Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vapefo 8. 10. 2008 05:45

Ženě hovory taky pomalu, ale jistě narůstají měsíc co měsíc. Volá častěji do jiných sítí kámoškám, co mají stejný závazek a organizovaně se scházejí s miminama.
vapefo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 10. 2008 18:21

pokud s odepisem vola do ostatnich siti tak to uz se nevyplaci, takze v tomdle pripade je lepsi nabity tarif. a vyse tarifu je podle toho na jaky site a cisla vola plus jak dlouho. se 119 nabito si nikam moc nezavolas do ostatnich siti , leda s po svym za 4,8 kc .
takze by bylo asi nejlepsi na jednom cisle 119 + kamaradi na zenu 1 cislo za 175 kc az to budes mit placeny , a na druhym budto 119 a po svym nebo 350 a po svym za 4 kc na vykecavani (po provolani tarifu ).
a k tomu samozrejme naky ty vylepsovaky jako inkasni bonus a extra nabito taky na vyzkouseni zdarma na jedno cely uctovaci obdobi
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod remaxik 12. 10. 2008 15:45

Zdravim, tento mesic mi bude koncit nabito 350 kc a nevim cim to nejak nejsem s tim tarifem spokojeny, mesicne utratim za pausal cca 500 kc a to jeste vyuzivam Sms Gratis, tudiz za sms neplatim. Nyni bych si chtel poridit s nejakym pausalem iPhone, Vas se chci zeptat se kterym pausalem by to bylo nejvyhodnejsi? Jeste podotoknu ze jsem student. Puvodne jsem mel vyhlidnuty Neon L (cela rodina a pritelkyne jsou u O2, kamaradi u VF...T-mobile se skoro nevyskytuje) s uvazkem na dva nebo na tri roky ale procetl jsem si celou diskuzi a ta tarifikace me celkem rozhodila. Jinak jeste mam uspanou Pohodu na dobu neurcitou...ale k ni by se mi asi nejak iPhone brat nevyplatilo, ze? No timto bych vas chtel poprosit o vsechny vase tipy, napady a kombinace ruznych sluzeb...myslim si ze patrim k technickym lidem...tak pro me neco jako mit jeden mobil na sms neni problem.
Moc diky
PS: Nejsem si jisty nazvem topicu, proto prosim at se moderator nezlobi a popripade to upravi. Dekuju a predem se omlouvam.
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 10. 2008 15:53

v tuto chvíli je to dost oříšek.. asi bych se mrknul po nějakých NEONech, případně [kůl] tarifu (a vyřešit buď tarifem nebo plněním). Pak tam jsou smsky zdarma o víkendu do vlastní sítě a další, nepřehledné nabídky. Jenže je tam účtování 60+60, takže za 1:01 zaplatíš 2minuty. Asi bych si raději za přístroj připlatil a nechal si výhodnější sazby s Nabitým tarifem.

A hlavně, co bych udělal určitě, je to, že bych 18 dní počkal na veškeré vánoční nabídky mobilních operátorů. Pak to bude stát opravdu na zvážení ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod remaxik 12. 10. 2008 16:13

Tak to rozhodne pockam. U nabito je ten problem ze si k nemu uz nemuzu vzit telefon, protoze jsem jej mel. Puvodne jsem to videl tak ze bych s nabito presel na VF kartu - sms gratis, a kvuli iphonu bych si vzal Neon L na dva roky. Jen ta tarifikace :( Nejake prognozy, co by se mohlo na trhu objevit, zatim nejsou?

Navic kdyz jsem pouzival jenom pohodu tak muj ucet nebyl nikdy vic jak 300 a s nabito najednou 500, pritom vzdy provolam kolem te hodiny.
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 10. 2008 16:22

No, s tím, že jsi ho k němu (nabitu) měl - pokud je to tak rok, nebo alespoň 8 měsíců, tak ti ho objednají i k tomu tarifu Nabito (pokud jsi platil včas atd). A nemusíš platit jistiny :). Nebo pokud by to nešlo, tak už to máš jedno, jestli si vezmeš nové číslo u VF nebo u O2 ;) Každopádně počkej a uvidíš. Vánoční akce určitě nezklamou ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dj Smolíček 12. 10. 2008 16:48

:idea: ja bych jen dodal, ze pokud mivas kratke hovory typu : / sejdem se tam a tam ... / nezapomen mi donest to a to... / tak si myslim, ze by se ti mozna vyplatil o2 [kůl] tarif, pricemz bys vyuzival sluzeb kvida, ktery ti poskytuje 80 minutovych hovoru mesicne. osobne to tak praktikuju a vlezu se do 300 mesicne, i pres tu neprijemnou tarifikaci. ale samozrejme jak rikal snowboarder, urcite bych jeste vydrzel tech 18 dni a pockal, s jakymi novinkami operatori prijdou
36°
Dj Smolíček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod remaxik 12. 10. 2008 17:32

Ok, tak ja zatim pockam a uvidim :)
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TyKej 29. 10. 2008 20:58

Zdravím. Potřeboval bych pomoct. Mám 4 čísla s paušaly od T-mobile která si mezi sebou volají jen málo, ale v síti celkem dost. Telefon číslo3. ma zvyhodnení vikend+

---------- Paušál----- Utrata------Volani-------v siti--------sms
1. bav se 226..........283......... 37 ........ 32 ......... 82
2. 150HIT 179 ..........440.......... 67 ........ 36 ......... 11
3. bav se 260 .........340 ..........70......... 58 .......... 35
4. bav se 226 ......... 460 ........ 61........ 45 ......... 261

paušal....cena paušalu v kč,
útrata.....celkový učet v kč,
Volání.....celkové provolané minuty,
v siti......provolané minuty v siti
sms.......počet sms

Předem dík za odpověd
TyKej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bart.homer 30. 10. 2008 17:19

A ty potřebuješ přesně cooo???? Chceš jen jiný tarify u T-Mobile a nebo konkurenci??? Tarify pro mladé s názvem Bav se, jsou už tak dost výhodné, že doporučit něco lepšího půjde jen těžko....Max. k tomu nějaký zvýhodňující balíček. U kreditu 150 Hit by bylo vhodné možná zauvažovat o zvýšení na 250 Hit a u čísla 4. by bylo vhodné uvažovat o aktivaci balíčku SMS 100+. Jinak při volání hodně do stejné sítě by byl také dobrý balíček Girls Talk, kde zaplatíš první 3 minuty a pak po zbytek hodiny voláš zdarma....
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda01 30. 10. 2008 20:52

Zdravíčko,
potřeboval bych nové tel číslo a nevím jakého operátora zvolit.
Nechci žádný tarif ale něco na způsob kreditu prostě cokoliv bez smluvy.

Potřeboval bych poradit nějakého nejmíŇ "hrabivého" operátora.
Teď mám t-mobile a zdá se mi že platím zbytečně moc za sms i volání :roll:

Díky všem za rady a postřehy a vlastní zkušenosti ;-]
jenda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 30. 10. 2008 20:57

Jendo, záleží na tom kam voláš, kam píšeš... Obecně je nejvýhodnější předplacená Nabitá karta od Vodafonu ;)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda01 30. 10. 2008 21:32

I za předpokladu že 90% lidí co mám v tel seznamu má t-mobile??

Jinak opravdu se nepodepisuje žádná smlouva?? Určitě se musí vyplňovat aspoň nějaké papíry o vlastnictví čísla a odsouhlasení nějakých provozních podmínek ne? Nebo si ji může kdokoli pořídit anonymně?
Čistě teoreticky - kdybych si ji pořídil, pár krát z ní volal jak mě napadne a pak třeba zahodil, nebudu mít nějaký problém s operátorem?? Nebo se nestane vůbec nic?

Sorry za možná debilní otázky ale fakt se v tom nevyznám :-[
jenda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 30. 10. 2008 21:39

Je to předplacená karta = anonymní, nic nepodepisuješ, děláš si co chceš (poté co to dobiješ samozřejmě)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 30. 10. 2008 21:42

Vtipné je, že i za předpokladu, že 90% lidí v tvém seznamu má T-Mobile. SMSky na Nabité kartě jsou totiž za 1,19. U T-Mobile jsou nejlevnější za 1,90Kč, a s dražším voláním. U nabité karty VF je nejdražší volání za 6Kč/minutu a s účtováním 60+1 (po první minutě po vteřinách) U T-Mobile, když bys měl nejlevnější sms za 1,90 máš hovory za 6,90 a to 60+30 účtováním, což se reálně blíží ceně 8Kč/minutu a více. Můžeš mít u T-M i volání za 5,90, ale taktéž s účtováním 60+30, což je reálně přes 7Kč a smsky za 2,90Kč. Prostě krize.

U té VF nabité karty voláš kamkoliv za 6Kč/minutu, smsky za 1,19Kč. Když dobiješ víc než 350Kč, voláš za 5Kč/minutu atd. Prostě bezkonkurenční předplacenka.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků