T-Mobile - slevové poukazy (vouchery) pro zaměstnance

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TrustNo1 30. 8. 2013 10:11

Zajímavá položka byla v prodeji na Aukru: http://aukro.cz/show_item.php?item=3500848861 - prodáno za více než 1.500 Kč

- 50% sleva na nové tarify S Námi bez omezení

- S námi v síti - za 124,50 Kč
- S námi v síti+ - za 249,50 Kč
- S námi síť nesíť – za 374,50 Kč

Zajímalo by mě, kde se dají tyto kupony sehnat (zaměstnanci T-Mobile, spolupracující subjekty, významní klienti)?

Platnost je uvedena do 31.12.2014, ale podmínky na http://www.t-mobile.cz/poukaz se na tento typ voucheru nevztahují.
Naposledy upravil Fíla dne 4. 9. 2013 13:11, celkově upraveno 2
Důvod: odděleno z diskuze o retencích u TM do samostatného tématu
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 30. 8. 2013 12:37

50% slevu na novou radu tarifu S Nami maji k dispozici vsichni zamestnanci TM v omezenem poctu. Platnost je opravdu do konce pristiho roku. To, ze je nekdo prodava, je pekna prasarna, ale budiz...
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 31. 8. 2013 23:16

Co prasarna. Kšeft je kšeft a když to někdo koupí a bude mu to k užitku, tak proč ne? Furt lepší než, aby to propadlo nekde v šuplíku. To, že to je určitě v rozporu s nějakými vnitřními podmínkami TM už je vedlešjí... Navíc TM není žádný lidumil, co by se pro zákazníky šel roztrhat...
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 3. 9. 2013 09:27

Včera se na Aukru opět prodala stejná položka s 50% slevou na tarify T-Mobile S Námi:
http://aukro.cz/show_item.php?item=3513649460.

Tentokrát již za cenu 1.725 Kč.

U nejvyšího tarifu S námi síť nesíť je tato částka za 4,6 měsíce zpět (při měsíční úspoře 374,50 Kč). Jinými slovy: necelých 5 měsíců vás tarif vyjde na plnou cenu a zbylá část 24 měsíčního závazku je tedy se slevou 50%.

Je vůbec dovolené se zaměstnaneckými vouchery tímto způsobem veřejně obchodovat? Chápu, že kde je poptávka je i nabídka, ale připadne mi to nemorální. Jako by někdo nabízel např. zprostředkování tarifu u Bonerix za poplatek 500,- Kč...
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 3. 9. 2013 14:22

A proč by to bylo nemorální? Prostě voucher dotyčný nepotřebuje, tak ho prodá.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Terminator3 3. 9. 2013 19:09

Vůči zaměstnavateli je to urcite nemorální. Ten to zaměstnancům určitě neposkytl za účelem prodeje.
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 3. 9. 2013 20:10

Tak vůči zlatokopům operátorům bych nad tím vůbec nepřemýšlel. Navíc - zaměstnanec dostal bonus nebo-li plat v jiné podobě. A jak s tím naloží, je jen jeho věc. Co je na tom nemorální? Vidím v tom jen vaši závist těch peněz.
Naposledy upravil Reku dne 4. 9. 2013 02:24, celkově upraveno 1
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Terminator3 4. 9. 2013 06:07

Reku: Proč bych proboha někomu záviděl 1500 Kč? Jestli vy v tom od zaměstnance směrem k zaměstnavateli nevidíte nemorální chování, je mi vás docela líto. Mimochodem podminky této akce pro zaměstnance tm znám. Jsou určeny jen pro jejich blízké a rodinné příslušníky. A jejich prodej je přísně zakázán pod hrozbou deaktivace takto prodaných kupónů (mají svoje id).
Naposledy upravil Fíla dne 4. 9. 2013 13:10, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace předchozího příspěvku
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 4. 9. 2013 07:29

Aha. Tak to jsem nevěděl, omlouvám se podmínky neznám. Chyba ale není jen u mě, měl jsi místo plků psát hned od začátku fakta, které jsi uvedl až teď.
Přesto v tomto případě nejsem proti prodeji. Operátoři se chovají jako lichváři a trojkartel. Tak proč se ke zlu chovat nějak solidně? Nemám ani trochu důvod stát na straně trojkartelu....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TrustNo1 4. 9. 2013 09:30

Také nikomu nezávidím vydělané peníze v aukci. Je otázka nabídky a poptávky. Pokud voucher nevyužiji pro sebe, můžu ho nabídnout jinému. Pokud tarif se slevou chci a jsem ochoten za něj zaplatit takové peníze, koupím si ho. Nemorální není prodej čehokoliv, ale nemorální je chování vůči svému zaměstnavateli. Poukaz je k dispozici pro nejbližší nebo známé, ale ne k přímému prodeji v aukci. Sleva je navíc časově omezená a po dvou letech vyprší, proto se dá kalkulovat jen s úsporou v prvních dvou letech kontraktu. K tomu je ovšem potřeba připočíst cenu za pořízení voucheru. Při ceně 1.700,- potom vychází náklady na paušál místo 374,50 Kč na cca. 446,- Kč, tzn. reálná sleva je asi 40% místo 50%. Samozřejmě i to je lepší než se uvázat za plnou cenu.

Co se obecně mobilních operátorů týče, nemyslím si, že by i s cenou 375 Kč měsíčně prodělávali. Jen prostě vydělají méně. Propojovací poplatky do ostatních sítí jsou dnes na úrovni 0,27 Kč/min. bez DPH, tzn. i provolaných 1000 min. čistě do O2 nebo Vodafonu měsíčně není přes účtovaný paušál. To nepočítám, že propojovací poplatky dnes už nemají téměř žádný význam, protože stejnou sumu inkasuje můj operátor na příchozích hovorech. Berte také v úvahu, že zákazník je na 24 měsíců vázám, což je pro operátora velmi výhodné.

Pro srovnání s Rakouskem: virtuál YESSS (https://www.yesss.at/tarife-wertkarte/y ... lete/7/110) v síti A1 Telekom Austria účtuje na předplacené kartě za balíček 1000 min., 1000 SMS a 1000 MB dat 8,80 €, tedy ještě o nějakých 42% méně. A to prosím na předplacence bez jakékoliv vázanosti! U nás za to na předplacence nepořídíte ani týdenní balíček od O2... Hovory, SMS nebo 1 MB dat na rámec stojí 0,068 €. Ano, nejedná se o neomezený paušál jako v případě T-Mobile, ale jeho parametry jsou pro 98% zákazníků dostatčné.

Souhlasím tedy s názorem, že operátoři na našem trhu své zákazníky ždímají co jen to jde a v minulosti šlo. Takže s koupením a uplatněním voucheru problém nemám. Mám jen problém s tím, že mi připadne divné prodávat můj vlastní benefit od zaměstnavatele za takovou vysokou cenu. Ale jak jsem říkal: všechno je otázka nabídky a poptávky. Když se najde protistrana, která voucher koupí...
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 5. 9. 2013 07:10

Propojovaci poplatek je potreba nasobit dvakrat a pricist DPH, aby z toho vypadla dnesni regulovana cena mezi dvema ucastniky (v poplatku se pocita hovor od mobilu do jadra site/na predavaci rozhrani, takze v pripade dvou lidi to jde od prvniho do jadra a zpatky siti ke druhemu).

Aktualni info k uvedenym voucherum, pokud zbyva zakaznikovi z jeho predchoziho uvazku mene nez dvanact mesicu a uz drive presel na S nami sit nesit za plnou cenu, pri prodlouzeni smlouvy s timto voucherem ziskava uvedenou slevu az do konce nove prodlouzeneho uvazku (tedy 25-36 mesicu).
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 5. 9. 2013 08:41

zajDee:

Chápu Tvůj příspěvek správně, že pokud mám např. smlouvu do 11/2014 s tarifem "S námi v síti+" za plnou cenu 499 Kč budu si moci 11/2013 pořídit tarif "S námi síť nesíť" za polovinu (374,50 Kč) a to rovnou na tři roky?
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 5. 9. 2013 19:56

Ma nekdo na prodej uvedeny voucher?
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 6. 9. 2013 08:00

Tielk: Ano, opětovně je k dispozici na Aukru: http://aukro.cz/sleva-50-na-tarify-s-na ... 87870.html

Prý už poslední... :-)
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod PaegasRobin777 6. 9. 2013 08:54

Pro zajDee: Špatně čteš.V říjnu 2014 (měsíc dopředu) můžeš zažádat o zrušení stávající smlouvy a následně o aktivaci nové smlouvy.Dále je potřeba pořádně číst.Sleva není 50 % ale zhruba kolem 25 % a na 24 měsíců,nikoliv na 36 měsíců.Cena voucheru ÷ 24 měsíců + cena tarifu po slevě.Jen nevím jestli ten voucher má platnost.Není to stravenka není to slevový voucher.Někdo někde se to musí zadat.
PaegasRobin777
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků