Nejlevnější ADSL/VDSL (pevný internet)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod tramin 1. 4. 2018 08:43

Mám dotaz ohledně modemu od T-Mobile Zyxel(ten levnější).
Pořídil jsem babičce v Ivančicích pevný internet(píšu v jiném vláknu),zhruby týden jel bez problémů.Potom,dle babičky,v noci svítila kontrolka internetu červeně.Přijel jsem k ní,modem restartoval,udělal tovární nastavení,znovu celé propojil.Od té doby kontrolky LAN a internet blikají zeleně(nesvítí trvale)a spojení je nestabilní.Netuším,čím to může být a jak mám dál postupovat.Sám tam musím z Brna pořád dojíždět a s touto službou nemám žádnou zkušenost.Dík za pomoc
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2018 10:11

Zkontrolovat přívodní kabel. Zavolat do tmobilu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 1. 4. 2018 12:30

S kabelem nikdo nic nedělal,LAN porty vyzkoušeny všechny.A je nějaké číslo na ně s tímto konkrétním problémem?
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 9. 4. 2018 12:04

+4U již nenabízí pevný internet ADSL/VDSL
Z jejich webové prezentace zmizela informace o pevném internetu a dále jsem tuto skutečnost ověřil na infolince :-( (v ceníku tarif zůstal, ale není dále nabízen)
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 5. 2018 13:17

První zkušenosti s 365internet
Mám dva dny zřízený internet od tohoto poskytovatele. Nejprve byl menší problém s přenosem od O2, ale chyba byla nejspíš na straně O2.
365internet ochotně reagoval i během víkendu (nelze se sice dovolat na infolinku, ale mají tam technika na dohledu a ten situaci řešil o víkendu). Během toho jsem se dozvěděl, že mají s Cetinem smluvenou technickou podporu i na nepracovní dny - připojení proběhlo ve svátek 1. 5.
Při platbě na celý rok dopředu rovnou dostanete slevu 10 % (nikoliv až po roce). Fakturuje se po zapojení až od 1. nebo 15. dne v měsíci, takže když se dobře trefíte, dostanete i pár dnů internetu zadarmo.
Rychlost jsem měřil jenom jednou: 46/4,6 (s tarifem 50/5 Mbps).
Podle mě naprosto v pořádku :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 29. 5. 2018 09:43

tramin: Mám od T-mobile z roku 2015 starší modem ZyXEL VMG1312-B30B a také jsem s ním měl poslední dobou problém se stabilitou a vypadáváním internetu. Vyřešil jsem to novým FW z 20.1.2017, který jsem nainstaloval ze stránek http://www.techzona.cz, konkrétně zde:

https://www.o2.cz/osobni/techzona-modem ... b=download
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod pider 17. 8. 2018 09:59

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu, kterého poskytovatele bych měl doporučit svoji známé. Rychlost jí doma půjde 20 Mb/s VDSL, nyní má O2, ale tuto firmu již po špatných zkušenostech nechce. Jde mi nejen o cenu, ale i o solidnost firmy a bezproblémový servis. Moc děkuji za rady. :-)
pider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 17. 8. 2018 10:42

Doporučil bych T-Mobile - bez závazku za 399 Kč.

Při sjednání závazku 24 měsíců je služba za stejnou cenu, ale navíc je zde možnost pořízení nového modemu za zvýhodněnou cenu. Je ale samozřejmě možnost plynulého převodu od o2 se stávajícím modemem. Doporučuji kontaktovat nejprve o2 a vyžádat kód pro přenos k jinému operátorovi.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 18. 8. 2018 10:42

o2 jí ukecá a nakonec stejně zůstane:) protože cenu podstřelí, ale jinak t-m je určitě dobrá volba, lze to i malinko levněji, ale to už za pokusy většinou nestojí
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 8. 11. 2018 08:37

Aktuální srovnání poskytovatelů VDSL
https://www.cnews.cz/prehled-tabulka-sr ... l-internet

Po půl roce s 365internet mohu říct, že bez jediného výpadku/problému.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redfox1 16. 11. 2018 15:54

Nevíte někdo, jestli se dá u T-Mobile získat xDSL (Pevný 20) bez závazku?
Na jejich webu o délce závazku nic nepíší, na adsl.cz uvádějí 24 měsíců.
redfox1
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 11. 2018 13:39

Ano, lze sjednat Pevný internet S bez závazku za 399 Kč. Nedá se k tomu vzít zvýhodněný modem, to je jediný rozdíl. Objednat lze online http://www.t-mobile.cz/pevny-internet (zavolají zpět), na prodejně či na telefonu 800 73 73 73.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod redfox1 3. 12. 2018 10:57

Pls lze u nějaké firmy koupit xDSL připojení a platit Paypalem?
redfox1
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 3. 12. 2018 11:46

Nelze, jen v samoobsluze platební kartou vydanou v ČR. Určitě u O2, T-Mobile i Vodafone.
TrustNo1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků