ADSL(VDSL) internet misto 404 nejakych 500 kc

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2017 07:12

Situace v televizích se dostala do stavu,že kanály zdarma krom reklam a seriálů už nic nedávaj.Sport vůbec paběrkuje.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 27. 3. 2017 08:59

Také mám u nich po několika letech výpovědí už na stálo 404,-kč s automatickou prolongací.
O2TV ale nemám...ona vůbec situace na našem televizním trhu pro zákazníka není dobrá.

Když už jsem si O2TV pořídil kvůli anglické Premier League...od současné sezóny na ni O2 nezískalo práva a má je exkluzivně pouze DigiTV...takže kdo se chce jako já dívat na WRC, musí mít O2 + fotbal ( DigiTV)...a platit dvěma různým poskytovatelům TV je fakt nesmysl...nechápu proč se nedomluví na nějakém sdílení za sdílený poplatek...vyhráli by tak všichni!
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2017 13:31

Bo sou to hajzli, jeden si myslel,že precura druhyho a nakonec každý drží jen půl pytlíku.
Bohužel LM a ostatní vítězí 02, kdyby Digi udělal aspoň sdílení pro 2 .
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ricc4rd0 1. 4. 2017 16:14

Ahojte, jedině toto vlákno mi přišlo dost aktuální na můj dotaz. Neřeším teď cenu za VDSL, i když ějaká sleva by špatná nebyla. Co mi vadí víc je nádledující:
Do 30. 3. jsem měl ADSL2+, včera po obědě mi to přepnuli na VDSL (dřívější dotaz slečny na to, proč chci VDSL a ne ADSL nebudu komentovat). Slíbena rychlost "až" 50/5. Reálně to frčelo 45/5, krása. Sledoval jsem výkon linky v různých situacích, výpadky, latenci, jitter, vliv tahání ve více vláknech a upload, pořád docela slušné. Připomínám žádné výpadky a ani žádné velké stahování, za těch asi 10 hodin jsem na tom stáhnul max. 500MB. A ani dříve jsem to zase tak extrémě nevyužíval, za měsíc přeneseno tak maximálně 5-6GB. Šel jsem spát okolo 1. v noci, pořád 45/5. Ráno vstanu, modem restartnutý někdy během noci a nyní mám 30/2,8. Než to s nima začnu řešit, mám několik dotazů:
- Mám to vůbec smysl s nima řešit, když odhaduju nějaký PR kec, že je to pro mé dobro kvůli zvýšení stability apod.
- Pokud bych se rozhodl brát připojení od konkurence, ale samozřejmě po stejných drátech, nedopadlo by to stejně, když ty dráty má pořád pod palcem O2/Cetin? Takže by ani konkurenci nedovolili tam pustit víc než těch ořezaných 30/3+- ?
(Jinak s modemem ani splitterem myslím problém není, firmware je tam poslední, nastavil jsem jenom VDSL. Je to Comtrend VR-3026e v2)
ricc4rd0
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2017 18:49

Zkus zkontrolovat připojení v modemu.
Jinak několikrát debata ,že vlastní zákazníky 02 šidí, když na těch samých drátech konkurence ( TMO) běhá větší balík. Takže rychlost není v drátech ale na ústředně ,kde Cetin pro 02 dopoužívá stará železa.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ricc4rd0 1. 4. 2017 19:04

Díky, mě se to právě nezdá, že to několik hodin chodilo tak dobře a pak to evidentně zaříznuli. No ale otázka spíš je ta, jestli si u konkurence pomůžu, protože už modem je teď připojen jenom Up 3153 / Down 30614. Před tím bylo na modemu vidět Up 5028 / Down 45305.
Takže je to zaříznuté už na nejbližším přípojném místě.
ricc4rd0
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2017 20:12

Pokud ti TMO na drátech slíbí 50 ,tak budeš mít 50.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 2. 4. 2017 10:00

a jaká je v modemu nyní dosažitelná rychlost? jinak bych to s nima řešil, když to šlapalo tak to musí nastavit na tvojí žádost a to i kdyby tvrdili že to jí nemůže..takhle sem několik let byl zbytečně na 8/0,5...protože to prostě "nešlo" ačkoliv v modemu sem viděl že to umí víc až stačilo jednou narazit na spravného člověka a dalo se vše do pohybu
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ricc4rd0 2. 4. 2017 10:39

Tak opakovaný problém: 23:20 odpojení VDSL, za 3 minuty připojení a rychlost zase 40/5. Trvalo to přesně do 8:30 ráno, kdy se to zase odpojilo a připojilo na 32/3,2. Takže nakonec ta nízká rychlost nebude ten největší problém, ale to přepojování.
Měnil jsem splitter, namísto toho k VDSL jsem tam na zkoušku dal starší z ADSL a žádný vliv. V modemu je funkce testování chybovosti linky (BER). Párkrát jsem to otestoval a chybovost vždy 0. Jdu tam zavolat, jsem zvědav, co se dozvím.
ricc4rd0
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 2. 4. 2017 12:23

Občas blbne automatická detekce technologie (VDSL/ADSL) v routeru. To může mít za následek zpomalování / vypadávání připojení. Obecná rada - v případě takovýhle problému je nejlepší/nejefektivnější zavolat hned na podporu (oproti nám mají vzdálený přístup k modemu, diagnostiku sítě atd.).
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 4. 2017 14:44

V neděli si nemyslím,že bude plnej barák servisáků. Nemůžeš přehazovat modely adsl/vdsl není to řízeno u tebe ale z ústředny(úplně jiná technologie) a vrátit to nejde jen to můžeš ještě víc **** a budou to muset opravit ručně.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ricc4rd0 2. 4. 2017 16:12

Tak na tom zítra někdo přijede proměřit koncovou zásuvku u nás v baráku, údajně tam dost kolísá signál. Prej jsem moc daleko od ústředny, tak je prý zázrak, že to jede těch 42 a i těch 30Mbit, takže špatná zpráva už od začátku. Nakonec budu rád, že to pojede 20/2 :(((((
ricc4rd0
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 2. 4. 2017 16:46

V tom případě ještě můžeš požádat o analýzu linky, tj jestli by se nedalo k tobě z centrály dostat o něco rychleji. (ve větších městech se občas zvolí ne zcela ideální cesta)
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 2. 4. 2017 21:36

Zapoj to bez splitteru a uvidíš. Jinak jak daleko jsi od ústředny ?
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod ricc4rd0 4. 4. 2017 21:25

Tak v pondělí přišel technik, vyměnil zásuvku a "skříňku" na chodbě, vyhodil splitter a upravil to tak, abych to mohl dát přímo do modemu, údajně něco vyměnil i na protejší straně v ústředně a od té doby bez restartu, 47 download / 4,8 upload. Snad to tak už zůstane. Čekal jsem, že to budou okecávat, proč tam je nízká rychlost. Nečekané překvapení! Prý s novějším modemem bych dosáhl ještě několik Mb rychlosti navíc, ale zatím s tím čarovat už nebudu. Takto mi to teď stačí, snad mi nezačnou řezat rychlost. Ale jsem ve střehu, přece jenom je to O2.
Nechtěl jsem psát hned včera, dal jsem tomu trochu času a pozorování. Tak teď když jsem je pochválil mi to doufám nestrouhnou na třetinovou rychost.
Díky všem za rady a názory!
ricc4rd0
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků