale ne protože ho neslyší, ale protože je přetížená) a dočasně ji zablacklistuje a jde vyhledávat jiný vysílač.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 23. 8. 2015 07:39

Co popisujes vyse je prevazne neduhem 3G site, kde je pouze jeden spolecny uplinkovy kanal, ktery se vyuziva pro signalizaci, data i voice. Pokud dojde k zahlceni tohoto kanalu, BTS prestane na nektere pozadavky odpovidat, na coz mobilni telefony reaguji zvysovanim vysilaciho vykonu a retransmitem svych pozadavku, coz v podstate zarusi dany kanal a BTS v podstate ohluchne.
V pripade 2G a LTE se toto nestava (odlisny design pristupu ke kanalum).
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 23. 8. 2015 10:59

Takže přepnutí na only 2G by mohlo pomoci, když většina telefonů je připojena na 3G či 4G...
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 24. 8. 2015 21:04

pokud ti jde primarne o hovory a SMS, tak urcite... pretizene LTE jsem v Cechach jeste nevidel
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod MobiLLion 25. 8. 2015 13:48

Pánové, díky moc za vysvětlení.
MobiLLion
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2017 07:35

Při včerejším královéhradeckém Majálesu bylo nepracovatelno na internetu jak na LTE, tak na 3G i EDGE (pomalé odezvy a výpadky v prohlížečích, přitom do Internetu stále připojeno). Mám Vodafone Internet bez kabelu+ (s Vodafone B3000) a bydlím pár set metrů od místa akce.

Dnes zas OK.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 22. 4. 2017 13:57

O2 se statečně drželo, šlo volat, posílat sms i datovat. Hlášení přímo z epicentra akce :D
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2017 16:58

Díky za info. O2 s možností datového připojení mám taky, ale byl jsem líný přehazovat SIM kartu z telefonu do modemu, abych zkoušel, jak je na tom jiná síť.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 4. 2017 19:20

Stačí jednou akce na Konopisti kam přijde tisíc možná dva tisíce lidí, a maximálně pošleš sms.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků