Retenční nabídky O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod temp_1138 11. 3. 2019 17:04

Tyhle retenční vlákna mi dost pomohli, takže velké díky všem a aspoň takto přidávám své zkušenosti:

Nabídka od retenčního oddělení u posledního čísla u O2*: FREE Bronzový (neomezené tel, sms a 3GB) za 499,- a závazek 24m.

Vím, že to není sleva 50% (375,-), která se tu už několikrát zmiňovala, ale otec na to spěchal a já to lépe nezvládl.
Nejdřív jsem tedy zavolal na Vdf, že nespokojen s O2. Tam hned nabídli neomezený tarif + 2,5GB za 449,-. Následně T-Mobile. Tam nabídka horší než co mají na stránkách, což mě překvapilo. Nakonec zpět na 02. Přepojen na retenční a první nabídka 599 za neomezený tarif + 1,5GB. Otec doposud platil ofiko cenovku 749,- (ano, bohužel, ale s tím nic už neudělám). Zmínil jsem nabídku konkurence a oni nabídli 499,- za 1,5GB a 599,- za 3GB variantu. Nato já, že vím o jejich nabídkách Free+1,5GB za 375 a že bych se chtěl k tomu přiblížit. Jejich odpověď, že takové slevy už od února, kdy 'upgradovali' tarify, možné nejsou. Nepravděpodobné, ale s cenou pod 499 nehnuli, takže mi zbývalo aspoň navýšit data na 3GB. Dávám si tedy hodnocení 6/10; lepší než nic, ale určitě to mohlo skončit lépe. Snad příště.

*- pochybuji, že to hraje jakoukoliv roli, ale jen pro kontext dodávám, že u 02 už nic jiného nemáme. Net+IPTV jsme před lety zrušili a ostatní čísla převedli. Zbývala jen poslední simka, kterou otec u nich má od 90. let. Chtěl jsem od O2 přejít komplet, ale to se mi tentokrát nepodařilo, takže snad otce za ty dva roky přemluvím.

Nakonec mám přeci jeden dotaz. Retenční nabídky jsou jedna věc, ale co akviziční nabídky u konkurenčních operátorů? Je lepší si nechat od nich zavolat po zadání tel. číslo přes jejich stránky anebo to nehraje roli a operátoři na info linkách mají stejné pravomoce co se týče cenových nabídek?
temp_1138
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gulala 15. 3. 2019 12:59

Nechápu, proč jsi jim popravdě přiznal, kolik doteď platíš a za co. Musíš jim nahlásit cenu tak poloviční, než ve skutečnosti, jinak žádnou dobrou nabídku nedostaneš. Nebo sis myslel, že když jim řekneš, že chceš platit 375 Kč a u konkurence teď platíš 499 Kč, tak ti sleví?....Nesleví. Oni mají v propozicích udržet cenu za každou cenu.
gulala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 15. 3. 2019 15:22

Mr.Scully píše:Takže jsi měla ten 6GB tarif s úvazkem za 849 a nabídli ti ho za 599? (Mám ten samý, tak mě to zajímá). Stačily by mi ty 3GB za 499, ale nejsem si jist, jak rádo retenční slevuje. Mám pocit, že spíš se snaží udržet cenu a nabízet služby navíc.


Retenční ti dá nejlepší nabídku, když paltíš málo a chce abys platitl víc. Pokud platíš 849 tak nebudou mít moc vůli to zlevňovat. Nejlepší je platit měsíčně tak kolem stovky a pak požádat o ČVOP.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod temp_1138 18. 3. 2019 18:48

gulala píše:Nechápu, proč jsi jim popravdě přiznal, kolik doteď platíš a za co. Musíš jim nahlásit cenu tak poloviční, než ve skutečnosti, jinak žádnou dobrou nabídku nedostaneš. Nebo sis myslel, že když jim řekneš, že chceš platit 375 Kč a u konkurence teď platíš 499 Kč, tak ti sleví?....Nesleví. Oni mají v propozicích udržet cenu za každou cenu.


U konkurenčních operátorů jsem nic nepřiznával a u O2 přeci vědí, kolik platíme. U VdF nabídli rovnou 449 bez jakékoliv diskuze o aktuální útratě, a u TM jsem zmínil, že platím cca 550 pouze poté, co mi dali nabídku horší než je online a ani to nezabralo.
Uznávám, že jsem mohl zkusit a říct u O2, že kokurence hned nabídla 375 tak ať to vyrovnají nebo odcházím, ale nikde na netu jsem nenašel info, že by operátoři nabízeli 50% slevu novým zákazníkům, tak se mi takto blafovat nechtělo.
Pokud mi někdo potvrdí, že 50% slevy jsou možné i pro nové klienty (a nejenom klienty stávající), tak budu s radostí poučen a samozřejmě tuto informaci příště využiju.
temp_1138
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků