Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 11. 12. 2017 19:19

Dobrý den

Budu moc rád, když mi také poradíte, protože díky stávajícímu tarifu jsem neměl důvod se zajímat o konkurenční nabídku. Bohužel mi operátor mění tarif na pro mne nevýhodný, takže uvažuji o změně. Shrnul jsem provolané minuty v tomto roce:

Leden 136
Únor 47
Březen 74
Duben 41
Květen 43
Červen 63
Červenec 40
Srpen 246
Září 51
Říjen 27
Listopad 54

Na stávajícím tarifu jsem zaplatil 1447 Kč celkem.
Na novém tarifu bych zaplatil 2234 Kč celkem.

Proto jsem koukal zde na fórum a našel odkaz na nabídku ČEZ pro DTest a v této variantě bych zaplatil za stejné minuty 1203 Kč, což je asi nejvýhodnější. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí, tak se zeptám, zda se vám jeví ČEZ vhodný, nebo lze najít vhodnější tarif? Nejde mi o to najít někoho ještě levnějšího, ale spíš se mi líbí stávající model, kdy jsem platil dle skutečně provolaných minut.

Zároveň ale nejsem moc schopen pamatovat na dobíjení, abych měl nějaké slevy při dobíjení a podobně, takže paušál je asi vhodnější.

Děkuji
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod anonyni 11. 12. 2017 19:28

Levné volání do všech sítí nabízí OpenCall za 1,80Kč/min. bez nutnosti pravidelného dobíjení (platnost kreditu 6 měsíců). https://opencall.cz/hlasove-volani-a-balicky/ SazkaMobil má Šťastný tarif 47, s měsíčním poplatkem 47Kč + volání dle provolaných minut/SMS. 1 jednotka = 0,90Kč. https://www.sazkamobil.cz/tarify#a_nabidkatarifu
anonyni

Odeslat příspěvekod Klamerka 11. 12. 2017 21:02

Sazka mobil a jeho šťastných 47 hodně kopíruje to, co mám nyní. Moc děkuji za tip
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod Muwerang 12. 12. 2017 02:14

viktor623 píše:Zdravim, muzete mi prosim doporucit tarif, ktery bude bez vazanosti pripadne predplacenou kartu. Vratil jsem se z UK a pouzival jsem virtuala giffgaff, kde jsem za cca 450Kc dobijel kazdy mesic 6GB dat, tisic minut volani, neomezene SMS, volani do zahranici neslo z balicku ale muselo se platit zvlast. Volani do CR pak bylo cca 1.8Kc za min. Operatora jsem vyuzival asi dva mesice i v CR, ted mi ale operator zavedl jiny tarif, ktery je jiz nevyhodny. V O2 mi nabidli neco podobneho ale za asi 1000Kc. Na podobnou cenu se tu nejspis nedostanu ale verim, ze se najde lepsi nabidka nez u O2. Bude stacit 3-4GB dat a 500 minut volani. Vazat se nemuzu. Diky moc ;)


Zožeň si študenta, na ktorého si napíšeš #jetovtobe od VF za 500 Kč. Je bez záväzku a spľňa všetko, čo potrebuješ.
Muwerang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 6. 1. 2018 10:40

Zdravim, chci simku pro syna, 9 let, nedelam si iluze, ze nam bude volat, ale urcite bude vyuzivat internet. Takze by stacilo co nejmin volani a co nejvic internetu. Idealni by byla predplacenka, neco ve smyslu...nabiju si za 200,-, budu mit treba 2 GB internetu. Existuje neco podobnyho? Mam nabidku od Vodafone, 240,- Kc/mesicne, 20 minut volani a 4 GB dat, ale jak rikam, tarif se mi pro nej moc nechce, aby pak neprovolal balik. Diky predem
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 1. 2018 11:08

Levnější méně komplikované asi neseženeš. Těch 20 minut bych nějak ošetřil v telefonu aby je nepřekročil.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 6. 1. 2018 12:14

podikk - a nemate dual sim telefon? Při rozdělení na internet simku a volání zvlášť by to šlo asi lépe, než na jedné sim. Na druhou stranu od Vodafone je to dobrá nabídka, ale asi paušál... a ne předplacenka.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod podikk 6. 1. 2018 12:50

Reku: Jsem trochu natvrdlej, jak jsi to, prosim te, myslel s dualem? Mladej dual ma.
Jo jo, nabidka od Vodafonu je pausal. Vetsinu casu ma telefon doma, ani do skoly ho zatim nenosi, tak se mi prave nechce platit pausal a druhej duvod je, aby nekoho nevytocil a jen by naskakovaly minuty.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 6. 1. 2018 15:48

Tak na volání a SMSky třeba Kaktus nebo Sazkamobil nebo Tescomobil atd.....
Druhá simka například Bleskmobil, kde za 150+10 korun a trochu starání je 3GB na měsíc. Můžu to tady rozepsat nebo je to ve vláknu Bleskmobil. Každý měsíc nová a vyhodit.
Nebo druhá simka Kaktus, dobít v HD 500 korun a bude za 100+500 korun celkem 1100 korun. Ceník, kolik stojí data na mujkaktus.cz
Po spotřebování kreditu vyhodit a vzít další....
Těch možností je víc.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod polda 6. 1. 2018 18:47

To bych mu nechal Vodafone za 200 Kč 4GB a vypnul volání. A druhou sim predplacenku na volání. Co nejvíce easy.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smajlik2 7. 1. 2018 10:43

U Vodafonu jde zapnout FlexiStrop, který omezí maximální útratu. Osobně ale spíš doporučuju Kaktus, ten je víc flexibilní a pokud máte doma Wi-Fi, tak je 4GB zbytečně moc.

-- 7. 1. 2018 10:46 --

A u toho Kaktusu dobíjet když je HD a dostávat tak bonusový kredit.
smajlik2
Junior


Odeslat příspěvekod tom.pca 7. 1. 2018 13:35

Buď jak píše kolega nastavit u Vodafone Flexistrop, po dosažení stropu nebude volat a posílat SMS, ale SIM karta je funkční pro příchozí hovory.
Já mám 3 puberťáky a používají Emtečko ( virtual pod O2) , tarif Mini za 4 Kč + 1.5G internetový balíček ( 139,- CZK), nastavenou útratu na simku max.300,-Kč a funguje to. Pro mě je ještě výhoda, že u Emtecka jsme celá rodina a volání v síti je zdarma.Lepší je tarif, než hlídat nejaké dobíjení na předplacenkách.
tom.pca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TenNik 11. 3. 2018 13:06

Dobrý den, chtěl bych požádat o pomoc s výběrem tarifu. Jsem student, měsíčně provolám cca 15-20minut, 10 sms. Chtěl bych tarif především na datování. Představuji si 1,5GB za cenu okolo 150Kč. Vím, že jsou nějaký skrytý nabídky a pod, ale moc se v tom nevyznám. Díky všem za nějaký rady.
TenNik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 11. 3. 2018 15:42

Nejlepší pro tebe bude předplacenka Vodafone pro mladé.
Balíček:
1,2 Gb + 500 Mb v aplikaci Můj Vodafone a SMS do sítě neomezeně za 99,50 Kč.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků