Mobilní VoIP

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 12. 2011 10:21

Někdy si myslím, že citovat příspěvky předešlých diskutujících by se mělo některým uživatelům zakázat ;-)
Naposledy upravil myšpulín dne 16. 12. 2011 16:57, celkově upraveno 1
Důvod: Už jsem mu tu šílenost promazal.
anonymni

Odeslat příspěvekod ze.us 16. 12. 2011 15:58

jirkaviz píše:ale největší průser je hlavně, když voláte z jiného kraje z inter. volání na záchranný systém 112,158....

Neboj se, tohle je velmi dobre osetrene.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 16. 12. 2011 16:20

80 kbit/s = 10 kB/s = 600 kB/min = 0,586 MB/min

150 MB/měsíc = 256 minut/měsíc = 4 hodiny 16 minut
600 MB/měsíc = 1024 minut/měsíc = 17 hodin 4 minuty

Při ceně IvM 150 MB = 177 Kč = +0,69 Kč/min
Při ceně IvM naplno 600 MB = 315 Kč = +0,31 Kč/min

Teď si z hlavy netroufám odhadnout, jak datově náročná je SIP signalizace, když neběží hovor, ale je klidně možné, že trvale připojený SIP by ten IvM prožral jen na signalizaci...
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meir 16. 12. 2011 20:02

uspa píše:U odorik je minimalni castka pro dobiti 100,-Kč a platnost mam tušení 2 roky.Za 20,-Kč lze koupit bežný čislo tzn např 389...... a pokud nelze do mobilu dostat Voip klienta, lze volat pres skype,kvalita hovoru pres 3G celkem slušná.

Dobijel jsem u odorik 80,- Kc a normalne to proslo.
meir
Junior

Odeslat příspěvekod xanderovitch_1 18. 12. 2011 23:58

Pouzivam IPVOX na nokii bez zadnych aplikaci, obcas pres 3G nebo lokalni wifi site a no problemo :-)
xanderovitch_1
Junior

Odeslat příspěvekod Vasil 16. 1. 2012 22:51

na androidu jsem to rozjel.sipsimple. dva voip najednou(ODORIK.ipvox). parada
Vasil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 13. 3. 2014 10:16

Dobrý den,

používal jsem přímé mobilní VoIP volání (tzn. ne callback) pomocí 3G (Vodafone) přes Odorik a Voocall.

U Odoriku bohužel byly opakované problémy s výpadky zvuku - většinou při odchozích hovorech -takového rozsahu, že si mi volaní často stěžovali, že slyší "každé třetí slovo".
Podpora Odoriku sice v této věci komunikovala, ale vše vždy skončilo poukazem na "špatnou kvalitu mého mobilního internetu" a doporučením používat místo přímého VoIP volání zpětné volání (callback), které je samozřejmě dražší.

Možná kvalita mobilního internetu skutečně občas nebyla nejlepší.
Nicméně Odorik nebyl schopen nikdy zdůvodnit, proč když jsem ihned zavolal ze stejného mobilního telefonu přes stejný mobilní internet na stejné mobilní číslo přes Voocall, nedocházelo k vůbec žádným, resp. jen minimálním výpadkům signálu při mých odchozích hovorech.
P. Soukup z Odoriku tvrdil, že používají stejnou technologii jako Voocall, takže k rozdílům v kvalitě signálu v mém případě nemůže docházet. Nicméně moje opakovaná zkušenost hovoří o opaku.

Vrátil jsem se k Voocall a byl maximálně spokojen. Po necelých 14 dnech ale přestalo VoIP volání fungovat, aniž bych cokoliv změnil v nastavení telefonu.
"Podpora" Voocall ve většině případů nekomunikuje, resp. nedotahuje řešení problémů do konce (viz. viewtopic.php?f=1939&t=1194667&p=10017845#p10017845), a tak jsem nyní v situaci, že hledám jiného poskytovatele VoIP volání, který by měl :
1) alespoň takovou kvalitu přímých VoIP hovorů jako měl Voocall a
2) způsob tarifikace ideálně 1+1 a ceny pokud možno na úrovni jako Odorik.

Toto vše ideálně na předplacené službě (tzn. ne paušál).
Kdyby se dala kvalita hovorů vyzkoušet za nějaký malý poplatek ještě před tím, než se firmě "upíšu", bylo to vynikající.:-)

Předem díky moc za tipy na takové poskytovatele. :-)
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Swejzi 3. 5. 2017 16:53

G.729 by od ledna 2017 měl být bezplatný. Čekám, kdy to pochopí u Zoipera...
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 5. 2017 17:00

A tak on ho mel kdysi i klient csipsimple jako volbu zadara, myslim ze 4 roky cca zpet, pak kvuli licenci ho vyhodili, ted to jde pres spanely obejit.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 4. 5. 2017 12:04

To ze je G.729 zdarma ještě neznamená, že to Zoiper nebude mít jako lákadlo pro zakoupení placené verze a free verze ho dál nebude podporovat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Swejzi 4. 5. 2017 16:18

G.729 není součástí GOLD verze, ale jako samostatný plug-in. Takže po uvolnění patentu jeho placení postrádá smysl.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 5. 5. 2017 08:30

oooooooooo
ano kodek jsem měl koupený někde tenkrát za 200, nastaven výhradně, jak přeskoky u LTE vyřeší to když tam je díra? LTE pokrytí ačkoliv je na slušné úrovni je celkem děravý a v přechodech prostě není, zvlášť když je člověk v autě nebo ve vlaku, což snižuje prostup signálu, že je messenger alternativa bylo myšleno trochu s nadsázkou, ale problémy nehomogenního pokrytí se tam projeví přesně jak by se projevily i při voip, ano při kvalitním připojení je voip slušně použitelný, ale kolik lidí má kvalitní připojení? a(v)dsl, upc nebo místní wifi což má nejvíce lidí opravdu kvalitním připojením nejsou, pro voip je nejdůležitější opravdu rychlost netu tzn odezva nikoliv šířka pásma, o pohybu v terénu právě ani nemluvě, kvůli ceně 0,59 vs 0,75 (obojí 1+1) to není věc co by stála ani za pokus..jo v dobách kdy se nedalo rozumně volat z mobilu pod 3kč/min mělo voip jasnou váhu, protože i callback byl pořád o polovinu levnější než gsm volání, ale to dnes již neplatí
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel444 5. 5. 2017 19:08

Mohu se zeptat, kde běžný smrtelník dostane volání za 0,75 Kč/min s tarifikací 1+1 a hlavně bez předplácení balíčku minut. Nelze každému argumentovat firemními tarify. V současnosti používám VoIP běžně v síti LTE od vodníka a musím konstatovat, že již prakticky nepoužívam callback při dostupnosti LTE dvě a více čárek a funguje to velmi dobře.
Pavel444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 5. 2017 20:37

re:jaydeesq nebo jak
preskoky resis tim ze mas nastavene inteligentni prepinani dat, nikoliv defaultni kdy telefon pri prechodu z lte na 2 g dalsich 30 vterin nevi jak se jmenuje , takze pro jistotu data nejedou vubec, pri objeveni lte pro zmenu zustane dalsich 5 minut na 2g a abys byl ultra spokojen pri prechodech se nejde dovolat..
Silne pochybuji zes mel nastaveny toto , plus prioritni site, samotna koupe kodeku resi velke kulove.
O voip se mnou moc nediskutuj :-), pred par lety jsem mel na starost v jedny firme blbosti typu asterix, trixbox.Potom uz neopensource reseni.Firma ma desetitisice zakazniku kteri od ni maji cisla.Ted uz tam nejsem ale i tak bych rekl ze jak muze fungovat voip - versus jak nefunguje protoze dotycny nevi, neumi, neco vim.Bavil ses o propustnosti, no jo zapomnels ale rict sip paket velikost jak mas nastaveno, keep alive a dalsich x veci ktere netusis ze propustnost je jedna konstanta z x a ty muzes ovlivnit dalsich x.
Jenom mala poznamka - mistni wifi v podani tam kde bydlim je o nekolik pater jinde nez treba pripojeni od O2 :-) A s klidem ode dveri praskam pryc i dealery UPC.Neni mistni wifi jako wifi.V roce 2005 kdy jsem partizanstil s tim ze jsem pripojoval na moje triko par cinzaku bych ovsem plne souhlasil.To nebylo nic moc.
A kdyz se bavis o cene - s klidem muzu rict v praci ze firemni tarif mne nezajima.Volam hodne do Nemecka, z Nemecka, do Svycarska, ze Svycarska a do dvou zemí za oceanem.A tim je vymalovano.Uz nejde o rozdil 20 haleru ale jine palby.Navic kombo data + voip, to je oc kraci v cene.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 5. 5. 2017 21:58

Pavel444 píše:Mohu se zeptat, kde běžný smrtelník dostane volání za 0,75 Kč/min s tarifikací 1+1 a hlavně bez předplácení balíčku minut. Nelze každému argumentovat firemními tarify. V současnosti používám VoIP běžně v síti LTE od vodníka a musím konstatovat, že již prakticky nepoužívam callback při dostupnosti LTE dvě a více čárek a funguje to velmi dobře.


Tobe funguje Voip pres data od O2 ? Me takhle Odorik nejede. Hovor se spoji ale pak asi po 5 sekundach konec. Nebo delam neco spatne ?
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků