Retenční nabídky T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod DirtyKing 13. 6. 2018 06:15

V tom případě u mě analyzují asi špatně, když se mi nikdo ani po čtvrté výpovědi neozval :-D
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Velda93 13. 6. 2018 08:50

Nebude to tím, že už je to 4. výpověď a skutek utek? :oops:
Velda93
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 13. 6. 2018 09:32

Skutek neutekl, ke konci měsíce mizím pryč. Jen mě prostě zaráží, že se nikdo ani neozval. Zaslal jsem výpověď na jednu službu a posléze
pak i na zbylé. I když jsem to řešil s infolinkou, tak mi bylo řečeno, že se mi retenční ozve s lepší nabídkou. Volal jsem pak znovu na infolinku, že se nikdo neozval a tam mi operátorka řekla, že dá nový požadavek aby se někdo ozval a stejně se nikdo neozval.

A logicky by nabídka měla přijít teď a ne až budou čísla převedená ;-).
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2018 12:53

Podle mých domněnek a následně i zkušeností dávají operátoři nejlepší nabídky z předplacených karet.

Byl jsem s přítelkyní pod firmou, kde už skončila výhodná smlouva, tak jsem to nechal jít normálně na nabíječku, využíval balíček neomezeného volání za 139 Kč/týden a dobíjel si s využitím 25% bonusu za dobití, který T-Mobile do 01.06. nabízel při dobití přes Můj T-Mobile.

Dobil jsem si 200 + 400 Kč během měsíce a po měsíci, se zůstatkem cca 200 Kč jsem volal na T-Mobile, že chci vygenerovat ČVOP a odejít k Vodafone.

Ptali se proč, že kvůli ceně a prakticky hned mi nabídli dvě varianty:
1) Neomezené volání, neomezené SMS, 500 MB za 299 Kč
2) Neomezené volání, 100 SMS, 1500 MB za 299 Kč

Obě se závazkem na 2 roky, ale na rodné číslo je to jen 60 Kč (20% z ceny tarifu) za nevyužitý měsíc, takže pohoda.

Vybral jsem si variantu 1, po telefonu udělal objednávku, další den se stavil na pobočku s občankou cestou z kina a tarif byl ještě ten den aktivní.


Přítelkyně měla taky nabíječku, která byla v době "retence" dva měsíce stará (rozmyslela si, že chce tarif až nějakou dobu po mně) a dobila si tam jen jednou 200 Kč a v době hovoru na retence měla kredit 10 Kč.
Opět jsem volal z jejího čísla, že chci vygenerovat ČVOP a odejít k Vodafone kvůli ceně. Než jsem se dovolal na retence, trvalo to od pondělí do čtvrtka a byl to neskutečný boj, psal jsem jim kvůli tomu i přes net, ať mě spojí už konečně s retencemi a čtvrtý den - dokonáno jest - dovolal jsem se konečně na retence.

Tam bylo jen pár rychlých dotazů a prakticky okamžitě mi nabídli to samé, co už jsem měl na svém čísle, předal jsem hovor přítelkyni, ta už si jen vyřídila objednávku na po telefonu na sebe a ještě ten den večer skončila podepsat smlouvu na pobočku a za pár minut už byl tarif aktivní.

Takže jestli máte tarif, doporučuju zažádat o přechod na dobíjecí kartu! Je to výhodnější, protože tak budete mluvit s retencemi poprvé, pokud se neozvou, nepodaří se to atd., tak zkrátka můžete chvilku zůstat na dobíječce a pak volat pro ČVOP a tak budete mluvit s retencemi podruhé.

Je to moje domněnka, ale myslím, že na dobíječkách dávají retenční nabídky rychle a bez keců, protože zákazník s předplacenou kartou je pro ně nejistý, dobíjet si může, ale nemusí, snadno odejde a takhle si jej zavážou a bude platit "alespoň něco".

Funguje to asi takhle už delší dobu, protože i známému u Vodafone na dobíječce před 4 lety nabídli retenci s přechodem na tarif za skoro stejnou cenu jako jsem měl pod rámcovkou. Tehdy mu Vodafone nabídl neomezený volání, SMS a 1,5 GB za cca 450 Kč, což na rok 2014 byla luxusní cena.

Takže to chce pevné nervy a nebát se skutečně skončit a být třeba i na dobíječce :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 13. 6. 2018 13:14

Ono bude záležet trochu i na historii toho čísla, ono když někdo provolá tísíce minut, tak není pro opa zas tak zajímavej..když průměr na číslo u t-m je někde 130 minut měsíčně..což jen dokazuje jak lidi mají nesmyslně neomezenky.. ale i moje zkušenost s retencemi z dřívějška to potvrzuje..na číslě kde byl provoz okolo 2000 minut byly slevy minimální, v podstatě kosmetické a dostat se na flat pod 500 téměř nemožné.. za to na čísle kde bylo okolo 100 minut byly ochotný nabídnout v podstatě polovinu ceníkových cen..
JayDeeSq
Pokročilý


Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2018 13:53

Teď jsem se podíval na statistiky v mobilu a průměrně denně provolám 69 minut, takže to vychází na nějakých 2070 minut měsíčně - raději věci řeším tak, ať mi lidi pošlou číslo a zavolám, než bych vypisoval e-maily. Taky rád kecám na handsfree a soukromě a při tom dělám něco jiného - třeba kóduju, uklízím nebo jedu na kole :-).

Přesto mi to operátor nabídl úplně v pohodě. Podle mě v dnešní době už vnitrostátní provoz operátoři (alespoň co se týče velké trojky) neřeší, protože cenu tzv. "originace", tedy propojovací poplatky, si většinou započtou.

Jinak dnes už podle mě má smysl jenom neomezený tarif nebo nabíječka (pro lidi, kteří téměř nevolají).
Protože dnes ukecat nějakou retenci, neveřejnou nabídku, firemní tarif a sehnat neomezenku za 300 - 400 Kč je dnes už normální, tak nemá moc smysl mít nějaký tarif s počítáním minut, muset nad tím přemýšlet a pak "ušetřit" pár desítek korun měsíčně.

Ona i přítelkyně chtěla původně zůstat na nabíječce s tím, že utratí jen 100 Kč za data, ale když viděla možnost té retence za 300 Kč a že bude moct volat neomezeně, tak si to taky dala, protože to už jsou zkrátka tak malé peníze, že to člověk neřeší...

-- 13. 6. 2018 15:06 --

petr311 píše:Nějak mi není jasné, co jsou ty retence, kde se dá na ně najít číslo, kam mam volat? To je asi nějaké tajné oddělení, když to trvá i několik dní se tam dovolat...


Retence jsou opravdu "tajné", respektive "neveřejné" oddělení, kam se u T-Mobile nedá dovolat přímo, musí tam být jen člověk přepojen, když volá na 4603. Většinou je nutné volat s požadavkem na vygenerování ČVOP.

U Vodafone se dá na "retence", kterému oficiálně operátoři říkají "výpovědní oddělení" dovolat i přímo - 774 114 144, ale jako zákazníkovi, který u nich není, mi nabízeli jen normální nabídky z webu. Ale švagrové na téhle lince dali FLAT na volání i SMS + 1,5 GB za 347 Kč.

U O2 taky kdysi existovalo přímé číslo na retence, ale teď už taky neexistuje a člověk musí být jen přepojen.
anonymni

Odeslat příspěvekod andrejthegreat1 13. 6. 2018 15:45

Doteraz som bol na predplacenke Twist s utratou 200-300Kc/mesiac. Volal som na automat a nechal sa prepojit na operatorku s poziadavkom o CVOP. Spytala sa na dovod odchodu (cena) a cenovy strop (300Kc).

Na zaciatku ponukla dve moznosti: 100min, 100sms a 10GB za 299Kc alebo 100min, 100sms a 2,1GB za 250Kc. Potrebujem vsak viac ako tych 100 minut a 2GB dat, takze sme sa nakoniec dohodli na 200min, 200sms a 4,2GB za 279Kc. Docielila toho pridanim balickov so zlavou (vraj 100%).

Takze v pohode to ide aj z predplacenky ;) operatorka bola prijemna a snazila sa vyjst v ustrety.
andrejthegreat1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bestom 19. 6. 2018 10:01

Čerstvá zkušenost s retencí ,potřeboval sem neomezené volání a hodně dat ,po ukončení smlouvy mě volali ,tak sem si vymyslel že už mám nabídku od O2 s voláním a 10gb za 375kč ,řekli OK ,není problém ,nabízíme to samé se smlouvou ,je to bez SMS.
bestom
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasimus 19. 6. 2018 21:52

Ahoj, dá se ještě vydiskutovat nějaká zajímavá sleva na zařízení? Dřív to bylo myslím 8tis, ale jet o už asi 5 let zpět, tak nevím jestli ještě něco takového stále platí?
ondrasimus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vratena 19. 7. 2018 12:37

Potvrzuji verzi od jan_holik


1) Neomezené volání, neomezené SMS, 500 MB za 299 Kč

dojednáno jak pro mě (konec smlouvy na paušál) tak pro manželku (přechod z Twistu).

Myslím, že je úplně jedno z čeho člověk přechází,důležité je nenechat se odbýt.
vratena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imaster 24. 7. 2018 10:57

Právě jsem synovi prodlužoval tarif. Chtěl hodně dat a neprovolá. Bez větších problému jsem dostal 100 min., 100sms, a 10GB dat za 299,- To už je druhý stejný tarif , který jsem bez problému dostal.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalx 6. 8. 2018 13:58

No tak sem to taky zkoušel, a pán o nějakém tarifu za 299 asi nikdy neslyšel a nabízel jen běžně dostupné tarify.
adalx
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 29. 8. 2018 09:58

tak se mi přiblížilo prodloužení smlouvy, momentálně mám od Tmobilu dvě nabídky

nabídka 1:
přes Magentu 1 za 1516 kč - neomezený tarif s 5,5 GB + další tarif 100 minut,100 sms a 15 GB + pevný internet 50 Mbit/s + TV , volání mezi sebou zdarma

nabídka 2: za 1446 kč
neomezený tarif s 4,5 GB (399kč) +
tarif 100 minut, 100 sms a 10 GB (299kč) +
pevný internet 50 Mbit/s (349kč) +
TV (399kč)

rozdíl 70 kč za volání mezi sebou zdarma a 6 GB v tarifech navíc , zítra se ozvou pro co jsem se rozhodl
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků