UPC: televize, internet, telefon.

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 2. 2014 20:33

Podělím se s zcela čerstvou zkušeností s retencí u UPC.. Někdy 14 dní zpět mě přišel mejl, že mě ruší tarif Basic u mé pevné linky (paušál 1,-, pronájem přístroje 1,- a volání na pevné linky taky za 1,-) a mění mě ho na nějaký zázrak za 25,- měsíčně a pronájem přístroje za 10,-.. protože pevnou linku prakticky nepotřebuji, zavolal jsem si a že chci službu zrušit..Mělo mě volat retenční, ale ani po 9 dnech nebylo schopné, tak jsem vše včera urgoval..Opět jsem zopakoval, že pevná linka mě prakticky slouží jen k volání na UPC linku, kde přepojení na operátora trvá víceméně pokaždé 10 min a peníze za volání jen letí..A výsledek, i když veškeré staré retenční nabídky údajně ruší, u mě zůstala pevná linka za stejných podmínek, kromě ceny volání, které stoupne na těch, v dnešní době, předražených 2,75 za minutu..Ale do UPC zdarma, takže si nenechte zmást hlavu a trvejte na ukončení služeb, ono se vždy něco najde, jak Vás udrží...


Internet (30mb/s) jsem měl u nich 4 roky za 300,- měsíčně včetně pronájmu modemu, minulý rok v listopadu mě už nabídku novou dát nechtěli a tak jsem zdarma (běžně je snížení tarifu za 300,-) přešel na rychlost 5 mb/s, na prohlížení www bohatě stačí a cenovka se ustálila na 200,- za měsíc + 50,- modem
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonyni 28. 2. 2014 21:57

Překlopila se někomu čerstvě rychlost z 5/512 na 10/1? Mě dneska a rychlost je mizerná, přičemž speed test ukazuje 10/1. Konkrétně - stáhl jsem si film objem 900 MB - u původní rychlosti to trvalo 30-40 minut a dneska mi to ukazuje přes 2 hodiny. Nechápu, v čem je zakopanej pes. Modem jsem restartoval a žádná změna. Celkově internet se seká.
anonyni

Odeslat příspěvekod paty07 28. 2. 2014 22:08

Je to rozbitý :D
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 3. 2014 20:27

pm81:
ono zalezi take na tom, odkud stahujes. Vetsina free serveru rychlost omezuje. Takze rychlost stahovani nezavisi ani tak na tom, jak rychly mas internet, ale na tom, jak je rychly server, ze ktereho soubor stahujes. Treba ulozto omezuje typicky na 300 kb, ale casto da jen 150 kb a mene..
anonymni

Odeslat příspěvekod anonyni 1. 3. 2014 22:35

nnnokiaE52: Ano, přes ulozto. Registraci tam nemám, přesto ve čtvrtek jsem stahoval právě film a bylo do těch 45 minut a včera a dnes ukazuje 2 - 3 hodiny, což jsem zrušil. Jiný server neznám.
Každopádně, když se vrátím k rychlosti internetu, tak příliš nepozoruji rozdíl - 5/512 a 10/1. Jinak nestahuji velké objemy, doplňoval jsem si filmy do knihovny.
anonyni

Odeslat příspěvekod ramses33 1. 3. 2014 22:45

Proč místo odhadů, si nezměříš rychlost připojení na servru který službu poskytuje ?
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonyni 1. 3. 2014 23:37

Včera měřeno přes UPC web a rychlost.cz a ukazovalo 10/1 a dneska přes 9/1.

Můžete někdo zkusit něco stáhnout bez přihlášení na Ulozto? Teď jsem zkusil objem 750 MB a ukazuje to 3 hodiny. Předpokládám, že buď mají poruchu nebo je problém u mě, ale nevím s čím.
anonyni

Odeslat příspěvekod paty07 2. 3. 2014 00:00

Rychlost na free se odvíjí od počtu stahujících. Premium mají vždy přednost a maximální rychlost, tak si zaplať kilo a máš 750 za chvilku.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramses33 2. 3. 2014 00:22

pm81 píše:Včera měřeno přes UPC web a rychlost.cz a ukazovalo 10/1 a dneska přes 9/1.

Můžete někdo zkusit něco stáhnout bez přihlášení na Ulozto? Teď jsem zkusil objem 750 MB a ukazuje to 3 hodiny. Předpokládám, že buď mají poruchu nebo je problém u mě, ale nevím s čím.


takže rychlost máš potvrzenou. Je deklarovaná.

Umělé omezení rychlosti stahování ze serveru ti už vysvětlil paty07
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 2. 3. 2014 09:19

Je na tom snad neco nejasneho? Primo v miste, kde zadavas captcha, je to napsano (neni to schovano na 25. stranek VOP...).
Přílohy
ulozto.jpg
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod anonyni 2. 3. 2014 10:34

lol7: Řekl jsem něco takového?! V předchozích příspěvcích jsem poukázal na to, že když jsem měl starou rychlost (5/512) tak to bylo OK a s novou se to protáhlo. paty07 uvedl, že nezáleží na rychlosti, ale na uživatelích, což akceptuji. Znám možnosti registrace. Využíval jsem. Delší dobu jsem nedobíjel kredit, tak jsem to řešil bez registrace, nepotřeboval jsem objemy dat stahovat.
anonyni

Odeslat příspěvekod cojecoje 4. 3. 2014 11:35

Tak jsem do toho šel je to napůl roku za fajn cenu. No a kdybych potom nechtěl platit 449,- + 70,- tak zaplatím 1200,- pokutu a můžu odejít.

http://stabilniinternet.cz/
Iphone 6....
cojecoje
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2014 12:04

Hm, tak to je smutný, že po tom, co ti tady lidi napsali, jsi sáhl po rychlejším internetu.
Ale jsou to tvoje prachy 8-)
anonymni

Odeslat příspěvekod cojecoje 4. 3. 2014 12:14

Spíš jde o to, že je velká pravděpodobnost ceny 370,- i po 6-ti měsících. Né že by mi 10 mega za 270,-nestačilo, ale těch původních 30 bylo optimal a docela jsem se obával těch 10-ti mega.

Paní na infolince UPC to neřekla, jakou hotovou věc, ale poukazovala na to že můžu podat výpověď s tím že by cena nakonec zůstala oněch zmiňovaných 370,-.
I když můžu mít 16 mb WIFI za 249,- tak si radši přihodím 121,- a budu mít stabilní připojení. Přece jen s wifi jsem většinou té udávané rychlosti nedocílil byl jsem max na 70%.
Iphone 6....
cojecoje
Junior

Odeslat příspěvekod kitos 4. 3. 2014 19:43

Cojecoje: tak paní na lince napovídá co bude chtít, když dodá, že tak nějak by to mělo a nebo mohlo být. Ale to zákazníci už neslyší.. V tvém případě při zrušení po 6 měsících neplatíš žádnou pokutu 1200. Za zbývajících šest měsíců ti nic nedoúčtují. Jen ti jinak naúčtují prvních šest měsíců, tak jak to mají v podmínkách. 449 je věrnostní cena při užívání služby 12 měsíců. Není tam tedy žádný závazek na 12 měsíců. Ty jsi platil 300 ale nepokračuješ a tak ti za období, kdy jsi službu využíval naúčtují nevěrnostní cenu a ta je 649. V konkrétním případě tedy po 6 měsících doplacis 6x 349, takže bratru 2100. No mají to chytré vymyšlené, trochu komplikovaně, ale napsané je to celkem průhledně. Tak pro babičku asi nepruhledně, pro lidi na fóru myslím ok.
kitos
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků