Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ExpressCard 3. 4. 2018 18:11

Zdravím všechny,
asi 5 měsíců mám tarif od VF: obsahuje 250 minut, neomezené SMS a 500 MB internetu. Je to tarif bez závazku a měsíční paušál činí 275 Kč. Bohužel jsem zjistil, že mi tarif nevyhovuje - každý měsíc se mi sice z předchozího zúčtovacího období převede cca. 150 minut a zřídkakdy využiji více než 150 MB dat, ale přesto vždy k paušálu připlácím další poplatky.

Můj předchozí tarif (Na míru) měl také neomezené SMS, ale jen 200 MB dat, 150 minut a platil jsem za něj 300 Kč. Faktem ovšem je, že ty minuty jsem mohl využít i na volání do zemí spadajících do regionu 0.

Čili třebaže mám s novým tarifem více minut a dat za méně peněz, ve výsledku měsíc co měsíc doplácím alespoň 100 Kč kvůli volání a SMS na čísla slovenských kolegů a přátel.

Z tohoto důvodu jsem se na vás zkušenější chtěl obrátit s dotazem, zdali nevíte o nějakém tarifu, který umožňuje využít volné minuty i na volání do zahraničí, případně nabízí možnost posílat SMS na zahraniční čísla za rozumnou cenu? Potřebuju neomezené SMS v ČR (až 200 SMS každý měsíc), stačí mi 150 minut volání a 150 MB internetu, přičemž více než 300 Kč měsíčně platit nehodlám a vázat se též nechci.

Díky za jakoukoliv radu.
ExpressCard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 3. 4. 2018 19:57

Dobrý den, hledám tarif: úplně minimálně telefonuji tak 20 minut měsíčně a smskuji tak 10sms měsíčně, ale data využívám poměrně dost. Nevadilo by mi mít tarif kde bych platil za hovor a sms zvlášť ale dat bych potřeboval kolem 4-5 gb. Poradíte mi prosím co vybrat? Děkuji. Koukal jsem na nabídky od větších operátorů a přišly mi nesmyslné a mému zadání nevyhovující.
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 3. 4. 2018 20:47

Frodo : Emtéčko tarif mini + balíček 5GB za 275,-
Www.emtecko.cz/trz
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 3. 4. 2018 21:56

Děkuji za tip :)! nebráním se dalším možnostem pokud někdo ještě o něčem víte prosím napište, moc děkuji :)
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ricardus 15. 4. 2018 18:55

Prosim doporucite nejaky tarif pro dceru.
Nyni operator VF, tarif Smart 100 za 392 (100 minut do siti, neomezene sms do VF a net 250mb).
Idealne nejlepe opet VF (i firemni tarif), premyslel jsem o predplacence od VF (Karta 26)....ma nekdo zkusenost?
Predem dekuji, mozno psat i na Ricardus@atlas.cz
Ricardus
Junior

Odeslat příspěvekod lukodlak 15. 4. 2018 19:25

Rozhodně se vyplatí víc jak tu, co má teď. Jak moc volá, smskuje?
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Ricardus 15. 4. 2018 21:14

+ - 2000 sms, volani 100 minut-vetsina VF, jde ji spise o data.
Ricardus
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 16. 4. 2018 03:48

A co tarif JE TO V TOBĚ. Platím ho dceři, Flat na volání a sms + 10GB internet za 500kč.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 16. 4. 2018 13:06

2000 sms ? Wow, to je tedy dost. Nepoužívá messengery?
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod 1068M 4. 5. 2018 10:14

Prosím poradí někdo s výběrem...specifické požadavky- volání cca 250-300 min SMS cca 40, Data do mobilu + internet i pro noťas/tablet dohromady tedy min. 5GB + volání na Slovenské číslo levně nebo neomezeně. je potřeba mít pro internet na noťas jinou simku/smlovu nebo to jde nějak vyřešit jednou smlouvou(dvěma sim) nebo jinak. Na slovenské předpokládám že bude nejlepší mít sim zvláště přímo slovenskou nebo znáte nějáké řešení přes českou?
1068M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2018 08:07

Chci se zeptat, jaký máte v současné době mobilní tarif u svého mobilního operátora? Máte třeba i služební mobil?

Vyplatí se dle vás dobíjecí karta nebo je lepší paušál s úvazkem?

Kolik měsíčně provoláte minut, sms a využijete mobilních dat?

Co poradíte mě:

Já osobně mám na dlouhé hovory slovenskou siím kartu O2, kde za cenu 0,10 EUR ( cca. 2,60 Kč mohu volat hodinu dlouhý hovor, což občas činím. Zavolám kamarádovi či tak.Jedná se o záložní číslo v jiném telefonu.Skvělá nabídka, pro simkartu se opravdu vyplatilo zajet.

Jako hlavní číslo mám společnost MinTel s.r.o. - ODORIK - virtuál v síti T-Mobile, kde jsou ceny skvělé za minutu 1,49 Kč ( zpětné volání 1,19 Kč) a volání přes internet 0,59 Kč. Bohužel ceny dat díky velkoobchodním nabídkám od T-Mobilu jsou zde vysoké a není zde žádná odměna za dobití.

Cena dat u Odorika je: 150 mG za 69 Kč, 300 mg 128 Kč, 500mg za 190 Kč a 1 GB za 290 Kč a 2 GB za 390 Kč. Výhodu je skvělý, rodinný zákaznický přístup a skvělé fórum, kde majitel odpoví na všechny dotazyči popravdě poradí. Vše je vyřešeno hned, žádné čekání na infolince. Virtuál je skvělý, má třeba 5-letou historii všech hovorů, i zmeškaných a skvělé nastavení služeb. Jsou to machři.



Jinde nabízejí však odměnu za měsíční dobití kreditu , jako třeba Sazka mobil s členstvím Sazka klubu - dobít 300 Kč a odměna 1GB dat zdarma na měsíc či jiná výhoda. ( dle výběru)

Mobil.cz dává za dobití 200 Kč - 200mb dat, ale i Kaktus ( značka T-Mobilu) za dobití 200 Kč dává volání v jejich síti zcela zdarma a cena dat je 500 MB za 100Kč ( +navíc na soc. sítě) a občas akci na získání dvojnásobného kreditu.

Výhody má i Tesco mobil či klasický T-Mobile, kde u T-Mobilu je za dobití 300 Kč je na měsíc 100MB dat a volání v síti T-Mobile zcela zdarma. ( hodně lidí má T-Mobile-nejvíce v ČR) Cena dat je třeba 99 Kč za 400 MB. ( což mnohem méně, než Odorik)

Já osobně provolám z hlavního čísla zhruba tak max. 60 minut měsíčně na kratší hovory, možná méně. Z hlediska dat je to různé, zhruba tak 500-700mb za měsíc, vyjímečně více 1GB. Mám doma WIFI, takže to je tak na cestu vlakem či někde venku.

Na signálu mě nezáleží, raději dobíjecí kartu, paušál také nevadí. Klidně i nějakou speciální nabídku, pokud by byla slušná přes nějakou společnost. Mít služební mobil i mě nehrozí. Cenově chci platit tak zgruba kolem 300 Kč měsíčně za hlavní číslo.

Díky za vaše reakce.

-- 20. 5. 2018 09:08 --

Předem díky a těším se na odpovědi.
anonymni

Odeslat příspěvekod zivan 20. 5. 2018 09:33

Pokud chces lepsi cenu za data, tak treba Emtecko ma 1,5GB za 139Kc
https://www.emtecko.cz/trz/cenik-zame.html
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavei246 21. 7. 2018 22:01

Dobrý den, chtěl bych si nechat poradit.

Jsem nespokojený se svým tarifem. Mám Vodafone, který mi nabízí v rámci mého současného tarifu 40 volných minut v síti, neomezené smsky v rámci operátora a 250 MB dat na měsíc, které se po vypotřebování objemu bezpodmínečně vypnou a nedá se pokračovat alespoň sníženou rychlostí. Stojí to 90 kč měsíčně.

A tak se obracím na Vás, nejvíce používám data, volám málo a smsky taky posílám jen občas. Nevíte o něčem dobrém a zároveň aby to za tu cenu stálo?

Děkuji předem za všechny odpovědi a rady,

pavei246.
pavei246
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 7. 2018 22:38

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaStanCZE 29. 8. 2018 19:14

Zdravim,
Jeste 2 mesice jsem pod ramcovkou u O2, ale uz ted se koukam po novem tarifu pro sebe a rodinu. (Holt zmena prace mi nedovoluje zustat u O2, a u nove jsem nejak zapomnel jestli maji nejaky firemni tarif)
Jeste bych bral moznost volani do/ze zahranici.

Ja osobne potrebuju:
Volani: 300 a vic minut - ideal neomezeno, a pokud mozno tak v siti gratis (VPN se vzdycky v rodine hodi)
Sms: 150, kdyz bude o 50 min nebo vic, nic se nestane, proste se doplati, nebo nevycerpaji
Data: 10GB a vic a jejich dostupnost v zahranici
Cena: predstava je tak 650 - 700

Rodinny prislusnik 1:
Volani: je to zenska, tak asi stejne jako ja ... 300+ minut, a v siti gratis
Sms: stejne jako ja
Data: s klidem max 2gb
Cena: predstava je kolem 300

Rodinny prislusnik 2
Volani: Staci klidne hodina, a v siti gratis
SMS: Viz. jako ja
Data: prumerna spotreba je 5Gb a dostupnost v zahranici
Cena: predstava 400 - 500

Za kazdy tip budu rad.

Diky!
KaStanCZE
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků