Nejlevnější ADSL/VDSL (pevný internet)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tielk 28. 9. 2017 07:05

Ne to jsem nepochopil nebo na to v te mape nenarazil a nebo v nasi lokalite zadna vystavba neni planovana ale toto jsem tam nenasel.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 28. 9. 2017 08:22

zkoušel sem i pokusně všude možně a nic, ale tak ono těch míst bude relativně málo, takže se trefit nebude tak lehký
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snoop69 3. 10. 2017 07:48

Tak jsem se zeptal, kde najdu v mapě plánované výstavby DSLAMů

Děkujeme za Váš dotaz. Výhledy, které zmiňujete, jsou pro jednotlivé lokality zaneseny přímo v mapě pokrytí. To znamená, že pokud na Vámi zkoumané lokalitě dojde ke zrychlení v období 4 či 7 měsíců, informace se Vám automaticky zobrazí společně s poznámkou o aktuálně dostupné rychlosti na Vaší adrese. Mapu připojení máme v plánu rozšířit i o zmíněné DSLAMy, tak abyste do budoucna mohli znát jejich umístění, od kterého je například odvislá i maximální rychlost, kterou na Vaši adrese jsme schopni nabídnout. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 12. 10. 2017 12:20

Tak jsem zkoušel znovu projíždět mapu, abych viděl jak vypadá popis, když se někde chystá výstavba a podařilo se :tleskani
Obrázek
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.eight.a 13. 11. 2017 15:22

Ahoj, do nedávna jsme měli VDSL internet + TV od O2 pro dva byty, dohromady za nějakých 1200,- Kč. Jednoho bytu se zbavíme, a tak pro něj skončí i dodávka těchto služeb. Standardní nabídka internetu a TV od O2 je za bezmála 800,- Kč. Zdá se, že žádné slevy nedosáhneme a za tuto cenu jejich služby nechceme, takže přejdeme ke konkurenci. Slevu 100,- Kč za kombinaci s mobilními službami dostat nemůžeme - já mám Kaktus a přítelkyně je dosud vázaná tarifem O2 family na který údajně nemůže dostat slevu.

V tuto chvíli se zdá, že nejvýhodnější nabídkou je akční balíček T-Mobile platný od 1. listopadu do konce roku 2017 s internetem a TV za 499,- Kč. Postupně to spěje k tomu, že této nabídky využijeme.

Má tu někdo nějakou zkušenost, případně by věděl o něčem lepším?
Naposledy upravil k.eight.a dne 13. 11. 2017 22:04, celkově upraveno 3
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotzinger 13. 11. 2017 20:40

Díval jsem se na svůj barák na VDSL před měsícem, a bylo tam zrychlujeme z 20 na 40Mbit/s za 3 měsíce. Podíval jsem se teď po měsíci, a už je tam zrychlujeme za 4 měsíce.
gotzinger
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 4. 1. 2018 11:19

Taky by mě zajímalo jestli má někdo zkušenost nabídky zvýhodněného pevného internetu např. od T-M.
Řešil jsem na prodejně 2 své mobily (2x flat za zvýhodněnou cenu, ale ještě 1,5roku úvazek) a chlapík jen tak mimo řeč nabídl pevný internet (po tel.drátech), přičemž údajně u nás v baráku by to mohlo jet až 50Mb/s, kterou standardně nabízí za 499Kč/měs. Ale k těm telefonům mě to nějak spočítal, že bych se dostal na cca 380 Kč/měs. Což se mi zdá poměrně velmi solidní nabídka, když aktuálně platím místnímu providerovi 280Kč za dost nestabilních 16Mb. Ale nedostal jsem tu nabídku písemně, tak nevím, jestli by to tak skutečně bylo, nebo by to vyšlo ve skutečnosti dráž.
Nemá někdo nějakou aktuální zkušenost???
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 1. 2018 12:21

To je běžně, že pokud máš nějaký tarif, slevni i internet do baráku.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 4. 1. 2018 12:43

Jo, je běžné, že k hlasovému tarifu slevní DSL, ale s tou rychlostí opatrně :-) Napíšou, že to jede AŽ 50mb/s, takže to třeba pojede 25...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 5. 1. 2018 13:20

Při prodloužení smlouvy o 24 měsíců mi TM nabídl 30% slevu - za paušálu Pevný internet základ (VDSL 20/2), tj. za 279,30 Kč/měsíčně (místo 399 Kč). Za plnou cenu 399 Kč by to bylo možné užívat dál i bez smlouvy, tedy bez závázku (na dobu neučitou).
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 5. 1. 2018 15:40

Ještě počítej s cenou pořízení modemu, respektive s tím, že když vezmeš uvázek, dostaneš ho výhodněji :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 30. 1. 2018 10:43

má někdo zkušenost s přechodem od O2 k T-M? u O2 teď platím 505Kč což se mi zdá už docela dost za tarif 20/2, ale reálně za 16/0,5, bude nějaký rozdíl v poskytovaných rychlostech? kde konkrétně se to dělí? na ústředně nebo si t-m pronajímá i konektivitu do sítě stejnou? tzn. bude tam jen administrativní krok? protože si říkám jestli se všem alternativním poskytovatelům pak vyplatí tahat konektivitu ke každému dslamu? i třeba kvůli jednomu uživateli..dost přemýšlím totiž i nad netem přes LTE máme tu 800MHz+1800MHz ale chytím i vzdálenější vysílač 800+1800MHz, tam už je to na hraně, ale není to pro moc obyvatel tak by to mohlo šlapat celkem obstojně a hlavně bych měl větší upload na tarifu 20/5.. u O2 teda vdsl šlape bez výkyvů prostě kdykoliv 16/0,5 ať je večer noc atd. vždy stejná a stabilní rychlost i při stahování to prostě vůbec nekolísá, bude to stejné i u t-m?nebo ty mají svojí konektivitu a může to být horší? u t-m mě láká o stovku nižší cena a bez závazkové využití
EDIT: teď jsem koukal do ceníku t-mobile a tammají za adsl/vdsl odlišné ceny než co uvádí na webu? já myslel že ceny jsou jednotné bez ohledu na technologii a to 399/499/599, ale koukám že vdsl nabízí jen 20 a 50 a za ceny 704,83 a 799, s hlasovým paušálem od t-m pak za nižší ceny
Naposledy upravil JayDeeSq dne 30. 1. 2018 11:02, celkově upraveno 1
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 30. 1. 2018 10:48

Si zadej na TMO webu svoji adresu a tam ti něco vyskočí co ti můžou poskytnout, případně zavolají. O dráty se stará Cetin a ten pak slouží jak O2 tak TMO, větší péči má TMO ale pokud ti dobře jede O2 tak v tom změna asi nebude. LTE záleží na oblasti kde jseš.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 30. 1. 2018 10:59

ADSL od různých poskytovatelů ti pojede stejnou maximální rychlostí, protože prostě využívají stejnou konektivitu. Jediný, proč využívat jiného operátora je to, že někde dostaneš slevu za to že od toho stejného operátora využíváš také mobilní služby, potom má cenu přejít.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 31. 1. 2018 01:41

já tu oficiálně adsl vůbec mít nemůžu, podle pokrytí t-m i cetin to tvrdí dle map, že pouze hlasové služby..dlouhou dobu mi nechtěli ani pustit vyšší rychlost to mi pořád tvrdili, že to nejde, že se vůbec diví, že mi tam funguje něco, přitom v modemu sem viděl dosažitelnou rychlost dost vysokou..až jsem na infolince narazil na jednu paní co mi řekla já to tu přenastavim a kdyz to vyssi rychlost nezvládne tak hned volejte a vrátíme zpátky...tak sem se posunul najednou na 20mbit..od O2 bych rád i z principu, protože sem s nima měl nepřijemné tahanice okolo pevné linky i mobilních služeb a už jsem si řekl že dost, ale zas si tím nechi úplně zavařit..LTE teď tu je úplně v pohodě..ale co za rok za dva to nikdo nedokáže odhadnout jinak teď to díky LTE-A lítá solidně kdykoliv..na tarif 20/5 tam je velká rezerva..šlape to vždy víc jak 50mbit
JayDeeSq
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků