GSM x UMTS T-Mobile CZ

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Shandorek 5. 10. 2012 16:58

Zdravím, chci si nastavit vlastnoručně operátora, jelikož při automatickém vyhledávání mi to občas díky mé poloze přeskočí na t-mobile sk. Vyhledalo mi to t-mobile cz gsm a t-mobile cz umts, který ze signálů má zejména na jižní moravě lepší pokrytí a je celkově kvalitnější a lepší, hlavně pro mobilní internet?
Shandorek
Junior

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 10. 2012 18:06

gsm mas grps a edge a umts 3G sit tedy hsdpa /hsupa
v mobilu staci to gsm, k notebooku to umts a to je ve mestech a mesteckach
takze zalezi k cemu to chces pouzivat v mobilu ci jestli v ntb na web ci stahovani souboru a taky kde.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 5. 10. 2012 18:14

Je to jedno, telefonu tímhle výběrem jen řeknete, který kód sítě budete používat (TM má 230 01). Telefon se pak bude sám přepínat mezi GSM a 3G. Kód sítě je stejný pro GSM i 3G.

(Nepředpokládám, že byste v jiném místě v menu ještě měnil preferenci pásma - obvykle je nastaveno GSM+3G, tedy automatická volba s preferencí 3G; většina telefonů umí zapnout režim "pouze GSM", některé umí i "pouze UMTS/3G" - s tím ale často mimo města nebudete mít signál. Režim GSM+3G je vhodný. Pokud byste byl na hranici 3G pokrytí, je vhodnější zapnout "pouze GSM", ale to nebude ve volbě operátora.)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Shandorek 5. 10. 2012 19:26

Takže umts je rychlejší jak gsm, ale jinak to je prakticky stejné? Když si dam ručně umts a pojedu mimo obzdlenou oblast kde to neni pokryte, tak mi signál vypadne, ne? Ručně to chci právě proto, aby se mi tov příhraničních oblastech nepřepojovalo např na t-mobile sk nebo O2 či vodafone. Po vyhledání mobilních sítí mám na výběr jednu ze šesti nalezených(gsm a umts od každého operátora), bohužel mi to nejde nijak kombinovat, ani nastavit třeba jen umts a v případě výpadku přepnutí na gsm.
Shandorek
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 5. 10. 2012 21:33

jak jiz rekl zajDee, v rucnim vyberu je jedno, jestli vyberes gsm nebo umts, protoze telefon se zafixuje na kod site (230 01 pro tmob). Pokud mas nastaven rezim umts+gsm, bude preferovat umts a v pripade jeho nedostupnosti prepne na gsm.

pouze umts nelze doporucit, protoze bude dochazet ke ztrate signalu mimo mesta. umts+gsm ma stinnou stranku v handoveru (prepnuti z jedne bts na druhou aniz by se rozpadl hovor) umts -> gsm, ktery byva mnohdy problematicky. pokud nestahujes vetsi mnozstvi dat, vyber pouze gsm a mas klid
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Shandorek 6. 10. 2012 00:45

Větší množství dat stahuju na wifi, ale i přesto mi to gsm přijde pomalé...
Já nevím jestli mám nastavené umts a automatické přepnutí na gsm když neni signál, asi ano protože mi to občas 3G ukazuje a když jedu v autě tak mi signál často padá a znovu hned naběhne. Potřebuju to udělat tak, aby to byl furt t-mobile cz a né aby mi to v příhraničních oblastech přeskakovalo na t-mobile sk a jiné operátory. Mobil mám nový, takže se v něm ještě moc nevyznám, ale ruční vyhledání mobilních sítí my nachází jen šest možností a to t-m cz gsm, t-m cz umts a tak stejně u O2 a vodafonu.
Samsung Galaxy S10 // Sony A7R III + Sony 85mm f1.4 GM + Tamron 17-28mm f2.8 + Sony 50mm f1.8// Lenovo Legion 5 Pro - Ryzen 5 5600H/ 16GB RAM/ RTX 3060/ 2x 500GB NVMe SSD/ 16" IPS QHD displej
Shandorek
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 6. 10. 2012 07:04

Prostě v tom vyhledání sítí vyberte T-Mobile GSM, telefon se postará o zbytek za vás - bude si sám vybírat 3G nebo GSM podle pokrytí, ale nikdy si sám nevybere zahraniční síť.

Netřeba to komplikovat. Ve výběru sítí jde opravdu jen o kód sítě, ne o rádiovou technologii.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Shandorek 6. 10. 2012 10:06

Nojo ale když mi telefon dává sám mezi gsm a umts vybrat? Dobře tedy, zkusím to gsm jak radíte.
Shandorek
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 8. 10. 2012 07:42

Prijde mi lepsi to jednou overit nez se 3x ptat na to same...
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Shandorek 10. 10. 2012 10:33

A mě přijde lepší se nejprve 100% ujistit a pak až něco zkoušet. Znáš to přísloví 2x měř, jednou řež, že? :-)
Samsung Galaxy S10 // Sony A7R III + Sony 85mm f1.4 GM + Tamron 17-28mm f2.8 + Sony 50mm f1.8// Lenovo Legion 5 Pro - Ryzen 5 5600H/ 16GB RAM/ RTX 3060/ 2x 500GB NVMe SSD/ 16" IPS QHD displej
Shandorek
Junior

Odeslat příspěvekod Tichus 10. 10. 2012 11:54

V některých situacích určitě, ale tady nic neriskuješ, takže jsi mohl klidně řezat a pak to změřit :-)
Tichus
Junior

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 10. 2012 13:14

Přesně tak, hrabat se ve firmaru telefonu nebo dělat jiné vylomeniny je něco jiného než jen nastavit režím sítě, což je naprosto standardní nastavení které lze kdykoli ihned změnit. Zabere to méně času než napsat dotaz :)

Jinak já standardně používám natvrdo nastavený režim GSM, subjektivně mám pocit že mobil déle vydrží a rychleji mi přijdou i zprávy při výpadku signálu mezi stanicemi metra. Ale je to možná jen subjektivní pocit, měření jsem nedělal :)
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 10. 10. 2012 21:45

Musim souhlasit s druhym odstaveckem od mobilamana...
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Shandorek 14. 10. 2012 12:16

No lidi, tak když jsem si dal natvrdo GSM a měl mobil poblíž reproduktorů, neustále mi bzučeli. Taky mně zaráží jedna věc, platím si internet, ale často mi nefunguje. Jsem myslím v dobře pokryté oblasti, kousek pod brnem, myslíte že by to mohla být chyba telefonu, kvůli které by uznali reklamaci?
Shandorek
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 14. 10. 2012 17:05

To, ze telefon bzuci, je dano tim, ze vysila na frekvenci, ktera rusi reporuktory. Obcas nefunkcni internet je zpusoben pretizenou siti - Tecko ma holt v miste tveho bydliste malou kapacitu site :)
lol7
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků