Mobilní VoIP

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jarousek06 31. 10. 2011 17:46

Chtěl bych se zeptat, zda tuto službu využíváte, popřípadě jaké máte zkušenosti s poskytovateli. Mám to "rozjeté" teprve týden a zatím docela spokojenost. Protože jsem většinu dne v dosahu signálu WIFI, jeví se mi to jako dobrá alternativa ke klasickému GSM volání. Zkoušel jsem VoIP samozřejmě i přes mobilní data - s pokrytím 3G bez problémů, ale EDGE nepoužitelné (síť Vodafone).
Wait and see
Jarousek06
Junior

Odeslat příspěvekod wifimann 1. 11. 2011 21:26

Mobilní VoIP používám už dlouho, je to ideální forma úspory, stačí mít chytrý mobil a internet WiFi nebo 3G, i když na 3G bývá občas problém, když je zatížená 3G síť, ale v mém okolí to jede dobře. Mobilita a cena na mobil za 1,6 kč.
Vyzkoušel jsem více operátorů a teď volám s VoIP Mikrotech, nastavili mi moje mobilní číslo, tak teď volám přes VoIP a volaný má na mobilu moje číslo, když jsem mimo kancelář nebo mimo domov, dovolá se mi na mobil zpět. Dost informací jak všecno na mobilu nastavit je na http://www.mvoip.cz
wifimann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarousek06 3. 11. 2011 18:42

Tak to jsem nevěděl, že jde nastavit i přímo mobilní číslo. Předpokládám, že se to týká jen odchozích hovorů, protože u příchozího by asi např. partnerská síť nijak nedokázala mobilní číslo rozlišit - myslím, aby se nevolalo na GSM číslo ale na VOIP. Já jsem pro začátek vyzkoušel FAYN, kde jsem našel úplný popis nastavení. Jsou teda o něco dražší a účtují po minutách. Nicméně zase mají několik partnerských sítí VOIP, do kterých se volá zdarma. Zatím VOIP využívám především pro spojení 1 nebo 2 VOIP čísly. Ale jak mi doběhne závazek na pevnou od O2, tak hned budu využívat i do pevných sítí.
Wait and see
Jarousek06
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 4. 11. 2011 00:43

Ještě jeden hodně dobrý poskytovatel voip a nejen to. Volat muzete ikdyz nemate internet a to za pouhych 3.20kč
Firma ODORIK.cz
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bart.homer 14. 11. 2011 13:24

Tak já používám Voip od společnosti Voocall.... Je to paráda... Účtování hned od začátku 1+1 a za minutu volání to vychází do mobilních sítí 1,50 Kč/vč. DPH a na pevnou linku za 0,66 Kč/vč.DPH

Zprovoznil jsem si aplikaci do telefonu Nokia C6-00. Jsem v pokrytí signálem 3G a pokud bych se dostal mimo pokrytí, funguje SMS Callback. Zatím tedy spokojenost.

Jen tedy mám dilema, chlapi. Jsem u Vodafonu a mám tarif speciální edice v kterém je zahrnut i internet na plno s FUP limitem 600 MB. Což na volání přes internet stačí. Vodafone ale od zítřka umožní navýšit počet volných minut ve svých speciálních tarifech, ale na druhou stranu nabídne je internet v mobilu s FUP limitem 150 MB. Což se mi zdá docela málo na nějaké to volání přes internet. Nemáte někdo zkušenosti na kolik minut nebo třeba hodin hovoru mě vydrží prachobyčejný limit 150 MB ??? :nenapadne
Dík...
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 14. 11. 2011 13:53

To samé nabízí i ten Odorik (jen o pár halířů dražší ;)
Jen by mne zajímalo, zda ten Voocall nabízí něco za doporučení dalšího zákazníka?
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bart.homer 14. 11. 2011 14:20

Ne, za doporučení zákazníka bohužel nic nenabízí. Prý není prostor z čeho čerpat odměny za doporučení.

Jinak jestli jsem správně počítal, tak ten FUP limit 150 MB co má Vodafone by při volání přes Voocall vystačil zhruba na 15,5 hodin hovoru. V mém případě to dostačuje až až.

V případě, že změním tarif na nový tarif speciální edice, budu mít 500 minut volání v rámci tarifu a možnost dalších až 900 minut při volání přes Voip v ceně 1,50 Kč/vč. DPH za minutu.

Pokud bych si ponechal stávající tarif speciální edice, vychází to na 250 minut v rámci tarifu a možnost dalších až 3.600 minut přes internet za cenu 1,50 Kč.

To docela jde.... Pokud jsem se někde zmýlil ve výpočtech, opravte mě...
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 14. 11. 2011 14:38

Ještě bych se zeptal (nikde to nepíšou), kolik minimálně lze dobít kreditu? A jaká je jeho platnost? A zda je nějaká podmínka dobíjení (třeba 1x za půl roku) či podmínka používání (třeba 1 hovor za rok)?
Dík moc za odpovedi

Co se týče tvého propočtu volání s ohledem na FUP, tak by mne to také zajímalo. Jak jsi to počítal? (netuším jakou spotřebu dat má třeba minuta hovoru)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 14. 11. 2011 15:31

já mám voip operátora dobré zkušenosti s IPvox. pravda, do mobilu jsem voip nikdy nedostal, ale to není jeho chyba. z nabídek na trhu před rokem jedno z levnějších volání, platnost kreditu nejvyšší, nejnižší cen aza dobití.

žel, s retenční nabídkou od O2 na mobil, už to skoro nepoužívám.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bart.homer 14. 11. 2011 15:47

Dobít lze neomezeně kreditu. Není stanovena výše a tak když dobiješ třeba 50 Kč, tak ti to samozřejmě připíšou. S platností si nejsem zcela jist, ale domnívám se, že platnost je neomezená. Jediná podmínka pro využití jejich služeb je minimální měsíční útrata 1 Kč, resp. oni by si to stejně odečetli, protože tolik stojí pronájem čísla 910 ... na jeden měsíc...

Taky jsem nevěděl jaká je spotřeba dat na minutu hovoru, ale dohledal jsem na jejich fóru, kde admin odpovídal na dotaz a píše se tam, že při hovoru to bere objem dat v obou směrech nějakých 80 kbit/s ... Zbytek se dá dopočítat... Samozřejmě jsem se mohl ve výpočtu zmýlit a proto jsem psal, pokud někdo bude mít přesnější informace, tak ať mě doplní....
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uspa 14. 11. 2011 16:51

U odorik je minimalni castka pro dobiti 100,-Kč a platnost mam tušení 2 roky.Za 20,-Kč lze koupit bežný čislo tzn např 389...... a pokud nelze do mobilu dostat Voip klienta, lze volat pres skype,kvalita hovoru pres 3G celkem slušná.
Když píšu bez háčku a čárek, píšu z mobilu.
uspa
Junior

Odeslat příspěvekod Jarousek06 14. 11. 2011 17:35

Takže solidních poskytovatelů VOIP je dost, jak vidím. Ten datový propočet by mě taky zajímal. Možná zkusím obětovat denní limit internetu na den (jsem u Vodafone) a v kuse ho provolám - to by mohlo mít nějakou vypovídací hodnotu. Chystám se složit nový tarif a tak nad tím taky celkem dumám, i když polovinu dne mám k dispozici Wi-Fi.
Ještě mě napadlo. Voláte přes různé aplikace, nebo máte v telefonu SIP? Já mám na Xperii SIP a při odchozím volání nastaven výběr mezi VOOIP a klasickým mobilním spojením. Poprvé jsem to zkoušel přes nějakou aplikaci, nevěděl jsem totiž, že mám přímo v telefonu SIP 8-S . Teď přímo pomocí SIP v telefonu mi to přijde takové přehlednější.
Wait and see
Jarousek06
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 11. 2011 19:14

Až na to, že s tím číslem 389 (tzv. geografické číslo), nesmíš volat jinde než přímo z domova. Tzn. že jej nesmíš používat v mobilu.
Mnohem lepší je si nechat k voip číslu přiřadit své klasické mobilní číslo. Je to zdarma a nikoho nematete novým číslem ;)
A má to i Odorik (zatím neoficiálně).
Já používám Viphone a hledám právě něco levnější, takže budu rád za každý typ :)
Jinak v mobilu používám programy Fring a Nimbuzz (a 3G net).
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarousek06 15. 11. 2011 19:23

Jak jsem říkal. Na zkoušku jsem začal s FAYN (jsou teda dost drazí (hlavně účtují po minutách), ale na vyzkoušení OK), dostal jsem číslo 587xxxxxx a funguje bez problémů na různých místech. Nejezdil jsem s tím po celé republice, ale tohle by předpokládám mělo fungovat po celé ČR.
Nevíte, za jakých podmínek by to mělo fungovat při volání ze zahraničí? Samozřejmě neřeším roaming, to by určitě chtělo Wi-Fi. Ale jak to bude s příchozími a odchozími hovory?

K těm geografickým a negeografickým číslům jsem našel toto:
"Abyste mohli se svým telefonním účtem cestovat, budete potřebovat negeografické telefonní číslo (číslo začínající 910)."
Já jsem zatím s geografickým číslem cestoval jen v rámci kraje, takže dál nemám vyzkoušeno.
Wait and see
Jarousek06
Junior

Odeslat příspěvekod jirkaviz 16. 12. 2011 09:03

No já to mám taky v mobilu to geografické číslo, je to prohřešek. Ale nikdo to nemůže dokázat, jestli se tam zdržuji, maximálně podle ipadresy. Oni by to i sjednotili ty čísla, ale největší průser je hlavně, když voláte z jiného kraje z inter. volání na záchranný systém 112,158....
Jinak mám v telefonu odorik-to mám hlavně na pevnou linku
voocall-více na mobil tam se dá nastavit své vlastní mob číslo které se bude zobrazovat
Naposledy upravil myšpulín dne 16. 12. 2011 16:56, celkově upraveno 1
Důvod: Vynechány úplně nesmyslné opakované citace a zdvojené odpovědi.
jirkaviz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků