Retenční nabídky O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martin_brno 16. 1. 2016 11:29

Ano jedná se o tuto osobu. Opravdu jsem se, když se nad tím zamyslím, nechal ukecat jen proto, že konverzace probíhala s adresou jana.kuhnova@o2.cz. Takže jsem tomu věřil. No a já nic vlastně v ruce nemám, takže mám smůlu a utřel jsem noc.
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MySam 16. 1. 2016 11:53

Paní mi poslala propisovací smlouvu, kterou jsem podepsal a nechal jsem si kopii a vrátil jsem jí originál.
Stejně bych zkusil reklamační… Máš emailovou komunikaci…
MySam
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 18. 1. 2016 15:36

Kde je "přímý" kontakt na reklamace?
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý


Odeslat příspěvekod martin_brno 18. 1. 2016 18:20

tak reklamace podána. Uvidíme, jak se s tím O2 popere. Údajně dají vědět do 5 dní. Pak určitě napíši výsledek.
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MySam 18. 1. 2016 20:07

No já jsem zvědavý na novou fakturu... (mám ú.o. 16-15) A pak na tu příští kde už bude účtovaný tarif...
Hodně štěstí ti přeji v boji s O2...
MySam
Junior

Odeslat příspěvekod martin_brno 13. 2. 2016 19:58

Přeji hezký den, tak dnes už vím výsledek. Reklamace uznána, ale trošku jiný výsledek než jsem čekal. Buď si zanechách nabízený tarif, tzn. free cz data S, ale za ceníkovou cenu 499,- a nebo mi umožní ihned odejít a ihned vystaví CVOP číslo. Tarif si určitě nenechám, takže teď přemýšlím co vezmu.
martin_brno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MySam 14. 2. 2016 14:54

To mi bylo taky nabídnuto a díky slevě za net to bylo 399 Kč. Stál jsem si zatím že chci 1,5G a nakonec uhádáno. Uvidím první fakturu v březnu. Potom dám vědět. Snad drží slovo.
MySam
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_Ka 21. 4. 2016 09:26

Zdravím. Kolega chce odejít od O2 protože nedostal žádnou rozumnou nabidku. Číslo má na IČO, smlouva ještě 13 měsíců. Existuje nějaká rozumná retence na free cz možno i bez dat. Opravdu se mu platit 759 Kč s dph už platit nechce. Dostal i nabídku od TM, ale tam mu tvrdí že u O2 smlouvu na IČO nelze vypovědět. Prosím o radu a zkušenosti. Děkuji
Jirka_Ka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M.BoBo 21. 4. 2016 09:38

Podobné řešeno zde: viewtopic.php?f=1&t=1249443&p=11147068#p11147068

Smlouvu na IČO skutečně vypovědět nelze a je třeba si pohlídat aby nedošlo k automatickému prodloužení.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_Ka 26. 4. 2016 04:45

Mě spíše překvapila nemožnost výpovědi i se smluvní pokutou. Je zcela jasné že po takovémto jednání jejich klientem dále nebude.
Jirka_Ka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lol7 29. 4. 2016 05:37

a jim je zcela jasne, ze jejich klientem by nebyl ani v pripade, ze by mu umoznili odejit :lol:
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod pokudos 29. 4. 2016 09:37

V případě O2 lze vypovědět smlouvu na IČO, ale nedává to smysl, neboť pokuta je vypočítána jako počet nedodržených měsíců (včetně aktuálního) krát cena aktuálního tarifu. Viz Ceník, strana 3.

http://www.o2.cz/file_conver/470948/Cen ... 042016.pdf

Poruší-li účastník, který není spotřebitelem, svůj závazek, má O2 dle čl. 13.7 VP právo na zaplacení smluvní pokuty ve výši součtu měsíčních paušálů (dle aktuálního paušálu základní služby vč. DPH) zbývajících do konce doby závazku, včetně již započatého měsíce, a případného rozdílu mezi zvýhodněnou a standardní kupní cenou telekomunikačního zařízení dle Ceníku O2. Smluvní pokuta se účtuje bez DPH.

O2 má v nabídce tarif FREE CZ data S, což je neomezený tarif s 200 MB dat. Stojí 499 Kč, ale nelze jej získat na vlastní žádost, jinými slovy je možné ho nastavit jedině v rámci retence.

Pokud někdo chce přenést číslo od O2 někam jinam, doporučuji změnit tarif na nejnižší možný (FREE O2 60) a teprve pak požádat o přenos čísla. Pokuta se vypočítá z této částky, což je méně než polovina FREE CZ.
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 4. 2016 04:16

Zrusit ico. 8-)
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 30. 4. 2016 06:59

Zrušit IČO, ač zde myšleno zřejmě jako džouk, může být řešení. Tedy pokud jde o živnosťák.
Nevím, jestli i "zánik" firmy dává operátorovi nárok na pokutu, spíš bych řekl, že pak ne - neutíká, umřel, milé děti!.

U ŽL existuje takvané "Pozastavení živnosti", sám tak svůj "v depozitu" už pět let mám. Zajít na ouřad, tam za 100 Kč (tehdy) tě nabídnou tři možnosti, buď totální zrušení nebo uspání na 5 nebo 10 let. Z uspání ho ( asi zas za kilo) můžeš kdykoliv probudit nebo dál po těch 5-10 letech pozastavení znovu prodloužit. Výsledkem je papír (myslím vzhledu originálu ŽL), kde je uvedeno, že vlastně teď neexistuješ. Ten nový stopŽL tě možná tisknou namístě na počkání (už nepamatuji), nevím jen, jestli kolem ještě nejsou nějaké ty 15denní nabytí úřední moci (něco mi pak od nich myslím přišlo poštou).
Takže něco ve stylu jeden den pozastavit, ten samý nebo druhý znovuobnovit, by možná mohlo být řešení jak operátorovi bezpokutně utéct, jestli to šetří nějakou významnější částku, a je to časově (ty nabytí úřední moci) průchodné :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků